Relvaseadus

Kõik relvadest, nii Eestis kasutatavatest kui muidu...
Vasta
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: Relvaseadus

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

Kriku kirjutas:Professorist on siin jutt - sa vist ajad teda segi nimekaimuga, kelle eriala ma ausalt öelda ei tea, aga kes omal ajal sageli ajateenistuse vastu sõna võttis.

Tundub aga, et härra sätib nina tuule järgi :|
Ei aja segi "nimekaimuga" - tutvusime "professoriga" nimelt veel 1990te keskel Riigikaitse Akadeemias..

Aga "nina tuule järgi seadmise" koha pealt sa ilmselt ei eksi...
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
DIIO
Uudistaja
Postitusi: 24
Liitunud: 30 Juun, 2017 12:51
Kontakt:

Enesekaitserelva valik

Postitus Postitas DIIO »

...ilmselt teemast välja...
...ilmselt ka kustutatakse...
...oletamine on täpisteadus...
...oleks Lihula mootorratturil olnud... (midagigi) ...oleks tal olnud deoreetiline võimalus...
...aga muidu, müts maha ja austus, et mees tegutses!...
Väino
Liige
Postitusi: 680
Liitunud: 10 Aug, 2009 20:18
Asukoht: Virumaa
Kontakt:

Relvaseadus

Postitus Postitas Väino »

Mis peaks välistama relvaloa saamise?
Üle 10 aasta tagasi paugutas akendesse - :scratch:
Ei sobinud Kaitseliitu lühikese süütenööri tõttu - :scratch:
...
Aga selliste asjade komplekti peaks küll otsustamisel arvesse võtma. Mingi veapunktisüsteem juurutada?
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36424
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Relvaseadus

Postitus Postitas Kriku »

Ma vabandan, et kordan ennast, aga mina tõmbaks ikka piiri tahtliku kuriteo taha relvaga.

Selle alla ei lähe hooletusest ega isegi lohakast relva hoidmisest tingitud õnnetused. Samuti võib leida formuleeringu, mis jätaks selle alt välja ebaseadusliku käitlemise. Aga kui inimene kasutab relva kui kuriteovahendit, siis unustagu edaspidi ära, et relvaloa võiks saada. Selline tegu peaks andma punase kaardi eluks ajaks, mitte mingeid veapunkte.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36424
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Relvaseadus

Postitus Postitas Kriku »

Kriku kirjutas:Ma vabandan, et kordan ennast, aga mina tõmbaks ikka piiri tahtliku kuriteo taha relvaga.
Võimalik, et külmrelva kasutamine peaks samasuguse tagajärje kaasa tooma.

Mis te näiteks nendest tibidest arvate: http://www.militaar.net/phpBB2/viewtopi ... 47#p624447

Kas kellegi arust võiks neile kunagi relvaloa anda?
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: Relvaseadus

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

Väino kirjutas:Mis peaks välistama relvaloa saamise?
Üle 10 aasta tagasi paugutas akendesse - :scratch:
..mitte ei "paugatand" vaid tulistas linnakeskkonas ebaseaduslikust püstolist 25m pealt elumaja akendesse - lihtsalt niisama...
Siis karistus "kustus" ning seaduslik relvaluba käes nigu lupsti - absurd täielik.

Sama loogika järgi peedik käperdas lapsi, siis karistus "kustus" ja peedik naases tööle laste huviringi juhina :lol:

Kogu see karistuste "kustumise" jura ongi riigiteenistuse juristidel täiesti käpardlikult kokku soperdatud - sealt peakski alustama.. mitte vahutama relvaseaduse üle - mis ongi vaid tähelepanu kõrvalejuhtimine põhiprobleemist.
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36424
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Relvaseadus

Postitus Postitas Kriku »

Ma kordan ennast veelkord: see ei ole mingi juhuslik soperdus. See on ideoloogia, mida pooldavad erakonnad on pikka aega võimul olnud ja mida ka märkimisväärne osa juristidest pooldab. Teatud valdkondades on see isegi põhjendatud, aga mitte kõigis.

Märksõnad on taasühiskonnastamine, taastav õigus jne.
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: Relvaseadus

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

Kriku kirjutas:Ma kordan ennast veelkord: see ei ole mingi juhuslik soperdus. See on ideoloogia, mida pooldavad erakonnad on pikka aega võimul olnud ja mida ka märkimisväärne osa juristidest pooldab. Teatud valdkondades on see isegi põhjendatud, aga mitte kõigis.

Märksõnad on taasühiskonnastamine, taastav õigus jne.
..ahahh - sain aru.. et karistuste kohati mõistusevastase "kustumise" märksõna on hoopis liberasm :mrgreen:

Aint et peedik jääbki ju lapsi käperdama - niisama kui üks tarrast jääbki "hullu panema" - mis nüüd siis teha :?:
Et peedik tagasi laste juurde "taasühiskonnastuma" ja tarrastile "taastuva õiguse" kohaselt uued relvaload :lol:
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36424
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Relvaseadus

Postitus Postitas Kriku »

Borja kirjutas:Et peedik tagasi laste juurde "taasühiskonnastuma"
Nii see umbes käib. Neid juhtumeid on Eestiski küllalt olnud, kus kohtulikult karistatud pedofiil avastatakse jälle kuskilt lasteasutusest töölt. Näiteid ei hakka otsima, sest ei puutu teemasse. Igaüks leiab isegi vähese vaevaga.

Arutelu on läinud väga üldiseks, aga see on paratamatu. Teemaga võiks seda siduda mõte, et relvadesse puutuv võiks olla üks neist valdkondadest, mille puhul karistatusega arvestatakse ka pärast selle kustumist.

Ka Asso Kommeril oli näiteks 2004. aastal KL relva kodus hoidmise luba ning ilma jäi ta sellest alles relva lohaka hoidmise tõttu: https://www.postimees.ee/1438113/kaitse ... t-relvaloa

Ma ei tea, mis ta enda relvaloast siis sai. Igatahes on võimalik, et tal on praegu (jälle) relvaluba.
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: Relvaseadus

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

Kriku kirjutas:Ma kordan ennast veelkord: see ei ole mingi juhuslik soperdus. See on ideoloogia, mida pooldavad erakonnad on pikka aega võimul olnud ja mida ka märkimisväärne osa juristidest pooldab. Teatud valdkondades on see isegi põhjendatud, aga mitte kõigis.

Märksõnad on taasühiskonnastamine, taastav õigus jne.
..muuseas, see seletab ju väga hästi ära, miks just selle kuritegude "padukustumise ideoloogia" taga seisvad liberid (sisuliselt ainsatena) praegu relvaseaduse teemal kiunuvad - näit buratiina, katriraik, Kriku mainit "gruz dvesti" professor jts 8)
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
alari
Liige
Postitusi: 1607
Liitunud: 06 Juul, 2005 15:48
Kontakt:

Re: Relvaseadus

Postitus Postitas alari »

Borja kirjutas:..muuseas, see seletab ju väga hästi ära, miks just selle kuritegude "padukustumise ideoloogia" taga seisvad liberid (sisuliselt ainsatena) praegu relvaseaduse teemal kiunuvad - näit buratiina, katriraik, Kriku mainit "gruz dvesti" professor jts 8)
Ära unusta ka Mart Helmet, kes tahaks poolautomaatsed relvad keelata
herman30
Liige
Postitusi: 1435
Liitunud: 16 Apr, 2008 18:19
Asukoht: Soome
Kontakt:

Re: Relvaseadus

Postitus Postitas herman30 »

alari kirjutas:Ära unusta ka Mart Helmet, kes tahaks poolautomaatsed relvad keelata
See tähenba ju et kõik püstolit oleks keelatud ja ainult revolver oleks lubatud. Ei usu et Helme seda tahab.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36424
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Relvaseadus

Postitus Postitas Kriku »

Ma arvan, et tema avalduse analüüsimisel puudub mõte. Ta vist kasutas lihtsalt sõnu, mille tähendust ta ei tea.
LoneRider
Liige
Postitusi: 156
Liitunud: 17 Mär, 2020 11:51
Asukoht: EW
Kontakt:

Re: Relvaseadus

Postitus Postitas LoneRider »

Ma siiamaani ei suuda ära imestada, et vana Helme sellise mõtte välja käis.

Esiteks - ma arvasin temast paremini.

Teiseks - mul tekib küsimus, et kas ta ikka teab poolautomaatrelva definitsiooni.

Kolmandaks - selliste plaanide juures tuleks esmalt selgitada, mis eesmärki täpsemalt teeniks poolautomaatrelvade keelamine tsiviilkasutuses. Kas mõni õnnetus või massimõrv jääks seetõttu toimumata? Ja kui näiteks nii arvatakse, siis mille alusel? Mõni teadustöö näiteks? Aga ei ole ju...lihtsalt keegi arvab, keegi kes isegi pole oma elukutse ja kogemuse põhjal relvadega seotud.
Kasutaja avatar
Madis22
Liige
Postitusi: 1475
Liitunud: 09 Mär, 2005 14:11
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Relvaseadus

Postitus Postitas Madis22 »

...aga mina tõmbaks ikka piiri tahtliku kuriteo taha relvaga.
Mina oleks sellega ettevaatlik.
Terry Prachetti "Öövahtkonnast" Eestikeelset tõlget ei ole käepärast. Mõte aga jääb:
Confiscate all weapons, and crime would go down. It made sense. It would have worked, too, if only there had been enough coppers -- say, three per citizen.
Amazingly, quite a few weapons were handed in. The flaw, though, was one that had somehow managed to escape Swing, and it was this: criminals don't obey the law. It's more or less a requirement for the job. They had no particular interest in making the streets safer for anyone except themselves. And they couldn't believe what was happening. It was like Hogswatch every day.
Some citizens took the not-unreasonable view that something had gone a bit askew if only naughty people were carrying arms. And they got arrested in large numbers.
Võib juhtuda et seaduste ebamõistlikult karmimaks pööramise käigus võid sa ise ka sattuda tahtliku relvaga seotud kuritegu toime panema lihtsalt selle pärast, et see on tegelikult ka mõistlik. Ja kuigi ehk hiljem seaduse totrust taibatakse ja muudetakse see tagasi leebemaks - tegu on tehtud.
The laws of physics is more what you'd call 'guidelines' than actual rules.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 8 külalist