Baskerville'ide koer (ja muud agressiivsed lojused)

...ja kõik muu sisejulgeolekusse puutuv
Vasta
hai
Liige
Postitusi: 51
Liitunud: 02 Apr, 2015 16:49
Kontakt:

Re: Baskerville'ide koer (ja muud lojused)

Postitus Postitas hai »

Kriku kirjutas:
hai kirjutas:Kui täis mees situb täis juba urisemise ja haukumise peale siis äkki annaks kohe relva ära.
Kui see nüüd minu kohta käis, siis igaks juhuks kordan - ma EI oleks noil asjaoludel relva kasutanud ka siis, kui see mul kaasas oleks olnud. Jutt käis selle kohta, et millal valmis panna ja kas sellega oodata, kuni juba sääres kinni on.


Mkm ei käinud Teie kohta, vaid üleüldiselt. Aga see relva valmis panek.. Kas oled kindel, et suudad relva ohutult käes hoida kui päriselt mõni suurem koll külge hüppab? Krt koera jõud hooga tulla meeletu ja tõmbab vabalt täismehed pikali. Okei kui isegi lasta kas sellises olukorras enda ohutus ka on? Aga kui satuks rünnakut nägema siis esimese asjana haaraka koera tagajalgadest või kui munad siis nendest. Peale seda laseb haardest lahti ja hammustab haarajat
Kasutaja avatar
Kilo Tango
Liige
Postitusi: 9129
Liitunud: 14 Aug, 2008 15:40
Kontakt:

Re: Baskerville'ide koer (ja muud lojused)

Postitus Postitas Kilo Tango »

Illike kirjutas:Kordan üle. Koer ei ole kunagi süüdi. Süüdi on peremees...
Nõus. Kusjuures huvitav, et seadusandja on kogu selle teema kuidagi uduselt defineerinud. Mina näen seda ikkagi nii, et kuna koera näol on tegemist kiskjaga, kelle kodanik on taltsutanud, siis kodanik vastutab ka selle taltsutamise tulemuslikkuse eest. Teisisõnu tuleks omaniku kiskja poolt sooritatud rünnet käsitleda samamoodi, kui oleks selle ründe sooritanud kodanik ise. Ehk siis, kui rünne sooritati kodaniku enesekaitseks, siis rakenduvad ühed reeglid, kui sooritati mingil muul põhjusel, siis teised. Ja ei ole kellegi asi, mida koer asjast arvas - kui kodanik ei suuda koera taltsutada, siis käib paela otsas ja/või suukorviga. Vastutuse defineerimise küsimus.

P.S. Ise olen samuti koeraomanik.
Kasutaja avatar
M.R.
Liige
Postitusi: 182
Liitunud: 19 Veebr, 2015 19:33
Asukoht: Anelema
Kontakt:

Re: Baskerville'ide koer (ja muud lojused)

Postitus Postitas M.R. »

Jõudsite lõpuks pointini, tahtsin sellest just kirjutada.
Mul oli mägikoer. Kogu aeg hoovis, kõigiga sõber ning igati viks ja korralik. Mul enam väikeseid lapsi pole, aga sõpradel, tuttavatel ikka on ja see türnühvel ootas kui lapsed läksid nurga taha, või mujale silma alt ära ning läks siis lastele kallale. Ilmselt oli põhjuseks armukadedus hoopis... Nagu ikka omanikuna alguses kaitsed koera, et ei saa olla võimalik, aga kui muster korduma hakkas oli asi selge :? Siis sai pojad ning üks poegadest sai naaberkülasse antud. Mingi hetk jagas ta matsu välja, et poeg tal lähedal ning ootas ilusti kuni vanamees on koti peale kolinud ja kihutas sinna ning loomulikult lastele kallale. Seda võib vist kutsika kaitsmiseks lugeda. Ei jäänudki muud üle kui raske südamega otsus ära teha ja ...
Enne kui nüüd süüdistate, et koer on omaniku nägu, siis krt ei ole. Koer on koer ja ikka loom iseoma arunatukesega.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36569
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Baskerville'ide koer (ja muud lojused)

Postitus Postitas Kriku »

hai kirjutas:Kas oled kindel, et suudad relva ohutult käes hoida kui päriselt mõni suurem koll külge hüppab? Krt koera jõud hooga tulla meeletu ja tõmbab vabalt täismehed pikali. Okei kui isegi lasta kas sellises olukorras enda ohutus ka on?
Ei, konkreetsel juhul oleks vinnastanud ja kabuuri tagasi pannud. Käed olid niigi jalgrattaga kinni.

Kui kellelgi on relv käes ja talle kallale karatakse, siis pole ju tegelikult põhimõttelist vahet, kas kallale kargaja on koer või inimene. St. kui kallale kargavat pätti üritaks ikka ära lasta, siis koera ju seda enam. Muidugi on sellega igasuguseid probleeme.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36569
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Baskerville'ide koer (ja muud lojused)

Postitus Postitas Kriku »

Kilo Tango kirjutas:Kusjuures huvitav, et seadusandja on kogu selle teema kuidagi uduselt defineerinud.
Koer on suurema ohu allikas ja omanik vastutab oma süüst sõltumata - näiteks ka siis, kui koer on rihma otsas, aga ennast lahti tõmbab ja paha peale läheb. Esimene ettejuhtuv viide: https://lemmikloom.delfi.ee/opetlikku/a ... d=71062299
bodom
Liige
Postitusi: 216
Liitunud: 01 Jaan, 2012 23:54
Kontakt:

Re: Baskerville'ide koer (ja muud lojused)

Postitus Postitas bodom »

Lihtsalt üks nn loll-lihtne küsimus: kas relvaomanikust tavakodanik on võimeline end käsitulirelvaga kaitsma(täpset lasku sooritama), kui koer alustab rünnet kuskil 10-15 meetri distantsilt? Endal sarnane(relvaga kaitsemine) kogemus puudub.

Kogemused koete pidmisega olemas, nii lapsepõlvest saati(saksa lambakoera laadsed), kuulekuskoolitus alati tehtud. Ise kaks koerte rünnakut üle elanud, edukalt. :D
Illike
Liige
Postitusi: 814
Liitunud: 15 Jaan, 2013 9:51
Kontakt:

Re: Baskerville'ide koer (ja muud lojused)

Postitus Postitas Illike »

Kardan, et kui sul just püstol ei ole käes ja padrun rauas - suht võimatu.
Kõik oleneb ka koera vanusest ja treenitusest. Kas Sa saad aru, et ta hakkab liikuma või oled juba märkamisega hiljaks jäänud?
Võin oma koera näitel öelda, kui ta veel agilitit tegi, siis ei olnud mul šanssi isegi kätt tõsta näo kõrgusele, oli väga kiire. Praegu vanakesena ütleme, on aeglasemaks jäänud.
Kõik sõltub koera lugemisest. Mina suutsin siis ennetada kui ma olin temaga "sidemes". Niipea kui ma murdosa hilinesin, jäi seisma või oli vale takistus.
Kasutaja avatar
Some
Liige
Postitusi: 4085
Liitunud: 11 Aug, 2008 9:25
Kontakt:

Re: Baskerville'ide koer (ja muud lojused)

Postitus Postitas Some »

Uudishimust, kas keegi siinsetest relvaomanikest on kunagi koera maha lasknud? Mina olen. Meie enda tagakehast halvatud karjakoera. Minu 40 aastat jahimees olnud isa ei suutnud seda teha, maapoisina palju loomade veristamist näinuna arvasin, et teen ära. Tegingi. Pärast lõin jahipüssi kaba vastu rauakolakat puruks ja ulgusin nädal aega nutta. Sõimata selle eest ei saanud. Et mul relvaluba pole, siis minu jaoks hetkel see probleemi ei esine. Ega ma koeri ei karda ka, olin isegi tollis koerapoiss. Hommikuti jooksmas käin, igasuguseid tegelasi vastu jalutab aga hirmu pole. Mongoli näidete puhul - väljaõppega koera kõrri ei tohi lasta hüpata, käsi ette. Kui käest võtab, ei maksa enda poole sikutada vaid vastupidi - liigu tema poole ja kui õnnestub vajuta pöidlaga keelele/kurku või proovi diagonaalis selja poole pikali lükata. Kõige hullem on paanikas halvatuks jääda. Samas see tikub üks loomulikumaid reaktsioone olevat... Aga kui tõesti koeri kardad, siis pipragaas abiks, aitab nii eluka kui peremehe vastu, ilma et peaks hiljem kartsas kükitama.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36569
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Baskerville'ide koer (ja muud lojused)

Postitus Postitas Kriku »

Suurem osa enesekaitserelvade omanikest, kaitseliitlastest või ka kaitseväelastest pole ühtegi inimest ka maha lasknud. Ometi tahaks loota, et valmisolek selleks on.
Z03
Liige
Postitusi: 1136
Liitunud: 22 Juul, 2016 10:09

Re: Baskerville'ide koer (ja muud lojused)

Postitus Postitas Z03 »

Probleem on ikkagi selles, et rikutud närvisüsteemiga ja kasvatamatud koerad ründavad endast nõrgemaid, näiteks lapsi, kellel väikese kasvu tõttu kipub viga saama just nägu. Olen piisavalt koerahammustusi sidunud ja on ikka vastikud haavad küll. Koera sülg, bakterid, palju muljumis- ja rebimishaavu, mis paranevad väga kaua ja lähevad enamasti põletikku. Peale paranemist jääb haavaarm inetu ja ebaühtlane. Lisaks teetanuse- ja marutõvevaktsiin ning antibiootikumid.

Koeraomanikud võivad oma armsaid kutsukesi lõpmatuseni kaitsta, aga see on vaid enesepettus. Kui ikka ei suuda koera õpetada korralikult käituma (ja koer vajab hierarhiat, kui jätad ta koolitamata, siis on koer õnnetu, tunneb ennast ärevalt ja ebaturvaliselt), ära hakka koerapidajaks. Võta hamster.
Kasutaja avatar
Some
Liige
Postitusi: 4085
Liitunud: 11 Aug, 2008 9:25
Kontakt:

Re: Baskerville'ide koer (ja muud lojused)

Postitus Postitas Some »

Z03, kirjutan alla. Lapsepõlves oli peres palju koeri, kõik spetsialiseerunud - karjakoerad olid krantsid (aga superhead oma ametis), jahikoerad puhtatõulised. Ketis ei pidanud kedagi, karjakoerad said vabalt külas ringi hulkuda, kõik tundsid ja kedagi ei häirinud, jahikoerad püsisid õues. Psüühika kõigil normis ja ilmaasjata suud lahti ei teinud. Ei ühtki konflikti koerte teemal. Üksi elades lemmikloomi ei soetanud, lihtsalt pole õige, nii kassid kui koerad on sotsiaalsed olevused ja korterisse vangi mõista minu süda neid ei luba. Nüüd on mul endal suur maja ja neli inimest peres. Koera võtta ei taha, sest keegi pole liiga pühendunud, et nendega iga päev jalutada. Selle asemel on Maine Coon, kes nõuab sama palju hoolt kui kass aga hiirte asemel tassib ukse ette noori metskitsi ja hommikuooteks sööb koeri :P Väga sotsiaalne olevus ja ei karda kuraditki - tunneb ennast mugavalt isegi kamba võhivõõraste lasteaialaste seaski :scratch:
AMvA
Liige
Postitusi: 3540
Liitunud: 09 Dets, 2018 20:26
Kontakt:

Re: Baskerville'ide koer (ja muud lojused)

Postitus Postitas AMvA »

Kriku kirjutas:Suurem osa enesekaitserelvade omanikest, kaitseliitlastest või ka kaitseväelastest pole ühtegi inimest ka maha lasknud. Ometi tahaks loota, et valmisolek selleks on.
See kõlas nüüd küll viimaste sündmuste valguses süsimusta huumorina.
Mudakoon
Liige
Postitusi: 1018
Liitunud: 19 Mai, 2015 13:01
Asukoht: "Põhi ja lõuna"
Kontakt:

Re: Baskerville'ide koer (ja muud lojused)

Postitus Postitas Mudakoon »

See kes peale korralikku kaklust veel rusikatega vehib ,on tõenäoliselt võitja.....
trs
Liige
Postitusi: 955
Liitunud: 15 Mär, 2014 14:31
Kontakt:

Re: Baskerville'ide koer (ja muud lojused)

Postitus Postitas trs »

Ainult loll hangib tulirelva enesekaitseks koera(või mõne muu looma) eest või kannab seda selle mõttega kaasas. Mõni koer kindlasti kardab pauku ja parema puudumisel üritad ka relvaga, aga pipragaas on ammu leiutatud ja kordades ohutum ning efektiivsem. Iga relvakasutamisega kaasneb suur või väga suur jama. Väga paljud on sellest endale aru andnud, aga osa ei mõista ja mingit osa see ei morjenda. Neid relvaomanikes, kellele relv mõjub nagu lõvikonserv, peitub päris tõsine oht neile endale ja teistele.
taara
Liige
Postitusi: 837
Liitunud: 12 Jaan, 2011 21:13
Kontakt:

Re: Baskerville'ide koer (ja muud lojused)

Postitus Postitas taara »

Millest Sa aru ei saa? Hoia oma si**ne peni kinni ja keegi ei lase teda maha.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 5 külalist