Hertsogi tegemised

Militaartehnika mudelitest. Tehnoloogiad ning mõõtkavad ei ole piiratud.
Vasta
Kasutaja avatar
Hertsog
Liige
Postitusi: 1607
Liitunud: 23 Veebr, 2009 9:03
Asukoht: Dorpat, nõudmiseni
Kontakt:

Re: Hertsogi tegemised

Postitus Postitas Hertsog »

Aeg jälle edasi liikuda.
Tegelikult sai kõik alguse sellest, et plaanisin avada Jagdpanzer IV Alkett karbi ning hakkasin otsima toetust/inspiratsiooni värvivalikule. Aga juhtus hoopis nii, et netis kolades hakkas jubedalt meeldima Jagdpanzer IV Vomagi toodangu üks spetsiifline masin: 13. Tankidiviisist, Ungaris, 1945 jaanuar. Et tegemist on punase põhivärviga, siis võib eeldadada, et lõhnab minu diagnoosi järgi ning tõmbasin kohe rõõmsalt tati kurku neid pilte nähes. Paar kunstilist kujutust internetist:

Pilt

Pilt

Ühtlasi jäi edasi otsides netis silma ka üks venekeelne raamat antud teemal. Hakkas selguma, et ei olnud lihstalt et on Jagdpanzer IV üks lühike, teine pikk ja ongi kõik...
Väidetud on siin ja seal, et see konkreetne masin on viimase seeria toodang, samas on mul kuri tunne, et tegemist on siiski mitte kolmanda, mida toodeti 44 november kuni 45 märts, vaid teise seeriaga, mis siis oli tootmises 44 august kuni 44 november. Ainus originaalpilt sellest masinast on „ära kasutatud seisundis“, kus nõukogude trofeekomando on juba oma lohaka templi põskedele löönud:

Pilt

Minu väitele lisavad oma kaalu mõned hägused detailid, aga alustame algusest. Teise seeria masin näeb välja selline:

Pilt

Kolmanda oma selline:

Pilt

Ja nüüd mõned nüansid. Esiteks sumpad, mis on siis kõigil kolmel variandil erinevad:

Pilt

Ja veel mõned:

Pilt

Minu kahtlust, et tegemist on teise seeria masinaga (ehk siis toodetud hiljemalt novembris 44) ei saa nüüd 100% kivisse toksida, kuna ainus originaalpilt on ühe nurga alt. Samas on seal siiski peaaegu et ära tunutav oluline ja suur detail: kahuri „reisilukk“: kui võrrelda äratoodud vahe varase ja hilise luku vahel ning vaadata originaalfotot, siis on näha, et fotol on peaaegu äratuntav avaus, mis on omane varasele lukule:

Pilt

See on mulle piisav, et hakata ehitama siis teise toodangupõlvkonna masinat ning mitte liialt põlve väristada „allikate“ osas, mis väidavad et äkki on ikka kolmas... samas võib veel repliigina ära mainida, et tegelikult on toodetud ka resinkomplekt detailidega, mille abil saab teha ka selle kõige hilisema asja. Kirjutasin isegi tootjale, et kas seda on veel ka saadaval, kuid pole vastust saanud. Samas ei oma see hetkel ka enam tähtsust.
Enivei. Järgmine uurimustöö oli siis selle osas, et aga mis versioonid turul saada üldse on? Kuna minu näol on tegemist keskmise diletandiga, siis jätsin kohe kõrvale maailma parima mudelitootja 2014-l aasta pimpitud 1976 aasta vormi ja võtsin tavalise keskpärase okei-Dragoni ikka ligi. Sellega oli ka nüüd keiss, kuna mul ei olnud südant hakata ränga raha eest otsima seda õiget 44-da novembritoodangut, vaid tegin tiiru karbisisusid üle vaadates/võrreldes hoopis öko-koššer otsuse: soetasin endale esmapilgul ikka täiesti vale asja. Sellise:

Pilt

Tegelikkuses oli see kaalutletud otsus, sest selles lühiraudse ja varase toodangu esindaja karbis olemas kõik, et teha ka hilisemat asja. Dragonil tundub olema lihstalt üsna lai standardkomplekt, millest siis loositakse õiged jupid sellele mida karbi kaanel parasjagu kujutatud on. Kuna kaasas on karbis vägagi jälgid, rõvedad ja jumalavallatud DS-pastlad, millega ei kõlba mitte midagi teha, kui ainult kääridega tükkideks lõigata, puiduhakkurisse toppida ja tolm tuulde lasta, siis sai juurde tellitud Masterclubi õiged pastlad ning sama märjaga ka plastipoolikute kokkukleepimise vältimiseks metallraud kahurile. Kõik kola pole veel kohale jõudnud, kuid võib öelda, et „taganeda pole kuhugi, sest seljataga on Moskva“...
Pilt

https://www.facebook.com/panzerwerke

Bitte kommen sie in nach käsikaudu, aber vorsicht: esikus on dunkel ja tulistatakse !
Joss Metsast
Liige
Postitusi: 2062
Liitunud: 23 Aug, 2005 9:34
Kontakt:

Re: Hertsogi tegemised

Postitus Postitas Joss Metsast »

Lahe pann, aga mis krdi pärast ta punaseks võõbatud oli, kas tõesti oli värvidega nii kitsas et krunt selga ja minek ..
Igastahes tahaks näha mis sa tast välja võlud! See on sulle tõesti nagu kümnesse oma värviskeemiga.

Levar
Kasutaja avatar
vaoinas
Liige
Postitusi: 2105
Liitunud: 21 Apr, 2006 1:42
Asukoht: Kalamaja
Kontakt:

Re: Hertsogi tegemised

Postitus Postitas vaoinas »

Midagi reaalsemat ka vahelduseks.
Ja seekord ka korralikuma eeltööga.

Dragoniga on jah see hea asi, et tal on tavaliselt restides lisaks igasugust kraami kaasa pandud, mis mudelit ehitades üle peaks jääma, kuid mida saab muude variantide ehitamiseks kenasti ära kasutada.

Väga põnev igaljuhul.
Kasutaja avatar
Seersant Steiner
Liige
Postitusi: 1098
Liitunud: 05 Nov, 2005 12:59
Kontakt:

Re: Hertsogi tegemised

Postitus Postitas Seersant Steiner »

küsimus kas näiteks allvärvina võib kasutada revell 83 roostetoon matt i .
Kasutaja avatar
Hertsog
Liige
Postitusi: 1607
Liitunud: 23 Veebr, 2009 9:03
Asukoht: Dorpat, nõudmiseni
Kontakt:

Re: Hertsogi tegemised

Postitus Postitas Hertsog »

kõike võib kasutada. vastavalt maitsele ja eripärale. küll aga minu jaoks ei ole see pruunikas roostetoon kuidagi see, mis meenutaks originaals kasutusel olnud RAL8012-t. seega mina seda ei kasuta, ega soovita teistele ka.

sul võiks kogemusi küll olla, võiksid osata huvi korral netis eeltööd teha ning allikaid uurida. isegi ühel pildi allkirjal on mainitud, mis värvitoonidega see sõjamaaling tehtud on. edasi on googlirida...
Pilt

https://www.facebook.com/panzerwerke

Bitte kommen sie in nach käsikaudu, aber vorsicht: esikus on dunkel ja tulistatakse !
Kasutaja avatar
Seersant Steiner
Liige
Postitusi: 1098
Liitunud: 05 Nov, 2005 12:59
Kontakt:

Re: Hertsogi tegemised

Postitus Postitas Seersant Steiner »

leidsin revell 37 ja humbrol 160
igatahes tänud hakkan vana mudelit tegema
Kasutaja avatar
Hertsog
Liige
Postitusi: 1607
Liitunud: 23 Veebr, 2009 9:03
Asukoht: Dorpat, nõudmiseni
Kontakt:

Re: Hertsogi tegemised

Postitus Postitas Hertsog »

see on vahva uudis!
mis mudelit tegema hakkad?
tee palun ikka uus teema ka ja hoia piltidega arengutest kursis.
Pilt

https://www.facebook.com/panzerwerke

Bitte kommen sie in nach käsikaudu, aber vorsicht: esikus on dunkel ja tulistatakse !
Kasutaja avatar
Hertsog
Liige
Postitusi: 1607
Liitunud: 23 Veebr, 2009 9:03
Asukoht: Dorpat, nõudmiseni
Kontakt:

Re: Hertsogi tegemised

Postitus Postitas Hertsog »

ühesõnaga seni kuni seeru põnevust kerib, panen ma siis kiire kokkuvõtte:

Pilt

et nüüd on olemas... võib vist vaikselt toimetama hakata. printisin 44-da aasta novembri koostejuhise ka välja...
Pilt

https://www.facebook.com/panzerwerke

Bitte kommen sie in nach käsikaudu, aber vorsicht: esikus on dunkel ja tulistatakse !
Kasutaja avatar
Hertsog
Liige
Postitusi: 1607
Liitunud: 23 Veebr, 2009 9:03
Asukoht: Dorpat, nõudmiseni
Kontakt:

Re: Hertsogi tegemised

Postitus Postitas Hertsog »

nonii, pane või jaanik juba põlema!

selgus, et kuulsusrikaste Süüria vägede karbis on ikkagi paar resti täiuslikust õnnest puudu. näiteks need mis käsitlevad esimesi metallrattaid ning leegitapja-tüübi summutajaid. vaatasin ka varuosad üle aga siis jõudsin järeldusele, et äkki ei hakkaks santima, vaid võtaks end kokku ja teeks ikka korralikult. sõimasin peegli eest süürlastel näo täis...

kuna eesti rahvas püsib ikka veel maakaardil ainult tänu tuimale ja visale jonnile, siis tegin uuesti lahti das interneti ning vaatasin kuidas saaks oma obsessiivset etüüdi "värviline talv Ungaris" ikkagi esitada. saab küll. kurikuulsas arhiivis õnnestus silmata ka täiesti araabiapärase ökohinnaga õiget masinat. lubatakse jaanipäevaks ära tuua... insallah!

aga mitte sellest ei tahtnud ma teile ainult pajatada. kuna kuidagi on vaja jaanipäevani aega sisustada ning seersant poiss tegi oma värvidega jauramisega raja sisse, siis tegelesin teoretiseerimisega. rikun ilmselt paljud tujud ning vererõhunäidud äkki ära ja ütlen maagilise kombinatsiooni:

4BO

jap. vana hea. ühesõnaga. alusaegadel oli see kuum teema, umbes nagu pühajärve beach party, panzer dunkel gelb ja jenkki näts. mäletan veel väga tänuväärset uurimustööd fossiili poolt. samuti on alles temalt saadud originaalse 4BO-ga värviliistak. hoian seda sahtlis, pimedas ning kuivas kohas paremini kui hingeõnnistust. välja võtan harva. nagu näiteks täna. enivei, et väga mölaks ei läheks, siis võtsin ette kõik sahtlites vedelevad 4BO laadsed tooted, mida olen läbi aegade kasutanud selle tooni jaoks, ja tegin nii nagu ma mõnede muude asjadegagi olen teinud: tilgutasin ritta. panin juurde originaali ka. kõik läks siis nii nagu potist tuli. pilte tegin erinevates valgustes ning fototöötlemata.

otseses päikesevalguses:

Pilt

päevavalguses:

Pilt

kunstvalguses:

Pilt

ja mida me siit järeldame?
midagi ei järelda, ma pean lihstalt välja mõtlema, millega venelasi edasi maalida...
Pilt

https://www.facebook.com/panzerwerke

Bitte kommen sie in nach käsikaudu, aber vorsicht: esikus on dunkel ja tulistatakse !
fossiil
Liige
Postitusi: 3553
Liitunud: 18 Aug, 2005 11:18
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Hertsogi tegemised

Postitus Postitas fossiil »

Nojah, eks see 4BO on nagu mingi püha graal juba.. Aga tegelikult me mingis teemas kunagi jaurasime selle ümber - tookord soovitasin soojalt AKAN -i 4BO-d proovida - kas seda ei õnnestunud välja ajada?
Too minu poolt antud proovitükk - selle värvitooni tuleks suht ettevaatlikult suhtuda, kuna isegi kui see peaks olema adekvaatne, siis mudelit sama tooniga värvida niikuinii ei saa. Vastavalt mõõtkavale tuleb seda tüki maad heledamaks teha, aga rohelist valgega heledamaks tehes läheb toon "sinakaks ja külmaks". Nii et kollane on ainus võimalik valik. Kui palju see üldist tonaalsust muudab - polegi tegelikult niiväga tähtis, sest päike ka ei küsi, kui ta värvi masina peal heledamaks pleegitab.
Kasutaja avatar
Sam Beaver
Liige
Postitusi: 826
Liitunud: 09 Aug, 2017 19:54
Asukoht: Siin & seal, põhiliselt tööl
Kontakt:

Re: Hertsogi tegemised

Postitus Postitas Sam Beaver »

20200613_232127.jpg
20200613_232127.jpg (73.12 KiB) Vaadatud 4185 korda
Putin destroyed the pro-Russian lobby in the world with his own hands. Now acting in Putin's interests would mean admitting that you fucked a goat
Kasutaja avatar
Hertsog
Liige
Postitusi: 1607
Liitunud: 23 Veebr, 2009 9:03
Asukoht: Dorpat, nõudmiseni
Kontakt:

Re: Hertsogi tegemised

Postitus Postitas Hertsog »

kusjuures halva inimesena oli mul isegi natuke plaan fossiili provotseerida: ausalt, ma kirjutasin selle värvide helestamise lause ka oma algsesse teksti sisse, aga kustutasin ära :D soovisin näha arutelu.
et jah, tegelikult peaks mingi x% seda helestama. sestap jään mõtte juure, et äkki kurat MR.Color/Gunze ja AK omad on ikka isegi õigele lähedal. enivei, ma mõtlen... et äkki segan neid MM1713-ga. kuna jõuludeni on aega, võin ära mainida pühaduseteotuse ka, et näiteks T-35 on värvitud ilma segamata ja otse potist MM1713-ga... ja teiste puhul olen kasutanud vasakpoolsemat Vallejot, mis on töönimega "refelctive green" tegelikult.

Sami vaikivale soovitusel vastaks ainult et: ma tean. ma olen lihstalt nii AK akrüülid (mis on migi eelnev põlvkond, kui see mees veel ei olnud osanud oma järjekordsest firmast lahti saada (see on omaettee peatükk kuiias seda venda saatus on nöökinud ja ta ise on kaasa sellele aidanud) ära visanud ja/või andnud. ehk mis puutub seda tüüpi akrüülidesse, siis ütlen nagu Lembitu enne madisepäeva lahingu kaotamist: I'm done with this shit...
Pilt

https://www.facebook.com/panzerwerke

Bitte kommen sie in nach käsikaudu, aber vorsicht: esikus on dunkel ja tulistatakse !
Kasutaja avatar
Hertsog
Liige
Postitusi: 1607
Liitunud: 23 Veebr, 2009 9:03
Asukoht: Dorpat, nõudmiseni
Kontakt:

Re: Hertsogi tegemised

Postitus Postitas Hertsog »

nonii. aega on läinud. esiteks siis jõudsi kohale ka "punase obsessiooni" uus ja 100% sobiv toorik, natuke kahju on, et zimmeriti osa seekord vaja pole. samas võib end lohutada teadmisega, et zimmeriti osad jäävad varuosadesse uut huvitavat ideed ootama

Pilt

et aga vahepeal ei saanud nädalat ju jõude istuda, siis võtsin ette teise asja, mida ka mõnda aega sai taga aetud (sest see oli otsas igal pool!) ja lõppeks kätte saadud. ega see 4BO heietus niisama labist ka päris tulnud. hetkeseis siis Zvezda SU-85ga sealmaal:

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

ma arvan et ma teen ikka SU enne valmis ja siis võtan Jagdpanzeri ette...

a muide, seersant-poiss, kuidas sul mudel edeneb? sooviks ikka sitrepi ja pilta ka!
Pilt

https://www.facebook.com/panzerwerke

Bitte kommen sie in nach käsikaudu, aber vorsicht: esikus on dunkel ja tulistatakse !
Kasutaja avatar
vaoinas
Liige
Postitusi: 2105
Liitunud: 21 Apr, 2006 1:42
Asukoht: Kalamaja
Kontakt:

Re: Hertsogi tegemised

Postitus Postitas vaoinas »

Vaatasin, et Hertsog on oma teemat värskendanud, kerisin kohe lõppu ja ei jõudnud ära imestada, mismoodi seda plasti sinna mudeli külge väänatud on, et Jagdpanzer hoopis Su-100' meenutab.
Ülespoole tagsi kruttides selgus õnneks tõsiasi, et tegu hoopis teise mudeliga on.

Kuna Hertsogil tempo tavapäraselt kaunis kiire on, siis vist ei pea ka seda väljalubatud Jagdpanzert väga pikalt ootama.


PS: Seersandihärral on neilsinatseil päevil ilmselt käed-jalad tööd täis, et Suureks Auhinnaks mudel valmis saada.
Kasutaja avatar
Hertsog
Liige
Postitusi: 1607
Liitunud: 23 Veebr, 2009 9:03
Asukoht: Dorpat, nõudmiseni
Kontakt:

Re: Hertsogi tegemised

Postitus Postitas Hertsog »

võe kurja! see läks meelest jah, et SA on meil ju tulemas. mina, kohtlane, veel mõtlesin et ootan seersandisaksa punase tegemise viisakalt ära, et siis lähme tandemina, mina mesitri tuules, maailma hämmastama. a nüüd tuleb välja, et vanameister on soololennuga kohe kõigil amatööridel vaipa alt tõmbamas... igaljuhul olen põnevil! palun mitte hoida masse teadmatuses ning anda üles kõik edasised arengud!

meanwhile in other news: värvisin SU ära, Mr.Hobby 4BO-ga. kurat see värv lendab nagu kulda käes. väga hea oli töötada antud tootega. nüüd on veel vaja tööriistad värvida, lakk selga ning meeleolukad loosungid külgedele ja siis vast teen väikese vahekokkuvõtte päevavalgusjäädvustuste näol. enne kui läheb pesemiseks ja värki...
Pilt

https://www.facebook.com/panzerwerke

Bitte kommen sie in nach käsikaudu, aber vorsicht: esikus on dunkel ja tulistatakse !
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 14 külalist