Viimsepäevavarud ja muud toitumisteemad

Vaba foorum kus võib arutada mujale mittesobivatel teemadel.
Vasta
Kasutaja avatar
Svejk
Liige
Postitusi: 3758
Liitunud: 13 Jaan, 2010 18:32
Asukoht: Põllul
Kontakt:

Re: Viimsepäevavarud ja muud toitumisteemad

Postitus Postitas Svejk »

Troll kirjutas: Tšehhoslovakkiasse (tollal veel ühtne riik) turismireisile läksin, siis oli ikka paras üllatus, kui HEA ikka tõeline õlu võib olla..
Ühinen täiega. Võtad lonksu Tsehhi õlut, ohkad õndsalt ja jääd mõtlikuks - miks üldse kurat võtaks peab tegema solki - ja kuidas osa rahvast sellest üldsegii aru ei saa.... :)

Eesti peavooluõlut tarvitan ainult suure häda ja ninakirtsutamisega. Isegi suvaline lätakas kipub tänapäe olema parem.

P.S.

Läheb küll kõrvalteema alla, aga vene aja lõpus sain esimese importõlle maitse suhu just nimelt Pilsner Urquelliga....
Tegin haltuurat ja klient otsustas maksta kastitäie sellisega.... Etaloniks on jäänud tänaseni.
Viimati muutis Svejk, 02 Juul, 2020 13:56, muudetud 1 kord kokku.
"Vaated ja veendumused pärinevad tunnetemaailma sügavikest ja loogika on enamasti vaid kuuleka intellekti abivalmis instrument põhjendamiseks ja õigustamiseks"
"Maul halten und warten diner!" (lõuad pidada ja lõunat oodata!)
AndresTy
Liige
Postitusi: 958
Liitunud: 07 Mär, 2019 13:27
Kontakt:

Re: Viimsepäevavarud ja muud toitumisteemad

Postitus Postitas AndresTy »

Troll kirjutas:....Saku "Kibuõlu" (toodeti üsna lühikest aega, õudne saast), muud lihtsalt polnud. Ning mõlemad olime sunnitud teise pudeli praktiliselt joomata jätma, no lihtsalt ei läinud see solk alla.
Selle Kibuõlle kohta käis omal ajal nali, et kui lapsel kõht kinni, siis jooda Kibuõlu sisse. Pärast voolab igast august....
Imekaunis! Raha eest teen kõike, mida härrad soovivad...
Kasutaja avatar
Sam Beaver
Liige
Postitusi: 826
Liitunud: 09 Aug, 2017 19:54
Asukoht: Siin & seal, põhiliselt tööl
Kontakt:

Re: Viimsepäevavarud ja muud toitumisteemad

Postitus Postitas Sam Beaver »

Eesti suurtootjate õlled on küll sellised et kui laborisse viia, siis öeldakse ilmselt et muretsemiseks pole põhjust, teie mära on terve...
Ega tegelikult vist normaalne pole ju kui õllepudelit lahti tehes lööb sealt vastu konkreetne viinahais.
Putin destroyed the pro-Russian lobby in the world with his own hands. Now acting in Putin's interests would mean admitting that you fucked a goat
Kasutaja avatar
Some
Liige
Postitusi: 4086
Liitunud: 11 Aug, 2008 9:25
Kontakt:

Re: Viimsepäevavarud ja muud toitumisteemad

Postitus Postitas Some »

Kas Kibuõlu mitte saunakerisele viskamiseks mõeldud polnud?
Leo
Liige
Postitusi: 3322
Liitunud: 27 Dets, 2006 20:35
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Viimsepäevavarud ja muud toitumisteemad

Postitus Postitas Leo »

Teema, ehk hädaolukorras toitumine ja varud, juurde tagasi tulles on ilmne, et raskeks hetkeks on mõistlik varuda võimalikult kanget alkoholi, sest see seisab võimalikult kaua ja seda saab kasutada väga paljudeks asjadeks. Soome turistide üks lemmiksuveniir Eestist pidi olema 80% piiritus. Salmiakkikossu jagab soomlasi peamiselt kaheks, pooled ei puutu ja pooled puutuvad kuid midagi paremat ei ole või on vaja okserefleksi esile kutsuda, tihti pakutakse seda just väliskülalistele igasugu muu kahtlase väärtusega kohalike "delikatesside" nime all. Miks Eestis vanasti halba õlut tehti on täiesti ilmne - seltsimehed armastasid vodkat ja vastukutele humalanäljas fašistidele oligi vaja solki keeta, et neil kõht valutaks ja ei oleks aega ennast kokku võtta riigipöördeks! Kibuõlu saunakerisele lõhnas nagu keegi oleks sinna virtsa visanud.
AndresTy
Liige
Postitusi: 958
Liitunud: 07 Mär, 2019 13:27
Kontakt:

Re: Viimsepäevavarud ja muud toitumisteemad

Postitus Postitas AndresTy »

Some kirjutas:Kas Kibuõlu mitte saunakerisele viskamiseks mõeldud polnud?
Päris hea idee (kui see just nali pole), aga kahtlen sügavalt, et Eestis A.D. 1990 toodeti õlut selleks otstarbeks. Sellise dekadentliku toote järele tekib nõudlus (ja mõtegi sellisest tootest) ikkagi heaoluühiskonda jõudnuna. Mitte sellises olukorras nagu me vaesed rotid kroonilises defitsiidis 1990 olime.
Imekaunis! Raha eest teen kõike, mida härrad soovivad...
Kasutaja avatar
Svejk
Liige
Postitusi: 3758
Liitunud: 13 Jaan, 2010 18:32
Asukoht: Põllul
Kontakt:

Re: Viimsepäevavarud ja muud toitumisteemad

Postitus Postitas Svejk »

Sam Beaver kirjutas:Eesti suurtootjate õlled on küll sellised et kui laborisse viia, siis öeldakse ilmselt et muretsemiseks pole põhjust, teie mära on terve...
Ega tegelikult vist normaalne pole ju kui õllepudelit lahti tehes lööb sealt vastu konkreetne viinahais.
Saku omadega on lahti tehes konkreetset mädahaisu tulnud, eriti pudelikarliga üksvahe.
Maitse veel nii jube polnud, aga nuusutada ei tohtinud.
"Vaated ja veendumused pärinevad tunnetemaailma sügavikest ja loogika on enamasti vaid kuuleka intellekti abivalmis instrument põhjendamiseks ja õigustamiseks"
"Maul halten und warten diner!" (lõuad pidada ja lõunat oodata!)
Kasutaja avatar
Troll
Liige
Postitusi: 3173
Liitunud: 08 Okt, 2004 16:59
Asukoht: Viljandi
Kontakt:

Re: Viimsepäevavarud ja muud toitumisteemad

Postitus Postitas Troll »

Svejk kirjutas:Läheb küll kõrvalteema alla, aga vene aja lõpus sain esimese importõlle maitse suhu just nimelt Pilsner Urquelliga....
Pilsner Urquell, mmm... Huvitav, et Tšehhis seda poest ei leidnud, kuid rongiga tagasisõidul selgus, et vagunisaatjal oli seda kümme kasti müügiks kaasas ning müüma hakkas ta peale piiriületust rublade eest! Kuna meie avastasime selle esimestena, rabasime kohe neli kasti oma kupeesse ära. Edasine sõit Moskvasse kulges väga mõnusalt! :D
Hea võidab alati kurja - kes võidab, see ongi hea!
Kasutaja avatar
paadikapten
Liige
Postitusi: 305
Liitunud: 06 Juul, 2005 14:34
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Viimsepäevavarud ja muud toitumisteemad

Postitus Postitas paadikapten »

Leo kirjutas:
paadikapten kirjutas:Kaljad, Limoncello ja Salmiakki on sellised joogid, mida ma tassikaupa saaks juua. Muu tekitab ropsivajaduse juba esimese lonksu järel ja viin lihtsalt kõrvetab liiga jubedalt.
Kui akf viitab Soomes müüdavale Salmiakkikossule? Ehk siis soolase lakritsaga maitsestatud viinale? Kas te olete seda proovinud taskusoojana? :shock:
Sooma toodangu kohta ei tea midagi. Kuid meie kaubanduses müüdavad alkohoolsed lagritsajoogid lähevad mul tassikaupa alla küll. Mulle lagrits maitseb.
Vaatame siis, mis siin toimub...
mart2
Liige
Postitusi: 5187
Liitunud: 22 Juun, 2014 19:52
Asukoht: Põlvamaa
Kontakt:

Re: Viimsepäevavarud ja muud toitumisteemad

Postitus Postitas mart2 »

paadikapten kirjutas:
Leo kirjutas: ... Kui akf viitab Soomes müüdavale Salmiakkikossule? Ehk siis soolase lakritsaga maitsestatud viinale? Kas te olete seda proovinud taskusoojana? :shock:
Sooma toodangu kohta ei tea midagi. Kuid meie kaubanduses müüdavad alkohoolsed lagritsajoogid lähevad mul tassikaupa alla küll. Mulle lagrits maitseb.
Siis peaks lugupeetu proovima ka põhjanaabrite tõrva viina - võib hakata meeldima! :lol:
Tõenäoliselt aitab ka hästi haavu desinfitseerida.

Mitte et see otseselt teemasse puutuks ja edasi ma seda juttu ei haruta!
Paljude raamatute lugemine teeb inimese palju lugenud isikuks, kuid ei pruugi teha teda targaks...
Kasutaja avatar
Manurhin
Liige
Postitusi: 5209
Liitunud: 09 Jaan, 2007 0:05
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Viimsepäevavarud ja muud toitumisteemad

Postitus Postitas Manurhin »

Jah, seda süsimusta lagritsaviina on üsna mõnus teinekord üks väike klõmakas võtta. Või siis Minttu. Muidu ma üldiselt kanget alkot ei tarbi. Koroona ajal sai pudel 80% Viru Valget desinfitseerimiseks toodud, tegin huvi pärast sellega ühe klaasikese mahlakokteili. Krt, pärast hakkas nii paha, oli tunne, nagu oleks midagi konkreetselt mürgist manustanud, kuigi kokkukeeratud koks polnud sugugi kange. Ju siis ikkagi pole päris puhas kraam. Desoainete puhul juba tuli ilmsiks, et sinna odavuse huvides metanooli sisse oli pandud, ei imesta üldse, kui viinalegi nt. mingi osa denatureeritud piiritust vmt. lisati.
Kirves pole mänguasi, raiuge see omale pealuu sisse!
"Suured inimesed on ikka tõesti imelikud," ütles ta endamisi lihtsal moel, kui ta oma teekonda jätkas.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36576
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Viimsepäevavarud ja muud toitumisteemad

Postitus Postitas Kriku »

Seda ma nüüd ei usu, see oleks täielik skandaal. Aga igasuguses viinas on mingi kogus puskariõlisid jm. kõrvalprodukte: https://www.riigiteataja.ee/akt/29024 Odavama otsa omades rohkem, kallimates vähem.

Mina võtan harva üle 100 gr. (ja mitte kõige odavamat brändit) ning see ei tekita reeglina hommikuks mitte mingeid halbu nähtusid, kuigi ma olen ka niiöelda tundlik natuur ses osas.
AMvA
Liige
Postitusi: 3540
Liitunud: 09 Dets, 2018 20:26
Kontakt:

Re: Viimsepäevavarud ja muud toitumisteemad

Postitus Postitas AMvA »

Manurhin kirjutas:Jah, seda süsimusta lagritsaviina on üsna mõnus teinekord üks väike klõmakas võtta. Või siis Minttu. Muidu ma üldiselt kanget alkot ei tarbi. Koroona ajal sai pudel 80% Viru Valget desinfitseerimiseks toodud, tegin huvi pärast sellega ühe klaasikese mahlakokteili. Krt, pärast hakkas nii paha, oli tunne, nagu oleks midagi konkreetselt mürgist manustanud, kuigi kokkukeeratud koks polnud sugugi kange. Ju siis ikkagi pole päris puhas kraam. Desoainete puhul juba tuli ilmsiks, et sinna odavuse huvides metanooli sisse oli pandud, ei imesta üldse, kui viinalegi nt. mingi osa denatureeritud piiritust vmt. lisati.
Et 40% viin on puhas ja 80% mitte, samas tehases samst piiritusest tehtud :D. Äkki ikka doseerisid üle?
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36576
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Viimsepäevavarud ja muud toitumisteemad

Postitus Postitas Kriku »

Seda ma usun küll, et kui 40-kraadiseid on puhtamaid ja vähem puhtamaid, siis see 80-ne on kõige odavamast klassist. St. puhtamaid ja kallimaid piiritusi väärindatakse 40-seks viinaks ega müüda 80-sena.
AMvA
Liige
Postitusi: 3540
Liitunud: 09 Dets, 2018 20:26
Kontakt:

Re: Viimsepäevavarud ja muud toitumisteemad

Postitus Postitas AMvA »

Kriku kirjutas:Seda ma usun küll, et kui 40-kraadiseid on puhtamaid ja vähem puhtamaid, siis see 80-ne on kõige odavamast klassist. St. puhtamaid ja kallimaid piiritusi väärindatakse 40-seks viinaks ega müüda 80-sena.
Samas mitmes pimetestis on kõige odavam Lauaviin saanud väga head tulemused. Ja piirituse kvaliteet on maitsest väga hästi tunda.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Bing [Bot] ja 14 külalist