Hertsogi tegemised

Militaartehnika mudelitest. Tehnoloogiad ning mõõtkavad ei ole piiratud.
Vasta
Joss Metsast
Liige
Postitusi: 2062
Liitunud: 23 Aug, 2005 9:34
Kontakt:

Re: Hertsogi tegemised

Postitus Postitas Joss Metsast »

Mr Hobby värvid on head küll, isegi arvanud et ega paremat on raske leida, aga see jama et poolik purk seismist ei kannata, pool aastakest ja untsus, mitte et see nüüd teab mis oleks aga ikkagi.

See Zvezda näeb täitsa uhke välja , peaaegu samahea kui maailma parima mudelitootja looming, ainult natuke rohelisem.
Heh, täitsa lahe oleks nüüd näha mis imelise patriootilise loosungi sa talle küljele maalid... samas sõja ajal sinna vist palju ei kirjutatud. Pealesõjaaegseid "kroonikakaadrid" on küll vägevad, suured valged tähed "Za rodinu" , ütleme nii et vastaliste tankistidel oleks jube mõnus sihtida olnud :)
Kasutaja avatar
Hertsog
Liige
Postitusi: 1607
Liitunud: 23 Veebr, 2009 9:03
Asukoht: Dorpat, nõudmiseni
Kontakt:

Re: Hertsogi tegemised

Postitus Postitas Hertsog »

teeme siis veel mingid pildid... kasvõi endalegi meenutuseks, et milline puhtana oli...

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt
Pilt

https://www.facebook.com/panzerwerke

Bitte kommen sie in nach käsikaudu, aber vorsicht: esikus on dunkel ja tulistatakse !
Kasutaja avatar
vaoinas
Liige
Postitusi: 2105
Liitunud: 21 Apr, 2006 1:42
Asukoht: Kalamaja
Kontakt:

Re: Hertsogi tegemised

Postitus Postitas vaoinas »

See Mr.Hobby 4BO näeb vähemasti läbi kaamerasilma tooni poolest päris sümpaatne välja.
Ehk Fossiil kommenteerib täpsemalt?
fossiil
Liige
Postitusi: 3553
Liitunud: 18 Aug, 2005 11:18
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Hertsogi tegemised

Postitus Postitas fossiil »

No eks ma võin ju enda arvamuse öelda, kuigi eksperthinnagu tasemele see küll ei küündi.. :dont_know:
Tegelikult tundub üsna kümnesse, ma ei ole nüüd nii hull urgitseja, et hakata foto järgi näpuga näitama, kui mitu kraadi peaks toon seda või teistpidi soojem-külmem-kollasem-pruunim-misiganes teistsugusem olema.
Mida oleks näha tahtnud - veidi modulatsiooni moodi asja tumedamalt heledamale, aga et tegija on selles osas proff, siis ilmselt tuleb see kõik pesude, filtrite või mingi muu tehnikaga.
Nii et ootan järge!
Kasutaja avatar
Hertsog
Liige
Postitusi: 1607
Liitunud: 23 Veebr, 2009 9:03
Asukoht: Dorpat, nõudmiseni
Kontakt:

Re: Hertsogi tegemised

Postitus Postitas Hertsog »

jõud ja tervis.

tänan tagasiside alustuseks. mis puutub moduleerimisse, siis värvimise ajal olen sellest nõidumisest suures osas loobunud. ehk 8 erinevat tooni enam väga kokku segada ei viitsi ning minu avrates on see üldse libe tee. omal ajal sai seda mitme mudeli puhul proovitud ning alati jääb see küsimus, et kuna on parasjag ja kuna on täiega üle moduleeritud... loobusin. nüüd teen need trikid õlivärvidega - on märksa paindlikum ja loogilisem minu arvates. aga see selleks, eks ole näha kuidas selle masinaga läheb.

enivei. mitte sellest ei tahtnud ma kõike itkeda. tegelikult juhtus see, mida ma kuskil kukals juba nats haistsin. ehk siis hoolimata tõsiasjast, et meie endine lai kodumaa on neid su-rümakaid täis, on nendest vähevõitu sõjaaegseid pilte. aga erinevalt mõnest teisest kolleegist teemal "palun aidake!", valdan googlit keskkasutaja tasemel ning samuti on mind õnnistatud ka mõningase visadusega. ehk siis kuna meeleolukad hüüdlaused kasemati külgedel kuuluvad 1047 rügemendi reklaamvoldikusse, siis nii ka otsisin süvitsi. ja kae kurja . leidsin ühe originaali - täpselt see masin, mida ma õmblen - mis kinnitas mu lehkavaid kahtlusi:

Pilt

ja kui nüüd tähelepanelikum televaataja hakkab lugema rattaid vasakult ning jõuab kolmandani, siis võiks öelda, et ...ta on nagu teisiti. aga ei sest ole hullu, kuna voodivedrudega T-34 oli Dragoni poolt toodetud täiesti valede ratastega ning sinna pidi uued muretsema, siis jäi üle trve jooks neid ämblikke, mis antud kontekstis on täiesti koššerid. kuna ma ei tea siiski kas tegemist on nö välja peal tehtud vahetuse/parandusega, või ongi mingi bäts neid maisnaid saadetud välja sellise rattakonfiguratsiooniga, siis tuleb teisele poole samasse kohta samasugune ratas. nii igaks juhuks. kuna pilti kahjuks ei leidnud varem, siis tuli nende ratastega kiirelt nullist järgi rebida. ehk siis värv, värv, lakk, pesu. aga tulemus kannatab vaadata ja läheb ansamblisse küll:

Pilt

Pilt

alguse soli plaan et jõuaks täna alumise veermiku tolmendamiseni, siis hetkesiesuga ütlen, et laseme nüüd natuke puhata sel asjal...
Pilt

https://www.facebook.com/panzerwerke

Bitte kommen sie in nach käsikaudu, aber vorsicht: esikus on dunkel ja tulistatakse !
Kasutaja avatar
Hertsog
Liige
Postitusi: 1607
Liitunud: 23 Veebr, 2009 9:03
Asukoht: Dorpat, nõudmiseni
Kontakt:

Re: Hertsogi tegemised

Postitus Postitas Hertsog »

nonii. loodan, et Suure Auhinna kired hakkavad vaibuma, saak on jagatud, taara ära viidud ning kõik ootamas järgmist korda... ma siis julgen ka oma käsitööd presenteerida. aga alustuseks tahaks kalle tekstile vastata teemal minu osalemine Suurel Väljanäitusel. eks ta tõsi ole, mõtteid on mõlgutatud, on olnud isegi ka mitmeid kandidaate mida presenteerida... aga alati on aeg läinud kuidagi esmaspäev-teisipäev-juuni-juuli-reede. selle aasta teeb ebameeldivamaks veel see, et... see kuradi SU-tška-85 isegi vastab SA kriteeriumitele!!! :D aga see info jõudis minuni liiga hilja. oleks nädala varem teadnud, oleks teisele Kristjanile kui mitte sisse sõitnud konkurentsiga, aga ehk külge ikka riivanud... aga lähemalt:

Asja teeb huvitavaks veel see, et järjest netis edasi sobrades selgusid lisaks eelmises postis toodule veel mõned põnevad faktid. Näiteks see, et numbrit 1047 ja südamlikke jõulusoove masinatel kandev suurtükiväe turismigrupp jõudis 44 oktoobris Riiga, aga enne seda olla nad (või vähemalt mingi osa sellest satsist ka Võrtsjärve ümber töllerdanud ja rahvast hirmutanud):

Due to the developing situation, tanks from Unipiha were transferred over to the anti-tank regions at Radi, Cemetery, and Klaoze with the objective to not let enemy tanks and infantry through to the city. At this time, defenses East, North-East, and North of Tartu were reinforced by elements of the 1047th SPG regiment, 379th Guards SPG regiment, 332nd Guards SPG regiment and 351st Guards SPG regiment transferred over from other parts of the front. (http://www.tankarchives.ca/2014/04/mati ... tartu.html)


seega on täitsa Eestiga seotud masin.

enivei, mudelist endast ka. nagu juba mainitud siis asi on keedetud Zvezda potis ning esindab üht nende uue põlvkonna toodet. see uuem põlvkond iseenesest ei olen nii väga sitt kui eelmised käkid, aga eks aitamist on järgi küll. igaljuhul tuleb tõe huvides mainida, et hind ja kvaliteet on paigas: alla 20 euro eest saadud mudelit on küll ja veel. vinguda ei maksa. iseaitamisest nii palju, et vaatasin ka vanad Dragoni karbid üle, et kas on midagi paremaks teha sealsete juppidega ja selgus et tegelt ei ole. kui siis ainult etsiga, mida mul õnneks polnud. nii palju praavitasin, et rehvide augud said kõik üle puuritud ning samuti juba mainitud keskmiste rataste keskmised rattad Dragoni ülejäägiga asendatud, et autentsuse osas mõned punktid juurde anda (kelleklt ja kui palju, ma ausalt öelda ei tea ning eriti ei muretse ka). kulutamisel otsustasin seekord natuke räpakam olla, kuid samas siiski pidasin silmas ka realismi ning päris rõvedaks ei ajanud... pilte sai omajagu, võibolla on rakursid korduvad, aga kellele on liiast, see ei pea vaatama :D

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt
Pilt

https://www.facebook.com/panzerwerke

Bitte kommen sie in nach käsikaudu, aber vorsicht: esikus on dunkel ja tulistatakse !
Kasutaja avatar
vaoinas
Liige
Postitusi: 2105
Liitunud: 21 Apr, 2006 1:42
Asukoht: Kalamaja
Kontakt:

Re: Hertsogi tegemised

Postitus Postitas vaoinas »

Seekord ei oska küll midagi ette heita.
Minu arvates oled väga hea tööga maha saanud nii detailide, kulutamise, kui ka üldmulje osas.
Ja veelgi enam, ka päris masinast on seekord alustuseks pilt tee siia leidnud ja sellest tulenevad eripärad on kenasti ka mudelile jõudnud.

Suurepärane töö
Kristjan
fossiil
Liige
Postitusi: 3553
Liitunud: 18 Aug, 2005 11:18
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Hertsogi tegemised

Postitus Postitas fossiil »

Väga äge tulemus! Paar pisiasja - ilmselt on roomikuga mingi jama olnud, et mõnes kohas paistab tulemus veidi nurgeline? Ja veel üks asi, mis tuleks kindlasti üle värvida - see kandiline kolakas masina taguotsa peal on ahi ja võiks olla veidi roostepruun põlenud pleki värvi. Tehasest tulles see oligi roheline, aga et masin on päris tuntavate ekspluatatsioonijälgedega, siis on ahi ilmselt juba mitmel korral küdema pandud.
Kõik ülejäänu on väga tasemel.

Urmas
Joss Metsast
Liige
Postitusi: 2062
Liitunud: 23 Aug, 2005 9:34
Kontakt:

Re: Hertsogi tegemised

Postitus Postitas Joss Metsast »

Ahi? Mootori eelsoendus või misasja nad seal küpsetasid? Mudel on küll ilus , see vene roheline tundub väga hea olema.
Kasutaja avatar
Hertsog
Liige
Postitusi: 1607
Liitunud: 23 Veebr, 2009 9:03
Asukoht: Dorpat, nõudmiseni
Kontakt:

Re: Hertsogi tegemised

Postitus Postitas Hertsog »

aitüma vanameistritele tunnustamast. mis puutub ahju, sis mõtlesin ise ka pikalt, et mis kuradi snorkliga kanakuut see on... lisasumpa tundus mulle ebaloogiline. a siis koperdasin lõustikus selle otsa, et mis ja kuidas:

Pilt

Pilt

teravmeelne lahendus, pole midagi öelda... mitte nagu fritsude bensiiniga täidetud auk maas...
Pilt

https://www.facebook.com/panzerwerke

Bitte kommen sie in nach käsikaudu, aber vorsicht: esikus on dunkel ja tulistatakse !
Kasutaja avatar
Hertsog
Liige
Postitusi: 1607
Liitunud: 23 Veebr, 2009 9:03
Asukoht: Dorpat, nõudmiseni
Kontakt:

Re: Hertsogi tegemised

Postitus Postitas Hertsog »

ega midagi muud nagu polegi lisada, kui et... vahest tuleb ka evolutsiooniredeli mädanenud pulkadel ülespoole rabeleda...

Pilt

Pilt
Pilt

https://www.facebook.com/panzerwerke

Bitte kommen sie in nach käsikaudu, aber vorsicht: esikus on dunkel ja tulistatakse !
Kasutaja avatar
Hertsog
Liige
Postitusi: 1607
Liitunud: 23 Veebr, 2009 9:03
Asukoht: Dorpat, nõudmiseni
Kontakt:

Re: Hertsogi tegemised

Postitus Postitas Hertsog »

enne kui saba uue püssi töösse panna, on vaja midagi ka värvimiseks valmis saada. jäin muidu mõtlema oma Jagdpanzeri projekti. et kui algselt oli soov teha Alketti masinat, aga siis koperdasin Vomagi imelise subjekti otsa... a miks mitte teha mõlemad. ja nagu paralleelteemadest näha, siis ma ei ole ainus. seega siis on hetkel sinnamaale jõutud:

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

taiplikum televaataj näeb, et oranž toorik ei ole ainult oranž vaid on saanud sekka halle rattaid. asi nii, et Tristari tootel on ratastel eraldi vinüülist rehv, mida aga Dragonil pole. seega otsustasin Tristari rattaid säästa ning võtsin ülejääkidest Dragoni omi. kasutamata jäänud Tristari toorikutest on hea teha tulevikus ilma rehvita rattaid...
Pilt

https://www.facebook.com/panzerwerke

Bitte kommen sie in nach käsikaudu, aber vorsicht: esikus on dunkel ja tulistatakse !
Kasutaja avatar
Hertsog
Liige
Postitusi: 1607
Liitunud: 23 Veebr, 2009 9:03
Asukoht: Dorpat, nõudmiseni
Kontakt:

Re: Hertsogi tegemised

Postitus Postitas Hertsog »

seni kuni seerukene paneb mulle kokku ahvatlevat unelmatepaketti erinevas valmidusjärgus varemetest, püüan oma erutust matta ka päevatöösse. ühesõnaga ma alguses mõtlesin, et kuna Vomagil on kaasas päris ilus ja detailne kahur, siis teeks midagi erilist ja ehitaks sius ning värviks ka ka natuke. tehtud mõeldud. kasemati lagi istub nii hästi, et selle saab suisa lahtiseks jätta - ehk siis pealt ära käivaks. ütlen mudiugi ette, et detailsusega hulluks ei hakanud minema ning pigem harjutasin (tuleviku tarbeks) koosteloogikat teadmisega, et on vaja sisu värvida. hetkel on aga tilk tõrva meepotis see, et see lollakas kahuri optiline sihik, õigemini sellele juurde kleebitav lisapikendus välistab edaspidise katuse ära võtmise. ma natuke mõtlen ja vaatan kas seda saab kuidagi õhemaks vms teha... või liimin lae kinni ära.

aga hetkel siis sealmaal:

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt
Pilt

https://www.facebook.com/panzerwerke

Bitte kommen sie in nach käsikaudu, aber vorsicht: esikus on dunkel ja tulistatakse !
Kasutaja avatar
Hertsog
Liige
Postitusi: 1607
Liitunud: 23 Veebr, 2009 9:03
Asukoht: Dorpat, nõudmiseni
Kontakt:

Re: Hertsogi tegemised

Postitus Postitas Hertsog »

nonii. Allketi pann on ka nüüd siis peaaegu ära ehitatud. vaja on veel lisada küljeekraanid, kuid need tuleb eraldi värvida ja kunagi päris lõpus, vist isegi peale kulutamisi, lisada.

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

ja no siis ka perepilidiseeria...

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt
Pilt

https://www.facebook.com/panzerwerke

Bitte kommen sie in nach käsikaudu, aber vorsicht: esikus on dunkel ja tulistatakse !
Kasutaja avatar
Hertsog
Liige
Postitusi: 1607
Liitunud: 23 Veebr, 2009 9:03
Asukoht: Dorpat, nõudmiseni
Kontakt:

Re: Hertsogi tegemised

Postitus Postitas Hertsog »

kuna nagi/fotoalbum paneb lusika lauale 1. oktoobrist 2020, siis ilmselt tõmbab siin ka pildid pimedaks. otsustasin, et ümber kopeerima ja uusi linke sellele 90-leheküljelisele saagale piltidega tegema ei hakka. natuke kahju on, et algusaastad lähevad kaotsi, kuid endal on koopaid olemas siiski. edaspidi tuleb valida mõni muu platvorm selleks... seniks aga vaadake kuidas jaksate, kuni veel saab :D
Pilt

https://www.facebook.com/panzerwerke

Bitte kommen sie in nach käsikaudu, aber vorsicht: esikus on dunkel ja tulistatakse !
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 11 külalist