Merevägi ja rannakaitse

Vasta
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40072
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Merevägi ja rannakaitse

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Kui sergeide-mistralite-javelinidega (muide, milleks javelinid?) relvastatud Kaitseväe laev on mõttetu kahurrelvastusega sihtmärk, siis sama relvastusega PPA laev...?
Me räägime praegu halli ajaga lõppevast võimekusest, kus vastane on terroristid-paramilitaarid-eriüksused tüüpi seltskond.
Javelin on muidu väga tõhus vahend väikealuste pihta tulistamiseks. Spike ER oleks kindlasti ägedam, aga neid meil pole.
Halliks ajaks võiks minu silmis PPA piirivalvealused relvastada, vajadusel tellida 1-2 alust juurde (eriti kui EL vahenditest 85% tuleb).
MeV võiks valmistuda siis päris sõjaks ja neile on halli aja operatsioonid sekundaardne tegevus. See tähendab siis eelkõige laevavastaseid tiibrakette.

Tõestada tahan seda, et poolsõjalaevadega poolmereväe või kahe politseilaevastiku loomine pole tõhus. Taoline laevastik (ok, vajab turgutamist) on meil juba olemas. Summad, mis sellele projektile kuluks, panevad mõtlema, neid korvetikestasid on eri riigid lasknud ehitada 60-100 miljonit tükist, 4 alusega divisjon tuleb optimistlikul juhul 240 M ainult aluste ehitamine.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
URR
Liige
Postitusi: 702
Liitunud: 13 Sept, 2006 10:07
Kontakt:

Re: Merevägi ja rannakaitse

Postitus Postitas URR »

Borja kirjutas:
URR kirjutas:Jalaväelase elu on ka tankisti omast ohtlikum..
..sügavalt ekslik ja asjatundmatu väide :|
Teemasse muidugi ei puutu - lihtsalt et selline tühitargutus siin niisama "ülesse" ei jääks // sõjaliselt vähemkogend raffast eksitama ei hakkaks :wink:
Ma ei mõelnud niivõrd statistilist tõenäosust elusana koju jõuda, kuivõrd konreetset olukorda, kus kuule ja kilde sajab.
You are not entitled to your opinion. You are entitled to your informed opinion. No one is entitled to be ignorant. (Harlan Ellison)
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: Merevägi ja rannakaitse

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

..ikkagi ekslik - sügavalt :oops:

Et jää pigem radarite juurde...
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
URR
Liige
Postitusi: 702
Liitunud: 13 Sept, 2006 10:07
Kontakt:

Re: Merevägi ja rannakaitse

Postitus Postitas URR »

Kapten Trumm kirjutas:
Kui sergeide-mistralite-javelinidega (muide, milleks javelinid?) relvastatud Kaitseväe laev on mõttetu kahurrelvastusega sihtmärk, siis sama relvastusega PPA laev...?
Me räägime praegu halli ajaga lõppevast võimekusest, kus vastane on terroristid-paramilitaarid-eriüksused tüüpi seltskond.
Javelin on muidu väga tõhus vahend väikealuste pihta tulistamiseks. Spike ER oleks kindlasti ägedam, aga neid meil pole.
Ma eelistaks kahurit: multifunktsionaalsem ja odavam, aga ajab asja ära. Tõenäoliselt isegi paremini. Kaitsevägi ilmselt kilkab rõõmust võimaluse üle ports javeline ja mistrale kriisitõrjeks ja väljaõppeks PPAle anda.
Kapten Trumm kirjutas:Tõestada tahan seda, et poolsõjalaevadega poolmereväe või kahe politseilaevastiku loomine pole tõhus.
Jah, tõhusam oleks luua üks „täislaevastik“, mis opereerib nii rahu- kui sõjaajal.
Kapten Trumm kirjutas:Taoline laevastik (ok, vajab turgutamist) on meil juba olemas.
Ei ole ju. On kaks vaakuvat veerandlaevastikku, mis oma ülesannetega hakkama ei saa ja teise varvastel tallavad.
You are not entitled to your opinion. You are entitled to your informed opinion. No one is entitled to be ignorant. (Harlan Ellison)
Taaniel Tina
Liige
Postitusi: 927
Liitunud: 07 Nov, 2012 9:54
Kontakt:

Re: Merevägi ja rannakaitse

Postitus Postitas Taaniel Tina »

Nüüd palun küll viiteid, sest tahaks arvutuskäigu üle vaadata. Näiteks 100 merepäeva aastas tundub vähe. Kui suured on Sandowni püsikulud, peab mõni päris mereväelane kirjutama, sest ma ei tea, kui avalik või salajane see info on.
UK Kaitseministeeriumi mingi raport aastast 2015 ütleb, et Sansown klassi laeva aastane opereerimiskulu on ~3,0 m £ laeva kohta(osasis kulusid ei sisalda).
Kui palju see on võrreldav Eestiga, ei oska öelda.

https://assets.publishing.service.gov.u ... essels.pdf
smr
Liige
Postitusi: 868
Liitunud: 05 Sept, 2011 7:07
Kontakt:

Re: Merevägi ja rannakaitse

Postitus Postitas smr »

Kapten Trumm kirjutas: Halliks ajaks võiks minu silmis PPA piirivalvealused relvastada, vajadusel tellida 1-2 alust juurde (eriti kui EL vahenditest 85% tuleb).
Ma saan aru, et mitmed foorumlased elavad/planeerivad oma maailmas aga siiski, kui sa EL raha eest ostetud reostustõrje aluse relvastad, saad sa selle 85% toetust tagasi maksta.
URR
Liige
Postitusi: 702
Liitunud: 13 Sept, 2006 10:07
Kontakt:

Re: Merevägi ja rannakaitse

Postitus Postitas URR »

Borja kirjutas:..ikkagi ekslik - sügavalt :oops:
USA tankistide suremuseks teises maailmasõjas on pakutud 8%, jalaväelastel 18%. Kusjuures 1/3 tankiste sai surma väljaspool tanki.
You are not entitled to your opinion. You are entitled to your informed opinion. No one is entitled to be ignorant. (Harlan Ellison)
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: Merevägi ja rannakaitse

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

URR kirjutas:
Borja kirjutas:..ikkagi ekslik - sügavalt :oops:
USA tankistide suremuseks teises maailmasõjas on pakutud 8%, jalaväelastel 18%. Kusjuures 1/3 tankiste sai surma väljaspool tanki.
..ja ikkagi ekslik - kuipallu sa ka seda interneedust ei pitsitaks :wall:
Ning muideks, ma täheldan, et siinsete "mereväeekspertide" kogu üldsõjaline knolidz justkui vaid wiki-taustaga näikse olevatki - eks ta ole :mrgreen:

BTW - protsentuaalne vahe USA jalaväelaste ja tankistide "surmasaamises" pärineb valdavalt Vaikse ookeani sõjatandrilt - kus tankisi es ollnud ja samuraid kõvasti mariinidest "jalaväelasi" kasti panid.. no lihtsalt merevägilaste harimiseks :wink:
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
London Bridge
Liige
Postitusi: 619
Liitunud: 15 Aug, 2015 18:48
Kontakt:

Re: Merevägi ja rannakaitse

Postitus Postitas London Bridge »

Erinevalt meite lemmik jalaväeleitnandist, kes suudab hoobilt omandada ja ümberkirjutada nii eilse, tänase kui homse meresõja põhitõed kui ka spetsiifilised nüansid, seda ühtegi raamatut ega õpikut tudeerimata, vaid puhtalt oma talupojamõistusest ja jalaväeloogikast lähtudes? Ütleme siis nii, et ükski mereväelane ei ole siin teemas kuulutanud, et üks või teine II ms. väejuht oli saamatu ning tema mereväelasena oleks maavägesid võidukalt juhtinud.
My fair lady.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40072
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Merevägi ja rannakaitse

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Minu lemmikutele läbininainisejatele väike ajalookursus, milliseid aluseid kasutas NSVL piirivalve meil. Merepiir on jäänud samaks, mereolud samaks, osa vastasest tuleb ka samast suunast.

https://teejuht.esap.ee/tekstid/nsv-lii ... ja-laevad/

Selgituseks, välispiiril toimetasid peamiselt need Tarantul-alused, väiksemad leidsid kasutust kaldlähedastel aladel ja väinameres, kus nende otstarve oli võitlemine ülekargamisega.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
nimetu
Liige
Postitusi: 7574
Liitunud: 25 Mär, 2016 21:16
Kontakt:

Re: Merevägi ja rannakaitse

Postitus Postitas nimetu »

Selgituseks, välispiiril toimetasid peamiselt need Tarantul-alused, väiksemad leidsid kasutust kaldlähedastel aladel ja väinameres, kus nende otstarve oli võitlemine ülekargamisega.
Ma olen siiani mereväelaste jutust nii aru saanud, et sisuliselt midagi Tarantuli (või Flyvefiskeni) sugust soovitaksegi patrullimiseks.
URR
Liige
Postitusi: 702
Liitunud: 13 Sept, 2006 10:07
Kontakt:

Re: Merevägi ja rannakaitse

Postitus Postitas URR »

Borja kirjutas:..ja ikkagi ekslik - kuipallu sa ka seda interneedust ei pitsitaks :wall:
Stiilsem oleks küll oma faktid või vähemalt argumendid vastu panna, aga eks igaüks oma võimete piires. Huvitav siiski, miks me oma maaväge soomustada üritame, kui see sõduri elu ohtlikumaks muudab?
Borja kirjutas:BTW - protsentuaalne vahe USA jalaväelaste ja tankistide "surmasaamises" pärineb valdavalt Vaikse ookeani sõjatandrilt - kus tankisi es ollnud ja samuraid kõvasti mariinidest "jalaväelasi" kasti panid.. no lihtsalt merevägilaste harimiseks :wink:
Päris nii vist ikka ei olnud: http://pwencycl.kgbudge.com/T/a/Tanks.htm. Polegi vikipeedia. Vikipeedia kaudu on hea viidata. Mereväeeksperdid on ka pikematele ja tõsematele tekstidele viidanud, aga Sa ju pikka teksti ei loe.
Viimati muutis URR, 28 Juul, 2020 13:42, muudetud 1 kord kokku.
You are not entitled to your opinion. You are entitled to your informed opinion. No one is entitled to be ignorant. (Harlan Ellison)
URR
Liige
Postitusi: 702
Liitunud: 13 Sept, 2006 10:07
Kontakt:

Re: Merevägi ja rannakaitse

Postitus Postitas URR »

nimetu kirjutas:
Selgituseks, välispiiril toimetasid peamiselt need Tarantul-alused, väiksemad leidsid kasutust kaldlähedastel aladel ja väinameres, kus nende otstarve oli võitlemine ülekargamisega.
Ma olen siiani mereväelaste jutust nii aru saanud, et sisuliselt midagi Tarantuli (või Flyvefiskeni) sugust soovitaksegi patrullimiseks.
Enam-vähem
You are not entitled to your opinion. You are entitled to your informed opinion. No one is entitled to be ignorant. (Harlan Ellison)
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40072
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Merevägi ja rannakaitse

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Ma olen siiani mereväelaste jutust nii aru saanud, et sisuliselt midagi Tarantuli (või Flyvefiskeni) sugust soovitaksegi patrullimiseks.
Ei saanud vist vihjest aru. Vihjasin pigem sellele, et toona ei olnud piirivalve sugugi see "first line of defence", Eestis asusid samal kerel põhinevad mereväe raketikaatrid, diiselallveelaevad, hävitajad, miinitraalerid ja üks polk merelennuväge.

Isegi selle relvahunniku juures oli piirivalve laevastik suhteliselt hambuni relvastatud. Kui sama Tarantuli vaatate, siis lisaks 30 mm kahuritele on seal veel neli torpeedoaparaati, süvaveepommid ja järelveetav sonar. Mastitipus tundub asuvat 3D radar. Mati Õun kirjutab, et seal peaks olema ka 4xVHSHORAD laskeseade. Mingi loogika ja põhjendus sellel oli, teateid raskelt relvastatud lääne spioonidest eriti pole.

Ise ma arvan väikse analüüsi järel, et sõja korral pidi PV muutuma laevastiku teiseks kaitseliiniks, antud Tartantulite ülesanne võis olla laevastiku allveetõrjest läbi imbunud vastane allveelaevade jahtimine (koos diversioonigruppide ja muu sellisega).
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
URR
Liige
Postitusi: 702
Liitunud: 13 Sept, 2006 10:07
Kontakt:

Re: Merevägi ja rannakaitse

Postitus Postitas URR »

Nüüd ei saa mina vihjest aru. Eriti krüptiline on "samal kerel põhinevad mereväe raketikaatrid, diiselallveelaevad, hävitajad, miinitraalerid ja üks polk merelennuväge". Muide, see piirivalve Tarantul on hoopis Pauk klass: sama kere, aga hoopis teised relvad ja ülesanded.
See, et Nõukogude piirivalve sõja ajal sõjalisi ülesandeid täitis, ei ole küll mingi üllatus.
You are not entitled to your opinion. You are entitled to your informed opinion. No one is entitled to be ignorant. (Harlan Ellison)
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Bing [Bot] ja 16 külalist