REAALSUS: COVID-19 pandeemia

...ja kõik muu sisejulgeolekusse puutuv
Suletud
hjl85
Liige
Postitusi: 6381
Liitunud: 16 Mär, 2018 11:29
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia

Postitus Postitas hjl85 »

Austalt-mine seenele oma "tõusiku" jutuga. Inimestel on vaja kohta kus elada. Nüüd siis on endale korteri ostamine ka tõusiklus jne. Mis sul viga on?
Mis tõusik on mediaan palka saav isik?
Ehk siis jutu järgi-igaüks vaadaku ise kuidas hakkama saab majanduslikult aga samas jahud kuida skõik peavad kodus istuma ja teiste tervise peale mõtlema. Pole ka ime, et sinusguse mõtlemise pärast keegi ei viitsi mõelda sinusuguste peale. Teisrtelt nõuad, et nad lepiksid töökohtade,. elamise jne kaotusega aga ise nende elu leevendama ei ole nõus kuid samas peavad kõik sinu elu kergemaks tegema (kodus istuma)! Ulma loogika.
Ja siis ära virise, et 50% piiranguid ei soovi ning igasugu soovitused ja eeskirjad p..e saadavad. Pere tahab toitmist -või on see ka tõusiklik mõtlemine`? Äkki on kulakud?
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40142
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Kas siis laenumaja kaotamisega on elamispinnad lõppenud?
Kolib Mustamäe 2-toalisse renoveerimata paneelika üürikorterisse ja ongi kogu lugu.
Traagiline, kuid pole ei maailma ega elu lõpp. Meie vanemad sellistes kohtades elasid, ei surnud keegi.
Töötukassas on hetkel 3000 vaba töökohta, milles probleem?
https://www.tootukassa.ee/toopakkumised
Ja siis ära virise, et 50% piiranguid ei soovi ning igasugu soovitused ja eeskirjad p..e saadavad. Pere tahab toitmist -või on see ka tõusiklik mõtlemine`? Äkki on kulakud?
Sellise suure idiotismi % peale ei jää muud üle, kui lisada kollektiivseid piiranguid veel. Mis kaotavad töökohti ja tapavad ettevõtteid.
Selles see idiotism just seisnebki, et ei taibata põhjuslikku seost - just seepärast, et me piirangutest ja soovitustest suure kaarega üle laseme, hakkavad lähitulevikus paljud töökohad kaduma. Ehk puudub solidaarsus ja arusaam enda rollist ühiskonnas, on vaid üks suur MINA - MINA teen ja MINA lähen ja MINA ei täida.
Viimati muutis Kapten Trumm, 25 Veebr, 2021 10:09, muudetud 1 kord kokku.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
hjl85
Liige
Postitusi: 6381
Liitunud: 16 Mär, 2018 11:29
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia

Postitus Postitas hjl85 »

Kes peale sinu majast on kirjutanud? Enamus elabki mustamäe paneelikas. Üürikorterisse-kas sa tead ka, mis üürid on? Mille eest seda üüri maksad?
Sul puudub igasugune puud eeluga. Igal pool tõusikud, läbustajad jne. Tood ise jutuks maja ja siis määrid seda mulle pähe.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40142
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Mis seal vahet on, korter, maja vms. Problemaatika on ühesugune, ka Mustamäe hrustsovka korteri laenuga võidakse jänni jääda.
Mille eest seda üüri maksad?
500 eurot kuus on lõdvalt soe tuba ja kraanist soe vesi jookseb koos kõige vilede ja tuledega.
Kui keskmise palga saajal pole mõnda tuhandet hinge taga, tuleks äkki alustada finantsilise kirjaoskamatuse likvideerimisega?
Ja meenutamisega, mis 2009 toimus. On vist unustatud?
Viimati muutis Kapten Trumm, 25 Veebr, 2021 10:18, muudetud 2 korda kokku.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
hjl85
Liige
Postitusi: 6381
Liitunud: 16 Mär, 2018 11:29
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia

Postitus Postitas hjl85 »

aga muidugi mina, mina kuna sina, sina ei soovi neid esimesi aidata. Miks nemad peaksid sinu tervis pärast muret tundma? Tahad, et sinu arvestataks-arvesta ka ise teistega.
Õnneks riiki ei juhi sinusgused ja vähemalt mingid toetused on olemas.
ja kas Mustaka korteri ostnud on siis ka tõusik, kes nägi ette, et 5 aasta pärast mingi trummi sugune tahab, et nemad kõik kaotaksid, et tema saaks end turvaliselt tunda?
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40142
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Mina ei taha kellelegi midagi paha. Tahaks, et see jama juba lõpeks. Õnneks on mind piisavalt haritud sel teemal ja oskan midagi ehk arvata. Ka mul on piisav ettekujutus, kuskohast raha tuleb. Lihtsalt antud olukorra, kus tuleb teha suuri kollektiivseid ja ettevõtlusvabadust puudutavaid valuvõtteid, on suuresti inimesed ise põhjustanud. Valdavalt see 50% "kes piiranguid ei poolda". Just selliste tenniseturneedega Pärnusse ja veel mitmete ülelaskmisetega. Mina nt istun kodus ja ei käi eriti kuskil. Tööl surusin puhangu kiirelt maha.

Minu pärast poleks mingeid piiranguid tarvis. Kui enamik samamoodi käituks, siis oleks meil piirangud nagu septembris.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Kasutaja avatar
loomake
Liige
Postitusi: 1897
Liitunud: 17 Aug, 2014 15:32
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia

Postitus Postitas loomake »

Ma ei tea enam. Ma ka tüdinenud. :rip:
Uudishimulik loll on ikka huvitavam olla kui ignorantne loll.
Turist 47
Liige
Postitusi: 4363
Liitunud: 08 Nov, 2014 18:30
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia

Postitus Postitas Turist 47 »

Kapten Trumm kirjutas:. Tahaks, et see jama juba lõpeks. Ka mul on piisav ettekujutus, kuskohast raha tuleb.
Mina nt istun kodus ja ei käi eriti kuskil.
Minu pärast poleks mingeid piiranguid tarvis. Kui enamik samamoodi käituks, siis oleks meil piirangud nagu septembris.
T.
Kasutaja avatar
ruger
Liige
Postitusi: 19502
Liitunud: 04 Juul, 2009 12:29
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia

Postitus Postitas ruger »

Lisandus 1154 nakatunut. Positiivsete testide hulk 23,4%
Viimase ööpäeva jooksul analüüsiti Eestis 4939 koroonaviiruse testi, neist esmaseid positiivseid teste oli rekordilised 1154 ehk 23,4 protsenti testide koguarvust.

1154 nakatunut on uus rekord - senine rekordarv nakatunuid lisandus 7. jaanuaril, kui tuvastati 1104 koroonapositiivset.

Ööpäeva jooksul avati haiglates uusi COVID-19 haigusjuhtumeid kokku 77, haiglaravi vajab 504 patsienti. Seda on ööpäev varasemaga võrreldes 26 patsienti enam.

Juhitaval hingamisel on 26 ja intensiivravil 41 patsienti. Ööpäev varem olid need näitajad 28 ja 41.

Rahvastikuregistri andmetel laekus enim uusi positiivseid testitulemusi Harjumaale, kus koroonaviirusega nakatumine tuvastati 672 inimesel. 511 uutest Harjumaa haigusjuhtudest on Tallinnas.

Ida-Virumaale lisandus 177, Tartumaale 57, Lääne-Virumaale 55, Saaremaale 49, Pärnumaale 28 ja Võrumaale 26 uut positiivset testi. Valgamaale lisandus 19, Raplamaale 17, Põlva- ja Jõgevamaale 14, Läänemaale kaheksa, Järvamaale seitse, Viljandimaale viis ja Hiiumaale üks nakkusjuhtu. Viie positiivse testitulemuse saanul puudus rahvastikuregistris märgitud elukoht.

Viimase 14 päeva haigestumus 100 000 inimese kohta on 850,8 ning esmaste positiivsete tulemuste osakaal tehtud testide koguarvust 14,3 protsenti.

Eestis on COVID-19 vastu vaktsineerimisi tehtud 68 629 inimesele, kaks doosi on saanud 28 351 inimest.
https://www.err.ee/1608121717/oopaevaga ... ositiivset
Ainus, mida me ajaloost õpime, on see, et keegi ei õpi ajaloost midagi.
Live for nothing or die for something.
Kui esimene kuul kõrvust mõõda lendab, tuleb vastu lasta.
EA, EU, EH
hjl85
Liige
Postitusi: 6381
Liitunud: 16 Mär, 2018 11:29
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia

Postitus Postitas hjl85 »

Esmaspäevast läheb arvatavasti kõik kinni nii nagu kevadel. Isegi mina olen selle poolt. See, et ma soovin kahjude hüvitust ja inimeste toetamist ei tähenda, et ma ei ole vastavalt olukorrale vajalike piirangute poolt.
Kuid haiglas olijate arv on ikka stabiilselt 500 juures. Soome kehtestab samasugused piirangud nagu meil praegu on.
Viimati muutis hjl85, 25 Veebr, 2021 10:46, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36565
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia

Postitus Postitas Kriku »

hjl85 kirjutas:
Kriku kirjutas:Ma olen kehv jurist - ma üritan seadustest ikka nii aru saada, nagu nemad kirjutatud on, mitte nii, nagu nendest aru saada tahetakse (tsitaadi autor oli omal ajal muidugi meister mõlemas).

Ettevõtlusvabadus käib PS § 19 (õigus vabale eneseteostusele) ja § 31 alla. Need mõlemad on sõnastusi vaadaes ilmselgelt väärtushierarhias madalamal kohal kui § 16, õigus elule.
Milline õigus on toodud eespool või tagapool ehk järjekord ei oma mingit tähtsust.
Jutt ei olnudki järjekorrast. Suvatse nimetatud normid läbi lugeda ja arutame siis edasi.

Soovitavalt koos kommentaaridega: www.pohiseadus.ee
hjl85
Liige
Postitusi: 6381
Liitunud: 16 Mär, 2018 11:29
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia

Postitus Postitas hjl85 »

väärtuse hierarhia sõltub vaatajast.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36565
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia

Postitus Postitas Kriku »

hjl85 kirjutas:väärtuse hierarhia sõltub vaatajast.
Ei sõltu, see on PS-is selgelt väljendatud.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40142
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Lisandus 1154 nakatunut. Positiivsete testide hulk 23,4%
% on ikka päris hull. Sellise %-ga võib nädala pärast 2000 tulla.
Liiga vara lasime end lõdvaks.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36565
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia

Postitus Postitas Kriku »

vanahalb kirjutas:Soomes on see pikalt etteplaneeritud hädaolukord. Veebruari alguses juba räägiti karmimatest meetmetest aga arvati et vara veel. Märtsis oleks õige aeg sest muidu väsivad inimesed ära ja kevadel läheks asi lappama. Aprilli alguseks saab võib-olla vajalikud seaduseparandused ka jõusse ja mai keskel on juba suvi.
Alates 8.03 vähemalt 3 nädalaks: https://www.err.ee/1608121693/soome-keh ... daolukorra

Imelik, et algus nii pika aja pärast :?
Suletud

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 5 külalist