Magnetiga otsimine

Kõiksugu militaarsuunitlusega väljakaevamised ja nendega seonduv.
Vasta
k2sna
Liige
Postitusi: 136
Liitunud: 28 Veebr, 2007 16:10
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Magnet

Postitus Postitas k2sna »

Tere!

Kas keegi oskab aidata ja vastata sellisele raskele küsimusele:
Kuidas ma saan meisterdada ise sellise võimsa magneti, millega saab
veest (jõed,järved) midagi välja tirida? :roll: :|
A4
Liige
Postitusi: 1832
Liitunud: 13 Juun, 2005 23:55
Kontakt:

Postitus Postitas A4 »

Selleks on vaja suurt rauakolakat, millele tuleb magnetiseerimiseks võimas energia-allikas (nt tuumareaktor, aga võib ka Eesti Energia kõrgepingekaablitest voolu varastada) külge haakida. Mida suurem magnet ja mida võimsam energiaallikas, seda suuremaid leide saab Eesti soodest ja rabadest välja tirida. Hea õnne puhul peaks isegi Tiger-tanki justkui võluväel välja tõmbama, kui rahvasuud uskuda, siis peaks neid igas teises Eesti järves ja soos leiduma.
Kasutaja avatar
suurpomm
Liige
Postitusi: 749
Liitunud: 17 Juul, 2005 9:42
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas suurpomm »

Magneti valmistamise õpetus oli vanasti füüsika õpikus olemas. Ma mõtlen seda mähitud pooliga. Auto aku peaks asja ära ajama.
Uitaja
Liige
Postitusi: 342
Liitunud: 05 Dets, 2005 13:46
Asukoht: Viljandi
Kontakt:

Postitus Postitas Uitaja »

Ei usu, et magnetiga veest hea oleks otsida, aga katsetada ju võid. Magedas vees 12V-ga pole eriti voolu kadu ka isoleerimata juhtmeotsade korral. Mähis tuleks keride terasest südamiku ümber. Näiteks võib kerida südamikule 100m 0,6mm vasktraati. Takistus tuleb siis 12-13Ω ja vastavalt ohmi seadusele voolukulu umbes 1A, võimsus 12W. Võib katsetada ka mõne võimsat sorti trahvoga (ühe mähisega) kui saab ühelt poolt südamiku magnetringi katkestada.
meesmetsast
Liige
Postitusi: 341
Liitunud: 18 Veebr, 2006 14:48
Kontakt:

Postitus Postitas meesmetsast »

A4 kirjutas:kui rahvasuud uskuda, siis peaks neid igas teises Eesti järves ja soos leiduma.
Bwuk. IGAS rõhutan IGAS tiigis ja soos peaks olema.

Vdreving näiteks rääkis seda, et külge jääb igast pisiträni, kuid suuremad asjad ikka vaakumis ja kui muda vahel siis ai ai ai.
Kasutaja avatar
kalleb
Liige
Postitusi: 5343
Liitunud: 27 Mai, 2005 22:55
Kontakt:

Postitus Postitas kalleb »

teinekord võib mõni kalagi otsa tulla...
canislupus
Liige
Postitusi: 1044
Liitunud: 14 Veebr, 2005 13:23
Kontakt:

Postitus Postitas canislupus »

Teadmiseks siis niipalju, et magnetjõud väheneb võrdeliselt kauguse neljanda astmega. Teiseks oleks see jurakas niivõrd suur( kui midagi jämedamat leida tahad), et käes sa seda ei hoiaks. Kraanat vaja.
Kasutaja avatar
ottojama
Liige
Postitusi: 329
Liitunud: 27 Dets, 2005 9:42
Asukoht: Tallinn/Tartu
Kontakt:

Postitus Postitas ottojama »

Sellise asja saab ju igast ekskavaatoripoest osta tänapäeval.

Pilt
------------8<--------------
puumuna
Liige
Postitusi: 262
Liitunud: 23 Juul, 2006 8:33
Asukoht: Põlva
Kontakt:

Postitus Postitas puumuna »

Võtke kõvaketta magnet!
Tõstab päris suuri raskusi, kui saab heast kohast kinni.
Proovisin 16kg hantlit tõsta. Magnet jäi külge muu tuli küljest ära!
Pilt:
Pilt
Kasutaja avatar
Rändur
Liige
Postitusi: 1124
Liitunud: 02 Juul, 2005 7:48
Kontakt:

Postitus Postitas Rändur »

Et siis lootust varsti seda rõõmsalt kollast koppa kohata Krivasoos ja Tartu all? :lol:
propatria
Moderaator
Postitusi: 1522
Liitunud: 04 Mai, 2004 15:36
Asukoht: Dorpat
Kontakt:

Postitus Postitas propatria »

puumuna kirjutas:Võtke kõvaketta magnet!
Tõstab päris suuri raskusi, kui saab heast kohast kinni.
Proovisin 16kg hantlit tõsta. Magnet jäi külge muu tuli küljest ära!
Kõvaketaste magnetitest olen elastsele alusele kinnitatuna valmistanud seadeldise, millega on mõeldav veekogu põhjast üles tõsta seal vabalt lebavaid, st sinna hiljuti visatud esemeid. Niipea, kui aga ülestõstetav asi on mattunud osaliselt liiva või muda alla, pole magnetist enamasti abi.
Sama kehtib suhteliselt paksu roostekihiga kaetud rauasulamist kraami kohta.
Parimad tulemused saab magnetiga purskkaevudest jne. kohtadest turistide loobitud münte õngitsedes...
Magneti külge jäävad loomulikult raudpõhimikuga rahad (EV 20 sendised /hõbedast värvi/, siis osad Venemaa, Läti mündid, isegi euromünte nähtud magneti küljes... )

:lol:

ProPatria

PS. Minu jutu peale ärge nüüd hakake oma arvutite kõvakettaid lammutama - soovi korral võib magneteid minu käest saada.
Hea sõna ja pussiga saavutab enamat, kui lihtsalt hea sõnaga...
Kasutaja avatar
Soobel
Liige
Postitusi: 2180
Liitunud: 30 Dets, 2004 12:19
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Soobel »

Müntide õngitsemiseks sobib plastiliin toki otsas paremini. Kunagi algklassi päevil sai Tartus raekoja platsil õngitsetud seni, kuni tulid suuremad poisid ja toki tükis plastiliiniga käest võtsid. Endal õnnestus koos saagiga lõikama panna. Ainult kodus oli seletamist ja susserdamist, et kust mu ootamatult kümne rubla jagu kopikaid tekkinud...
Vaid Siil mu kõrval lebas siin. Ta suri ammu.
[img]http://www.soobel.planet.ee/TGMB.gif[/img]
propatria
Moderaator
Postitusi: 1522
Liitunud: 04 Mai, 2004 15:36
Asukoht: Dorpat
Kontakt:

Postitus Postitas propatria »

Soobel kirjutas:Müntide õngitsemiseks sobib plastiliin toki otsas paremini. Kunagi algklassi päevil sai Tartus raekoja platsil õngitsetud seni, kuni tulid suuremad poisid ja toki tükis plastiliiniga käest võtsid. Endal õnnestus koos saagiga lõikama panna. Ainult kodus oli seletamist ja susserdamist, et kust mu ootamatult kümne rubla jagu kopikaid tekkinud...
OT: Minu kogemustest on jäänud mulje, et sellised kleepuvad ained nagu plastiliin, närimiskumm jt., ei taha vee all (eriti jahedas vees) hästi kleepida, lisaks jääb sinna külge peagi liiv ja muda, ning mingit kleepimist pole enam ollagi.
Lisaks pead seda eset, mida soovid kätte saada, nägema.
Ainus eelis on selles, et hea õnne korral õnnestub nii kätte saada ka mittemagneetilisest materjalist esemeid.

Magnetiga ainult traali ja tööjõudlus on märkimisväärne.

ProPatria
Hea sõna ja pussiga saavutab enamat, kui lihtsalt hea sõnaga...
Kasutaja avatar
destroy16
Liige
Postitusi: 255
Liitunud: 02 Apr, 2006 0:53
Asukoht: kilingi-nõmme
Kontakt:

Postitus Postitas destroy16 »

kurat see oli ju minu küsimus:)aga tänud kes kõik vastasid nii kuis suutsid.plaan on küll mingi asi teha et siis kola otsima minna ja jõgesid ning järvesid puhastama hakata.
tere
Liige
Postitusi: 113
Liitunud: 27 Mär, 2006 13:43
Kontakt:

Postitus Postitas tere »

kui soost möödamineva kõrgepingeliini oksa kinnitatud magnetiga hakata tiigrit (milliseid on igas soos! :D ) siis on küll narvani liinipostid maas :lol:
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 6 külalist