Voentorg ja tsainaja

Muljeid teenistusest. Nii Eesti väeosades, N Liidus, luures või vastuluures, või hoopis partisanide juures. Kuidas kellelgi juhtunud on.
ghost
Liige
Postitusi: 277
Liitunud: 17 Mai, 2006 21:01
Kontakt:

Postitus Postitas ghost »

Väeosas asusid voentorg js tsainaja ühes majas. Oli umbes sellist tüüpi, kui Eesti maakoha tavaline kauplus-söökla ainult väiksem. Tsainaja poole peal olid toidukaubad ja suitsud ning võimalus siis ka kohapeal süüa. Voentorgi poolel igasuguseid väiksemaid esmatarbe ja tööstuskaupu. Söögipoolist oli päris hea valik, nii et selle üle küll kurta ei saanud. Piimatoodetest ei olnud kindlasti puudust. Voentorgi poolt hästi ei mäleta aga silme ees on mingid kangarullid letil ja televiisor riiulis. Eks muidugi militaarset kraami nagu pagunid, märgid ja muud sellist.

Gaisini utsebkas oli selline nariaad nagu tsainaja - õnnelikud olid need, kes sinna sattusid.
Mida paksem ajatolm, seda ilusamad tunduvad selle all olevad asjad.
virulane1
Liige
Postitusi: 56
Liitunud: 12 Apr, 2007 10:18
Asukoht: Ida-Viru
Kontakt:

Postitus Postitas virulane1 »

Aastas 78-79 Lõuna-Azerbaidžaan Lenkorani linn.Tsainajas ainult Eesti ja Läti konservid, peamiselt kala- aga vahel ka liha.Läti kondetspiim. Maiustused olid vist Vene omad.Voentorgi toidupoes müüdi liha- ja piimatooteid ainult nimekirjadealusel ohvitseride perekondadele.Samuti ka rosinaid, suhkrut ja vist veel ühte-teist.Linnas asuva lihakaupluse uksel rippus kogu aeg tabalukk.Niipalju kui sealt sai mööda käidud ei näinud mina kordagi, et see avatud oleks olnud.Kuigi mõni teadis rääkida , et mingitel päevadel seal ikka midagi olevat müüdud:)
Kasutaja avatar
kalleb
Liige
Postitusi: 5343
Liitunud: 27 Mai, 2005 22:55
Kontakt:

TSAINIK e TSAIPOKK e TSAINAJA

Postitus Postitas kalleb »

Oli sõdurite teemaja ehk puhvet kus sõdurid said oma isikliku raha eest midagi söödavat osta (teinekord oli seal ikka päris suur rahvamass )

Kaliningradis oli see poole söökla tee peal pargi ligidal suure suurtükiväepolgu oma

Gussevis oli see kõrval gorodokis kuhu sai ainult samovokaga minna

Sovetskis suure tankipolgu territooriumil kuhu ka pm samovolkaga sai

et eriti raha polnud siis jäi nende külastamine suht harvaks
Janka
Liige
Postitusi: 425
Liitunud: 04 Dets, 2005 19:30
Asukoht: France

Postitus Postitas Janka »

Kui kroonu läksin sai viiskümmend rutsi autojuhilubade kaantesse kleebitud. Utshebka ajal tshepokki ei lastudki, kuid kui pastojankasse võeti, oli pidu lahti :D.
Paar-kolm nädalat jutti peale lõunasööki olin tshepokis "oma poiss" ja nuumasin end saiakeste, hapukoore ja viljakohviga. Jube mass tuli juurde, nägu läks pontshikuks. No ikka kuu aega näljas kah olnud ja nüüd said kõik puuduvad kalorid kuhjaga ületatud.
Pildid, mis koos oma priizi utshebkasse jäänud kuttidega tehtud on eriti kontrastsed :D.
[i]Last thing I remember, I was Running for the door
I had to find the passage back To the place I was before
"Relax", said the night man, "We are programmed to receive.
You can check-out any time you like, But you can never leave!"[/i]
Kasutaja avatar
kalleb
Liige
Postitusi: 5343
Liitunud: 27 Mai, 2005 22:55
Kontakt:

Postitus Postitas kalleb »

nagu öeldi et opuh ot goloda

:D
OveT.
Liige
Postitusi: 2610
Liitunud: 22 Jaan, 2004 13:22
Kontakt:

Postitus Postitas OveT. »

Oh see tshaipok! See oli õnnistus. Piim, kefiir, korzhikud. Nauding missugune!
Palun alati pakkuda märke, medaleid, riste, autasusid tsaari, eesti ja saksa ajast. Samuti dokumente, postkaarte ja fotosid igal teemal, vorme, kiivreid, pandlaid, mõõku jms. 52-23353 ri28le@hot.ee
Pärtel
Liige
Postitusi: 491
Liitunud: 16 Sept, 2005 11:50
Asukoht: Lõuna - Eesti
Kontakt:

Postitus Postitas Pärtel »

Tšainajas sain esimest korda elus jogurtit maitsta. Juhtus see kuskil Moskva lähedal, utšebkas. Kahjuks ei mäleta enam koha nime, sest olin seal vaid kuu aega oma 2-aastasest teenistusest. Igaljuhul oli tegemist sellise väeosaliigi, nagu raudteevägedega. Olin selline polgusuurune utšebka.
Kasutaja avatar
Sam Beaver
Liige
Postitusi: 825
Liitunud: 09 Aug, 2017 19:54
Asukoht: Siin & seal, põhiliselt tööl
Kontakt:

Re: Voentorg ja tsainaja

Postitus Postitas Sam Beaver »

Kaheksakümnendate algupoolel oli minu lemmikpoeks Tapa Vojentorg sest sealt sai peaaegu alati Ida-Saksa lennukimudeleid ja 1/43 vene automudeleid (mida veel ühele kümne-üheteistaastasele tatikraele vaja oli? :D ).
Putin destroyed the pro-Russian lobby in the world with his own hands. Now acting in Putin's interests would mean admitting that you fucked a goat
Kasutaja avatar
kalleb
Liige
Postitusi: 5343
Liitunud: 27 Mai, 2005 22:55
Kontakt:

Re: Voentorg ja tsainaja

Postitus Postitas kalleb »

Kas too Tapa voentorg ei asunud sõjaväelinnakus sees et seal ka eraisikud said ringi käia ?

Meil näiteks gorodokki eraisikuid sisse ei lubatud ja kui neid nähti siis aeri minema , tsaipokis ja voentorgis eraisikuid ei teenendatud , ainult sõjaväelasi

Eks kui voentord kusagil asus linnakust väljapool siis ilmselt said sealt ka eraisikud teatud manti osta
Kasutaja avatar
isakene
Liige
Postitusi: 1056
Liitunud: 29 Jaan, 2009 1:04
Kontakt:

Re: Voentorg ja tsainaja

Postitus Postitas isakene »

Tapal oli sõjaväelastel oma linnaosa ja pood asus väljaspool kinnist ala, et ohvitseride pereliikmed probleemideta kaubandusvõrgust osa saaksid. Oli osa spetsiifilist manti, mida eraisikutele ei müüdud, aga tsiviilkaupa võisid kõik osta. Minu "Okean" transistorraadio, mida tollal loeti üheks parimaks saadaolevaks ja kuulus kindlalt räige defitsiidi nimekirja, pärines just sealt poekesest. Oli hea raadio küll, vastuvõtt oli kvaliteetne ning teenis ta mind tõrgeteta kuni nn. "Vene UKV" hinguseleminekuni Eesti Vabariigi saabudes...
Kui Teile paistab, et see on nii, siis see ongi nii - Teile paistab.
Väino
Liige
Postitusi: 680
Liitunud: 10 Aug, 2009 20:18
Asukoht: Virumaa
Kontakt:

Re: Voentorg ja tsainaja

Postitus Postitas Väino »

Kuressaares, sry, hoopis Kingissepas oli vojentorg täitsa avalikus kohas ja kui hästi mangusid, siis said ka sõduririhma ja uhked viisnurkadega nööbid osta.
mart2
Liige
Postitusi: 5127
Liitunud: 22 Juun, 2014 19:52
Kontakt:

Re: Voentorg ja tsainaja

Postitus Postitas mart2 »

Pärnus oli Rüütli tänaval (endine Kalevi) Vojentorgi rätsepa atelejee (2.korrrusel). Väljas ukse kõrval oli mittemidagiütlev tärniga punane silt.
Seal tehti/parandati peamiselt vormiriideid, kuid teadjal linnarahval oli võimalus ka lasta midagi õmmelda. Mina koos sõpradega lasksime koolipoistena seal päris mitmeid paare viigipükse õmmelda, sest hind oli pea poole odavam ja püksisääre laius ei olnud probleemiks... Ka kohapealne kangas oli odavam.
Paljude raamatute lugemine teeb inimese palju lugenud isikuks, kuid ei pruugi teha teda targaks...
Kasutaja avatar
sammal.habe
Liige
Postitusi: 817
Liitunud: 30 Apr, 2004 19:49
Asukoht: 58°22'N 26°43'E
Kontakt:

Re: Voentorg ja tsainaja

Postitus Postitas sammal.habe »

parimad hinna/kvaliteedi suhtega rätsepad Pärnu linnas. mu keskkooli lõpuülikond õmmeldi seal.
mart2 kirjutas:Pärnus oli Rüütli tänaval (endine Kalevi) Vojentorgi rätsepa atelejee (2.korrrusel). Väljas ukse kõrval oli mittemidagiütlev tärniga punane silt.
Seal tehti/parandati peamiselt vormiriideid, kuid teadjal linnarahval oli võimalus ka lasta midagi õmmelda. Mina koos sõpradega lasksime koolipoistena seal päris mitmeid paare viigipükse õmmelda, sest hind oli pea poole odavam ja püksisääre laius ei olnud probleemiks... Ka kohapealne kangas oli odavam.
oliver
Liige
Postitusi: 2100
Liitunud: 01 Dets, 2004 17:53
Asukoht: Saarel
Kontakt:

Re: Voentorg ja tsainaja

Postitus Postitas oliver »

Muhus Piiril ja Levalõpmel asunud väeosades said ka kohalikud ostelda, nimetati neid "ohvitseride poodideks".
Vandersell
Liige
Postitusi: 74
Liitunud: 08 Veebr, 2010 0:11
Asukoht: Internetis.
Kontakt:

Voentorg ja tsainaja

Postitus Postitas Vandersell »

Vojentorgi kauplust, mis asus Pikk 11, mäletan. Hea pood oli. Kohvikute ajalooga tegeledes olen avastanud huvitavaid asju, näiteks seda, et kunagine Salme kohvik, mis asus Kalma sauna kõrval, oli mingil ajal Vojentorgi kohvik. Mu meelest nelja - ja viiekümnendasil. Ka Europopa restoran, mida meist paljud mäletavad Viru tänaval. oli ühel ajal Vojentorgi restoran.
Andres
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Google [Bot] ja 5 külalist