Üks külalegend?

Kõiksugu militaarsuunitlusega väljakaevamised ja nendega seonduv.
Vasta
SRT
Liige
Postitusi: 57
Liitunud: 24 Veebr, 2005 2:24
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Üks külalegend?

Postitus Postitas SRT »

Äiapapa rääkis, et emajões Kärevere sillast u. 1km allavoolu olevat tank kaldalähedal vees. Sohvoosiajal olevat kohalik mees oma K700ga tahtnud välja tõmmata, aga millegipärast jäi see tegematta!?!

Ja teine, et kui nemad sõjapaos olid Laugesoo ( Ulila ja Ilmatsalu vaheline märgala) ääres olevas metsatalus tuli 2-3 lennukit sinna sohu alla!?!
Kasutaja avatar
Satakas
Liige
Postitusi: 2354
Liitunud: 21 Jaan, 2005 0:33
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Postitus Postitas Satakas »

mis aastal see ulila jutt toimus? võin uurida, kas keegi veel kuulnud on.
propatria
Moderaator
Postitusi: 1522
Liitunud: 04 Mai, 2004 15:36
Asukoht: Dorpat
Kontakt:

Re: Üks külalegend?

Postitus Postitas propatria »

SRT kirjutas:Äiapapa rääkis, et emajões Kärevere sillast u. 1km allavoolu olevat tank kaldalähedal vees.
Eelmise suve seisuga oli seal piirkonda kamminud vene meest jutu järgi: "vähemalt tanki torn". Jutus ma ei kahtle, oldi isegi lahkelt nõus seda kohta näitama, kuid kuna ma pole tankipede, siis lasin enamuse jutust kõrvust mööda...

ProPatria
Hea sõna ja pussiga saavutab enamat, kui lihtsalt hea sõnaga...
plekkpea
Liige
Postitusi: 1775
Liitunud: 03 Nov, 2005 21:30
Asukoht: Harju
Kontakt:

Postitus Postitas plekkpea »

Pede pole, kuid torni asukohta tahaks nähä küll.
Huvitun maisest rasketehnikast.
Kasutaja avatar
Rändur
Liige
Postitusi: 1131
Liitunud: 02 Juul, 2005 7:48
Kontakt:

Postitus Postitas Rändur »

Oleks jah päris huvitav näha kasvõi pilte sellest, kui asukoht sala-sala. :)
Kasutaja avatar
Manurhin
Liige
Postitusi: 5211
Liitunud: 09 Jaan, 2007 0:05
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Postitus Postitas Manurhin »

Sai sealtkandist mõni aasta tagasi kummipaadiga kalastamise eesmärgil jõge pidi alla tuldud. Ja üks neljakandiline pooluppunud metallist kolakas kusagil sealkandis tõepoolest kalda ääres vedeles. Kaldalt sellele vist ligi ei saa, paadiga enam-vähem sai. Aga too nüüd küll midagi militaarset polnud, pigem mingi sillapontoon vmt.
Kirves pole mänguasi, raiuge see omale pealuu sisse!
"Suured inimesed on ikka tõesti imelikud," ütles ta endamisi lihtsal moel, kui ta oma teekonda jätkas.
vdreving
Liige
Postitusi: 597
Liitunud: 27 Dets, 2005 19:31

Postitus Postitas vdreving »

Tankidest sealkandis olen kuulnud,kuid ei pea asja tõeseks.Küll on tõesti ulila kanti mitu lennukit kukkunud.Peaks olema JU tüüpi pommitajad.
Kasutaja avatar
Würger 190G
Liige
Postitusi: 2040
Liitunud: 27 Sept, 2005 12:57
Asukoht: Harjumaa
Kontakt:

Postitus Postitas Würger 190G »

vdreving kirjutas:Tankidest sealkandis olen kuulnud,kuid ei pea asja tõeseks.Küll on tõesti ulila kanti mitu lennukit kukkunud.Peaks olema JU tüüpi pommitajad.
Mis asi on Ju-tüüpi? Ühemootoriline-87, 2ne-88 või kolmemootoriga ju-52/m3?
Kasutaja avatar
Satakas
Liige
Postitusi: 2354
Liitunud: 21 Jaan, 2005 0:33
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Postitus Postitas Satakas »

nii palju kui mina kuulnud olen, on sealkandis nähtud saksmannidest LENDAMAS vaid stukad ja fw-190. lugu oli selline, et ulila elektrijaama hakati 1944 suvel õhku laskma aga oli teada, et eestmannide mingi üksus kes olnud seal lähedal, seda ei tahtnud. seepärast lendas kohale peaaegu kogu tartus baseerunud ju-87 ekipaazh fokewulfide saatel ja tiirutas seal kohal kuni õhku lasti. takistada ei püütud sest oli suht kindel, et iga vastuaktsiooni korral oleks oleks lennukid kohalike asunduse maha pommitanud

muide üks asi potsatas alla küll. minu allikaile teadaolevalt AINUS tartu-puhja vahel aga mitte ulila-uula vaid Härjanurme kanti, mis jääb kümmekond kilti läände.

juhtus see samuti 1944 suvel ja ohvriks oli kas il-2 või il-10. täpselt ei teata öelda sest pealtnägija ei suutnud kaugelt täpselt tuvastada. see lasti alla kahe hävitaja - 90% tõenäosusega mingite messerite poolt. nendegi täpsemaks tuvastamiseks oli vahemaa liiga pikk.

üks vene piloot hüppas kindlasti välja ja ka vari avanes. teise kohta pole kindel. mis piloodist või pilootidest edasi sai, pole teada.
_____

üldiselt aga MISTAHES õhulaeva allakukkumine ulila-uula kandis sõja vältel välistati kohe kindlasti. välistajaks inimene, kes veetis sealkandis kogu sõja-aja ja tundis elavat huvi kõige sõjaga seonduva - eriti aga lennunduse vastu. ütles, et KUI olekski midagi juhtunud, oleks ta varem või hiljem sellest kohalikelt kuulnud.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Amazon [Bot] ja 5 külalist