K: Kuhu minna tartu ümbruses....

Vaba foorum kus võib arutada mujale mittesobivatel teemadel.
potentate
Liige
Postitusi: 354
Liitunud: 29 Dets, 2005 11:22
Kontakt:

K: Kuhu minna tartu ümbruses....

Postitus Postitas potentate »

Tahaks minna metsa seenile, mõtlesin, et las naised korjavad seeni, ma tuian onupoja metalliotsijaga ringi.

Sealt ka küsimus. Kus tartu ümber tasub minna vaatama ? Suuremaid lahingukohti tahaks teada, et kus pole midagi eriti muudetud sõjaajast!

Aitäh!
juss000
Liige
Postitusi: 383
Liitunud: 13 Dets, 2005 9:02
Kontakt:

Re: K: Kuhu minna tartu ümbruses....

Postitus Postitas juss000 »

potentate kirjutas:Tahaks minna metsa seenile, mõtlesin, et las naised korjavad seeni, ma tuian onupoja metalliotsijaga ringi.

Sealt ka küsimus. Kus tartu ümber tasub minna vaatama ? Suuremaid lahingukohti tahaks teada, et kus pole midagi eriti muudetud sõjaajast!

Aitäh!
Raske küsimus.Kuidas aru saada, et ei ole muudetud.Looduse vastu ei saa ja N Liidu aegne maaparandus viis ellu oma projektid.Eks SA loe ajalugu ja võin soovitada Emajõe ligidale hoida.Juhus on pime ja lootus on petis, kes meid pidevalt tüssab.
Kasutaja avatar
punker
Liige
Postitusi: 75
Liitunud: 13 Juun, 2005 19:51
Kontakt:

Postitus Postitas punker »

Paraku ikka nii et suured ja tuntud lahingupaigad on dektoristide poolt ikka nii läbi kammitud et sealt ei leia küll enam midagi.
potentate
Liige
Postitusi: 354
Liitunud: 29 Dets, 2005 11:22
Kontakt:

Postitus Postitas potentate »

No, ma tahan lihtsalt uudistada, ega ei tahagi autotäie meenetega koju tulla. Lihtsalt vaataks ringi, kaitseliine ja asju peaks säilinud olema ikka ju!
potentate
Liige
Postitusi: 354
Liitunud: 29 Dets, 2005 11:22
Kontakt:

Postitus Postitas potentate »

Oskate öelda mõne lahingu nime mis toimus tartu ümbruses. Saaks sealt edasi otsida!
potentate
Liige
Postitusi: 354
Liitunud: 29 Dets, 2005 11:22
Kontakt:

Postitus Postitas potentate »

neti teel olen jõudnud sinimägedest kuni valgutani (viimane on juba metsavendade võitlus hävituspat.)....

paluks abi :)

Huvitab just tartu 30 km ümbrus ja see, kuna oli rindejoon Ülenurme valla kandis, haaslava, tõrvandi, kambja jne.
Kasutaja avatar
LionRat
Liige
Postitusi: 327
Liitunud: 10 Jaan, 2007 14:46
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Postitus Postitas LionRat »

Pigem hoia siis Mäksa kanti rohkem,võimalikult emajõe äärde...
plekkpea
Liige
Postitusi: 1775
Liitunud: 03 Nov, 2005 21:30
Asukoht: Harju
Kontakt:

Postitus Postitas plekkpea »

Tegelikult leiab juhuslikust metsatukast ka meeneid. Tuntud kohad juba ammu läbi sõelutud kordi kümneid.
Huvitun maisest rasketehnikast.
potentate
Liige
Postitusi: 354
Liitunud: 29 Dets, 2005 11:22
Kontakt:

Postitus Postitas potentate »

Tahaks teada, kus peatas PA sakslaste soomusgrupi, mis oli algselt Strachvitzi juhtimisel, kui tüüp autoõnnetuses Palupera jaamas surma sai.
Liiguti Läänest, ELVAST Pangodi suunas.

Kas keegi turja ei hakka, kui mingi tüüp metallidetektori ja labidaga metsa alla jalutab ?


Ma pole kunagi nii põhjalikult Tartut ümbritsevasse süvenenud. Täiesti uskumatu, kui hullusti siin madistati. Kärevere ümbruses käidi mitu korda edasi tagasi :S
Kasutaja avatar
kolp
Liige
Postitusi: 78
Liitunud: 08 Juun, 2006 14:05
Asukoht: Tartumaa
Kontakt:

Postitus Postitas kolp »

Väike parandus, kindral nimelt ei saanud surma, vaid raskelt vigastada. Suri 25.04.1968
potentate
Liige
Postitusi: 354
Liitunud: 29 Dets, 2005 11:22
Kontakt:

Postitus Postitas potentate »

...sai surma.
Aga kus venelased saksmannide liikumisele piiri panid ? Kus lahing toimus ?
propatria
Moderaator
Postitusi: 1522
Liitunud: 04 Mai, 2004 15:36
Asukoht: Dorpat
Kontakt:

Postitus Postitas propatria »

LionRat kirjutas:Pigem hoia siis Mäksa kanti rohkem,võimalikult emajõe äärde...
Seoses ühe hiljutise kriminaalasjaga tuli avalikuks info, et nimetatud piirkond pidi olema "erilise järelvalve all".

Mida sellega täpsemalt mõeldi, võib vaid oletada.

Aga Kaitsepolitsei aastaraamat 2006, mis on ka elektrooniliselt kättesaadav:

http://www.kapo.ee/yldinfo.html

sisaldab selgelt väljaöeldud mõtte:

... Kõrvuti pommiplahvatuste kohtueelse menetlemisega on Kaitsepolitseiameti ülesandeks
tuvastada ja tabada isikuid, kes tegelevad lõhkematerjali või -seadeldiste, samuti tulirelvade ja
laskemoona ebaseadusliku käitlemisega (või on sellest huvitatud). ...

Seega, inimesed, olge valvsad!

ProPatria
Hea sõna ja pussiga saavutab enamat, kui lihtsalt hea sõnaga...
potentate
Liige
Postitusi: 354
Liitunud: 29 Dets, 2005 11:22
Kontakt:

Postitus Postitas potentate »

....,et siis, kui ma metsas uudistan väikese labidaga ja kaitsepolitsei mulle peale satub siis maksan trahvi ja lähen kinni ? Kurat, ega mingit roostetükki enam tulirelvaks ei peeta. Saan aru, kui seljakotis mingit miini vean, siis on kuri karjas. Kuid niisama uudistajaid ? Paha paha.
propatria
Moderaator
Postitusi: 1522
Liitunud: 04 Mai, 2004 15:36
Asukoht: Dorpat
Kontakt:

Postitus Postitas propatria »

potentate kirjutas:....,et siis, kui ma metsas uudistan väikese labidaga ja kaitsepolitsei mulle peale satub siis maksan trahvi ja lähen kinni ? Kurat, ega mingit roostetükki enam tulirelvaks ei peeta. Saan aru, kui seljakotis mingit miini vean, siis on kuri karjas. Kuid niisama uudistajaid ? Paha paha.
Ei oska kahjuks kommenteerida, kas kapo töötajad sind just iga kännu tagant luurama hakkavad.
Kui juba asi nende huviorbiiti jõuab, on läbiotsimised ja muud ebameeldivused kindlustatud.
Jama jätkub aastateks, kui just kiirmenetluse korras kõike süüks pandavat rõõmuga omaks ei tunnista...
Saades kriminaalasja raames karistuseks kasvõi rahatrahvi, oled kirjade järgi ikkagi kriminaalkorras karistatu!
Plekk küljes kogu eluks.
(Naljaga pooleks... sellisel juhul, kui venelased tagasi tulevad, oled kindlasti teenetega vabadusvõitleja ja saad nende käest vähemalt diplomi või mõne auraha...) :lol:

Seega, pole kiita see militaarhuvidega kollektsionääri elu.

ProPatria
Hea sõna ja pussiga saavutab enamat, kui lihtsalt hea sõnaga...
Kasutaja avatar
Põrgust
Liige
Postitusi: 406
Liitunud: 07 Juul, 2006 10:37
Asukoht: Reval/Estland
Kontakt:

Postitus Postitas Põrgust »

Vaata wehrmacht.pri.ee foorumisse ja sealt võid leida Tartu 1944 ja selle lähiümbruse paiknemised.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 27 külalist