Jõelaevad Emajõel

Vaba foorum kus võib arutada mujale mittesobivatel teemadel.
Vasta
plekkpea
Liige
Postitusi: 1775
Liitunud: 03 Nov, 2005 21:30
Asukoht: Harju
Kontakt:

Postitus Postitas plekkpea »

Survetrassi toru saab Pipe-Life või Uponorist Tallinast.
Huvitun maisest rasketehnikast.
Kasutaja avatar
sammal.habe
Liige
Postitusi: 817
Liitunud: 30 Apr, 2004 19:49
Asukoht: 58°22'N 26°43'E
Kontakt:

Postitus Postitas sammal.habe »

ei ole seesama laev. kui ma nüüd ei eksi, siis herr Soobeli pildil peaks olema kunagi emajõel seisnud ujuvkohvik.

Praagal vedeleb ka vrakke, mis olevat olnud peipsi flotilli kosseisus kunagi. sest siinsamas foorumis kunagi kirjutatud, kel huvi, otsige üles.
Kasutaja avatar
Soobel
Liige
Postitusi: 2180
Liitunud: 30 Dets, 2004 12:19
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Soobel »

Ühe ujuvkohviku raibe vedeleb hoopis mõned kilomeetrid Kvissentalist Võrtsjärve poole miskis mudases harujões.
Vaid Siil mu kõrval lebas siin. Ta suri ammu.
[img]http://www.soobel.planet.ee/TGMB.gif[/img]
ASuur
Liige
Postitusi: 542
Liitunud: 09 Apr, 2005 15:56
Kontakt:

Postitus Postitas ASuur »

Minu nähtud vrakk on Kalli järve kaldas, miski onni läheduses.
Küsisin eelmisel aastal veel üle tuttava käest,kes töötab "Veematkades" - nad üürivad sealkandis välja pontoonidel päramootoriga parvesid,teevad orienteerumismängu ja veavad amfiib-atv-ga turiste.Tema väitis küll raudkindlalt,et seal Kalli järves on "UKU"
Kasutaja avatar
Soobel
Liige
Postitusi: 2180
Liitunud: 30 Dets, 2004 12:19
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Soobel »

Et siis Ugandiklubi lingitud pildilon miski "Vanemuine" või "Lermontov" kui see seal Kalli järves on "Uku"

Mõtlen seda "Vanemuine"-t, mis seisis koos "Lermontoviga" 80-datel Tartu sadamas ja vist oli kasutusel võõrastemajana vms. Väga selle "Vanemuise" moodi on see küll, "Lermontov" oli suurem, vist koguni kahekordne ja paps teadis rääkida, et seda ei saa Emajõel ringigi keerata.
Vaid Siil mu kõrval lebas siin. Ta suri ammu.
[img]http://www.soobel.planet.ee/TGMB.gif[/img]
Arnold
Liige
Postitusi: 5110
Liitunud: 23 Jaan, 2005 16:26
Kontakt:

Postitus Postitas Arnold »

Minu riputatud pildil, kus selgelt lugeda "Uku" ja Ugandiklubi pildil oleval vrakil on mõlemal näha suht hästi ahter, mis on vähemalt 2/3 osas äravahetamiseni sarnane, ainult reeling on teine (muudetud?). Vaadake ikka pilte ja siis pakkuge, mitte et niisama arvate!
Shiim
Moderaator
Postitusi: 1720
Liitunud: 20 Jaan, 2005 2:52
Kontakt:

Postitus Postitas Shiim »

Vastus küsimusele pealkirjas oleks, et vist otsid küll (kui otsustada postituse sisu järgi).
[url=http://www.hot.ee/emulaator][img]http://www.hot.ee/emulaator/toetan3.gif[/img][/url]
Summeri pirisemisel on metsavennal aega hüpata laskepessa ja oodata mis sünnib - kas tegemist on inimese, looma või linnuga, või hoopis UFO-ga kirsavoi saabastes, automaat kaelas. Viimasel juhul kohe tuli peale.
Luciano
Liige
Postitusi: 1132
Liitunud: 07 Veebr, 2007 18:21
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Luciano »

sammal.habe kirjutas:pontoonide. näiteks suurest plasttorust saad selliseid teha, kui otsad hermeetiliselt kinni paned. mine katsu Saadjärve jahtklubis sihukestel ehitatud parve, kui huvi on.
ned torud tuleb täita montaazivahuga. Siis kaob igasugune uppumisoht kui pontoon purunueb või viga saab.
Pakkuda võib filateeliat perioodist 1918-1941.
www.aiaimpeerium.ee
Kasutaja avatar
Soobel
Liige
Postitusi: 2180
Liitunud: 30 Dets, 2004 12:19
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Soobel »

Arnold kirjutas:Minu riputatud pildil, kus selgelt lugeda "Uku" ja Ugandiklubi pildil oleval vrakil on mõlemal näha suht hästi ahter, mis on vähemalt 2/3 osas äravahetamiseni sarnane, ainult reeling on teine (muudetud?). Vaadake ikka pilte ja siis pakkuge, mitte et niisama arvate!
Selguse saaks hoopis siis, kui näeks kuskil nende 80-datel sadamas seisnud "Lermontovi" ja "Vanemuise" pilte. Ehk et selgeks teha, kas "Vanemuine" oli endine "Uku" või mitte.
Vaid Siil mu kõrval lebas siin. Ta suri ammu.
[img]http://www.soobel.planet.ee/TGMB.gif[/img]
fireman
Liige
Postitusi: 463
Liitunud: 07 Mai, 2005 11:46
Asukoht: põlvamaa
Kontakt:

Postitus Postitas fireman »

Vanemuine pole see kindlalt. Vanemuine sõidab praeguseni emajõel, Pegasuse nime all. Lermantov oli suurem, aga see vist müüdi venemaale maha. Too viimane andis juba päris laevamõõdu välja. Ringi sai see laev ikka keerata. Seisis ta tavaliselt ikka jõesadamas. Suvel tegi mingeid kruiise peipsile.
Pilt
Pegasus

Pilt

Koit
Viimati muutis fireman, 29 Juul, 2007 21:52, muudetud 2 korda kokku.
Muideks lahe foorum on see :)
Arnold
Liige
Postitusi: 5110
Liitunud: 23 Jaan, 2005 16:26
Kontakt:

Postitus Postitas Arnold »

Raimo Pullati raamatust "Tartu ajalugu" 1980. Vasakpoolne võiks siis olla ümberehitatud "Uku" ja kai ääres "Lermontov"?
Pilt
fireman
Liige
Postitusi: 463
Liitunud: 07 Mai, 2005 11:46
Asukoht: põlvamaa
Kontakt:

Postitus Postitas fireman »

Kai ääres on jah Lermontov. Samas rääkisin targema inimesega, kes väitis, et see väiksem laev olevat olnud SAMUTI vanemuise nimega. Nüüdseks ei saa ma enam aru kuidas sai olla 2 ühe nimega laeva. Seda Lermantovo olen oma silmaga näinud ja ei kahtle selles üldse, et see on seal kai ääres. Uku aga seisvat praagal. Kvissentalis on see kohvik mis kunagi toimis emajõel. Vist oli nimega Orsent või miskit taolist. Asus kaarsillast veidi ülessevoolu, linnapoolses kaldas.
Viimati muutis fireman, 29 Juul, 2007 22:19, muudetud 1 kord kokku.
Muideks lahe foorum on see :)
Kasutaja avatar
Soobel
Liige
Postitusi: 2180
Liitunud: 30 Dets, 2004 12:19
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Soobel »

Paistab siis, et asi on selge. Täpsustaks siis veidi:

"Vanemuine" ja "Lermontov" seisid vahest seal kai ääres järjestiku, vahest kõrvuti, nagu nad sellel mustvalgel pildil seisavad. See tähendab, et "Lermontovi" kõrval on "Vanemuine."

Kui näeks veel kuskil pilte sellest "Uku" vrakist saaks lõplikult selgeks, praegu paistab 90% tõenäosusega, et "Uku"="Vanemuine."

Väidan kindlalt, et praegune "Pegasus" ei ole endine "Vanemuine." Selliseid laevu oli Emajõel kaks tükki,, üks oli "Koidula," teine "Kreutzwald." Kumb neist kadunud on ja kumb "Pegasuseks" nimetati, pole selge. Vanasti olid nad ühe korrusega, taga katusel (vist ka eespool katusel kapteniputka ees) oli lahtine puuistmetega dekk, mis praeguseks on kinni ehitatud.
Vaid Siil mu kõrval lebas siin. Ta suri ammu.
[img]http://www.soobel.planet.ee/TGMB.gif[/img]
fireman
Liige
Postitusi: 463
Liitunud: 07 Mai, 2005 11:46
Asukoht: põlvamaa
Kontakt:

Postitus Postitas fireman »

Ilmselt siiski oli see Vanemuise ja Pegasuse värk nii nagu soobel kirjutas. Ei saanud ju 2 ühenimega laeva olla. :D
Muideks lahe foorum on see :)
Kasutaja avatar
sammal.habe
Liige
Postitusi: 817
Liitunud: 30 Apr, 2004 19:49
Asukoht: 58°22'N 26°43'E
Kontakt:

Postitus Postitas sammal.habe »

sooblil on õigus, praegune Pegasus on M-tüüpi jõetramm. ei lubata teda Peipsilegi, kurtis kapten hiljuti.
Vanemuine oli reisilaev, suuremate veekogude joks, Pärnus oli sama tüüpi Kajakas (roostetas hiljem Kirbu jõe ääres, kes teab mis tast saand?), Kajakaga olen kunagi Pärnust Saaremaal käinud laevapoisina...

aga ju see Kalli järve vrakk (või siiski see Praaga oma?) ikka sõjalaev Uku on, neid võis hiljem sama nimega olla...
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 11 külalist