Eedo Tarvo?

Teenistuskaaslaste, sugulaste jt inimeste otsimine foorumi kaudu.
Tiina
Liige
Postitusi: 42
Liitunud: 28 Okt, 2007 22:07
Kontakt:

Eedo Tarvo?

Postitus Postitas Tiina »

Otsin Eedo Tarvo, sünd. 08.02.1915 Narvas, viimane elukoht teadaolevalt Illuka vallas Jõhvi kihelkonnas, kus ta abiellus Mall Taidruga ning sündis üks tütar Külliki Tarvo,sünd.04.06.1937Illukal.Külliki abiellus Orgussaare nimele, juhul,kui ta veel elab kuskil, on ta 70 aastane.Kindlasti on ka abielust sündinud lapsi. Kas keegi teab, tunneb ära siintoodud nimed, oskab anda teavet Eedo Tarvo võimalikest teistest lastest, lastelastest või on teadlik teiste sugulaste olemasolust? Eedo Tarvo vahetas oma nime 18.10.1935.aastal nimest August Elevant Illukal.Pere elas aastatel 1915-1916 Voka vallas. Kust saada Jõhvi kalmistute andmebaasi?Kas keegi teab või tunneb Eedo Tarvot või tema tütart Külliki Orgussaart?Palun, andke endast teada, iga väikseimgi vihje on oluline.Selle sugupuu elusolevaid isikuid otsib Saksamaalt vanahärra, kes olude sunnil koos emaga põgenes 1944a, augustis ja on ammugi unustanud isegi eesti keele.Tänan kõiki südamest, kes aitavad leida isikuid või muid andmeid Tarvode liinis!Teadaolevalt Eedo Tarvo mobiliseeriti 1941a. sõjasuvel Punaarmeesse ja ta jäi kadunuks.

[Orgusaar Külliki - Kolga-Jaani v Leie Pihlaka 4 - 439 5231- nimekaim?]
Tiina
Liige
Postitusi: 42
Liitunud: 28 Okt, 2007 22:07
Kontakt:

Postitus Postitas Tiina »

Kontrollin kohe. Tänan, kes kirjutas!!
Tiina
Liige
Postitusi: 42
Liitunud: 28 Okt, 2007 22:07
Kontakt:

Postitus Postitas Tiina »

Oligi täitsa õige inimene!!! Suur tänu kirjutajale, küll on tore et niimoodi on võimalik leida kadunud inimesi ! Eedo Tarvo oli saanud haavata ja ta viibis Jaroslavli Vangilaagri hospidalis,sealt saadeti viimane teatis, mis pole säilinud.Pärast seda ei teata temast midagi, ilmselt suri. Võimalik, et keegi siin-lugejatest teab ehk midagi Jaroslavli Vangilaagrist või teistest seal olnutest, kes eluga tagasi tulnud.Ehk mõni kirjanduslik viide?Jällegi tänulik iga info eest!
Paxos
Liige
Postitusi: 92
Liitunud: 08 Aug, 2007 18:04
Kontakt:

Eedo Tarvo surmaaeg

Postitus Postitas Paxos »

Venemaa sõjas langenute andmebaasist leidsin, et Tarvo, Eedi (nii seisab andmebaasis) Augusti p, sünd 1915, suri detsembris 1944. Täpset kuupäeva pole.

Vt:

http://www.obd-memorial.ru/
Tiina
Liige
Postitusi: 42
Liitunud: 28 Okt, 2007 22:07
Kontakt:

Re: Eedo Tarvo surmaaeg

Postitus Postitas Tiina »

[quote="Paxos"]Venemaa sõjas langenute andmebaasist leidsin, et Tarvo, Eedi (nii seisab andmebaasis) Augusti p, sünd 1915, suri detsembris 1944. Täpset kuupäeva pole.

Vt:

http://www.obd-memorial.ru/[/quote]


Paxosele - Suured tänud saadud info eest! Ma ei teadnud seda aadressi, samas on nimi Tarvo vene keeles hea kombineerida suurte eesti tähtedega - TAPBO, eesnimega on juba raskem, paraku ei andnud minu otsing tulemusi - netu! Seal vist on mingi kaval nõks sees, mis ma vist ära ei jaga? Lugesin ka Teie teisi postitusi, kust leidsin Podolski arhiivi postiaadressi, kas sinna oleks mõtekas kiri ehk järelpärimine saata tähitult või ei ole sellel arhiivil neid andmeid, mis kajastuved Teie poolt antud aadressil : http: //www.obd-memorial.ru/ ?
Sain siin tarkasid raamatuid lugedes selgeks et Jaroslavlis polnud mingit vangilaagrit, oli sügav vene tagala, kus sai alguse ERK-te edukas tegevus. Nüüd on ka teada et Eedo Tarvo laulis sealses segakooris, millest on foto Gustav Ernesaksa mälestusteraamatus "Laine tõuseb", foto all ei ole peale aastaarvu paraku täpset kuupäeva, kuid kõrvallehel oleval kooriliikmete autogrammide lehel ilutseb E.Tarvo autogramm täpse kuupäevaga - 12.12.1943!!! See ongi olnud viimane dokumentaalne tõendusmaterjal, et ta siis veel ELAS!!
Teie poolt leitud andmed tema umbkaudse surmaaja kohta(puudub kuupäev), ütlevad et ta on surnud detsembris 1944. Siin saab olla tõde sees küll, sest nüüdseks on ka teada et ta arreteeriti Jaroslavlis ja saadeti kaug-põhja sunnitöölaagrisse ühte kassiteriidi ehk tinakaevandusse(täpne koht senini teadmata), kust tuli perele kiri et ta on surnud tinamürgitusse ja maetud sealsesse ühishauda. Ei aastat ega ka kuupäeva ei mäleta Eedo Tarvo praeguseks 70-aastane tütar, kes oli tol kaugel ajal vaid pisike laps. Seega saab siis oletada et Teie poolt leitud andmebaasi andmete järgi ei saanud Eedo tinakaevanduses rohkem kui 1 aasta vastu pidada, see on ju loogiline - mürgine töö, sest kaevandatud maarde rikastamine käis samuti kohapeal.
Kas saab järeldada, et Teie leitud andmebaasi andmed vastavad ikka tõele küll, mis sellest et puuduvad täpsed kuupäevad, kuigi siin kommides käis läbi kahtluseuss, et kas on ikka mõtet neid andmebaasi andmeid usaldada?
Tegelikult arvan ma et kui vähegi võimalik, siis peaks saadud andmete paikapidavust kontrollima igal juhul, et ei tekiks kahtlusi, kas venemaa andmed on huupi pandud või on siiski nii võimalikult täpsed kui tol ajal üldse võimalik oli, sest inimesi suri iga päev massiliselt, juba ühishaudade olemasolu kaevanduste juures näitab seda.Kes seal neid täpseid kuupäevi veel kirja panna jõudis, või mis Teie arvate?
Nii kauge aja tagused lood jäävadki tihtipeale vaid oletuste peale ja pole ju enam neid ühishaudu, mis ammu metsa kasvanud, jääb vaid teadmine, et ta on seal kusagil....
Paxos
Liige
Postitusi: 92
Liitunud: 08 Aug, 2007 18:04
Kontakt:

Veel lisainfot

Postitus Postitas Paxos »

Tere, Tiina!

Teil tuleb nimi kirjutada vene tähtedega, ladina tähed ei sobi ilmselt isegi siis, kui nad on täpselt identsed vene tähtedega. Kui Te ei taha vene tähestiku arvutisse lisamisega tegelda, siis võte talitada järgnevalt. Otsige mingi vene sait ja kopeerige tähthaaval tema perekonnanimi otsingulahtrisse. Siis ilmubki ta nimi. Seejärel klikkige nimele ja saate veel lisaandmeid, kust andmed on saadud ja isegi koopia originaalnimekirjast (laadimine võtab aega).

Soovin edu! Meil on moraalne kohus oma esivanemate saatus välja selgitada.
Arnold
Liige
Postitusi: 5110
Liitunud: 23 Jaan, 2005 16:26
Kontakt:

Postitus Postitas Arnold »

Tehke lahti venekeelne Delfi.ee ja seal on iga teksti all kommenteerimise akna juures klahv "translit", sinna kirjutage soovitav tekst ladina tähtedega ja saate selle kirillitsasse ümber panna, ning sealt kopeerida juba endale sobivasse kohta.
MOrav
Liige
Postitusi: 2150
Liitunud: 28 Dets, 2004 20:45
Kontakt:

Postitus Postitas MOrav »

Paxos
Liige
Postitusi: 92
Liitunud: 08 Aug, 2007 18:04
Kontakt:

Translitereerimine

Postitus Postitas Paxos »

Translit-saidid on vaid osaliselt abiks. Nad võivad ka otsingu ära rikkuda, sest nad on mõeldud vene nimede kirjutamiseks inglise keeles. Näiteks õ-tähe kirjutamisel pole nendest saitidest mingit abi. Parem kasutage otsingulahtri täitmisel mõnd vene keelt hästi oskavat inimest.
Arnold
Liige
Postitusi: 5110
Liitunud: 23 Jaan, 2005 16:26
Kontakt:

Postitus Postitas Arnold »

Vene delfis tehtud tuntud eesti perenimi ыунапуу. Muidugi tuleb kasutada õpetust - lihtsalt õunapuu kirjutades saab jah mingi huipoodi! :wink:
Tiina
Liige
Postitusi: 42
Liitunud: 28 Okt, 2007 22:07
Kontakt:

Postitus Postitas Tiina »

[quote="Arnold"]Vene delfis tehtud tuntud eesti perenimi ыунапуу. Muidugi tuleb kasutada õpetust - lihtsalt õunapuu kirjutades saab jah mingi huipoodi! :wink:[/quote]

Paxos, Arnold, Estoloog! Suured tänud hea õpetuse eest!! Ma tegelt mõtlesin et siin jäigi jutt sinnapaika, kirjutasin oktoobris 2007, aga vat kus lugu - ikka leidub keegi kes soovib ligimest aidata, seepärast - tänan veelkord Teid, kellele võõras mure korda läks! ( Tinakaevandustest võiks kirjutada, kes midagi teab, üldisest olukorrast või töö- ja elutingimustest, kus pärapõrgus need kaevandused sel ajal üldse olid? Üks maardla ammendus, jäeti maha, ellu jäänud vangid viidi järgmisse maardlasse, eelmises kohas maetute ühishaud aeti kinni ja ei märki kah maas, et siin INIMESED maetud on.)
Kes midagi oskab lisada?
ncx
Uudistaja
Postitusi: 25
Liitunud: 30 Dets, 2006 0:19
Kontakt:

Postitus Postitas ncx »

Ka ehk abiks
http://woron.de/
vibu11
Liige
Postitusi: 67
Liitunud: 18 Okt, 2006 15:57
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas vibu11 »

ncx kirjutas:Ka ehk abiks
http://woron.de/
Fantastiline sait! Endalgi oli nende tähtedega probled. Suured tänud ka minu poolt
Olen huvitatud Ratsaväerügemendiga seonduvast
vibu11
Liige
Postitusi: 67
Liitunud: 18 Okt, 2006 15:57
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Eedo Tarvo surmaaeg

Postitus Postitas vibu11 »

Paxos kirjutas:Venemaa sõjas langenute andmebaasist leidsin, et Tarvo, Eedi (nii seisab andmebaasis) Augusti p, sünd 1915, suri detsembris 1944. Täpset kuupäeva pole.

Vt:

http://www.obd-memorial.ru/
Mina sealt küll sinu poolt toodud sealt välja ei loe!

Mina loen välja dokumentidest, et
Tarvo, Eedi Augustovits, reamees, sünd 1915, Narva ENSV, tunnistajate ütluste järgi kutsutud Tallinna GBK (???) poolt juulis 1941, võib lugeda teadmata kadunuks 1942 aasta detsembrist, poeg Tarvo, Jaak Edivits, volost Illuka, Raasiku küla

Et seda surma 44ndal mina küll välja ei lugenud...
Olen huvitatud Ratsaväerügemendiga seonduvast
Tiina
Liige
Postitusi: 42
Liitunud: 28 Okt, 2007 22:07
Kontakt:

Re: Eedo Tarvo surmaaeg

Postitus Postitas Tiina »

[quote="vibu11"][quote="Paxos"]Venemaa sõjas langenute andmebaasist leidsin, et Tarvo, Eedi (nii seisab andmebaasis) Augusti p, sünd 1915, suri detsembris 1944. Täpset kuupäeva pole.

Vt:

http://www.obd-memorial.ru/[/quote]

Mina sealt küll sinu poolt toodud sealt välja ei loe! - Mis jutt see siis on, kõik ilusasti kirjas!!!

Mina loen välja dokumentidest, et
Tarvo, Eedi Augustovits, reamees, sünd 1915, Narva ENSV, tunnistajate ütluste järgi kutsutud Tallinna GBK (???) poolt juulis 1941, võib lugeda teadmata kadunuks 1942 aasta detsembrist, poeg Tarvo, Jaak Edivits, volost Illuka, Raasiku küla

Et seda surma 44ndal mina küll välja ei lugenud...[/quote]

( Surm ei olegi kohe nii kirjas et vsjo - umer! Seal on käsitsi üle kripseldatud ja on küll detsember 1944)


Tere kõigile!
Otsisin, mis ma otsisin, leidsin kõik, mis vaja! Kahjuks ei saa dokumendist tehtud fotot kopeerida, ma omastarust olin jube kaval ja pildistasin otse ekraanilt.Tuli välja küll hästi, teatud nurga alt ja zuumides. Proovisin ka printida,aga sellest ei tulnud küll midagi, kogu leht on nii tume et teksti välja ei loe, luubiga ka. Aluspaber, millel algne tekst, on liiga tume.
Aga siin ma tegin WordPad-is tekstid paremaks :


561822112



Сводная информация о человеке :


Тарво (фамилия)
Ээди (имя)

Августович (отчество)
__.__.1915 (дата рождения)
Таллинский ГВК, Эстонская ССР, г. Таллин (дата и место призыва)
рядовой (воинское звания)
пропал без вести (причина выбытия)
__.12.1944 (дата выбытия)
ЦАМО (исторически информации)


Источники фактической информации :

ЦАМО (название источника информации)
58 (номер фонда источника информации)
977520 (номер описи источника информации)
871 (номер дела)


Igaljuhul on saadud info väga hea, mis paneb selles loos nii mõnegi detaili täpsemalt paika, mis varem oli vaid oletustele rajatud.
Kasutage igal juhul venekeelsete tähtede kirjutamiseks soovitatud aadressi kasutaja-uudistaja ncx poolt pakutud: http://woron.de/ ja tuleb nagu ludiseb paxose poolt pakutud : www.obd-memorial.ru/ aadressil, ainult et tõesti peab olema hea venekeele oskus , eriti õigekiri.

vibu 11 - GBK - see on venekeelne gosudarstvennaja vojennaja komissija, ehk riiklik sõjaväeline komisjon.
Veel see ka et suured venekeelsed tähed - TsAMO- on tsentralnõi arhiv Moskovskoi oblasti ehk Moskva oblasti keskarhiiv. Jeerum, kui naljakas on vene keel eesti tähtedega!!!

Suur tänu asjakohase info eest! Jätkake aga samas vaimus, teemaarendus on teretulnud!!!
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 11 külalist