Puhka rahus,Metallidetektor...

Kõiksugu militaarsuunitlusega väljakaevamised ja nendega seonduv.
Vasta
Kasutaja avatar
Kessel
Liige
Postitusi: 354
Liitunud: 26 Sept, 2005 13:29
Asukoht: Fellin - Hapsal
Kontakt:

Huvitav artikkel

Postitus Postitas Kessel »

http://www.epl.ee/artikkel_305463.html

Tekkis kohe küsimus , kui jalutan metsas, metalliotsija kaenla all , kas siis olen kohe kurjategija ?

Arvan , et vennad Muinsuskaitsjad "unustavad" aeg ajalt ka midagi väärtuslikku enda taskusse.
Vabandan ette , kui see jutt ei pea paika.
Kasutaja avatar
Marissa
Liige
Postitusi: 1069
Liitunud: 10 Juun, 2005 8:57
Kontakt:

Re: Huvitav artikkel

Postitus Postitas Marissa »

Kessel kirjutas: Tekkis kohe küsimus , kui jalutan metsas, metalliotsija kaenla all , kas siis olen kohe kurjategija ?
Noh, aga see sõltub metsast, kus kolad :P Ja minu teada metalliotsijat pole senini keelatud külmrelvade nimekirja kantud :roll:
Kasutaja avatar
Madis22
Liige
Postitusi: 1473
Liitunud: 09 Mär, 2005 14:11
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Postitus Postitas Madis22 »

eesti vabariigis kehtib süütuse presumptsioon. kui ei ole võimalik süüd tõestada, siis ei ole ka süüdi. ma ei ole siiani kuulnud ühestki seadusest, mis keelaks metalliotsijaga põllul liikuda järelikult süüd kui niisugust ju ei olnud. mehelt tuleks vabandust paluda ja staatus ennistada. vastasel juhul võib juhtuda, et muinsuskaitseamet peab hakkama avaliku laimu ja au haavamise pärast korralikult pappi köhima ....
The laws of physics is more what you'd call 'guidelines' than actual rules.
Veltu
Liige
Postitusi: 605
Liitunud: 02 Nov, 2005 19:34
Asukoht: Minu kodumaa on N-Liit.
Kontakt:

Postitus Postitas Veltu »

Mis kamraad see selline on,kes sõbra peale kaebab? :twisted: Vaadake eesti politseid-seal käsi peseb kätt.
Ära hirmuta!
Ära tee ulakust!
Koera, kes kogu aeg haugub, pannakse kõige vähem tähele
[img]http://www.hot.ee/emulaator/toetan4.gif[/img]
Elagu sõnavabadus!
uusmario
Liige
Postitusi: 1355
Liitunud: 28 Aug, 2005 20:30
Asukoht: järvamaa

Postitus Postitas uusmario »

Mis mõttes?
Veltu
Liige
Postitusi: 605
Liitunud: 02 Nov, 2005 19:34
Asukoht: Minu kodumaa on N-Liit.
Kontakt:

Postitus Postitas Veltu »

Sõna otseses mõttes.Muidugi see altkäemaksuskandaal redutseeris seda läbisaamist-hakati üksteise peale kaebama jne.
Ära hirmuta!
Ära tee ulakust!
Koera, kes kogu aeg haugub, pannakse kõige vähem tähele
[img]http://www.hot.ee/emulaator/toetan4.gif[/img]
Elagu sõnavabadus!
Kasutaja avatar
FW Anton
Liige
Postitusi: 1831
Liitunud: 01 Jaan, 2005 20:06
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas FW Anton »

Selles artiklis on midagi olulist kirjutamata jäänud. Metalliotsijad ei ole seadustega keelatud. Ainus mõte, mis pähe tuleb on see, et mees tegeles otsimisega selleks maaomaniku luba omamata. Või on siis muinsukaitsjad omavahel eetilistel kaalutlustel kokku leppinud, et metalliotsijaid töös ei kasutata. Igatahes tundub artikkel enam kui imelik.
Anton - horridoo!
Veltu
Liige
Postitusi: 605
Liitunud: 02 Nov, 2005 19:34
Asukoht: Minu kodumaa on N-Liit.
Kontakt:

Postitus Postitas Veltu »

Ma vaatasin ka ,et kole lakooniline tekst.Lugejal jääb üle vaid mõistatada.
Ära hirmuta!
Ära tee ulakust!
Koera, kes kogu aeg haugub, pannakse kõige vähem tähele
[img]http://www.hot.ee/emulaator/toetan4.gif[/img]
Elagu sõnavabadus!
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 39981
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Madis22 kirjutas:eesti vabariigis kehtib süütuse presumptsioon. kui ei ole võimalik süüd tõestada, siis ei ole ka süüdi. ma ei ole siiani kuulnud ühestki seadusest, mis keelaks metalliotsijaga põllul liikuda järelikult süüd kui niisugust ju ei olnud. mehelt tuleks vabandust paluda ja staatus ennistada. vastasel juhul võib juhtuda, et muinsuskaitseamet peab hakkama avaliku laimu ja au haavamise pärast korralikult pappi köhima ....
Nii lihtne see kahjuks ei ole. Süüdistaja poolne süü tõendamise kohustus on vaid kriminaalmenetluses (seal ka välja arvatud rahapesu alates 2006).

Väärteomenetluses on rikkuja asi tõendada oma süütust, selle puudumisel loetakse ta süüdi. Arvatavasti lähevad sinna alla ja need sõjakohtade keelatud tuhnimised. :!:
Uitaja
Liige
Postitusi: 342
Liitunud: 05 Dets, 2005 13:46
Asukoht: Viljandi
Kontakt:

Kas detektoriste on vaja peedistada?

Postitus Postitas Uitaja »

Ost & müük all juba oli see imelik jutt, panin siia ka

Legendiotsija koduleheküljelt:
UUDISED - veebruar 2006

Toimuvad ümarlaua kohtumised muinsuskaitseameti ja detektoristide esindajate vahel. Tänaseks on juba toimunud kuus koosviibimist.
Ümarlaua kohtumiste tulemusena selgub, kas metalliotsija kasutamine harrastajate poolt Eestis keelustatakse täielikult või lubatakse seda teatud tingimustel.
Detektoristide esindajaks on Eesti üks paremaid detektoriste Toomas Mägi, kes tema enda väitel sattus esindajaks olude sunnil ja nö poolvägisi, kuna teisi kanditaate polnud.
Muinsuskaitsjad on üldjoontes jagunenud kahte leeri. Nö vanem põlvkond toetab metalliotsijate kasutamise täielikku keelustamist ja on selleks ette valmistanud muinsuskaitseseaduse muudatuse. Nende eestvedajaks on muinsuskaitseameti peainspektor Ants Kraut.
Mõned nooremad muinsuskaitsjad on liberaalsema suuna pooldajad.
Kelle kontseptsioon peale jääb, sõltub suurel määral peagi valitava muinsuskaitseameti peadirektori isikust ja tema
Teab ehk keegi öelda, kas kusagil maailmas on piiratud metalliotsija looduses kasutamist väljaspool arheoloogilisi kaitsealasid?
Kasutaja avatar
Kessel
Liige
Postitusi: 354
Liitunud: 26 Sept, 2005 13:29
Asukoht: Fellin - Hapsal
Kontakt:

Postitus Postitas Kessel »

Minu arvamus, et ei ole. Kuna Eesti inimene nagu nii stressis , aitab looduses detektoriga jalutamine kaasa suuresti stressi maandamisele.
Või oleks parem varjant , et need kes seni-ajani detektoriga metsades mässanud, hakkaksid oma pingeid alkoholi maandama. Nagu mul üks tuttav oma naisele ütles, et parem ostab detektori , kui selle raha maha joob.
Välismaal pole küll sellisest keelustamisest kuulnud.
Alles oli Discoveri pealt film, kus jälgiti ühte aarde otsijat Inglismaal. Ja selliseid amatööre pidavat olema seal tuhandeid.
Ega muidu detektorite valmistamis tööstus poleks nii suureks läinud, kui nende riistade järel nõudlust poleks.
vdreving
Liige
Postitusi: 597
Liitunud: 27 Dets, 2005 19:31

Postitus Postitas vdreving »

Ei pea tõenäoliseks,et asi ära keelatakse - kuigi lollustel pole piiri.On ju palju suuremaid ohuallikaid,näiteks auto hulluga roolis.Kas peab ka need ära keelama? Loogiliselt võttes tuleb järgnevalt ära keelata ka labidate omamine.
propatria
Moderaator
Postitusi: 1522
Liitunud: 04 Mai, 2004 15:36
Asukoht: Dorpat
Kontakt:

Postitus Postitas propatria »

Keelamistuhinas ei maksa unustada, et lisaks elektroonilistele metallidetektoritele on laialt kasutusel ka teised abivahendid: nn "nõiavitsad", pendlid, eriväljaõppe saanud loomad ja bioindikatsioon jne. vahel ka lihtsalt inimese "hea nina"... :lol: :lol: :lol:
Idiootlike mõtete genereerijatel paluks ka need vahendid oma vahvatesse seadusemuudatustesse sisse toppida!

Tervitustega, ProPatria
Hea sõna ja pussiga saavutab enamat, kui lihtsalt hea sõnaga...
OveT.
Liige
Postitusi: 2610
Liitunud: 22 Jaan, 2004 13:22
Kontakt:

Postitus Postitas OveT. »

1992 aasta andmetel (G.Semar) käis Suur-Britannias puhkepäeviti 250 tuhat inimest metalliotsijatega varanduste jahil. Tänapäeval on see number tõenäoliselt palju suurem. .
1992. aastaks oli Saksamaal müüdud umbes 2 miljonit metalliotsimisaparaati.
Palun alati pakkuda märke, medaleid, riste, autasusid tsaari, eesti ja saksa ajast. Samuti dokumente, postkaarte ja fotosid igal teemal, vorme, kiivreid, pandlaid, mõõku jms. 52-23353 ri28le@hot.ee
Kasutaja avatar
ludvig
Liige
Postitusi: 790
Liitunud: 10 Jaan, 2005 16:35
Asukoht: EW
Kontakt:

Postitus Postitas ludvig »

ja kui reaalselt asja vaadata siis ei vii ju keelamine kuhugi,lihtsalt asi läheb pöranda alla.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline