Kas eriüksus peab olema ainult kaadrist?

Väeosadest, nende ajaloost ja traditsioonidest. Nii Eestist kui välismaalt.
Vasta
Leo
Liige
Postitusi: 3326
Liitunud: 27 Dets, 2006 20:35
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Kas eriüksus peab olema ainult kaadrist?

Postitus Postitas Leo »

Ma viskaks siia üles ühe mõtte. Siis kirjutatakse eriüksustest ja loetletakse maailma kõvemaid, kes on reeglina kutselised kaitseväelased, politseinikud, piirivalvurid vms. Samas on enamikes riikides proffidel ka reservväelastest koosnevad üksused. Äkki peaks Eestis ka sellise süsteemi looma? Muidu ju võetakse igalt poolt välismaalt eeskuju. Näiteks USA armee Special Forces on osa gruppe= pataljone Rahvuskaardis. Briti SASil on 2 rügementi= pataljoni Territoriaalarmees. Sarnased üksused on ka Rootsil, Taanil, Norral ja Soomel, kelle erikoisjääkärid on valdavalt reserv. Miks Eestis nii ei tehta? Näiteks Kaitsejõud värbasid ESTSOFi ja kusagil jooksis läbi, et seal on 30+ võitlejat. Miks ei võiks KLis olla endistest sofikatest ja nende koolitatud kaitseliitlastest teine samasugune üksus? Oleks KLi aktiivil motiiv, kuhu pürgida. Sama võib öelda politsei kohta. Jupo massirahutuste üksuses töötab alla saja mehe, miks ei võiks abipolitseinikest, koolitada teist sellist üksust jne? Ma väidan, et reservisti ettevalmistus ei saa kunagi olema 100% nii kõva kui kaadril, sest ta lihtsalt ei tee samapalju trenni, kuid loetletud riikide eeskujul väidan, et reserv SF on piisavalt tegija, et raskel hetkel täita ülesandeid, mida tavaline reservist ei oska, kuid mis tuleb täita.
matiair
Liige
Postitusi: 103
Liitunud: 10 Jaan, 2006 22:46
Kontakt:

Postitus Postitas matiair »

ei ole spetsialist aga kas need reservid ei ole endine kaader,
Preeriast
Uudistaja
Postitusi: 6
Liitunud: 21 Veebr, 2009 17:21
Kontakt:

Postitus Postitas Preeriast »

Ma vaidleks vastu, ja ei ütleks et need kes reservis või eurus ei pea vastu või ei oska sõdida.
Minu tutvus ringkonnas pole ühtegi endist VDV d ( endist afgaani )kes praegu ei treeniks ennast. ma lihtsalt ei tea siiani ühtki kes julgeks nendele poistele vastu hakata, ( kui selline situatsioon peaks aset leidma, paraku on poisid ise nii targad et ei süga sealt kus ei sügele ) olgu se jõusaalis, tatamil või metsatreeningutel.
Kes vastupidist väidavad ei tea millest räägivad.
Lugu elust enesest:
Kunagi treenisin kaitseväe ohvitsere lihtsalt oma lõbuks ja eraviisiliselt, mis nendega juhtus. Nad olid enamus misioonil käijad ja kõvad nii kikki kui ka käsivõitluse poisid. Palusin poistel vaid üht, tehke kõik kaasa seda mida teile ees teen. Tulemus: Üks kaotas teadvuse, teine minestas, kolmas oma kukeliku käitumisega sai kogematta trauma ( kuna ei viitsunud ta hüplemist vaadata ja seletasin kätega partei poliitikat ). Ei vaidle vastu, esimese aastaga olid meestest saanud mehed, kuid siis sain süüdistuse kunagiselt kaitseministri nõunikult. Mees õpetab välja eestisse eriüksus väeosa riigikorra muutmise eesmäegil ja nii lõppes ka see treening.
Ma ei vaidle vstu, enamus reservist ja erus olevatest joob kui loom ja muutub loijuks, kuid valdavalt need kell on au rohkem kui reamehel - pole tänini treeningutest loobunud ja kui on vajadust on nad paremad sõdurid kui ükski tänapäeva sõdur - olenematta misiooni kogemusest. Ja pole meist ükski alla 42 eluaasta vana vaid enamad.
kert122
Liige
Postitusi: 619
Liitunud: 27 Juun, 2007 21:22
Kontakt:

Postitus Postitas kert122 »

idee ei ole ju paha, aga ilmselt jäävad asjad resursi taha ja seele taha et pole ette nähtud.
kuigi tõepoolest, idee pole üldse paha. 8)
paraadil näeme, raisk
vk1
Liige
Postitusi: 1609
Liitunud: 02 Juul, 2007 22:18
Asukoht: tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas vk1 »

briti SAS reserviüksused ei ole nii kõrgelt spetsialiseeritud, kui tegevväelastest üksus, vaid nende ainukeseks ülesandeks on kaug-patrullid.
´Päris´ SAS tegeleb kõige muu kõrvalt ´ka´ patrullimisega.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40239
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Siin on mingi veider arusaam tekkinud, et patrull on ümber mingi objekti jalutamine (nt Bagdadi turg) püss kaelas, millega õiged eriüksuslased ei tegele.

Päris SAS-i põhiline tegevus seostubki sõnaga "patrull". "Patrull" seal tähendabki "väikeüksuste varjatud tegevus vaenlase tagalas".

EKV patrulli õppe alla käib nt üleelamine pehmemas tähenduses (kuna näljarallit ja sipelgavastseid enam süüa ei lubata), erinevad luure- ja vaatlusülesanded, jalgsirännakud täisvarustuses, varjatud laagrid võsas, vaatluspostide mehitamine, orienteerumine maastikul, öine tegevus jne.

Ei ütleks, et see on mingi rasvunud maakaitseväelaste business. Nii mõnelgi omast arust kõval rangeril sõidab nädalaga seal katus viltu. Kaugpatrull on tõsine asi ja mitte iga regulaarsõdur ei tule sellega toime.

Vaatluspostil olemine kolm ööpäeva normaalselt magamata ja läbimärgades riietes on keerulisem kui tundub. Üks väheseid kordi, kus ma olen iseenda hammaste lõgisemist kuulnud ja tikke silmalaugude alla pannud.

Mis puudutab reservist eriüksusi, siis üsna karmid vennad on Iisraelis, kas nad on reservistid või lihtsalt 2a ajateenistuse jooksul vormi jooksutatud ajateenijad, ei tea. Iisraelis polegi kaadrist koosnevaid üksusi. Kõike kõvem sõna on miski laevastiku üksus, mis koosneb sukeldujatest ja kellega seostatakse mitmeid "sõbralike" araabia riikide sadamates segastel asjaoludel õhku lennanud dzihaadisõprade laevu, kus dzihaadisõbrad koos oma sõjamaterjalidega Allahi juurde läkitati.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 14 külalist