Narva-Jõesuu pvõk

Väeosadest, nende ajaloost ja traditsioonidest. Nii Eestist kui välismaalt.
virulane1
Liige
Postitusi: 56
Liitunud: 12 Apr, 2007 10:18
Asukoht: Ida-Viru
Kontakt:

õk

Postitus Postitas virulane1 »

Kuuldavasti pidid sinna territootiumile nüüd eramud tulema.Tegelikult pidi maatükk suurem olema kui aiaga oli piiratud, kuni lastelaagrini välja.Kes ammu narva-Jõesuu käinud ei ole siis vanade pioneerilaagrite alad on pea kõik eramuid täis ehitatud.
Kapral Karu
Moderaator
Postitusi: 1133
Liitunud: 14 Dets, 2004 13:44
Kontakt:

Postitus Postitas Kapral Karu »

Kas teate, mis objekt asus siin
http://kaart.otsing.delfi.ee/index.php? ... 29daf2ca15 ?

Ja mis mälestusmärk seal on või oli?

Kus asus 1938. a-ni Eesti kaitseväe sanatoorium ja kus oli peale sõda Eesti diviisi sapööripataljon?
Kasutaja avatar
ozk
Liige
Postitusi: 97
Liitunud: 12 Mai, 2005 6:59
Asukoht: Eesti
Kontakt:

Postitus Postitas ozk »

kaardil näidatud kohas olid 2001-2002 aastal minu teada pioneerilaagri jäänused....
Tuld kuraditele!!!
ivanorav
Liige
Postitusi: 922
Liitunud: 30 Juun, 2008 22:38
Asukoht: Soome
Kontakt:

Narva Jeesus!

Postitus Postitas ivanorav »

Olin ka kusagil enne sajandivahetust elukutseliste koolitusel ja käisin eelmine suvi Virumaa tuuril,sättisin ööbimise Narva Jõesuusse.
Staap oli siis veel alles,hirmsasti võssa kasvanud,muidu oli kõik vaikne,mingi maastur seisis teise kompanii maja ees.
Näkk oli ikka eriline sadist,meid ta muidu ei kanninud, ainult siis kui oli korrapidaja.
Talle valmistas mingit erilist naudingut palgijooksu korraldamine,takistusriba ja ümarpuidust miinide saagimine!
Omaette oli see Näki majandustegevus koomiline ja meenutas N.armee ohvitseri,kellel oli piiramatud tööjõu reservid ja vahel lõbustati lapsi ka,näidates neile "elevantide jooksu."
Selle asemel oleks saanud väljaõppega tegelda.
Mäletan kui Näki löögirühm tõi meie koridori(3. korrusele) mingid toored koorimata latid, Näkk,eluvõõõras inimene ei teadnud puu kuivatamisest midagi,puud läksid seal koridoris hallitama ja puidukahjurid tungisid juba tubadesse linade vahele.
Kisa meie poolt läks juba kõvaks ja veltveebel Kapral Käänik juhtis sm. Näki tähelepanu sellele ja sealt need latid ära kadusid !
Teine selline oli Oras,aga tema oli poole mõistlikum kui Näkk.Käis ja külvas oma psühhoterrorit,aga endast haritumate inimestega ta ohkida ei julgenud,sest tal endal oli probleeme määrustike tõlgendamisega.
Kui ma mäletan ,oli see pioneeriõppe instruktor neist kõige normaalsem,Peterson, kui mälu ei peta.
Perens,va ilus poiss mängis kõva meest,kui rühma ees jooksmisest ära väsis,siis kamandas rühma kükkõndi tegema või karjus õhuhäiret,kus kogu rühm pidi ennast metsa peitma,ise samalajal hinge vedades.
Olen vanemaks ja aastatega targemaks saanud ja see Perensi käitumine oli väga alatu ja sõjas oleks ta juba surnud olnud!
Naisamatsioon lipnik Karp ka kodustati lõpuks ära,sai tanu alla ja tegeles viimastel andmetel Kagus personaliosakonnas.

Petersellile ka tervisi!
RoberArtua
Uudistaja
Postitusi: 2
Liitunud: 23 Juul, 2008 13:24
Asukoht: Narva
Kontakt:

Postitus Postitas RoberArtua »

Praegu teenin Narva-Jõesuus nn Valmidusüksuses.aasta 2000 teenisin ka aega sissikompaniis.mis siin salata oli jube ja samas tore aeg.Täna käis meie juures Ainsalu,kes on juba major.Muidu õpekasse on jäänud sellest ajast kui mina teenisin Kilk,Farforovski,Petersell ja Ott.
xbbad
Uudistaja
Postitusi: 9
Liitunud: 25 Apr, 2008 19:19
Asukoht: Ida-Virumaa
Kontakt:

Postitus Postitas xbbad »

Belaz :)
RoberArtua
Uudistaja
Postitusi: 2
Liitunud: 23 Juul, 2008 13:24
Asukoht: Narva
Kontakt:

Postitus Postitas RoberArtua »

Hi!!!
Kes BELAZi tundis ära?))
xbbad
Uudistaja
Postitusi: 9
Liitunud: 25 Apr, 2008 19:19
Asukoht: Ida-Virumaa
Kontakt:

Postitus Postitas xbbad »

RoberArtua kirjutas:Hi!!!
Kes BELAZi tundis ära?))
mina :mrgreen:
Viimati muutis xbbad, 01 Mai, 2009 21:45, muudetud 1 kord kokku.
ivanorav
Liige
Postitusi: 922
Liitunud: 30 Juun, 2008 22:38
Asukoht: Soome
Kontakt:

Petersell

Postitus Postitas ivanorav »

oli minu elukutselise ajal nooremveeblina meie rühmaülema KT.
Mäletan ka seda aega kui Ainsalu oli aastal 1992 Remniku õppekeskuses jaoülem(auastmed puudusid siis.)
Küll aeg ikka lendab!
marukoer
Liige
Postitusi: 284
Liitunud: 16 Dets, 2006 17:36
Asukoht: kesk-eesti
Kontakt:

Postitus Postitas marukoer »

Teenisin Ainsaluga koos Põlvamaal oli Koidula KP jaoülem 92 - sel,hiljem sai rühmavanemks.94-ndal kohtusime N-J ÕK-s oli siis just veebliks saanud.Ise sai N-J ÕK-s 94-ndal neli kuud veedetud erilisi muljeid nagu ei ole.Remniku ÕK kõrval tundus nagu puhkusena.
virulane1
Liige
Postitusi: 56
Liitunud: 12 Apr, 2007 10:18
Asukoht: Ida-Viru
Kontakt:

Postitus Postitas virulane1 »

karp praegu maantee PP-s vahetuseülem
margo
Uudistaja
Postitusi: 3
Liitunud: 16 Nov, 2008 1:50
Asukoht: Lääne-Viru ja Soome
Kontakt:

Postitus Postitas margo »

2002aug-2003juuni sai seal teenitud, muide kas keegi teab, on tulemas ka kordusõppused? või on väeosa laiali ja meid unustatud?
Kasutaja avatar
ozk
Liige
Postitusi: 97
Liitunud: 12 Mai, 2005 6:59
Asukoht: Eesti
Kontakt:

Postitus Postitas ozk »

kurb kyll, aga kordusõppusi ei tule..... :( Sisside reserv, mis aastatega toodeti, lihtsalt nulliti ära :evil:
Ja ilmselt on keegi endaga väga rahul :evil:
Tuld kuraditele!!!
stardollar
Uudistaja
Postitusi: 3
Liitunud: 12 Nov, 2007 22:11
Asukoht: Pärnumaa
Kontakt:

Postitus Postitas stardollar »

Ka väike meenutus Näkist...
Olin kutseliste kompanii korrapidaja kui leitnant Näkk trepist üles tatsas, ise erariietes. Kuna erariietes isikule pole auandmine just tingimata vajalik siis seda ei teinud ja sain valjuhäälse loengu osaliseks.
Näkk: Kas olen ma pidzaamas või alasti aga leitnant jääb leitnandiks ja AU tuleb anda!!!
:D
Nojah...Olid ajad...Aasta oli `98 talvel.
Kto ne znajet Gori,to ne znajet gore...
Telc
Liige
Postitusi: 167
Liitunud: 24 Juul, 2007 14:27
Kontakt:

Postitus Postitas Telc »

stardollar kirjutas:Ka väike meenutus Näkist...
Olin kutseliste kompanii korrapidaja kui leitnant Näkk trepist üles tatsas, ise erariietes. Kuna erariietes isikule pole auandmine just tingimata vajalik siis seda ei teinud ja sain valjuhäälse loengu osaliseks.
Näkk: Kas olen ma pidzaamas või alasti aga leitnant jääb leitnandiks ja AU tuleb anda!!!
:D
Nojah...Olid ajad...Aasta oli `98 talvel.
höhöö
Sisemäärustik, paragrahv 46. Alluv või madalamas auastmes kaitseväelane peab alati meeles pidama, et kõrgemas auastmes kaitseväelane jääb ülemaks või kõrgemas auastmes kaitseväelaseks igal ajal ja kohal, hoolimata sellest, kas ta kannab vormiriietust või mitte.

Ja au andmisest Näkk sulle kindlasti ei rääkinud. Kaitseväelased tervitavad.
Nagu ka:
-Härra leitnant, lubate lahkuda?
-Lahkutakse jalad ees!!!
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 15 külalist