Narva-Jõesuu pvõk

Väeosadest, nende ajaloost ja traditsioonidest. Nii Eestist kui välismaalt.
Sven Kassatik
Uudistaja
Postitusi: 2
Liitunud: 25 Juun, 2012 11:33
Kontakt:

Re: Narva-Jõesuu pvõk

Postitus Postitas Sven Kassatik »

Olin Õppekeskuses ajateenija Jaanuarist - Detsembrini 2000 aastal. Eriti nukker nägi välja taktikavorm (Saksa pruun makaroni vorm nagu seda kutsuti, rootsi rakmed (rinnahoidjad), Vene plekkist kiiver ja kirsad.
Olen väga rahul teenistusega ja aru ma ei sa mis poliitiline otsus see oli (ajateenistuse kaotamine EV Piirivalves, ehk keegi veel kõnnib meil Simmi kingades). Kaader oli üks, mis toimis meeskonnana, kaadri voolavus oli minimaalne, reeglid ja määrustikud kehtisid algusest lõppuni.
Respect kõikidele Jõesuus teenijatele. Igatsen neid aegu natuke.
metssiga
Liige
Postitusi: 1688
Liitunud: 11 Nov, 2005 19:19
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Narva-Jõesuu pvõk

Postitus Postitas metssiga »

[quote="Sven Kassatik"]Olin Õppekeskuses ajateenija Jaanuarist - Detsembrini 2000 aastal. Eriti nukker nägi välja taktikavorm (Saksa pruun makaroni vorm nagu seda kutsuti)

Olles ise kandnud väga erinevaid vormi(riideid), võin öelda, et see DDR Rahvusliku Rahvaarmee "makaron" on üks parimaid, mida siin Maarjamaa pinnal nähtud ja kantud (mis ei tähenda muidugi seda, et see kõige-kõige oleks, on ju hoopis paremaid ka olemas).
Oman vastavaid kohustusi ja piiramatuid õigusi antud ülesannete täitmisel.
Elajas
Liige
Postitusi: 41
Liitunud: 31 Juul, 2008 15:53
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Narva-Jõesuu pvõk

Postitus Postitas Elajas »

Kui seda makaroni sai kantud siis sai ka ise mõeldud, et mis asi see on. Kuid aastaid hiljem ütleks et polnud üldse paha.
ivanorav
Liige
Postitusi: 922
Liitunud: 30 Juun, 2008 22:38
Asukoht: Soome
Kontakt:

Re: Narva-Jõesuu pvõk

Postitus Postitas ivanorav »

Elajas kirjutas:Kui seda makaroni sai kantud siis sai ka ise mõeldud, et mis asi see on. Kuid aastaid hiljem ütleks et polnud üldse paha.
Töesti ei ole paha!
Turu kaup lausa! :D

http://www.varusteleka.fi/product/kayte ... _2IZ0NNCUZ
metssiga
Liige
Postitusi: 1688
Liitunud: 11 Nov, 2005 19:19
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Narva-Jõesuu pvõk

Postitus Postitas metssiga »

Lausa 9 eurikut küsivad asja eest! Selle hinnaga ostaks endale veel lausa paar komplekti. Suvekodus kannan viimaseid jäänuseid ja olen rahul.
PS need makaroni talvepüksid on lausa head, kui maamees neile hea hinnaga peale satub, siis kohe ostku!
Oman vastavaid kohustusi ja piiramatuid õigusi antud ülesannete täitmisel.
Sven Kassatik
Uudistaja
Postitusi: 2
Liitunud: 25 Juun, 2012 11:33
Kontakt:

Re: Narva-Jõesuu pvõk

Postitus Postitas Sven Kassatik »

Eriti "hästi" tundsid makaroni vormis need mehed kes olid üle 190cm pikkad. Nendele anti kaks paari pükse ja nad pidid siis ühest puuduva osa ära lõikama ja teise külge kinni õmblema :) suuremad numbrid lihtsalt puudusid
rtfm99
Uudistaja
Postitusi: 16
Liitunud: 07 Sept, 2010 15:10
Kontakt:

Re: Narva-Jõesuu pvõk

Postitus Postitas rtfm99 »

Sven Kassatik kirjutas:Eriti "hästi" tundsid makaroni vormis need mehed kes olid üle 190cm pikkad. Nendele anti kaks paari pükse ja nad pidid siis ühest puuduva osa ära lõikama ja teise külge kinni õmblema :) suuremad numbrid lihtsalt puudusid
nähtud kuidas vähe üle 2 meetri mees väikesed makaronipüksid ja pintsaku selga ajab... vaatepilt oli tõepoolest lõbus.
Uips
Uudistaja
Postitusi: 1
Liitunud: 20 Sept, 2012 11:26
Kontakt:

Re: Narva-Jõesuu pvõk

Postitus Postitas Uips »

Teenisin aega PVÕK s alates 07.07.1999 kuni nov-dets meid busside peale korjati. Seejärel suund Võmmorski kordonisse kus sai põhimõtteliselt niisama molutatud kuskil vanas majas, kuna polnud veel päris selge kuhu edasi suunatakse. Lõpuks õnnestus kaubelda puhkusele. Jõulud sai kodus veedetud ning aastavahetuse võtsin vastu koos 6-7 kaasvõitlejaga juba Misso kordonis. Seal tatsasin piiril kuni 06.07.2000.
Päris hea on lugeda neid meenutusi mis eespool kirjeldatud ja olen päris mitmed korrad mõelnud mis on saanud kaasvõitlejatest. Paari Tartu tegelasega suhtleme aegajalt. Täpselt nüüd ei mäleta mis rühmas olin kuid pesa oli staabi maja kolmandal korrusel trepist minnes keerata vasakule. Oli meil seal ka puhkeruum kus sai telekat vaadata :D
Mäletan, et oli jube kuum suvi ja magada sai ainult lahtise aknaga. Alguses oli harjumatu väljast kostuv puude ja mere kohin. Hiljem olen sellest ainult puudust tundnud :)
Väga meelde jäävad olid igasugu toimkonnad, eriti öised, see jogurti ja küpsise maitse ei unune vist kunagi.
Jaoülemateks olid mäletamist mööda hr Tiinas ja ka üks vene poiss (Kusnetsov?) kellega sai alati nalja kuna tema eesti keele oskused alles arenesid, oli ka kolmas kuid ei mäleta nime.
Mainitud hr Tampel oli oma jope kuna hoidis Tartu poistega häid suhteid.
Kurikuulsa hr Näkiga olid mul ka päris toredad kokkupuuted. Kunagi kutsus ta mind kõrvale ja küsis, et kas ta peaks mind tundma. Isiklikult oli juba esimesest päevast mulle jäänud tunne, et seda tegelast ma tean - olen varasemalt suhelnud. Kuna aga alles roheline ja noor ei julenud ise küsima minna nii suure võlli käest. Aga kui siis juba jutuks läks mainisin sama, et oleme tõesti kuskil kohtunud. Peale väikest elulugude kontrolli tuli välja, et peenelt öeldes oleme kunagi suvalises kohas pitse kokku löönud :D Peale seda jutuajamist polnud minul temaga enam mingeid probleeme. Aga sõjard oli ta kll.
Lisaks sissile sain ka pioneeri eriala - asi mis mind siiani huvitab. Sellega seoses otsingi ühte sama eriala õppinud kaasvõitlejat. Kui ei eksi oli tema nimi Naeris. Kui keegi teab tunneb siis andku aga teada.
Lühidalt siis kõik.
raudpats666
Uudistaja
Postitusi: 2
Liitunud: 06 Apr, 2014 23:13
Kontakt:

Re: Narva-Jõesuu pvõk

Postitus Postitas raudpats666 »

Sven Kassatik kirjutas:Eriti "hästi" tundsid makaroni vormis need mehed kes olid üle 190cm pikkad. Nendele anti kaks paari pükse ja nad pidid siis ühest puuduva osa ära lõikama ja teise külge kinni õmblema :) suuremad numbrid lihtsalt puudusid

Sven jutt sul jumala õige, ma olen 196 cm pikk ja täpselt nii asi käis :) mul olid püksid täpselt põlveõndlasse. Raudsepp olen. koos olime AOK (P.R.A.A.K) :D Igatsen taga neid aegu. Mega aeg oli. kahju et kordusõppusi ei ole...
noname
Uudistaja
Postitusi: 3
Liitunud: 19 Aug, 2014 15:49
Kontakt:

Re: Narva-Jõesuu pvõk

Postitus Postitas noname »

Olin siis selles nn. lebokas 2002 veebruar-juuli.Rühmavanem oli kuznetsov paras sõjard oli...toppis ltnt.Karbi tiineks :D rühmaülem oli lpn. Parts..asjalik tüüp.Ahjaa jaoülem oli hetkel 10 võistleja Raja.Näkk paugutas ikka oma tuntud headuses...metsas sai korralikult mütatud...enne meie lõppu sai uus takistusriba ka valmis. Oras käis hüppes pidevalt..kui korrapidaja oli.Mjr sander oli ikka väeosa kunn.Peale puhkust oli mingi pasanteeria väeosas ja keegi andis põhjarannikule inffi..krt kus näkk ja ainsalu olid kettas..Kõik muu oli nagu ennegi, sirgala , tõsiselt soe suvi ..mingi 35 kraadi ...laskmised ja rünnakud ja nälgimine.Njh see veebel unt oli ka ikka asjalik tüüp ju...tõsise ajukahjustusega pedant :D Muidu tore aeg ...
ivanorav
Liige
Postitusi: 922
Liitunud: 30 Juun, 2008 22:38
Asukoht: Soome
Kontakt:

Re: Narva-Jõesuu pvõk

Postitus Postitas ivanorav »

noname kirjutas:Olin siis selles nn. lebokas 2002 veebruar-juuli.Rühmavanem oli kuznetsov paras sõjard oli...toppis ltnt.Karbi tiineks :D rühmaülem oli lpn. Parts..asjalik tüüp.Ahjaa jaoülem oli hetkel 10 võistleja Raja.Näkk paugutas ikka oma tuntud headuses...metsas sai korralikult mütatud...enne meie lõppu sai uus takistusriba ka valmis. Oras käis hüppes pidevalt..kui korrapidaja oli.Mjr sander oli ikka väeosa kunn.Peale puhkust oli mingi pasanteeria väeosas ja keegi andis põhjarannikule inffi..krt kus näkk ja ainsalu olid kettas..Kõik muu oli nagu ennegi, sirgala , tõsiselt soe suvi ..mingi 35 kraadi ...laskmised ja rünnakud ja nälgimine.Njh see veebel unt oli ka ikka asjalik tüüp ju...tõsise ajukahjustusega pedant :D Muidu tore aeg ...
Mäletan, et 2000-l(vöi 2001, vöi oli koguni 99) lipnik Karp heitis paari kellegagi kagu piirkonnas ja töötas kagu staabis Vörus. Kuna ta Jöesuusse siis tagasi läks/komandeeriti ja kuidas seal siis veel selline määrustikuväline tööönnetus juhtus :?
noname
Uudistaja
Postitusi: 3
Liitunud: 19 Aug, 2014 15:49
Kontakt:

Re: Narva-Jõesuu pvõk

Postitus Postitas noname »

Nii igatahes oli jah et 2002 oli ta NJ õppekas 3rühmaülem kui ma ei eksi...ja Kuznetsoviga olid koos nagu sukk ja saabas...terve õppekas teadis sellest...ja sellest ka et Karp rasedaks jäi
ivanorav
Liige
Postitusi: 922
Liitunud: 30 Juun, 2008 22:38
Asukoht: Soome
Kontakt:

Re: Narva-Jõesuu pvõk

Postitus Postitas ivanorav »

Kas rahunes maha peale emaks saamist? Vöi toimetati "demoraliseeriv" element kuhugi mujale? :wink:
Mis kapral Käänikust on saanud?
Kas see Nartsistipande polnud Käänikut juba nahka pistnud?
noname
Uudistaja
Postitusi: 3
Liitunud: 19 Aug, 2014 15:49
Kontakt:

Re: Narva-Jõesuu pvõk

Postitus Postitas noname »

Mu meelest kadus Karp vaikselt ära ja mis tast edasi sai ma ei tea...
kapral Käänik oli tore vana ja tegeles minu aeg autojuhtidega kui ma ei eksi...vist mingi töökojakunn oli
virulane1
Liige
Postitusi: 56
Liitunud: 12 Apr, 2007 10:18
Asukoht: Ida-Viru
Kontakt:

Re: Narva-Jõesuu pvõk

Postitus Postitas virulane1 »

Karp on Narva maanteepiiripunktis vanas mõistes ülema asetäitja...
Leitnant erus. Alates 1992a. EPV,PPA,Kaitseliit. NA-s tankist Taga-Kaukaasias.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 3 külalist