Meriküla ja Ridalepa raketibaas Pärnumaal 1994 aastal

Väeosadest, nende ajaloost ja traditsioonidest. Nii Eestist kui välismaalt.
Vasta
M-K
Liige
Postitusi: 31
Liitunud: 27 Juul, 2005 14:36
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Meriküla ja Ridalepa raketibaas Pärnumaal 1994 aastal

Postitus Postitas M-K »

Mõningad pildid, mis tehtud 1994 aastal Meriküla raketibaasis:
Pilt
Pilt
Mändide vahelt paistab veel kasarmu, mis üsnagi korras välja näeb.
Pilt
Pilt

Ridalepa raketibaas:
Pilt
Pilt
M-K
Liige
Postitusi: 31
Liitunud: 27 Juul, 2005 14:36
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas M-K »

Mäletan, et kuskil 80'ndate lõpu poole oli Pärnumaal Meriküla raketibaasis püsti ka Tamara või Vera radar. Seega tekkis küsimus, et kas seal tegeleti ka mingisuguse "luurega"?

Selline see igatahes välja nägi
Pilt

Pilt
ictta
Liige
Postitusi: 2151
Liitunud: 15 Juun, 2004 4:11
Asukoht: Pärnumaa
Kontakt:

Postitus Postitas ictta »

minu arust oli ka seal radar püsti, rakettides ei tea ma küll midagi
Kasutaja avatar
Kriuks
Liige
Postitusi: 230
Liitunud: 30 Mär, 2005 20:15
Kontakt:

Postitus Postitas Kriuks »

Merikülas oli õhukaitse raketibaas S-125 tüüpi raketiseadmete ja rakettidega ( ilmselt hoiti neid boksides, mis eelnevalt postitatud piltidel näha) ning väidetavalt ka "Tamara" mobiilne positsioon. Väike luure käib ju ikka asja juurde :wink:. Meriküla lähedal nn "Tiblagorski" elamute taga metsas oli vattidel samuti mingi üksus ( punkrid ja hooned on küll tänaseks likvideeritud ). Ehk asusid luuretöö tegelased seal :roll: .
M-K
Liige
Postitusi: 31
Liitunud: 27 Juul, 2005 14:36
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas M-K »

Jah, seal "Tiblagorskis" olen ka mina käinud. Neil oli seal taga mingisugused punkrid tõepoolest. Samuti oli seal omajagu garaaže masinate jaoks :roll: . Kahjuks ei ole mul pilte selle objekti kohta :( . Seal sai ka käidud kuskil 94'ndal aastal. Siis oli kõik ikka veel omal kohal.
ictta
Liige
Postitusi: 2151
Liitunud: 15 Juun, 2004 4:11
Asukoht: Pärnumaa
Kontakt:

Postitus Postitas ictta »

Tiblagorskist edasi Uulu kalmistu taga on ka mingid venelaste punkrid ja pesad
Kasutaja avatar
Kriuks
Liige
Postitusi: 230
Liitunud: 30 Mär, 2005 20:15
Kontakt:

Postitus Postitas Kriuks »

Möödunud kevadel pildistasin Tiblagorski objektil ainukest säilinud rajatist http://pilt.ee/view/592860/. See peaks olema see tagumine punker, mida M-K mainis. Tänaseks on ka see ära koristatud. Sinna on vist planeeritud mingi elamurajoon :roll:.
Kasutaja avatar
Standartenführer
Liige
Postitusi: 156
Liitunud: 09 Juul, 2006 14:43
Kontakt:

Postitus Postitas Standartenführer »

Standartenführer kirjutas:mõtlesin et peaks tegema eraldi teema selle baasi kohta, kus siis kirjas ka nopped selle baasi kohta siit foorumist ja ka värsked pildid.

mul ei ole fotokat praegu.
aga üritan ikkagi foorumlastega asja jagada, niiet, varsti on oodata lugemist.
loodame, et huvitavat.
M-K kirjutas:jah, täielikult nõus Standarterführer'iga. Siin on üks minu varasematest postitustest selle baasi kohta http://www.militaar.net/phpBB2/viewtopi ... highlight=

See oleks igati teretulnud kui on võimalus jäädvustada mõned pildid praegusest olukorrast. Olin ise ka seal tihe külaline aastatel 93 - 95. Meenutusi ja mälestusi on igasuguseid.
Kuna eraldi teema selle vana asja jaoks on olemas, ja sellele viitas ka foorumlane "M-K", siis tema osalisel suunamisel postitan siia sellest eelmisest teemast võetud splitid ja minu eilsed pildid ning ka esialgu paar niisama videot: 1, 2, 3, 4.

Tglt on mul veel mõned videod nendest pimedamatest nurkadest aga esialgu neid siia ei pane.
M-K
Liige
Postitusi: 31
Liitunud: 27 Juul, 2005 14:36
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas M-K »

Tänud piltide ja videoklippide eest! Njah, olukord on aastatega ikka palju muutunud. :roll:
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 11 külalist