Isikule määratud viimane sõjalise eriala arvestuskood

Väeosadest, nende ajaloost ja traditsioonidest. Nii Eestist kui välismaalt.
Kasutaja avatar
paharet
Liige
Postitusi: 531
Liitunud: 14 Jaan, 2005 11:53
Asukoht: Tamsalu
Kontakt:

Postitus Postitas paharet »

Fucs kirjutas:Minu "targad" paberid räägivad, et

ВУС 047129 - артиллерия, должности расчетов
Kahurväega ei tea küll,et midagi pistmist oleks küll aga maavägede õhutõrjega kordusõppustel sai õpitud 57 mm kahuri S-60 sihturiks suunajaks samuti õpetati meid sama patarei tulejuhtimisradari operaatoriks.Aga need erialad peaks olema teise tähistusega nii et ei lähe mitte sellega kokku.
Pilt
Kapral Karu
Moderaator
Postitusi: 1133
Liitunud: 14 Dets, 2004 13:44
Kontakt:

Postitus Postitas Kapral Karu »

kalleb kirjutas: [править] Примеры ВУС

Примеры военно-учётных специальностей:
Siin on kahjuks ohvitseride ja rea- ning seersantkoosseisu koodid läbisegi -- ühesõnaga, pudru ja kapsad...
Kapral Karu
Moderaator
Postitusi: 1133
Liitunud: 14 Dets, 2004 13:44
Kontakt:

Re: Isikule määratud viimane sõjalise eriala arvestuskood

Postitus Postitas Kapral Karu »

kalleb kirjutas:mida võiks see kood tähendada?
Isikule määratud viimane sõjalise eriala arvestuskood : 138097A
Millises dokumendis see Sul on, kas NL-aegses või EKV omas?
EKV algaastail kasutati NL KM kk nr 025-1990 põhjal aretatud süsteemi, aga tähe A lisamiseks siis enam mingit vajadust polnud.

Kas olid peale teenistust kordusõppustel mingis maavägede väeosas? Kas Sul on sõjaväepiletis alles "мобилизационное предписание"? Sinna märgiti komanda number (selle väeosa sõjaaegne välipostinumber, kuhu reservväelane oli määratud).
Kapral Karu
Moderaator
Postitusi: 1133
Liitunud: 14 Dets, 2004 13:44
Kontakt:

Postitus Postitas Kapral Karu »

Vaatasin ka oma andmeid X-teest ja esiteks on mind seal alandatud EKV seersandist reameheks :) ning NL VUS-ide tabeli järgi otsustades ülendatud kosmosetõrjeraketimootorite spetsiks 8) ! (Isikule määratud viimane sõjalise eriala arvestuskood 018 070 A).

Nii et seal on vist ikka kirjas mingid EKV koodid, mis ei pruugi NL omadega kattuda (aga võivad?).

Muide, sealsetes teenistuskäigu kirjetes on mu 2-aastane teenistus NA-s märgitud 3 korda, kusjuures ühes kirjes puudub teenistuse lõpukuupäev... Kui kroonukirju uskuda, peaksin veel praegugi Valgevenes rakette vedama!
Peeter
Liige
Postitusi: 2541
Liitunud: 19 Veebr, 2006 20:12
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Postitus Postitas Peeter »

Vaatasin just enda piletist koodi. Kumbagi minu koodi neis nimekirjades ei figureeri. Lisan siis siia enda omad. Esimene utšebkast 072543A, tegemist siis lühimaa õhutõrjekompleksiga "Ossaa" ja ametiks operaator (või ZNR zam. natš. rastšota?). Edasi tõmmati remrotasse ja pandi elektroonikuna- remontijana tööle. Koodiks sai nii sõja- kui rahuajal 757774A lk 12 kirjas siis "staršii master po remontu radiolokatsionnõh stantsii povedenija zenitnõh raket. Eesti keeles siis "raketikomplekside remondigrupi vanemmeister", ehk siis elektroonikute kamba "juht". Remontisime nii ohvede kodutehnikat, kui ka õhutõrjekomplekside mooduleid. Üks hetk olid minu toas hoiul ka tuliuue ja ülisalajase kompleksi "TOR" tehniline literatuur- kokku mingi 20 reisikohvritäit skeeme, jooniseid ja remondijuhendeid, loomlikult kõik plommitud ja allkirjastatud- ju siis loeti usaldatavaks. Kui Tartusse komisariaati jõudsin, vahiti ka seal alguses teadmatuses seda koodi ja peale kaevamist raamatutes fikseeriti siis mis ametiga tegemist. "Ossaa" operaatoreid peaks Eestist olema mingi 20-30 meest, aga seda 757774 koodi ma arvan siinmail rohkem pole
Kasutaja avatar
oleeg
Liige
Postitusi: 5193
Liitunud: 23 Jaan, 2006 14:10
Asukoht: Kodutares
Kontakt:

Postitus Postitas oleeg »

Peeter kirjutas:
Üks hetk olid minu toas hoiul ka tuliuue ja ülisalajase kompleksi "TOR" tehniline literatuur- kokku mingi 20 reisikohvritäit skeeme, jooniseid ja remondijuhendeid, loomlikult kõik plommitud ja allkirjastatud- ju siis loeti usaldatavaks.
Ei taha ks nö saba allapoole kiskuda, kuid pigemini võiks selle sõnastada: "leiti oinas, keda säilitamise eest vastutavaks teha"...

Lihtsalt vene sõjaväes käis see kohati nii :write:

terv
o
[i]Miski siin ilmas ei saa viibida nii sügavas vaikuses kui surnud inimene.[/i]
Frederic Manning
Peeter
Liige
Postitusi: 2541
Liitunud: 19 Veebr, 2006 20:12
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Postitus Postitas Peeter »

Täpselt jah just nii see kohati tõesti käiski. Lihtsalt peale "Tor"ide esmasaabumist ja õppetsüklisse "installi" saabusid tehasest nädalakeseks dorabotšikud-tsivilistid ja leidsid, et nemad küll igaõhtu ei viitsi neid paarikümmend kohvrit remonditöökojast staapi sekretnaja bibliotekasse vedada, et siis hommikul tagasi tirida, pealegi oli see veel nende omand, ja üle pidid nad selle andma peale dorabotkasid. Ja jäigi nii, et neile sobis see meie radiomasterskaja, mis oli lukustatud-plommitud ja omakorda hoone oli sammuti lukustatud-plommitud ja mis oli kahe tunnimehe poolt karauulitud. Kusjuures mina (pribalt) sain nendega tsivilistidega oluliselt paremini suheldud kui mede ohved.
Egas nad olid tegelikult ikka parajad "krahvid", okupeerisid oma töödeks õppekeskuse kõige paremini varustatud toimiva ruumi, ja põhimõtteliselt keelati kõigil ülejäänud neljal elektroonikul (kellede "juht" ma olin) seni kaua oma tööpostile tulek kuni "erisalajased" läinud on, minu jätsid nad enda juurde kui a`la kontaktpersooni.
Kasutaja avatar
oleeg
Liige
Postitusi: 5193
Liitunud: 23 Jaan, 2006 14:10
Asukoht: Kodutares
Kontakt:

Postitus Postitas oleeg »

8)
No siis oli Sinu positsioon toonases armees ju igati õigustatud! Tõepoolest kõigile mugav lahendus - kui pahandus, siis... ohvitserid ei vastutanud! Kui kõik korras, siis kes juhtis ? :write:

terv
o
[i]Miski siin ilmas ei saa viibida nii sügavas vaikuses kui surnud inimene.[/i]
Frederic Manning
Kasutaja avatar
kalleb
Liige
Postitusi: 5343
Liitunud: 27 Mai, 2005 22:55
Kontakt:

Re: Isikule määratud viimane sõjalise eriala arvestuskood

Postitus Postitas kalleb »

Kapral Karu kirjutas:
kalleb kirjutas:mida võiks see kood tähendada?
Isikule määratud viimane sõjalise eriala arvestuskood : 138097A
Millises dokumendis see Sul on, kas NL-aegses või EKV omas?
EKV algaastail kasutati NL KM kk nr 025-1990 põhjal aretatud süsteemi, aga tähe A lisamiseks siis enam mingit vajadust polnud.

Kas olid peale teenistust kordusõppustel mingis maavägede väeosas? Kas Sul on sõjaväepiletis alles "мобилизационное предписание"? Sinna märgiti komanda number (selle väeosa sõjaaegne välipostinumber, kuhu reservväelane oli määratud).
selle numbri nägin id kaarti kastutades päringud eesti registritest

kordusõppustel pole käinud , sellist lisaväeosa nr sõjaväepiletis pole
Närakas
Liige
Postitusi: 280
Liitunud: 15 Aug, 2007 10:19
Asukoht: planeet maa I-Virumaa kandis
Kontakt:

Postitus Postitas Närakas »

Aga siit küsimus suuremale ringile :D millist sõjaväelist eriala tähistati numbriga 0030088??? :D
Alati võib ju hullemaks minna....
Kasutaja avatar
kalleb
Liige
Postitusi: 5343
Liitunud: 27 Mai, 2005 22:55
Kontakt:

Postitus Postitas kalleb »

selle numbri taga peitub salajane spetsialnost- spetsialist po borbe s alkoholismom-
Närakas
Liige
Postitusi: 280
Liitunud: 15 Aug, 2007 10:19
Asukoht: planeet maa I-Virumaa kandis
Kontakt:

Postitus Postitas Närakas »

kalleb kirjutas:selle numbri taga peitub salajane spetsialnost- spetsialist po borbe s alkoholismom-
vastus vale - muideks küsimärgid ei ole numbri osad :-)
Alati võib ju hullemaks minna....
Lemet
Liige
Postitusi: 19914
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Postitus Postitas Lemet »

Üks nummõr kipub kuidagi ülearu olema...Kolm esimest numbri peaks spetsialiteeti näitama, kolm järgmist ametikohta ja kui siis täht veel tuleb, on see "eritunnus", nii näiteks "Д" tähendas VDV-d, "K" laevade ujuvkoosseisu. Aga seitse numbrit... :dont_know:
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
Kasutaja avatar
kalleb
Liige
Postitusi: 5343
Liitunud: 27 Mai, 2005 22:55
Kontakt:

Postitus Postitas kalleb »

mul kallil naisukesel selline isikule määratud viimane sõjalise eriala arvestuskood -137118A

tea mis too võiks tähendada
Lemet
Liige
Postitusi: 19914
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Postitus Postitas Lemet »

kalleb kirjutas:mul kallil naisukesel selline isikule määratud viimane sõjalise eriala arvestuskood -137118A

tea mis too võiks tähendada
Nojah, üldiselt "...oткрытых источников, содержащий расшифровки кодов всех ныне действующих ВУС, по-видимому, не существует: каталог ВУС является документом Минобороны России со степенью секретности «Секретно»..."
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline