Veel Jägalast

Väeosadest, nende ajaloost ja traditsioonidest. Nii Eestist kui välismaalt.
Vasta
Kasutaja avatar
Hydrazine
Liige
Postitusi: 1182
Liitunud: 17 Mär, 2008 11:12
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Veel Jägalast

Postitus Postitas Hydrazine »

Tere

Käisin ükspäev veidi Jägalat luuramas, see mida ma mäletan, sellest pole mitte midagi järel, koht on muutunud.

Aga mõned lõbusad lood tulid meelde, üldiselt oli see justkuinagu sõjaväebaas ja sõjaväekord, aga seal oli üle tee pood, kus nõukaajal polnud midagi letil peale tühja suriseva külmleti, baasi perimeetris oli hiiglaslik auk, sealt võis tankiga poodi sõita. Ja üks kuju, kelle me pärast ristisime läbirääkijaks, suutis sealt tühjast poest leti alt tuua paki Tallinna suitsu ja jupi vorsti, vorst haihtus silmapilkselt. Aga ma ei tea, mis jant nende suitsumeestega on, igatahes nõukaaja lõpus olid Tallinna sigaretid ju ainus kodumaine kõvas karbis kraam, Flip-Top box, nagu nõuka Marla. Oi mis jama sellest väeosas lahti läks, jutt levis kiiremini kui püssirohi põleb, mäletan, et tõmmati kahe põlenud tikuga viimase millimeetrini kui filter oli rebitud. Järgmine päev oli politruk kohal (oli vene väes ju selline amet), poistele loeti klaasistunud pilguga terve ukaas ette punanurgas, seinal lenin ja nõuka vapp. Et nõukogude võimu õõnestamine, kontrabande väeosas jms jant... ukaasist ei saanud ma midagi aru.
Aga politruk ei jäänud kättemaksuta, mingi imekeemik oli pundis meil, ma ei tea mida ta tegi kokku ja millest aga sokutas hommikul joogi sisse, vend pasandas vähemalt tunnikese peldikus ja jäi mingi ülemate vaibale hiljaks.

Aga kes teab, seal oli ju mingi klubi ka, meid noori nolke ei lastud üldse liikuma, aga väidetavalt oli seal lausa kino olnud.
Viimati muutis Hydrazine, 14 Jaan, 2013 11:28, muudetud 3 korda kokku.
viiking
Liige
Postitusi: 594
Liitunud: 06 Mär, 2008 11:00

Re: Veel jägalast

Postitus Postitas viiking »

...mnjah, Jägalast siis :lol: :wink: Oli klubi ja oli kino ja mida seal meile koolipoistele mingi aasta 1987 näidati...ei mäleta...mingi ulmekas oli...
Olime erinevad Tallinna koolide teatud klassid mingi kevade poole suvi seal sõjalise laagris...mingi nädal v paar v enamgi ehk...Ok, kes kui palju viitsis venelane rütmi tollal taluda...sõjaväeline õpe, ok, tore, aga oli ju tollal juba trots täies tipus ja mingi tiblateema teps ei läinud...Pigem saboteerisid seda jama 8) :lol: ...ja sai selle eest ka kohe trahviülesandeid :lol: Oli ka oht vereks :shock: :|

Aga, ok, pikemalt kunagi hiljem v kui huvilisi siis, jätkan. Igatahes peale seda järgmisel õppeaastal ohvitseridega kes siis hetkel meid peedistasid, talvel Tallinnas Kalevi Ujula juures meid ainult respekteerivalt mälestasid kuigi nende ülesannete täitmisel meie neid mitte hästi ei kohelnud 8) :wink:

Üks ohvitseridest oli kas kasahh v kirgiis, ülevast suguvõsast...Osman Khan Khanovits...nii on meelde jäänud ja järjekordselt ka huvitav teema, mälestustesse v otsin inimest...
Kasutaja avatar
Hydrazine
Liige
Postitusi: 1182
Liitunud: 17 Mär, 2008 11:12
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Veel Jägalast

Postitus Postitas Hydrazine »

Kalevi ujula läheduses oli ju ka sõjakomissariaat. Uus tn.2 vist, mul aeti seal juhe nii kokku, et otsustasin "hullumajast" põgeneda, läbi mingi keldriakna ronisin tänavale ja jeehhat. Vene sõjaväepiletit pole mul kunagi olnud, aga erinevatesse väeosadesse solgutati küll. See oli aeg kui kogu see bürokraatia lagunes, ja selline ulme oli võimalik. Muarust olid kõik seal laksu all, ma pidin tonnijagu paberitele aru andma, trükimasina toksimise saatel, ja lõpuks läks kogu materjal prügikasti, sest zaveedujushi, kes alla kirjutab oli võtnud vaba päeva. No raisk, mõtlesin, et uuesti ma seda totrust läbi ei tee. Nii oligi mul mingi imelik lipakas templiga mis tuli postiga. Kahju, et seda pole enam, aeg hävitab kõik.


Jägalast kuulaks lugusid küll, äkki endalegi meenub mõni lõbus seik :)
viiking
Liige
Postitusi: 594
Liitunud: 06 Mär, 2008 11:00

Re: Veel Jägalast

Postitus Postitas viiking »

...asjapulk kes seal aegajalt jube tarka nägu tegi oli keegi Edgar Ääro...peale venelaste lahkumist oli kas piirivalves äkki kõrgel kohal...mehikesele meeldis pidevalt lausa öökimiseni sageli korrutada et selliseid mehi nagu tema enam ei tehta :wall: :wall:

Ja ega muidugi oli vaja ju siis juba kanda sealses keskkonnas laagris viibides loomulikult vanaisast jäänud saksa rihma :wink: Ega see oli ju ülim sigadus ja selle eest lubati nii v naapidi sind ära sättida...
Mina saatsin nad perse.
Siis sai seal ju ka mingid mütakad raketitorust tehtud, meie öise vahikorra ajal...telkmantlid ja puust automaadid kasutamiseks...sa kuradi kurat kus vene kooli barakist poisid trussaaride väel jooksid õue asjast osa saama...Aga mida ja keda polnud, need olime meie :lol: :lol: ...lonkisid tagasi tuttu...Mõned hetked hiljem endil aga küllaltki teravad täägid selja vastu ja andke aru kes, kust paugud jne. Kõhedust palju polnud...eks olime ju ise need teinud ja pidime sääraseks arreteerimiseks valmis olema...30 min selgituste jagamist, patsutati õlale ja kästi edaspidi silmad lahti hoida ja vaenlane elusalt v surnult kätte saada :lol: :lol:
Lõppeks nö. deserteerusime mingi 5se pundiga vist oli...nädal vist jäi täitmata.

Nojah, sai seega kooli aknaid ja uksi uuendatud selle tembu eest, igatahes ka kasulikum tegevus kui venelaste käske ja propagandat kuulata sellisel ajajärgul kus oli juba ette tunda et midagi suurt toimuma hakkab ja vaja aktiivsust ...
viiking
Liige
Postitusi: 594
Liitunud: 06 Mär, 2008 11:00

Re: Veel Jägalast

Postitus Postitas viiking »

...krdi pull on siin seda teksti sisestades see et kui kirjutad venelaste mitmuses asemel ainsuses siis süsteem automaatselt korrigeeris sõnaks venelane :oops: :cry: :shock:

Ei ole kõige ilusam sõna aga ok, siinses foorumis hakkab ka juba lömitamine ja sõnade suhu panemine...nimetame siis sibulateks, neeger sõna...tea kas läheb nüüd läbi :wink: ...must ja brikett jne., muid asendusi otsima hakka...mis iganes :|
viiking
Liige
Postitusi: 594
Liitunud: 06 Mär, 2008 11:00

Re: Veel Jägalast

Postitus Postitas viiking »

venelane ja neeger, test...
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 8 külalist