totenkopf ja eestlased???????

Väeosadest, nende ajaloost ja traditsioonidest. Nii Eestist kui välismaalt.
Kasutaja avatar
VANA LÖUKOER
Liige
Postitusi: 558
Liitunud: 17 Okt, 2004 17:52
Asukoht: Eestimaa,Läänemaa
Kontakt:

totenkopf ja eestlased???????

Postitus Postitas VANA LÖUKOER »

juhtusin juhuslikult ühele vanale NKGB dokumendi koopiale,kus meie endi suur rahva reetur seltsimees Uno Thal otsustas vahi alla jätta dets.1945 Sangaste vallas Valgamaal talle endale haarangul pihku jäänud endise "SURNUPEALUU" (TOTTENKOPF ?????) DIVIISI vöitleja ja hilisema metsavenna Olaf Tammark´i.
Siit küsimus : Kui palju teenis üldse eestlasi teistes WAFFEN SS diviisides?tean,et Totenkopfis teenis siiski enamus eesti balti sakslastest.Neid ei saa siiski liigitada eestlaste alla.Aga kui palju neid kasvöi totenkopfis teenis ja miks??
-=Grenadier=-
Liige
Postitusi: 433
Liitunud: 15 Veebr, 2004 20:55
Kontakt:

Postitus Postitas -=Grenadier=- »

"Narwa" pataljoni raamatus (ei mäleta kahjuks, mis osa täpselt) on pilt 5'st võitlejast ja pildil on eestlane Mihhail Bendt, kellel on "Totenkopf" kraenurk frentsi krael.
Eestlasi oli peale 20. SS Diviisi veel "Wiking", "Nordland", "Niebelungen", "Totenkopf" diviisides - tõenäoliselt "eksisid" mõned kuskile veel ära.
"Totenkopf" kohta veel nii palju, et nende meeste barakid asusid Heidelaagris eestlaste omade läheduses ja käisid koos "pidu panemas" :wink:
foorum.rindeleht.ee
oliver
Liige
Postitusi: 2100
Liitunud: 01 Dets, 2004 17:53
Asukoht: Saarel
Kontakt:

Postitus Postitas oliver »

Kas tegemist ei võinud olla eestlasega kes ennast nö baltisakslasena Eestist välja smuugeldas kui Aadu kutsus? Päris palju oli selliseid minejaid kes olid puhtad eestlased aga käinud saksa koolis või sakslannaga abiellunud (tihti fiktiivselt).
Kasutaja avatar
VANA LÖUKOER
Liige
Postitusi: 558
Liitunud: 17 Okt, 2004 17:52
Asukoht: Eestimaa,Läänemaa
Kontakt:

Postitus Postitas VANA LÖUKOER »

olen kuulnud isegi seda,et eestlased jöudsid isegi afrikkorpsi välja.see muidugi tundub üsna ebatöenäoline,kuna minu teada valiti sinna ainult riigisakslasi nagu "Das Reichi".olen küll neid niite otsida püüdnud,aga tulemusteta.äkki möni teab rohkem??
-=Grenadier=-
Liige
Postitusi: 433
Liitunud: 15 Veebr, 2004 20:55
Kontakt:

Postitus Postitas -=Grenadier=- »

Mõned aastad tagasi kui rääkisin Fredi Lepp'aga siis olid tal "Erna Retkel" näitusel välja pandud mõned asjad - nende hulgas ka kollane õhukesest riidest Saksa frents, mille ta oli saanud otse veteranilt, kes teenis Aafika Korpuses. Siis olid frentsil peal Wehrmacht'i leitnandi pagunid - paar aastat hiljem tegi ta "Erna Retkel" jälle näitust ja siis olid frentsil peal juba majori pagunid - aga jutt oli sama (et sai otse veteranilt). Ei tea siis mida arvata - ei usu, et Lepp valetas aga ehk sikutas talle selle frentsiga "koti pähe". Kui keegi siit foorumist suhtleb temaga siis võib ju küsida, et kelle oma see oli - ohvitseri nime.
Aga Aafrika Korpuse varustust ja riietust kanti ka Narwa rindel 1944'ndal aastal. Äkki sai ta tõesti selle otse veteranilt aga ise tuletas juurde, et mees oli Aafrika Korpuses olnud.
foorum.rindeleht.ee
stug
Uudistaja
Postitusi: 1
Liitunud: 10 Dets, 2004 15:20
Asukoht: tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas stug »

kas mitte kuno hanson ei jõudnud isegi normandia rindel sõdida??
Mu kodu punaste pihlade all
iidne Alutaguse ja Taevaskoja
mu kodu on langenud linnusevall
ja pesas sirguvad linnupojad

See kõik on koduks mulle
Oma südame andnud ma sulle
Need read ma pühendan sulle
Mu kodu on punaste pihlade all
Kasutaja avatar
drachenheim
Liige
Postitusi: 85
Liitunud: 19 Juul, 2004 8:15
Kontakt:

Postitus Postitas drachenheim »

Rendi raamatus oli kirjas, et keegi eesti poiss teenis ka kuulas "LAH"is (Leibstandarte Adolf Hitler).
Kasutaja avatar
VANA LÖUKOER
Liige
Postitusi: 558
Liitunud: 17 Okt, 2004 17:52
Asukoht: Eestimaa,Läänemaa
Kontakt:

Postitus Postitas VANA LÖUKOER »

kahtlen,et LAH - is teeninud eestlane ikka eesti verd oli.teadupärast teenisid ju seal riigisakslased.kaldun arvama,et ju ikka tegemist balti-sakslasega oli,kellel oli kes-teab-kus-kohast-saadud eestipärane eesnimi vöi perek.nimi.
üldiselt on teada,et eestlasi jagus ikka igale poole (v.a teistest rahvustest koosnevad väeosad).
usutavasti oli esimese Michael Wittmani tankimeeskonna radist ka eesti soost olnud.kuid kus kohast sellist asja kontrollida,ei oska öelda...
VAREMEIST TÖUSEB KÄTTEMAKS !!!!

MAHA VALGED JUUDID !!!!!!!!
andrus
Liige
Postitusi: 4333
Liitunud: 02 Juul, 2004 11:39
Kontakt:

Re: totenkopf ja eestlased???????

Postitus Postitas andrus »

VANA LÖUKOER kirjutas:kus meie endi suur rahva reetur seltsimees Uno Thal otsustas vahi alla jätta dets.1945 Sangaste vallas Valgamaal talle endale haarangul pihku jäänud endise "SURNUPEALUU" (TOTTENKOPF ?????) DIVIISI vöitleja
meie rahva suur reetur võis olla nõrga haridustasemega, seda eriti saksa üksuste koha pealt, ja tema jaoks äkki oli 'surnupealuu diviis' sünonüüm ss diviisile, konkreetselt siis 20-le diviisile ?
UnterKroon
Liige
Postitusi: 220
Liitunud: 15 Veebr, 2004 21:15
Asukoht: Dorpat/Estland
Kontakt:

Postitus Postitas UnterKroon »

Ma olen andrusega nõus, et seltsimees Uno Thal lihtsalt ei teinud vahet mis diviisiga tegu. Sest mütsi ees kandsid kõik Waffen-SS väeosad kolpa ja eks tahtis seltsimees veel eriti rõhutada, et tegu oli kuri-pahade Surnupealuusõduritega. Mängus oli ka ju propaganda.
Kasutaja avatar
sammal.habe
Liige
Postitusi: 817
Liitunud: 30 Apr, 2004 19:49
Asukoht: 58°22'N 26°43'E
Kontakt:

Postitus Postitas sammal.habe »

küsige Uno Lahe enda käest, ta peaks vist veel hinges olema - ja mitte vähe! - http://www.sloleht.ee/index.aspx?d=23.1 ... &id=164418
või siis Olaf Tammark'ilt - veel mõne aasta eest oli vanahärra veel meie seas, viimased andmed küll puuduvad...
Kasutaja avatar
VANA LÖUKOER
Liige
Postitusi: 558
Liitunud: 17 Okt, 2004 17:52
Asukoht: Eestimaa,Läänemaa
Kontakt:

Postitus Postitas VANA LÖUKOER »

arvan,et selle thaliga pole küll mötet juttu ajada-punane staalini poeg ei oska midagi normaalset rääkida.
seoses teemaga arenes edasi aga uus küsimus : Kas ja kui palju siis diviis Totenkopf eestis södis?
VAREMEIST TÖUSEB KÄTTEMAKS !!!!

MAHA VALGED JUUDID !!!!!!!!
UnterKroon
Liige
Postitusi: 220
Liitunud: 15 Veebr, 2004 21:15
Asukoht: Dorpat/Estland
Kontakt:

Postitus Postitas UnterKroon »

Diviis Totenkopf Eestis ei sõdinudki, lihtsalt mõned mehed olid sinna diviisi kuidagi sattunud. 1942. aasta novebris tulid Eesti Leegioni instruktoriteks 147 meest diviisist "Totenkopf". Seal võis ju tekkida mingit segunemist :roll:
Kasutaja avatar
VANA LÖUKOER
Liige
Postitusi: 558
Liitunud: 17 Okt, 2004 17:52
Asukoht: Eestimaa,Läänemaa
Kontakt:

Postitus Postitas VANA LÖUKOER »

samas on mul meelde jäänud (kahjuks ei oska ma allikaid nimetada),et eestis olevat ka mingid Leibstandarte Adolf Hitler üksuse mehi södinud?
VAREMEIST TÖUSEB KÄTTEMAKS !!!!

MAHA VALGED JUUDID !!!!!!!!
-=Grenadier=-
Liige
Postitusi: 433
Liitunud: 15 Veebr, 2004 20:55
Kontakt:

Postitus Postitas -=Grenadier=- »

LAH'i üksusi küll Eesti pinnal ei olnud ... äkki olid Heidelaagris eestlastele instruktoriteks hoopis ja on sealt meelde jäänud seos eestlastega?
foorum.rindeleht.ee
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline