Piirivalve "dikija divisija" 1992

Väeosadest, nende ajaloost ja traditsioonidest. Nii Eestist kui välismaalt.
bandidos
Liige
Postitusi: 77
Liitunud: 21 Juul, 2005 14:54
Kontakt:

Piirivalve "dikija divisija" 1992

Postitus Postitas bandidos »

oli selline üksus EPV-s--nn. mustad baretid, e. pärlselja kompanii jne... on keegi sellest midagi kuulnud?
Kasutaja avatar
paharet
Liige
Postitusi: 531
Liitunud: 14 Jaan, 2005 11:53
Asukoht: Tamsalu
Kontakt:

Re: Piirivalve "dikija divisija" 1992

Postitus Postitas paharet »

bandidos kirjutas:oli selline üksus EPV-s--nn. mustad baretid, e. pärlselja kompanii jne... on keegi sellest midagi kuulnud?
92 suvel olid nad Remniku õppekeskuses,koosnes ajateenijatest ja sai piisvalt hea väljaõppe tolle aja kohta õhudessantvägedes teeninud instruktorite käe all.
maradör
Liige
Postitusi: 172
Liitunud: 06 Sept, 2004 11:01
Kontakt:

Postitus Postitas maradör »

N.Ö. Mustad paretid olid nii Remnikul kui ka hiljem Pärlseljal. Teenisin ise 1991 kevadel Remikul ja selleks ajaks oli varem teenistusse asunud meestest kõvemad välja valitud ning treenisid ja tegustesid teistest ajateenijatest eraldi. 1992 a suvel kui jäin üleajateenijaks ja olin kursustel Pärlseljal siis oli osa ka nendest seal laagris. Ilmselt oligi kaks põhilist kohta kus neil teenistus oli - Remniku ja Pärlselja. Samuti võis osa neist olla kriitilistemas piirpunktides, kus valitses OMON-i oht jms.
bandidos
Liige
Postitusi: 77
Liitunud: 21 Juul, 2005 14:54
Kontakt:

Postitus Postitas bandidos »

miks küsisin...eh..ma ise tean seda üksust väga hästi...lihtsalt, tosin aastat möödas, kahju kui lihtsalt unustatakse.
P.S. Üksusel oli VÄGA kõva ettevalmistus...eh...siiani pole ükski üksus sellise tasemeni jõudnud...isegi mitte baltbat (olin ka seal)...
Ja tegusid tehti ka reaalseid...hahhaa..meenus....poisid vallutasid petseri taga ühe küla kogemata ära. OMON tegi näo et pole näinudki.... nii et ka peale II MS on tegusid tehtud..nuh..see selleks
Avo
Uudistaja
Postitusi: 12
Liitunud: 01 Aug, 2005 20:18
Asukoht: Seal kus jalad käivad
Kontakt:

Postitus Postitas Avo »

Mina mäletan seda rühmakest 92 aastast "Ninza kutsikate" nime all. 93 jagati allesjäänud poisid veel laiali ja nende poiste reservi minakuga 93 suvi asi lõppes.
Väljaõpe toimus neil Remnikul ja Pärlseljal. Kui ma hästi veel mäletan siis instruktoriks oli vist Illisjan. Võin ka eksida, sest sellest ikka tõsina üle kümmne aasta tagasi.
Mäletan, et 92 sügisel viidi nad Narva sillale kellelgi vastu vahtima.
Toredad ajad olid :-)
Kasutaja avatar
paharet
Liige
Postitusi: 531
Liitunud: 14 Jaan, 2005 11:53
Asukoht: Tamsalu
Kontakt:

Postitus Postitas paharet »

Avo kirjutas:Mina mäletan seda rühmakest 92 aastast "Ninza kutsikate" nime all. 93 jagati allesjäänud poisid veel laiali ja nende poiste reservi minakuga 93 suvi asi lõppes.
Väljaõpe toimus neil Remnikul ja Pärlseljal. Kui ma hästi veel mäletan siis instruktoriks oli vist Illisjan. Võin ka eksida, sest sellest ikka tõsina üle kümmne aasta tagasi.
Mäletan, et 92 sügisel viidi nad Narva sillale kellelgi vastu vahtima.
Toredad ajad olid :-)
Vist Zirinovski pidi Eestisse tulema ja tema siiatulekut takistama.Võin muidugi eksida.Midagi analoogset oli ka suvel 92 kui Remniku õppekeskusest saadeti nemad ja veel kutseliste kursuselt mehi Narva.Olime alles saanud Vene afgaani vormi ja arvati Narvas,et tegemist on mingi eriüksusega.
bandidos
Liige
Postitusi: 77
Liitunud: 21 Juul, 2005 14:54
Kontakt:

Postitus Postitas bandidos »

Mitte zirinovski vaid nevzorov (oli üks siuke....) ja ivangorodis passis siis 200 kasakat...interrinne oli siis veel reaalne asi ja eks kellegil oli plaan vist miskit moldova-dnestri varianti proovida. Igal juhul tegi külaraadio oma töö, ehkki üksus oli tõesti hea tasemega, siis rahvas pani veel juurde (eriti arvu osas...linna peal teadsid teadjamad rääkida et lausa 3000,,,muuseas sealt tuli ka hüüdnimi dikija divisija) ja kasakad viskasid esimestena meie poistele kulpi ja olid VÄGA viisakad.
Muuseas kas teate et selle üksuse alluvuses oli ka nn-distsiplinaarrühm , kaakidega mitte ainult EPV-st vaid ka EKJ-st (eriti distsiplineerimatutele sõduritele, ajateenistuse arvestus peatati karistuse kandmise ajaks, jne..lühidalt - disbat, koos kõige selle juurde kuuluvaga).
Avo
Uudistaja
Postitusi: 12
Liitunud: 01 Aug, 2005 20:18
Asukoht: Seal kus jalad käivad
Kontakt:

Postitus Postitas Avo »

bandidos..
Kui sa seda rühma hästi tead siis ehk olid selles rühmas äkki ise :-)
Mina olin 92-93 PV's ja sellel ajal kui see rühm Remnikul väljaõppes oli ei saanuks küll öelda, et sael veel mingi rühm oleks olnud nn distsiplinaarrühm. Vähemalt minu silm ei kohanud küll sellist rühmakest.
Ohoo, jälle midagi uut!
bandidos
Liige
Postitusi: 77
Liitunud: 21 Juul, 2005 14:54
Kontakt:

Postitus Postitas bandidos »

olin jah ise ka selles üksuses ,,ja see disbati rühmake alles pärlseljal juurde tekkis...maksimaalselt oli seal korraga vist kümmekond..lõpu poole , vihterpalu ajaks jäi vist üks-kaks, üks oli Volkovi nimeline alkohoolik (muuseas kuldsete kätega kutt).
Pärlseljal sai nende jaoks kaks nn kartsa loodud...üks oli nn. Ifi loss (või oli monte.cristo loss..sry ..ei mäleta enam) ja teine oli nn vabaõhumuuseum- neljas sein oli ainult trellid, pidev värske õhk.. :wink: Kui EPV oma suvepäevi Pärlseljal pidas siis nägin kuidas neisse kartsadesse lausa eksursioone korraldati :D
Aga mida elu disbati mehed elasid siis mõni peaks mäletama seda 92 aasta kuuni alguses noortekursuse lõpetamise ajal napsitamisega vahele jäänud kaardiväelaste "trenni" Remnikul?...
ekkemoor
Uudistaja
Postitusi: 17
Liitunud: 07 Okt, 2005 16:52
Kontakt:

ajaloo unisus

Postitus Postitas ekkemoor »

jep-jep aga asi sellega ei lõppenud...aasta 93 sebiti välja uuest kogumisest 12 meest kes pidid saama uuteks kutsikateks, kasvatajateks siis vanad kutsikad+ dessantvägedes olnud+vennikesed kes teab kust...nimesid nimetamata, olime viimane grupp kes pärslseljal olid, miskine ekj juhtkond otsustas et säänseid kõrilõikajaid nagu mb 1 olid, nad ei vaja ja nii me laiali läksimegi ehh olid ajad, nõme oli see, et kogu see väljõpe läits nigu umbe miskise kitsarinnalisuse taha. baisevei kuperjanovi batt oli sel ajal kurikuusam ja treenituim, meite kompaniiylem väitis et seal treenitu oli ummes pool meite omast, shitt, samas oleks vaja just infi vennikestelt kes teeninud algsetes vägedes sor, pullapää- ka mina seisin pärlseljal teie vastas kuul rauas-kaitseriiv kinni...huvitav, kuulda kuda oli...shitt...ja kui keski on vanadest barettidest andke teada...uskuge seal on juttu kauemaks...
thor199
Liige
Postitusi: 164
Liitunud: 29 Nov, 2005 19:55
Kontakt:

Postitus Postitas thor199 »

Ekkemoor mis ta ikka oli, äge oli tagantjärgi meenutada :)

Aga minu arust nende Remniku poiste õppekava ka nüüd midagi nii hullu polnud. Selline sori algusaja argipäev. Aga meenub, et erinevalt piirivalvuritest kes seal narvas ringi jõlkusid olid Remniku baretid täiesti norm tüübid.

Jah olid ajad kus isegi eesti väge võis millekski nimetada. Mitte selline puhkelaagernagu praegu. Keegi ei viitsi minnaga sinna, ema sunnib ka rohkem kätekõverdusi tegema :)
Minusugune lõnkar sor'is päeva alla 200 kuidagi mööda ei saanud :)

Aga eks sest oli hiljem kasu ka, oskasid teistelt ka nõuda :)
metssiga
Liige
Postitusi: 1688
Liitunud: 11 Nov, 2005 19:19
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas metssiga »

Ja, jah. Koik oige, oli isiku uldfuusilise ning ka teatud voitlusoskuste tasandil oppe tosine asi, kuid tanasega vorreldes alluksuse ope norgemast norgem ja nt kompanii tegevusest teadnud need kovad mehed midagi
Oman vastavaid kohustusi ja piiramatuid õigusi antud ülesannete täitmisel.
thor199
Liige
Postitusi: 164
Liitunud: 29 Nov, 2005 19:55
Kontakt:

Postitus Postitas thor199 »

Ma tean jah seda väidet. Seda öeldi SOR-i kohta ka pidevalt vist, et sellisel väeosal sõjaolukorras pole teadmisi lahingutaktikast suures plaanis jne.

Aga siin oleks põnev diskuteerida veidi selle üle...

Kuna siin tihtipeale sõjas venemaaga teemas kipub jääma peale seesama sisssõja versioon kumb oleks siis parem kas hästi välja õpetatud, füüsiliselt tugevad, heade käsivõitlus jne. oskustega sissid või kompanii tegevusest teadlikud lahingumehed kes jõuavad vaevu 40 kätekõverdust teha, ei oska "kakelda", ei tea midagi linnalahingutest ja kes kõigele lisaks ei suuda iseseisvana tegutseda ?

Ja üleüldse see nii-öelda allüksuse baasil jutt jne. Mu sõbrad kes on kaitseväes praegu räägivad ise ka et jama on. Osad, mitte kõik. Algusaegadel oli Kuperjanov kah selline koht kus noorhärra väljudes oli ikka natuke vett ja vilet näinud. Nüüd pidi seal ( ühe tuttava ohvitseri sõnul) ka juba aastaid olema see "intelligentne" kaitsevägi. Ei tohi midagi teha enam, ei "äratusi" ega "häireid", rääkimata kätekõverdustest mida vist tohib heal juhul paarkend tükki anda kui üldse võib ...???

WTF armee see on ? Ime kah, et keegi sinna minna ei taha.
Mingil hetkel treenisin SOR'is ise ka noori. Vingusid küll kõik (nagu ma isegi alguses, et julm n**** jne) aga pärast surusid kätte ja ütlesid, et väga mõnus oli tegelikult :)
Endalgi hea meenutada kuidas lihas paisus ja said reaalseid oskusi reaalseks eluks, mitte ei passinud see aasta otsa niisama. See aasta sõjaväes oli ikkagi nii sisutihe, et tagantjärgi vaadates tundub see aeg palju pikemana. Justkui suur osa elust.
metssiga
Liige
Postitusi: 1688
Liitunud: 11 Nov, 2005 19:19
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas metssiga »

Ai, ai, ai raagime erinevatest asjadest ikka. See hasti valja opettud sissisodur on operatiivselt nichts und null. Keskmine kamp, kelle ees on haa seeru, ja ulevalpool sama haad juhid, vaat sellised voivad soda pidada
Oman vastavaid kohustusi ja piiramatuid õigusi antud ülesannete täitmisel.
thor199
Liige
Postitusi: 164
Liitunud: 29 Nov, 2005 19:55
Kontakt:

Postitus Postitas thor199 »

Mis tähendab operatiivselt null ?
Kuskohas on sul sissisõjas mingid üleval olevad juhid ?
Või mis sa arvad, et neil Remniku või siis SOR-i erirühm oli ainult kamp individualiste ? Tiimitöö oli vähemalt meil samatmoodi aktuaalne., ega siis kogu aja ainult kaklema ei õpppinud. Selleks poleks väeosa vaja teha, siis võiks lihtsalt rukopasnoi-boi kooli teha ju :)

Mina räägin seda, et mu mõttest paremini aru saaksid. Et rohkem tuleks pöörata tähelepanu iga võitleja isiklikke oskuste arendamiseks. Mitte teha mingeid hirmsaid lahingumanöövreid mida iial ei tule.
See kuiads see kompott tiimina tööle hakkab sõltub eelkõige, jah sul on õigus, heast seerust ja juhtidest.
Aga need mehed saavad ka vastava väljaõppe.
Endast tugevama vaenlase vastu keskmise kambaga me ei sõdi.

Tulemuseks on vaja ka sõduril endal eneseusku oma tugevusse. Paraku isamaalised innustavad kõned teevad seda filmides mitte päriselus.
Aga juhul kui meil on tegemist hästi treenitud, enesekindla "ülbikuga":) on tal juba üks eeldus võitlemiseks olemas. Ta teab ise, et on tugev.
Mitte aga kari keskmisi ludrisid kes keskmise kiirusega laiali laguneb ja hea seeru koos vahvate juhtidega üksi istuvad.

Seega olen jätkuvalt arvamusel, et nende nn.erirühmade laadis treenitud meestega oleks meil häda puhul palju rohkem teha kui pool aastat kaevikuid kaevanud ja metsas matkanud tüüpidega kes ei jõua joosta-püssi lasta ega enda eest seista.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 5 külalist