Tsaari armee ohvitser Potter

Lahingud ja väeosad. Relvad ja tehnika. Eestlased I maailmasõja rinnetel.
Vasta
Kasutaja avatar
de Armani
Liige
Postitusi: 130
Liitunud: 06 Juul, 2006 10:30
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Tsaari armee ohvitser Potter

Postitus Postitas de Armani »

Tere,

Otsin infot oma vanavanaonu kohta, tean, et oli tsaari armees ohvitser, auastet ei tea, ka vanaema, kellele ta oli onu, ütles, et ta ei tea auastet talle olid kõik nad ühed soldatid. Perekonna nimi Potter, sai vabadussõjas talu, suri noorelt, minu vanavanaisa nimi oli Feliks Potter, sai ka vabadussõjas talu, kuid ei kuulunud tsaari armeese, ehk on kellelgi infot minu vanavanaonu teenistuse kohta tsaari armees ja kas ta osales ka 1. maailmasõjas ja veel kust arhiividest ma peaksin otsima, et leida tema kohta materjali. Georgi risti kavaler polnud, selle teema lugesin läbi ja vaatasin neid kavalere.
Ah ja niipalju tean veel, et ohvitseer Potteri järglane oli Tallinna Taksopargi direktor nõuka ajal. Sidemed on kahjuks katkenud ei oska kuskilt alustada ajaloo taastamisega, sellepärast abi palungi.
Välja, välja Wabariigi seest, kes söövad meie leiba ja ei räägi eesti keelt!!!
MOrav
Liige
Postitusi: 2150
Liitunud: 28 Dets, 2004 20:45
Kontakt:

Postitus Postitas MOrav »

Kasutaja avatar
de Armani
Liige
Postitusi: 130
Liitunud: 06 Juul, 2006 10:30
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas de Armani »

Potter Richard oli siis see mees, üritan pilti mingi aeg sisse skaneerida, et vormi tunnuste järgi identifitseerida, mis auastmega on tegu.
Nii palju sain veel teada, helistasin vanaemale, et vanavanaisa Feliks Potter oli siis starsina auastmes enne vabadussõda, kas ta ka 1. maailmasõjas käis vanaema ei teadnud. Richard oli kindlalt 1. maailmasõjas aga jällegi kus ja kellega ei tea. Pärast oli vabadussõjas ja sai suure maatüki. Kui sinna riigi arhiivi kohale minna, kas siis neid dokumente saab vaadata?
Välja, välja Wabariigi seest, kes söövad meie leiba ja ei räägi eesti keelt!!!
MOrav
Liige
Postitusi: 2150
Liitunud: 28 Dets, 2004 20:45
Kontakt:

Postitus Postitas MOrav »

Jah, midagi peaks olema kaasas suguluse tõestamiseks. Siis pole probleemi.

Richard Poetteri elulugu ja pilt

http://www.militaar.net/viewtopic.php?p=57622#57622
Viimati muutis MOrav, 12 Juul, 2006 14:18, muudetud 2 korda kokku.
Kasutaja avatar
de Armani
Liige
Postitusi: 130
Liitunud: 06 Juul, 2006 10:30
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas de Armani »

Niipalju olen nüüd juba siin foorumis otsinud ja vanaema käest küsinud, et Richard Potter oli kapten vabadussõjas, kas ta oli ka kapetn 1 maailmasõjas ei tea. Pean minema siis arhiivi surfama, kuigi ma ei kujuta hästi ette kuidas ma seda sugulust tõestan? Üritan pildi kuidagi arvutisse saada.
Välja, välja Wabariigi seest, kes söövad meie leiba ja ei räägi eesti keelt!!!
štabskapitan
Liige
Postitusi: 55
Liitunud: 02 Apr, 2005 18:05
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas štabskapitan »

Richard Potter. I maailmasõja lõpus oli staabikapten. Teenis 303. ja 748. polgus. Teenistusleht ERA 542-1-93, lk. 74-82p
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 3 külalist