Integratsioon ja Eesti venekeelsed

Vaba foorum kus võib arutada mujale mittesobivatel teemadel.
Vasta
Kasutaja avatar
Some
Liige
Postitusi: 3316
Liitunud: 11 Aug, 2008 9:25
Kontakt:

Re: Integratsioon ja Eesti venekeelsed

Postitus Postitas Some »

Tallinnas Maarjamäe lossi juures on punamonumentide allee. Tõenäoliselt on võimalik ekponaate juurde lisada.
_dumbuser_
Liige
Postitusi: 429
Liitunud: 14 Jaan, 2011 0:37
Asukoht: Viimsi
Kontakt:

Re: Integratsioon ja Eesti venekeelsed

Postitus Postitas _dumbuser_ »

Some kirjutas:Tallinnas Maarjamäe lossi juures on punamonumentide allee. Tõenäoliselt on võimalik ekponaate juurde lisada.


Nonoh, mida halba see Maarjamägi teinud on ?
Roamless
Liige
Postitusi: 3446
Liitunud: 22 Okt, 2005 20:57
Kontakt:

Re: Integratsioon ja Eesti venekeelsed

Postitus Postitas Roamless »

https://mobile.twitter.com/IntelDoge/st ... z8xL3cXVWM Väike kommentaar kohalike venkude teemal, saatsin paarile antud CNN lõigu venelaste kuritegudest, ainult üks soostus vastama ja hakkas videos "vigu otsima" st et tegu on fake videoga. Aga argumendid jäid suht nõrgaks, esiteks väitis, et varjud on teises kohas, kui sõdurid tsiviile lasid, vastus oli lihtne, enne nad ju pikalt mölisesid tsiviilidega ehk päike jõudis liikuda, teiseks autol oli kiri RUS, et sellist märgistust pole on Z ja V jne, vastuseks sai öeldud, et seal kõik tähistavad enda kasutuses olevaid sõidukeid võimalikult märgatavalt, sest omade tuld on suht tihedalt saadud, kolmandaks sees tegutsevatel sõduritel olid habemed, need võivad olla ainult tšetseenidel, vastuseks, ma habemeid ei näinud, küll aga nö ajamata paari päevaseid habemetüükaid, et kes see ikka viitsib määrusi põhjalikult järgida ja igapäevaselt habet antud olukorras ajada. Et ei veena ka otsesed tõendid neid, kes ennast veenda ei taha lasta, aga positiivne on see, et kahtluseussi külvavad piisavalt.
Unforeseen consequences
Roamless
Liige
Postitusi: 3446
Liitunud: 22 Okt, 2005 20:57
Kontakt:

Re: Integratsioon ja Eesti venekeelsed

Postitus Postitas Roamless »

Pole otseselt Eesti teema, kuid 10.02.22 Lätis toimunud trullalaaast
https://www.youtube.com/watch?v=JLSMKvpORnw
Unforeseen consequences
Kasutaja avatar
ruger
Liige
Postitusi: 12237
Liitunud: 04 Juul, 2009 12:29
Kontakt:

Re: Integratsioon ja Eesti venekeelsed

Postitus Postitas ruger »

Läti läheb üle täielikult lätikeelsele haridusele alates 2025-2026 aastast
Latvia announced all education will be held in the Latvian language from 2025-26
This will stoke allegations of Russophobia in the Russian media
https://twitter.com/SamRamani2/status/1 ... 8539999238
Ainus, mida me ajaloost õpime, on see, et keegi ei õpi ajaloost midagi.
Live for nothing or die for something.
Kui esimene kuul kõrvust mõõda lendab, tuleb vastu lasta.
rnrnrn
Liige
Postitusi: 118
Liitunud: 12 Mär, 2022 8:42
Kontakt:

Re: Integratsioon ja Eesti venekeelsed

Postitus Postitas rnrnrn »

Roamless kirjutas:Pole otseselt Eesti teema, kuid 10.02.22 Lätis toimunud trullalaaast
https://www.youtube.com/watch?v=JLSMKvpORnw

See on õpikunäide miks tuleb punamonumendid mis pole hauad kohe likvideerida. Punastel oli see 40dal aastal korralikult organiseeritud, sellestki võib tagantjärgi õppida. Esitan veelkord üleskutse stardipauguks lisada Narva tank Ukrainale saadetava sõjalise abi nimekirja. See vast ületaks uudiskünnise.
NGolf
Liige
Postitusi: 1094
Liitunud: 16 Juul, 2013 11:48
Kontakt:

Re: Integratsioon ja Eesti venekeelsed

Postitus Postitas NGolf »

Soomes Putini sõda toetanud meeleavalduse grupis valmistuti vastumeeleavaldajate andmed otse FSBle saatma. Korraldaja nimetas seda naljaks. Nagu ka ähvardusi relvad kaasa võtta. Aga Ukraina lippudega vastumeeleavaldust pildistasid venekeelsed nahktagides mehed ja osad Vene kodanikud (sealt Soome jalga lasknud ja Putini vastu meelt avaldavad) tuvastati ära ja nende korteritesse/lähedaste juurde algasid peatselt FSB või sarnaste organite reidid. Kellegil oli üürnik, naine lapsega kodus, keset päeva hakkas ukse taga kloppimine ja üritati ust lahti keerata võtmega. Üürnik pani ukse seestpoolt teise lukuga kinni ja esimesel võimalusel vahetas korterit. Teisel tuldi tema Venemaal elava ema juurde ja uuriti poja andmeid, "Me soovime teda aidata!"
https://www.hs.fi/kaupunki/art-2000008811053.html
Kasutaja avatar
paadikapten
Liige
Postitusi: 173
Liitunud: 06 Juul, 2005 14:34
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Integratsioon ja Eesti venekeelsed

Postitus Postitas paadikapten »

Castellum kirjutas:https://www.err.ee/1608593395/politsei-sulges-oise-vahejuhtumi-tottu-paasu-riia-voidu-monumendi-juurde
Pigem peaks vältima selliseid totraid sündmusi. Siin on ilmselt kellegi peast kommunaaltöötaja mõtlematu korraldus.

Meenutab meil mitte väga ammust Tallinna Vabaduse väljaku juhtumit, kus hakati Märtsiküüditamise aastapäeva puhul küünlaid traktoriga lükkama kokku. Ma saan aru, et Kommunaalameti traktorist on omal mõtlemise peast mujale istunud, aga mingil keskastme juhil võiks juba mingit oidu olla...


Küünal on lihtsalt küünal. Jah, ma kuulsin kah arvamusi, et oleks pidanud laskma lõpuni põleda ja siis käsitsi ära korjama, tingimata käsitsi, sest "nii peab". Aga mis eesmärki see teenib? Sellest ma aru ei saa.
Vaatame siis, mis siin toimub...
mart2
Liige
Postitusi: 3672
Liitunud: 22 Juun, 2014 19:52
Kontakt:

Re: Integratsioon ja Eesti venekeelsed

Postitus Postitas mart2 »

paadikapten kirjutas: ... Küünal on lihtsalt küünal. Jah, ma kuulsin kah arvamusi, et oleks pidanud laskma lõpuni põleda ja siis käsitsi ära korjama, tingimata käsitsi, sest "nii peab". Aga mis eesmärki see teenib? Sellest ma aru ei saa.
Hüperbool...
Kustunud küünal pole enam mälestusküünal ja surnud inimene pole enam isiksus vaid kõdunev mass... ? Milleks panna hauda, kui võiks traktoriga prügimäele lükata... ?

Mõned asjad on sümbolid ja nii tulebki neid käsitseda, mitte "füüsilise objektina".
Isiklik arvamus.
Paljude raamatute lugemine teeb inimese palju lugenud isikuks, kuid ei pruugi teha teda targaks...
parkija
Liige
Postitusi: 619
Liitunud: 04 Veebr, 2015 20:14
Kontakt:

Re: Integratsioon ja Eesti venekeelsed

Postitus Postitas parkija »

Selle traktoriga platsi puhastamise juurde tulles : Tallinna Kommunaalametil pole omal ühtegi luuameest ega traktorit , on lepingulised töövõtjad , kui on tellitud platsi / tänava / väljaku koristus või puhastamine siis vastava piirkonna puhastamise eest vastutav ettevõte platsi puhastab , on selleks siis sobiv vahend traktor või luud ja labidas koos labidamehega kes seda otsustab ei tea , aga soliidselt võiks toimetada .
_dumbuser_
Liige
Postitusi: 429
Liitunud: 14 Jaan, 2011 0:37
Asukoht: Viimsi
Kontakt:

Re: Integratsioon ja Eesti venekeelsed

Postitus Postitas _dumbuser_ »

Paistab, et pole siin kuigi palju muutunud. Maksumüüri taga https://maaleht.delfi.ee/artikkel/96655 ... jade-laine
NGolf
Liige
Postitusi: 1094
Liitunud: 16 Juul, 2013 11:48
Kontakt:

Re: Integratsioon ja Eesti venekeelsed

Postitus Postitas NGolf »

Kuidas Eesti riik umbkeelsust toodab: pooled vene koolide lõpetajatest ei räägi eesti keelt mitte mingil tasemel
Nagu kellavärk, lõpetab Eestis igal aastal põhikooli tuhatkond last, kes ei räägi eesti keelt isegi B1-tasemel. Umbes pooled vene koolide lõpetajatest. Koroonaaeg süvendas muret.
Maalehe artikkel. Tegelikkuses on veel kurvem lugu gümnaasiumidega, tihti ei saa ka sealse diplomiga noored mingitki asjalikku juttu rääkida, rääkimata kõrgkoolis hakkamasaamisest.
https://maaleht.delfi.ee/artikkel/96656063/kuidas-eesti-riik-umbkeelsust-toodab-pooled-vene-koolide-lopetajatest-ei-raagi-eesti-keelt-mitte-mingil-tasemel
Rand
Liige
Postitusi: 48
Liitunud: 04 Apr, 2020 15:57
Kontakt:

Relvaseadus

Postitus Postitas Rand »

Madis Reivik kirjutas:"Oleme valmistanud pettumuse" on debiilne väide.

Soovitan lugeda järgnevat arvamuslugu: https://www.err.ee/1608362907/monica-linde-klemet-kas-venelane-on-eestis-teisejarguline-inimene

"Olen ennast Eestis alati teisejärgulise inimesena tundnud," lausus mõni nädal tagasi Natalia (34), kes on Lasnamäel sündinud, käinud venekeelses gümnaasiumis, õppinud eestikeelses ülikoolis ning jõudnud eduka karjäärini, mis teeb paljudele eestlastele silmad ette.

Natalia rääkis ka juhtumist, kuidas tema hea eestlasest sõbranna andis tema soovituse peale Stroomi randa lapsega mängima minna, vastuseks: "Sinna ma küll ei taha minna, seal on ju vene lapsed!" Natalia, olles selliste kommentaaridega juba nii harjunud, neelatas ja manas naeratuse näole. Aga edasi suhelda selle inimesega ei tahtnud.

Natalia on kasvanud kogu elu Tallinnas. Kui ta oli väike tüdruk, küsis ta ema: "Natalia, kas sa oled venelane?" Laps vastas: "Njet, ja estonka." Ta on õppinud eesti keele perfektselt ära, ta on kõrgharidusega ning maksab Eesti riigile oma kõrge palga tõttu päris suuri makse. "Ja ikka, mind ei kutsuta mitte kunagi eestlaseks!" nendib ta nukralt.

Natalia on tüdinud komplimentidest oma hea eesti keele puhul, sest temale meenutab see ikka jälle, et "oled tubli, aga sa pole eestlane". "Olen aastaid tundnud, et Eesti riik ei armasta mind iial vastu nii, nagu mina teda lapsest saati olen püüdnud armastada. Olen loobunud," nendib Natalia resigneerunult.

Nädal hiljem rääkisin Alekseiga (29), Lasnamäelt pärit mehega, kes on samuti edukas spetsialist oma valdkonnas. Tema soovib abielludes oma itaallasest elukaaslase perekonnanime võtta, et saada lahti oma venekeelsest "häbimärgistatud" perekonnanimest.

Ka Natalia soovib oma eestlasest mehe nime võtta ning lapse kindlasti eestikeelsesse lasteaeda ja kooli panna, et tema laps ei peaks kogu seda piina uuesti läbi tegema, nagu tema seda venekeelses koolis pidi.

Eestikeelses ülikoolis õppides oli Natalia kursusel kolm venelast ja ülejäänud enamus oli eestlased. Kõikides grupitöödes kolme aasta jooksul olid eestlased omaette ja need kolm venelast alati koos. Mitte kordagi ei kutsunud eesti kursusekaaslased neid oma gruppidesse. Õpetaja vaatekohast mõtlen, et miks õppejõud seda ei märganud ja veidi ei suunanud?

Neid kommentaare kuulda on väga kurb. Vaadates oma "eestlasepeeglisse", pean piinlikkusega tunnistama, et russofoobia oli tõepoolest tugev minu 1990. aastatel kulgenud lapsepõlves.

"Kes seal karjub/laamendab/varastab – venelane!" "Miks sa röögid nagu venelane?" "Mingi venku oled või?" Nõnda ütlesid minu vanemad sugulased või teised täiskasvanud ning nende lapsed hakkasid neid muidugi jäljendama. See oli ja on Nõukogude Liidu lagunemise järgne venelaste vimm ja põlastamine.

Tunnistan, et ka minus on need sügavasse alateadvusse tambitud laused tänini olemas, kui tänaval pröökavat inimest näen. Õnneks olen õppinud ise mõtlema ja end neist ajaloolistest painetest veidi distantseerima.

Milles on aga kaheksakümnendatel ja üheksakümnendatel sündinud venelased või venekeelsed inimesed süüdi, et peavad end teisejärguliste kodanikena tundma? Või veelgi nooremad, need Stroomi rannas mängivad lapsed, kes Natalia sõnade järgi "pole kedagi jõudnud okupeerida". Kas see on Nõukogude Liidu stalinistlik pärispatt, mida kange eesti rahvas iial ei unusta, sest "vaenlase vastu tuleb võidelda"?

Kordan: pigem tuleneb julgeolekuoht vähemusrahvustest relvaluba mitteomavate isikute poolt, kelle osas ei teostata järjepidevalt järelevalvet ning keda ise päevast-päeva kotime. Hoolimata isegi sellest, kui teine proovib purssida eesti keelt ja integreeruda.
maksipoiss
Liige
Postitusi: 1199
Liitunud: 24 Okt, 2014 20:33
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: Relvaseadus

Postitus Postitas maksipoiss »

Rand kirjutas:
Madis Reivik kirjutas:"Oleme valmistanud pettumuse" on debiilne väide.

Soovitan lugeda järgnevat arvamuslugu: https://www.err.ee/1608362907/monica-linde-klemet-kas-venelane-on-eestis-teisejarguline-inimene

Nojah, enda tutvusringkonna põhjal võin väita et see arvamuslugu on totaalne jama. Õemehe venna ja mu oma poja elukaaslased on eesti keele ja eestluse täielikult omandanud ja ei käi küll nende kallal keegi näägutamas ja midagi etteheitmas. Täiesti tavalised eestlased.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist