www.militaar.net

Militaarteemad minevikust kaasaega
Tänane kuupäev 26 Sept, 2021 13:48

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]
Tee uus teema Vasta teemale  [ 2030 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119 ... 136  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Re: Integratsioon ja Eesti venekeelsed
PostitusPostitatud: 10 Mai, 2021 10:09 
Eemal
Liige

Liitunud: 20 Dets, 2019 14:30
Postitusi: 1096
Vaadake korra asja selle nurga alt. Jalutab sõdurpoiss vormis sealt palaganilt läbi. Tuleb vastu kena vene tüdruk(provokaator-krassaavitsa) ja naeratab. Sõdur naeratab vastu ja kusagil tehakse klõps. Pildil siis Eesti sõdurpoiss, nägu naerul, puuslik taustal. Jälle jama.

Raske on see elu siin maamuna peal ja sellise naabri kõrval.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Integratsioon ja Eesti venekeelsed
PostitusPostitatud: 10 Mai, 2021 10:28 
Eemal
Liige

Liitunud: 07 Nov, 2012 10:54
Postitusi: 667
Nädalavahetusel tuli igasugu pärleid veel.

Krister Paris arvas Päevalehes
https://epl.delfi.ee/artikkel/93368721/paeva-teema-krister-paris-eesti-juhid-voiksid-pronkssodurile-austust-avaldada

Erilist "kiitust" väärib artiklis olev lause
Tsiteeri:
"Eesti riigijuhtidel oleks vaat et moraalne kohustus minna Filtri teele, sinna oma pärg asetada ning võib-olla ka paar head sõna öelda"

Ja seda kõike selle pärast, et venelased hindaksid seda!!!

Istusin, lugesin seda ja mõlgutasid mõtteid.
Ei meenu, et Moskvas oleks mälestusmärki sakslastele, prantslastele, rootslastele, poolakatele jne, kuhu kõrged Vene ametnikud saaksid viia pärgi, kuna seda teised rahvad hindaksid.
Ei mõista, et mis hirmsaid hingepiinu Eesti Vabariik ja eestlased on venelastele põhjustanud sel ajal kui Venemaa okupeeris Eestit, et me peaks okupeeriva riigi sõdurite mälestusmärgile lilli viima?
Ei meenu, millal Vene suursaadik või mõni muu kõrge Venemaa ametnik Eesti Vabadussõja mälestusmärgile pärja asetas või muul viisil avaldas austust langenud Eesti sõduritele?

:evil: :evil: :evil:


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Integratsioon ja Eesti venekeelsed
PostitusPostitatud: 10 Mai, 2021 10:29 
Eemal
Liige

Liitunud: 25 Mär, 2016 22:16
Postitusi: 6471
Tsiteeri:
EKRE on võtnud Ida-Virumaa venekeelseid integreerima asuda ning on üllitanud seitungi nimega "Vzgljad"", mida levitatakse esialgu ainult Narvas. Esilehel on Mart Helme juhtkiri, kus ta muuhulgas teatab, et poliitilised oponendid tihti rebivad EKRE poliitikute sõnad kontekstist välja, et jätta neist vale mulje ja... solvata venekeelset valijat. Helme aga venekeelsele valijale liiga teha ei luba mitte kellelgi ja teatab sealsamas, et ei pea pronksiöö kangelasi inimrämpsuks, vaid vastupidi - EKRE peab neid tegelasi "lihtsateks Eestimaa inimesteks, kes on tulnud oma arvamust avaldama".


Mulle tuli sellega seoses meelde üks vana postitus, mille kunagi (ca 2016) tegin. Rõhutuse lisasin nüüd.
Tsiteeri:
See EKRE on üldse üks huvitav nähtus. Mõnda aega tagasi sai arutletud selle üle, et mis siis saab Keskerakonna valijatest kui see lõpuks peaks lagunema (teema oli üleval Eediku tervise tõttu). Ja siis sai kaalutud erinevaid erakondi. Pakuti välja, et venelased hääletavad SDE poolt. Sellele tuli kohe vastuväide, et SDE poliitika on risti vastupidine sellele maailmavaatele, mida suur osa venelasi omab - uuringute järgi on nad oluliselt konservatiivsemad kui eestlased. Reformierakonda hakkaksid pooldama üksikud, sest pikk vastasseis on inimesed ideoloogiliselt juba ära jaganud. Sama kehtib ka IRL kohta. Vabaerakond justkui sobiks, kuid tõenäoliselt paistab see enamus venelastele mingi imeliku liberaalse projektina, millel puudub konkreetne suund. Ja sai jõutud EKREni. Põhimõtteliselt on nende arusaam poliitikast üsna sarnane Keskerakonnale (mingisuguse natsionalismiga pikitud sotsiaal-keskne poliitika), lihtsalt Eesti rahvusluse sildi all. Nende seisukohad erinevates küsimustes on oluliselt sarnasemad venelaste maailmavaadetega kui teistel erakondadel.
Põhimõtteliselt oleks mõninga retoorika muutuse läbi võimalik ette kujutada EKREt, mis oleks sisuliselt Keskerakonna jätkamine teiste vahenditega. Võib tunduda omamoodi paradoksaalsena, nagu noored moslemid, kes toetavad Le Peni. Kuid ma kujutan ette, et selline asi on täitsa võimalik.

Ehk siis, tegu pole integratsiooni, vaid poliit-tehnoloogiaga. EKRE teab väga hästi mis mängu nad mängivad.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Integratsioon ja Eesti venekeelsed
PostitusPostitatud: 10 Mai, 2021 10:50 
Eemal
Liige

Liitunud: 02 Dets, 2012 13:44
Postitusi: 1081
Pronkssõduri kohta kehtib minu meelest vana ütlus "ära s**** näpi, s*** läheb haisema".

EPL/Delfi läks muidugi üldse sellisele veidi provokatiivsele lähenemisele kus pandi 2 risti vastupidist arvamuslugu korraga välja:
https://epl.delfi.ee/artikkel/93370227/ ... maha-votta
https://epl.delfi.ee/artikkel/93368721/ ... t-avaldada


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Integratsioon ja Eesti venekeelsed
PostitusPostitatud: 10 Mai, 2021 11:00 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Liitunud: 14 Aug, 2008 15:19
Postitusi: 2357
nimetu kirjutas:
Ehk siis, tegu pole integratsiooni, vaid poliit-tehnoloogiaga. EKRE teab väga hästi mis mängu nad mängivad.

Loomulikult. EKRE on minumeelest ainus erakond kel on mingigi selgem pikaajaline plaan:

  • Tavaliselt öeldakse, et valitsus mõtleb järgmiste valimisteni. Nagu näha praegusest käitumisest ei suuda Reformierakond mõelda isegi mitte sügiseste KOV valimisteni.
  • Keskerakond oma nui-neljaks valitsuses püsimisega (eriti veel koos oma "suure vaenlasega"), juhikultuse kao ja fookusetusega kaotab selgelt venelaste hulgas jalgealust, seda nii Tallinnas kui nüüd ka mujal.
  • EKRE samas ütles juba ammu mingil oma üritusel välja, et vaja on saada toetus 50% peale. Miks? Loomulikult et siis ASAP "Orbanit" teha ja igavese propagandapasuna saatel võim kinnistada.

Ei ütle et see nüüd mingi tehtud asi on. Aga minumeelest on see tunduvalt vähem utoopia kui paljud aru annavad:

  • Eelpool juba mainiti, miks kõigist konkurentidest just EKRE selgelt enim vene valijat kõnetab.
  • Kiireks eduks on puudu ainult Kremli (olgu poolavalik või salajane) toetus. Vene meedia ja trolliarmee abiga saab need hääled väga kiiresti kotti (tundub paljudele ilmselt uskumatu, aga sellest allpool *).
  • Reformierakonna lollus läheb neile kindlasti valijaid maksma. Keski valitsuses olek täpselt samuti ...
  • Siia liita veel tegutsemivõimetu ja hingevaakuv Isamaa, kellest kadumise puhul ilmselt liiguks mitmed nimed koos valijatega EKREsse

* Vaadake milline mõju on kremli meedial vaktsineerimise osas isegi suhteliselt taibukatele inimestele. Näiteks naisel on noorima lapse emade fesari-grupis üks justkui integreeritud ja mõtlemisvõimeline vene medtõde, kes 100% usub seda sitta ja on nüüd töökoha pärast veits mures sest vaktsineerimata (tundub et vist ikka teeb hädapärast ära).
Kui nüüd küsida, miks peaks Kreml toetama? Siis täpselt samal põhjusel, miks analoogseid parteisid igalpool Euroopas toetavad: kõva käega autoritaarsete juhtidga on alati kergem mingeid diile teha (üle rahva peade) kui teistega, neid on ka lihtsam ülesse osta (kohaliku taskus meedia tõttu 100% varjatult). Nüüd lisada siia veel vana Helme tutvused ja sõnavõtud ... Võib läheneda ka teise nurga alt. kui idanaabrile hakkab tunduma keskerakond perspektiivitu (ja see tõenäosus on pigem ju kasvuteel) siis oleks EKRE ka neile konkurentsitult parim järgmine valik kellega asju ajada.

Olen nõus, et ikka väga palju peaks hästi minema, et see ära teha, Samuti peaks jätkuma teiste saamatus ja ebakompetents. Igatahes ilma vene valijata EKRE siin pigem Orbanit naljalt veel ei tee, koos saavutab ta vähemalt Keskerakonna hiilgeaegade toetuse (millega see oli suurim partei).


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Kaitseväelaste pahandused ja "pahandused" (politsei, koh
PostitusPostitatud: 10 Mai, 2021 11:39 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Liitunud: 16 Okt, 2005 19:42
Postitusi: 9859
Asukoht: Siilis
Borja kirjutas:
https://www.delfi.ee/artikkel/93377151/ajateenijad-pidid-pronkssoduri-lahedal-asuvasse-pataljoni-naasma-erariietes
..ei teagi, mis teemasse panna - aga mind võtab selline absurd küll sõnatuks, rsk :wall: :x

Huvitav oleks teada, kes konkreetselt sellise perseväristajaliku "juhiotsuse" taga oli :lol:

..Eesti kaitseväe väeosa, mille sõduritel kästi karta // häbeneda 9.mail eesti vormi kandmist, juhib kol-ltn Priit AVERKIN...

tuuba kirjutas:
..ootan pikisilmi akf Heremi kommentaare,kas siin või ajakirjanduses.

..mina seda väga ei ootaks - HEREM kas vaikib üldse või väljastab miski ninakasmõttetu tühivastuse...

Mind huvitab, millise distsiplinaarkaristuse saab Eesti kaitseväge häbistanud väeosaülem....

_________________
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Integratsioon ja Eesti venekeelsed
PostitusPostitatud: 10 Mai, 2021 11:52 
Eemal
Liige

Liitunud: 07 Sept, 2017 23:39
Postitusi: 1532
Kui venelasi omale innustunult jahtida, võib jälle eestlastest ilma jääda. Maailmavaate alla annab palju ehitada, kuid rahvuse komponent ei kao. Keski valijad on olnud (vähemalt nende toetajaskonda on peetud) ühed lojaalsemad, koguni sektistumisest on kõneldud. See on Savisaare teene. Ekrel on samuti kindel toetajaskond, kuid Savisaare tasemeni on veel minna. Valitsuses olles kõikus nende toetusprotsent 14-18+% kandis. Kohalikel valimistel pakub Ekre valijatele samu häid asju, mida ootab Keskerakonna valija - põlevkivitööstuse säilitamist (traditsioonilised töökohad) ja vene kooli püsimist, seda Virumaal. Seega vene kooli püsimist toetab 2 suurt erakonda. Kui Helme pakkumised Viru valijatele eestlastest toetajaid ei morjenda, siis Ratta partei on tööstuse struktuurse muutusega vaikivalt päri (tegelikult ikka väga päri, sest nende parteist on volinik selles vallas Euroopa Komisjonis) ja paneb valijaid muretsema. Kas Kõlvart tooks elektoraadi jälle kokku ja KE eestlased aktsepteerivad seda? Tallinna juhtimine näitab, et jah.

Viimase 3 aasta erakonnavahetus (Ekre võidab enim, Isamaa - teadagi). Tugev liikumine (tõmme) kolmikus Isamaa, Ekre, KE.
Manus:
Erakonnavahetus.png
Erakonnavahetus.png [ 514.01 KB | Vaadatud 813 korda ]
https://salk.ee/artiklid/liikmevahetus/


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Integratsioon ja Eesti venekeelsed
PostitusPostitatud: 10 Mai, 2021 12:53 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Liitunud: 14 Aug, 2008 15:19
Postitusi: 2357
Runkel kirjutas:
Kui venelasi omale innustunult jahtida, võib jälle eestlastest ilma jääda. Maailmavaate alla annab palju ehitada, kuid rahvuse komponent ei kao. Keski valijad on olnud (vähemalt nende toetajaskonda on peetud) ühed lojaalsemad, koguni sektistumisest on kõneldud. See on Savisaare teene. Ekrel on samuti kindel toetajaskond, kuid Savisaare tasemeni on veel minna. Valitsuses olles kõikus nende toetusprotsent 14-18+% kandis. Kohalikel valimistel pakub Ekre valijatele samu häid asju, mida ootab Keskerakonna valija - põlevkivitööstuse säilitamist (traditsioonilised töökohad) ja vene kooli püsimist, seda Virumaal. Seega vene kooli püsimist toetab 2 suurt erakonda. Kui Helme pakkumised Viru valijatele eestlastest toetajaid ei morjenda, siis Ratta partei on tööstuse struktuurse muutusega vaikivalt päri (tegelikult ikka väga päri, sest nende parteist on volinik selles vallas Euroopa Komisjonis) ja paneb valijaid muretsema. Kas Kõlvart tooks elektoraadi jälle kokku ja KE eestlased aktsepteerivad seda? Tallinna juhtimine näitab, et jah.
Manus:
Erakonnavahetus.png
https://salk.ee/artiklid/liikmevahetus/

Keskerakonna valija on lojaalne vanast rasvast ja Savivaarelikele väärtustele mida on seal tegelikult aina vähem ja vähem. Hakkab ka neile asi kohale jõudma
Vaadates kui kõikehõlmav on venkude koroona-propa (no tõesti, isegi noortes minumeelest rohkem usub kui ei usu) ... siis tuleb lihtsalt õigesti ajastada see asi.

Ma olen nõus et pikas perspektiivis nii teha on problemaatiline, aga lühiajaliselt tundub praeguse info puhul üsna tehtav.

Venelaste poolel on asi lihtne:

X kuud ennem 2023. a. riigikogu valimisi hakata massiliselt sotsiaalmeedias ja vene-meedias pajatama kuidas ikka KE juhid on täiesti "reformistunud" ja tahavad nüüd vene kooli ja tööstust kaotada (defakto ju allkirjad ammu andnud sellistsele asjade kulule) mingi click-bait skandaal ka korraldada ja vb mõni prominentsem (FSB koostööline) kesik astub EKREsse. Saab pajatada et EKREl on küll näiliselt rahvuslik vorm, aga see on ainlut shõu eesti häälte saamiseks. Ega nad ei ole ideaalsed aga ikka "ainus normaalne valik" seda siis söögi alla ja söögi peale. Igasugu ümberlükkamised või maale tagasi kutsumised ei jõua lihtsalt kuhugi, seest keski tuumikvalija on nii vene meedia või sotsiaalmeedia lõa otsas, sinna need ei jõua.

Eestlaste puhul on asi keerulisem, kuid lühikese kestvuse tõttu tehtav:

Tuumikvalijale räägib UU naguni mida vaja . Muidu võivad juhid olla kidakeelsed, öelda selgelt et noh jah, et mis teha, venkud natu uhhuud ja kujutavad siin ette aga ega me vabas riigis ju keelata ei saa hääletamist meie poolt (need tõigad alternatiivsesse sfääri lihtsalt ei jõua). Oluline on et nemad tegelikult ei luba midagi, kõik on vene propatrollide väljamõeldis (ja ongi!) seetõttu ei ole nende valijatel põhjust ennast puudutatuna tunda. Ühe valimiste jagu, mõned kuud edueufoorias, töötab selline skeem väga hästi.

Kui juba võimul ollakse on 4 aastat väga pikk aeg. Saab juba meile luua samasuguse paralleel-meediamaailma Miinustes postimees grupp ja ka ekspress osta vajadusel välisrahadega ära (ärimudelil on kasutegur meeletu, küll keegi vajadusel ka väljast finantseerib, eriti kui saab sisuliselt ükskõik mida riigis vastu pakkuda). ERR ümber organiseerida ja siis meediafooni muuta. Vaikselt kuid vääramatult ...

Ennem seda koroonaajaastut ma poleks uskund et vene (sotsiaal-) meedia sfäär suudab olla nii kõikvõimas. Nüüd ma küll enam ei kahtle. Julgelt üle poole kõigist meie venelastest (k.a. integreeritud) võtavad kõiki seal evitatavaid strateegilisi mainekujundusi 100% tõepähe, ütleks et isegi 2/3. Mitte ükski statistikat mõistev inimene ei saaks uskuda seda paska mis kõigi Lääne- vaktsiinide kohta räägitakse. Sputniku suhtes oleks ka puht intuitiivselt mõistlik teatavat skepsist hoida arvestatdes absoluutselt kõike muud mis idanaaber teeb, toodab ja lubab .... Aga usutakse ja usuvad isegi noored eesti-keelt valdavad erialainimesed, mis siis muust rääkida? Ma parem ei mainigi kogemust vähemiintegreeritutega, mõnede muidu helgete vene-progejatega jms.

Loomulikult üksi selles 10 - 15% häältekasvust ei piisaks, aga selle "rünnakusuuna" võimalikkust tuleb teadvustada (isegi kui päriselus on see raskemini teostatav ja edu väiksem).


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Integratsioon ja Eesti venekeelsed
PostitusPostitatud: 10 Mai, 2021 13:13 
Eemal
Moderaator
Kasutaja avatar

Liitunud: 10 Aug, 2010 19:55
Postitusi: 25816
Asukoht: Viljandimaa
Orbani Ungari võib kellegi utoopia olla küll, kuid teemasse ei puutu.

_________________
Miks Venemaa Ukrainas sõdib?
Kas Ukraina kaotab?
2015 jaanuari pealetung
Karmi käega valitsus Ukrainale?
Islamiterroristide hord tuleb?
Moskva jaoks ei võimutse separatistid mitte Donetskis ega Luganskis, vaid Kiievis.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Integratsioon ja Eesti venekeelsed
PostitusPostitatud: 10 Mai, 2021 13:18 
Eemal
Liige

Liitunud: 31 Mai, 2007 14:17
Postitusi: 3383
Emadepäeval valiti aasta suurpereks muidu tore viie poisslapsega vene pere. Vanemad rääkisid eesti keelt ja puha. Aga mitte vanemad lapsed, vähemalt eelistasid nad Anu Välba eestikeelsele küsimusele vastata vene keeles ja Anu isegi esitas ühe küsimuse vene keeles. Mida see meie koolisüsteemi kohta näitab - integreerib mürinal, onju? Kujutage nüüd võõrast päritolu kohalikke teismelisi Soome televisioonis sädistamas, subtiitrid all.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Integratsioon ja Eesti venekeelsed
PostitusPostitatud: 10 Mai, 2021 15:05 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Liitunud: 09 Mär, 2005 15:11
Postitusi: 1377
Asukoht: Tartu
FB-st kommentaar:
"Kaitseväe pärast ei ole häbi. Või kui, siis sellepärast, et nõnda jõhkralt ja avalikult väljendatakse usaldamatust politsei suhtes. Tõenäosus, et üksikuid vormis ajateenijaid oleks mobla-kaamera ees mõnitatud ja hiljem neid videosid naeruks sotsiaalmeedias jagatud, oli üsna suur. Tõenäosus, et sama sündmuse käigus oleks massi poolt pakutavat anonüümsust kasutades ja alkoholi mõju all olles ka vägivalda tarvitatud, kah päris suur. Ainuke enam-vähem mõistlik viis anda mõista, et omi kadunuid võib mälestada, aga Eesti riigi kallal ülbitsemist ei sallita, oleks olnud jätkata kaitseväe tegevust, st linnalubadel käimist ja sealt naasmist, nagu tavaliselt ja samas turvata ümbrus piisavalt suurel hulgal politseipatrullidega, et vähimalgi määral ajateenijaile viltuvaadanud saaks koheselt ära lohistatud. Eks see oleks nõudnud ressursse, mida ehk ei tahetud kulutada, või võibolla isegi kulutati, aga Kaitsevägi ei usaldanud, et seda tehakse. Kas see vääriks selliste ressursside kulutamist? Minu arust küll. Minu arust vääriks see paarisaja inimese ajutiselt kinnipanemist ja meediakära selle ümber. Vaid nii oleks lootust, et selline eelpool nimetet tõenäosus mõne (kümmekonna?) aasta jooksul kaob."

_________________
Cartridges are naught but a passing fad ...


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Integratsioon ja Eesti venekeelsed
PostitusPostitatud: 10 Mai, 2021 15:10 
Eemal
Moderaator
Kasutaja avatar

Liitunud: 10 Aug, 2010 19:55
Postitusi: 25816
Asukoht: Viljandimaa
Kriku kirjutas:
Politsei peabki olema nähtav kõikjal, kus avalikku korda üleolevalt suhtutakse. Vastasel juhul tekivad no-go tsoonid.
Lisada pole midagi.

_________________
Miks Venemaa Ukrainas sõdib?
Kas Ukraina kaotab?
2015 jaanuari pealetung
Karmi käega valitsus Ukrainale?
Islamiterroristide hord tuleb?
Moskva jaoks ei võimutse separatistid mitte Donetskis ega Luganskis, vaid Kiievis.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Integratsioon ja Eesti venekeelsed
PostitusPostitatud: 10 Mai, 2021 15:17 
Eemal
Liige

Liitunud: 04 Aug, 2010 13:33
Postitusi: 1913
Vormikandmise keelamine 9 mail oli kaitseväe hääletu alistumine

https://epl.delfi.ee/artikkel/93383717/ ... alistumine

Kes tahaks alistujatega integreeruda?


Viimati muutis Viiskümmend, 10 Mai, 2021 15:24, muudetud 1 kord kokku.

Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Integratsioon ja Eesti venekeelsed
PostitusPostitatud: 10 Mai, 2021 15:23 
Eemal
Liige

Liitunud: 14 Mai, 2012 21:52
Postitusi: 71
Lisan siiski nopped Kadri Paasi tänasest EPL artiklist "vormikandmise keelamine 9. mail oli kaitseväe hääletu alistumine".
Natuke üllatav, et just EPL.
Tsiteeri:
...otsus ja tegu (on) ise juba piisavalt kõnekas sõnum.
...Kui need sõnumid oleks saatnud kuri okupatsioonivõim, võiks neid mõista. Ent nende sõnumite taga on siseministeerium ja kaitseministeerium, täpsemalt politsei- ja piirivalveamet ning kaitseväe peastaap.

Otsustajad kardavad, tõsi, valikuliselt..

Sõnum on selge. Kaitseväe kalmistul ei jalutanud 9. mail ringi koertega kiirreageerijaid. Kaitseväe peastaabi kindralid kardavad, et kui Eesti riigi pealinnas kõnnivad ringi Kaitseväe vormis ajateenijad, võib Kreml lavastada provokatsiooni. Seejuures unustatakse ajalugu: Kreml võib sigadusi korraldada sõltumata sellest, kas, kus ja kes on vormis või mitte. Kaitseväe juhataja ja peastaabi ülem, mõlemad väga kogenud ohvitserid, teavad ju seda isegi.
...

Hirmul on suured silmad

Antud juhul olid hirmul jalaväelase pagunid. Hirmunud ohvitser, kes ei mõista, mis on tema otsuse mõju, ei ole võimeline ka muudes, teinekord palju kriitilisemates olukordades asjakohaselt käituma. Millises tähendusruumis andis selline ohvitser korralduse iseseisvas Eestis keelata Eesti ajateenijal kanda emadepäeval Eesti moodsat digivormi? Kas peastaabis saadakse aru, millise sõnumi nad oma otsusega Eesti inimesele andsid?

Keda või mida kaitseväe peastaap kardab? Alateadlik hirm selle ees, mis teised meist arvavad. Mis võib juhtuda? Isegi, kui juhtuks midagi, siis selleks on Eestis vastavad instantsid olemas, kes reageerivad. Ja kui neid ei ole, siis peaks küsima, miks ei ole neid 30 aasta jooksul loodud. Aga nad on. Tean, et on.

Tõsi, riiklik kriisi- ja riikliku julgeoleku kommunikatsiooni võimekus eksisteerib Eestis paberil. Seda on näidanud nii kroonviiruse kriis kui kas või Kaitseväe peastaabi nüüdne käitumine. Puudub võime mõista otsuste ja tegude mõju. Ent oskus, silmaring ja meie ümber oleva kultuuri- ja tähendusruumi mõistmiseta ei ole kommunikatsiooni, mis kõnetaks, haaraks ja muudaks sihtgruppide käitumist.

Eestit on sadu aastaid valitsenud sakslased, taanlased, rootslased, poolakad ja üle poole 20. sajandist Nõukogude Venemaa. Eestlaste identiteedile, ajaloomälule ja väärtushinnangutele on see jätnud jälje, mida ei ole võimalik mõnekümne aastaga kustutada ega muuta.

Tänavu veebruaris kaitsti sisekaitseakadeemia sisejulgeoleku instituudis teadustöö, mille heaks ekspertintervjuu andnud endine riigihalduse minister Janek Mäggi nentis:

„Oleme vaimselt nõrk riik. Meil ei ole iseseisvat arvamust. /-/ Me ei õpi, meil puudub kogemus. Me ei julge ka. Me väriseme venelaste ees, väriseme ameeriklaste ees, väriseme hiinlaste, sakslaste, prantslaste, inglaste ees. Kõigi ees väriseme. Võib-olla lätlastele vaatame ülevalt alla, leedukatele ka.“

Talle sekundeeris kaitsepolitseiameti peadirektor Arnold Sinisalu, kelle meelest ollakse Eestis tegeletud liiga vähe eestlaste elujõu ja enesekindlusega. Kaitseväe peastaabi otsuse valguses oleks raske nendega mitte nõustuda.

Hääletu alistumine

Kurb öelda, aga kaitseväe juhataja ja peastaabi ülem alistusid hääletult. Järjekordselt. Hirm on nii suur. Kõigi ja kõige ees. Hirm käituda oma riigis iseseisva, väärika ja uhke kodanikuna. Hirm otsustada, hirm vastutada, hirm vajadusel reageerida. Hirm, mis on segatud rumalusega. Teadmatusega, et vene inimene jaoks on vormis inimene austust- ja lugupidamist vääriv isik. Alati, sõltumata riigikorrast. Sest vorm on sõnum, sõnum võimust. Ja võim on autoriteet.

21. sõda ei ole porised kaevikud ega automaadiga sõdur – neid on operatsiooni lõppfaasis vaja annektsiooni või okupatsiooni kinnistamiseks ja põlistamiseks -, vaid intensiivne rida sõnumeid, info-, küber- ja elektroonilise sõjategevuse elemente, sest vastane on vaja ammugi moraalselt ja tehniliselt rivist välja lüüa, kui tema teeb seda meiega. Alista purustusteta! Elementaarne.

Õnnetuseks on Kaitseväe peastaabis otsustatud, et on vaja Kremlit ennetada ja ise juba eos alla anda. Käituda nagu ei olekski me ise omal maal peremehed, vaid saunikud või kerjused. Hirm on kole. Äkki leidub väärikamaid juhte?

Kui meie ainsate liitlaste, USA ja brittide peastaap oleks neis riikides olulistel tähtpäevadel keelanud oma sõjaväelasi vormis teatud paikades ringi liikuda, siis vähemasti kaitseministril ei oleks järgmisel päeval enam ministeeriumisse asja. Käsu andnud kindralitest rääkimata. Ja peaminister ei peaks end samuti eriti kindlalt tundma.


Noh, akf oli käbedam... :lol: aga viitena pole tekst vast kõigile huvilistele nähtav.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Integratsioon ja Eesti venekeelsed
PostitusPostitatud: 10 Mai, 2021 15:42 
Eemal
Moderaator
Kasutaja avatar

Liitunud: 10 Aug, 2010 19:55
Postitusi: 25816
Asukoht: Viljandimaa
Tsiteeri:
15:03 Urmas Reinsalu annab üle arupärimise Kaja Kallasele seoses tõigaga, et staabi- ja sidepataljoni naasnud ajateenijad ei kannaks 9. mail kaitseväe vormi: kes 9. mail vormikandmise piirangu kehtestas, kas see vastab tõele? Kui võeti vastu otsus kaitseväe vorme mitte kasutada, on see sümbol kui riigi taganemisest, ütles Reinsalu.
https://www.delfi.ee/artikkel/93383261/ ... astu-kohta

_________________
Miks Venemaa Ukrainas sõdib?
Kas Ukraina kaotab?
2015 jaanuari pealetung
Karmi käega valitsus Ukrainale?
Islamiterroristide hord tuleb?
Moskva jaoks ei võimutse separatistid mitte Donetskis ega Luganskis, vaid Kiievis.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 2030 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119 ... 136  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 8 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Eestikeelne tõlge phpbb.ee poolt