Integratsioon ja Eesti venekeelsed

Vaba foorum kus võib arutada mujale mittesobivatel teemadel.
Vasta
AMvA
Liige
Postitusi: 3529
Liitunud: 09 Dets, 2018 20:26
Kontakt:

Re: Integratsioon ja Eesti venekeelsed

Postitus Postitas AMvA »

Lemet kirjutas:
Siin käib nüüd mingi jube jahmerdamine ja õlgmehikese ehitamine sellest, et Eesti riik mõnedele vene babuljadele ka venekeelseid materjale prindib


Irw...ma pole väga veendunud, et akf smr, kellele see kaart venekeelse kirjaga koju tuli, enda "mõneks vene babuljaks" tituleerimisega väga nõus on.


Ei ole midagi, elab üle :lol:
Mudakoon
Liige
Postitusi: 1017
Liitunud: 19 Mai, 2015 13:01
Asukoht: "Põhi ja lõuna"
Kontakt:

Re: Integratsioon ja Eesti venekeelsed

Postitus Postitas Mudakoon »

Lemet kirjutas:
Kelle "munadega " siis mošeesid iga nurga peale seal ehitatakse?


Ära aja kelbast, Rootsis ehitatakse mošeed religioosseteks pühakodadeks ainult erandkorras ning need võib kahe käe näppudel üles lugeda.   Nn.  " keldrikorruse mošeed "

Milleks ärrituda ?Jooks nüüd näiteks rahulikult klaasikese vett ja vaatab oma postitused kaine ja selge pilguga üle enne kui "kelbast " teistele pähehakkab määrima. :) "Püha tõe allikas" annab juba 19 mošeed asukohtadega jne. Lisaks on veel võimalik leida materjale nende üldise arvu kohta. Minul "svenssoneid" külas ei käi. Viimati olin Rootsis 2019 (kuu - poolteist) . Suured või väikseid, vähevõitu palju :dont_know: luba nende ehitamiseks või kasutamiseks on saadud. Ja arvestades viimaste aastate "hetkeolukorda" siis seda kindlasti mitte kultuuri rikastamiseks. Miks siis?
See kes peale korralikku kaklust veel rusikatega vehib ,on tõenäoliselt võitja.....
Lemet
Liige
Postitusi: 19914
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Re: Integratsioon ja Eesti venekeelsed

Postitus Postitas Lemet »

Jaburad kommentasrid ajavadki tigedaks. Kui 19 mošeed on "iga nurga taga", siis on neid nurkasid kuidagi haledalt vähe seal Ruotsimaal
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
Mudakoon
Liige
Postitusi: 1017
Liitunud: 19 Mai, 2015 13:01
Asukoht: "Põhi ja lõuna"
Kontakt:

Re: Integratsioon ja Eesti venekeelsed

Postitus Postitas Mudakoon »

Oligi tegu kujundliku väitega (liialdusega) , täpselt sama nagu lugupeetud foorumlaste eelnevad postitused "venestamise" jms. Ja ilmselgelt on koos pisemate "usuasutustega" neid rohkem kui 19 , pigem 190. Ja ei asu nad mitte akendeta keldriruumides ( sina ei ole seda väitnud , tegu on minupoolse jauramisega). :) Olen kunagi seda siin foorumis juba maininud , et Rootsi ehk ei peaks meile olema NENDE küsimuste lahendamisel eeskujuks. Mina ei aja taga mingit oma õigust (nui neljaks ja siga seitsmeks) , lihtsalt mainisin omapoolset nähtut , kogetut ja nägemust asjadest ( ekstra lõuna - Rootsi suurasustused) :dont_know:
See kes peale korralikku kaklust veel rusikatega vehib ,on tõenäoliselt võitja.....
Lemet
Liige
Postitusi: 19914
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Re: Integratsioon ja Eesti venekeelsed

Postitus Postitas Lemet »

2005 aasta andmetel oli neid keldrimošeesid 102, kui mälu ei peta. Ja nii Rootsist kui sSaksast tasib eeskuju vähemalt migrantide keeleküsimustes võtta küll. Sest yeadaolevalt on inimene täpselt nii laisk, kui tal olla lastakse. Ja kui riik ise vaeva ei näe, siis näevad umbkeelsed veel vähem vaeva.
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
herman30
Liige
Postitusi: 1435
Liitunud: 16 Apr, 2008 18:19
Asukoht: Soome
Kontakt:

Re: Integratsioon ja Eesti venekeelsed

Postitus Postitas herman30 »

Lemet kirjutas:Rootsis elamine tähendab rootsi keele oskamist. Ja mingit nunnutamist umbkeelsusega seal ei viljeleta.


On soomlasi kes kolisivad Rootsi tööle, elasivad seal aasta kümneid õppimata rootsi keelt. Kõik vajalikut teenused saab soome keeles.
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: Integratsioon ja Eesti venekeelsed

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

https://tv.delfi.ee/artikkel/93965821/f ... -menetlust

..bemariomanik on siis keegi Janno KUPPART...

Ma olen alati öelnud, et t_bla ole ei raffusepõhine nähtus - t_bla on inimese olemus :|
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36425
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Integratsioon ja Eesti venekeelsed

Postitus Postitas Kriku »

Ühel fotol on number hägustamata jäänud (787 BDY):
rikkuja-tegi-kommunismiohvrite-memoriaalis-autoga-fotosessiooni-93965921.jpg
https://tv.delfi.ee/artikkel/93965821/f ... -menetlust
Kasutaja avatar
Some
Liige
Postitusi: 4058
Liitunud: 11 Aug, 2008 9:25
Kontakt:

Re: Integratsioon ja Eesti venekeelsed

Postitus Postitas Some »

Borja kirjutas:https://tv.delfi.ee/artikkel/93965821/fotod-ja-video-kuidas-saab-nii-kultuuritu-olla-kommunismiohvrite-memoriaalis-pildistati-bmwd-politsei-alustas-menetlust

..bemariomanik on siis keegi Janno KUPPART...

Ma olen alati öelnud, et t_bla ole ei raffusepõhine nähtus - t_bla on inimese olemus :|


Kas ei ole mitte Jauno Kuppart? Jannoga jäin guugeldades hätta.
Kasutaja avatar
ruger
Liige
Postitusi: 19210
Liitunud: 04 Juul, 2009 12:29
Kontakt:

Re: Integratsioon ja Eesti venekeelsed

Postitus Postitas ruger »

Sõnatuks võtab selline suhtumine. Auto numbri järgi on omanik võimalik kindlaks teha ja tuleks kogu sellele seltskonnale väänata täie rauaga. Samuti tuleb peatada ja välja osta Levadia spordihalli ehitus sinna. Eesti riik-näita ometi sisu.
Ainus, mida me ajaloost õpime, on see, et keegi ei õpi ajaloost midagi.
Live for nothing or die for something.
Kui esimene kuul kõrvust mõõda lendab, tuleb vastu lasta.
EA, EU, EH
Kasutaja avatar
Some
Liige
Postitusi: 4058
Liitunud: 11 Aug, 2008 9:25
Kontakt:

Re: Integratsioon ja Eesti venekeelsed

Postitus Postitas Some »

Kui tegemist on Jaunoga siis tal pole Eesti riigi vastu midagi aga ta on autopede. St, kaunistas memoriaali ilusa bemariga. Integratsiooni ja poliitikaga pole siin midagi pistmist.
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: Integratsioon ja Eesti venekeelsed

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

Some kirjutas:Kas ei ole mitte Jauno Kuppart? Jannoga jäin guugeldades hätta.
..prošu pardoonu - ongi Jauno...

Some kirjutas:Kui tegemist on Jaunoga siis tal pole Eesti riigi vastu midagi aga ta on autopede.
..teema sisu sellest mitte kuidagi ei muutu - t_bla ongi t_bla...

Mul lihtne retooriline vastus - milleks üldse meil meid mitteaustavate t_blade pääle solvuda - kui meie omakeelne element on selliseid idikaid täis :?: :twisted: :dont_know:

Aga mul on heameel, et mul õnnestus teid siin(-raffast) vihastada - sest mina ise vihastusin ka.......
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
nimetu
Liige
Postitusi: 7574
Liitunud: 25 Mär, 2016 21:16
Kontakt:

Re: Integratsioon ja Eesti venekeelsed

Postitus Postitas nimetu »

Tõenäoliselt siis see E30 foorumi kasutaja?
https://foorum.e30.ee/profiil/3575-tuvvar/

Integratsiooniga pole siis küll suurt seost.
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: Integratsioon ja Eesti venekeelsed

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

"Integratsiooniga" on siin vägagi krd hea seos :twisted:

Sest jõle kasulik on meil kõigil siin teemas enesele (aegajalt) teadvustada, et t_blaks olemiseks nimelt ei pea üldse vene keelt emakeelena // kodukeelena kõnelema :evil: :lol:

Kordan veelkord(-dlja osobenno tupõhh): me ei saa nõuda oma venelastelt seda, mille peale me ise kuseme..

Ja niilihtne too ongi, eks ole...
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 18 külalist