Integratsioon ja Eesti venekeelsed

Vaba foorum kus võib arutada mujale mittesobivatel teemadel.
Vasta
Madis Reivik
Liige
Postitusi: 3343
Liitunud: 20 Dets, 2019 13:30
Kontakt:

Re: Integratsioon ja Eesti venekeelsed

Postitus Postitas Madis Reivik »

Integratsioon venekeelse valijaga iga hinna eest. Eriline ****

https://www.postimees.ee/7326641/mart-h ... ja-koreaga
mangust
Liige
Postitusi: 509
Liitunud: 15 Apr, 2006 13:49
Asukoht: Eesti

Re: Integratsioon ja Eesti venekeelsed

Postitus Postitas mangust »

Madis Reivik kirjutas:Integratsioon venekeelse valijaga iga hinna eest. Eriline ****

https://www.postimees.ee/7326641/mart-h ... ja-koreaga


Mis kostad selle peale,kas samaga : https://epl.delfi.ee/artikkel/94465549/ ... ene-keeles
Parem peenike peos, kui punalipp katusel!
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36575
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Integratsioon ja Eesti venekeelsed

Postitus Postitas Kriku »

Sellist presidenti, kes räägib Eestis elavate venelastega vene keeles, pole meil aga juba viisteist aastat olnud. Viimatine vene keelt vallanud president oli Arnold Rüütel. Karis lubab selle vea parandada, mööndes küll, et kui oled tükk aega olnud vene keelekeskkonnast väljas, siis vajab see natuke praktiseerimist. „Aga ma luban teile siin, et saabub hetk, kus ma vene kogukonnaga vene keeles suhtlen.”
Pole jah suurem asi sõnum :(
2korda2
Liige
Postitusi: 1597
Liitunud: 01 Juul, 2014 11:56
Kontakt:

Re: Integratsioon ja Eesti venekeelsed

Postitus Postitas 2korda2 »

Mina seda avaldust nii negatiivselt ei vaataks. Meil on märkimisväärne hulk inimesi, kes riigikeelt vajalikul tasemel ei mõista. Sügavalt veendunud Eesti riigi vastased nad kõik ei ole. President on aga meil ühine. Mina ei paneks pahaks, kui president näiteks Narvas inimestega kohtudes muuhulgas ka vene keeles suhtleks. Puhtalt sümboolne märk.
Kaljulaid resideerus mõnda aega Narvas aga keskmisele narvakale jäi ta tõenäoliselt kaugeks - tuli pealinnast eurobürokraat, ajas mingit oma joru ja kadus jälle tagasi. Vene inimesele on vaja isiklikku sidet/puudet - kui ikka president tuleb ja räägib mulle arusaadavalt, siis on ikka "meie president".
Madis Reivik
Liige
Postitusi: 3343
Liitunud: 20 Dets, 2019 13:30
Kontakt:

Re: Integratsioon ja Eesti venekeelsed

Postitus Postitas Madis Reivik »

mangust kirjutas:
Madis Reivik kirjutas:Integratsioon venekeelse valijaga iga hinna eest. Eriline ****

https://www.postimees.ee/7326641/mart-h ... ja-koreaga


Mis kostad selle peale,kas samaga : https://epl.delfi.ee/artikkel/94465549/ ... ene-keeles


Natuke ikka erinevad väljaütlemised või kuidas ? Muidugi, Karis oleks võinud lihtsalt ütlemata jätta aga eks ta "teeb sammukese integratsiooni suunas" aga noh küllap sellega piirdubki. Mis on muidugi teistpidi masendav. Selline hall bürokraat..

Kurat selle tsirkuse asemel võiks päriselt integreeruma hakata - tõlkida raamatuid eesti keelest vene keelde ja vastupidi, näidata subtiitritega filme vene kanalites jne jne. Ma siiamaani imestan et mingi kultuurkapital annab tavamõõdus venekeelse raamatu tõlkimise eest 1500 eurot !!! 3.. 6 kuu töö eest ikka vägev palk. Loota et "turg ajab asjad korda" on mõttetu sest eestikeelset kirjandust ostetakse väga vähe. Ilmselt ka venekeelset ostetakse vähe.

A selle asemel tehakse "avaldusi" ja põrandakütteväljalülituskonsultatsioonihankeid.
smr
Liige
Postitusi: 871
Liitunud: 05 Sept, 2011 7:07
Kontakt:

Re: Integratsioon ja Eesti venekeelsed

Postitus Postitas smr »

2korda2 kirjutas:Mina seda avaldust nii negatiivselt ei vaataks. Meil on märkimisväärne hulk inimesi, kes riigikeelt vajalikul tasemel ei mõista. Sügavalt veendunud Eesti riigi vastased nad kõik ei ole. President on aga meil ühine. Mina ei paneks pahaks, kui president näiteks Narvas inimestega kohtudes muuhulgas ka vene keeles suhtleks. Puhtalt sümboolne märk.

Ja kui inimene ei räägi riigikeelt ja president räägib temaga tema keeles siis see põlistabki ju arusaama, et eesti keelt osata pole vaja.

Kui siin elav inimene pole aastaks 2021 ära õppinud riigikeelt, näitab see piisavalt tema suhtumist
Turist 47
Liige
Postitusi: 4366
Liitunud: 08 Nov, 2014 18:30
Kontakt:

Re: Integratsioon ja Eesti venekeelsed

Postitus Postitas Turist 47 »

smr kirjutas:Ja kui inimene ei räägi riigikeelt ja president räägib temaga tema keeles siis see põlistabki ju arusaama, et eesti keelt osata pole vaja.

Eks ametlikud sõnavõtmised toimuvad riigikeeles. Teise keele kasutamine on rohkem "vabamas" õhkkonnas.
Meelde tuleb Putini kõnekeeles käitumine sakslastega. Tõlki ootamata, aeg ajalt läheb sujuvalt saksa kõnekeelele üle, ehk on ka tõlki tõlkimisel parandanud, enda mõtte edasi andmisel.
Sakslastele on suhtleja keele oskus rohkem meeles kui teema millest sai räägitud.
Oskus osata ja õigel ajal suhelda partneriga tema keeles on oluline, lihtsalt arvamus.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36575
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Integratsioon ja Eesti venekeelsed

Postitus Postitas Kriku »

Jah, seda muidugi võib teha. Mulle ei meeldi aga selle võime mingi eraldi väärtusena välja kuulutamine.
Walter2
Liige
Postitusi: 4001
Liitunud: 27 Okt, 2012 22:11
Asukoht: Phuket
Kontakt:

Re: Integratsioon ja Eesti venekeelsed

Postitus Postitas Walter2 »

Eks sellega püütakse põhjata avaldusi olla kogu Eesti president - tulemuslik või mitte eks aeg näitab.
Elu on liiga lühike et raisata seda lollide peale tõestamaks et nad on lollid /道德经 (Dàodéjīng)/
Parem olla tark ja rikas kui loll ja vaene...
nimetu
Liige
Postitusi: 7583
Liitunud: 25 Mär, 2016 21:16
Kontakt:

Re: Integratsioon ja Eesti venekeelsed

Postitus Postitas nimetu »

Kaljulaid resideerus mõnda aega Narvas aga keskmisele narvakale jäi ta tõenäoliselt kaugeks

Ta resideerus mõnda aega ka minu kodulinnas, kuid mingit "lähedamat" tunnet mul seoses temaga ikkagi ei tekkinud. Täpselt sama on selle vene keeles rääkimisega - võib-olla eemalt vaadates võib tunduda märkimisväärse sümboolse sammuna, kuid praktikas ei tähenda see suurt midagi ega muuda kedagi "omaks". Sama hästi võid oma feissbuuki pildi taustaks panna vikerkaarevärvid, reaalsuses ei muutu sellest midagi - inimesed ei hakka homosid rohkem sallima, šovinistid ei muutu eesti-sõbralikumaks jne.
Runkel
Liige
Postitusi: 2831
Liitunud: 07 Sept, 2017 22:39
Kontakt:

Re: Integratsioon ja Eesti venekeelsed

Postitus Postitas Runkel »

Kaljulaidi Narvas käik oli ikkagi sümboolne, minu arvates vajalik ja õnnestunud. Narvakatega vaevalt, jah, ta lähedasemaks sai, aga "riigi tulekut" vene linna tõi tähelepanu. Kuidas seda kasutati ja kuidas seda tähelepanu uute väljasõitudel kasutatakse, on iseküsimus. Venelane oli ilmselt mõnevõrra kõrvust tõstetud, "suur juht" on neile vajalikum kui individualistlikumatele elanikele.
Valitud presidendi sõnum vene keeles vene kogukonnaga rääkida on pagana kehva ja tema kui hariduse eksperdina venekeelse hariduse jätkamise paratamatusena võtmine on samuti kehva. Aga Karis on spets, mina pole. See, et vene kogukond võtaks uut presidenti vene keeles rääkimise tõttu rohkem omana kui Putinit, on enesepettus. Ja see, et alustame eesti keele edendamist juba lasteaiast, kus lapsed omandavad keele, mitte ei õpi ja siis vaatab edasi, on mugavusvastus. Edasi läheb vene kooli ja on ikkagi süsi valmis.
maksipoiss
Liige
Postitusi: 1757
Liitunud: 24 Okt, 2014 20:33
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: Integratsioon ja Eesti venekeelsed

Postitus Postitas maksipoiss »

2 nädalat tagasi sai 3 päeva tööasjus Narvas elatud ja ainuke kellega tuli vene keeles suhelda oli üsna äsja Moskvast siia kolinud objektijuht. Toidu- ja ehituspoodides, tanklates , söögikohtades ning majutuskohas sai edukalt eesti keelega hakkama. Presidendi poolt igatahes on tegemist sammuga tagasi.
Kasutaja avatar
ugandiklubi
Liige
Postitusi: 1113
Liitunud: 10 Juun, 2004 15:02
Asukoht: Tartu või Sinimäe
Kontakt:

Uusi trende kohalikust propagandast

Postitus Postitas ugandiklubi »

:wall: :wall: Väga piinlik asi presidendist ,kohe nõrkuse näitamine . Või Tallinna poolt vaadates asi korras ja saab linnukse kirja panna et küll ma olen ikka tubli .
Illike
Liige
Postitusi: 814
Liitunud: 15 Jaan, 2013 9:51
Kontakt:

Re: Integratsioon ja Eesti venekeelsed

Postitus Postitas Illike »

Lüübnitsa laadal järjekorras seistes kuulsin ja nägin kuidas nii ostja kui ka müüja, kes olid mõlemad muukeelsed, suhtlesid eesti keeles. Seda oli päris lahe kuulata, mõlemad rääkisid tuntava aktsendiga. Lõpuks kui nad aru said, et nad on mõlemad venekeelsed, siis viimased laused vahetasid nad juba vene keeles.
Roamless
Liige
Postitusi: 3809
Liitunud: 22 Okt, 2005 20:57
Kontakt:

Re: Integratsioon ja Eesti venekeelsed

Postitus Postitas Roamless »

kes olid mõlemad muukeelsed, suhtlesid eesti keeles.
Näinud ise sellist asja mitmeid kordi, kuna üks tuttav naine on nn integreerunud venelane ja iga kord võtab ikka muigele, kuidas venelased üksteisele ülipüüdlikult asju minu "koduses murdes" seletavad.
Unforeseen consequences
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 15 külalist