Integratsioon ja Eesti venekeelsed

Vaba foorum kus võib arutada mujale mittesobivatel teemadel.
Vasta
aivar
Liige
Postitusi: 551
Liitunud: 04 Dets, 2006 19:34
Kontakt:

Postitus Postitas aivar »

Nagu näha on paljud seda meelt et ega enamus venelastest ikka lojaalsed ei ole,no see on ju ka täiesti mõistetev.Pange nüüd ennast korraks nende olukorda ja kujutage ette et pead istuma oma õhutõrjekahuril ja enne seda on isavennapoeg sulle helistanud ja kurtnud et sai käsu oma lennumasinaga üle Peipsi siiapoole lennata-no ega ikka hästi ei sihi küll peale seda!!!!!
Nii võiks tuua väga palju näiteid,pole vahet mitme miljardi eest tehnikat on,see kõik on suures osas kasutu kui kolmandik meestest seda sihipäraselt ei kasuta!
Kas see on siis väga halb kui nad ei pea ajateenistust läbima ja saavad hoopis sellel ajal õppida,sportida või kes tahab õlut libistada!
marksman
Liige
Postitusi: 605
Liitunud: 15 Nov, 2005 15:58
Asukoht: kaardilt sa seda kohta ei leia;)
Kontakt:

Postitus Postitas marksman »

aivar kirjutas:Kas see on siis väga halb kui nad ei pea ajateenistust läbima ja saavad hoopis sellel ajal õppida,sportida või kes tahab õlut libistada!
kuidas sa nii kuradi kõva peaga oled? tee silmad lahti ja saa aru, et ajateenistus EI OLE populaarne Eestis. ja kui osadel lastakse koju jääda MILLEGI alusel, sis leiavad ka need, kes on kasvanud eesti peres (ja kes ei taha minna), ka selle MILLEGI, et mitte minna.
SEE EI OLE TEOSTATAV.
Kruuda
Liige
Postitusi: 857
Liitunud: 12 Veebr, 2007 6:33
Kontakt:

Postitus Postitas Kruuda »

marksman kirjutas:kuidas sa nii kuradi kõva peaga oled? tee silmad lahti ja saa aru, et ajateenistus EI OLE populaarne Eestis. ja kui osadel lastakse koju jääda MILLEGI alusel, sis leiavad ka need, kes on kasvanud eesti peres (ja kes ei taha minna), ka selle MILLEGI, et mitte minna.
SEE EI OLE TEOSTATAV.
Palun põhjenda miks sellist „tölli” kes ise ei soovi, üldse kaitseväkke vaja on?
Las kasvab ja tuleb siis kui on piisavalt arenenud!
Jätame rahulikult kõrvale KAITSEVÄETEENISTUSE SEADUSe jõustunud 16. 04. 2000. selle § 3. Kaitseväeteenistuskohustus lõige (1) Meessoost Eesti kodanik on kohustatud teenima kaitseväes - täitma kaitseväeteenistuskohustust. On ilmses vastuolus EESTI VABARIIGI PÕHISEADUSe § 12. Kõik on seaduse ees võrdsed. Kedagi ei tohi diskrimineerida rahvuse, rassi, nahavärvuse, soo, keele, päritolu, usutunnistuse, poliitiliste või muude veendumuste, samuti varalise ja sotsiaalse seisundi või muude asjaolude tõttu.
Ja järelikult kehtetu oma vastuvõtmise hetkest peale.
araterI
Liige
Postitusi: 949
Liitunud: 20 Jaan, 2007 15:00
Kontakt:

Postitus Postitas araterI »

Kruuda, juuras öeldakse, et on üldnorm ja on erinorm. Üldnorm on diskriminatsiooni keelamine, erinorm on see, et kodanik peab teenima. "Diskriminatsioon" toimub kodakondsuse alusel. Probleem oleks see kui ütleme, et vene rahvusest tegelased ei tohi teenida. Probleemi ei ole ka siis kui ajateenistuse läbimiseks on kehtetstatud keelenõuded, mis on analoogsed muude keelenõuetega.

Vist ei pannud teemast mööda?
Kruuda
Liige
Postitusi: 857
Liitunud: 12 Veebr, 2007 6:33
Kontakt:

Postitus Postitas Kruuda »

araterl kirjutas:Kruuda, juuras öeldakse, et on üldnorm ja on erinorm. Üldnorm on diskriminatsiooni keelamine, erinorm on see, et kodanik peab teenima. "Diskriminatsioon" toimub kodakondsuse alusel. Probleem oleks see kui ütleme, et vene rahvusest tegelased ei tohi teenida. Probleemi ei ole ka siis kui ajateenistuse läbimiseks on kehtetstatud keelenõuded, mis on analoogsed muude keelenõuetega.

Vist ei pannud teemast mööda?
Päris nii ei ole. Kui juurat oled õppinud tead, et seadusandlus toimib astmeliselt. Põhiseadus, seadus, määrus, otsus ja see mis on vastuolus kõrgema seadusandliku aktiga on kehtetu vastuvõtmis hetkest alates. Kunagi sai ennast lõbustatud riigikohtu saunaõhtul 2,5 tundi juriidiliselt korrektse võimaluse leidmisega kuidas kassile (on selline karvane koduloom) Eesti vabariigi kodakondsust saada. Sai leitud! :lol:
Mis puudutab üld- ja erinormi siis siis seda õnnestuks rakendada sama taseme õigusakti puhul mitte kõrgema taseme õigus akti suhtes ja ka siis peaks see olema „põhjendatud ja nii väikese riivega kui võimalik”.
Kui sa viitsisid lugeda viidatud § siis ilmselt leidsid, et vastuolu ei ole rahvuslik vaid sooline. :wink:
Antud seaduse teine oluline piirang (vanuseline) on sama taseme õigusakti piirang ja see võiks jääda põhjendatud ja väikese riive raamidesse. Ma ei ole jurist nii, et kui sulle see vastuolude teema rohkem huvi pakub mine konsulteeri mõne tegevjuristiga.
marksman
Liige
Postitusi: 605
Liitunud: 15 Nov, 2005 15:58
Asukoht: kaardilt sa seda kohta ei leia;)
Kontakt:

Postitus Postitas marksman »

Kruuda kirjutas: Palun põhjenda miks sellist „tölli” kes ise ei soovi, üldse kaitseväkke vaja on?
Las kasvab ja tuleb siis kui on piisavalt arenenud!
küsimus arusaadav, vastan!

1)sest seda TÖLLI võid sa ajateenistuses niikaua "jalaga per*e taguda" kuni tal on selge, kuidas relvast lasta, kuidas mitte oma kaaslasi maha tappa, kuidas käb jao rünnak. (sa ei õpeta sellest töllist mingit ülemat, aga teed talle kuni vajaliku tasemeni asjad selgeks) KULUTAD selle talle pähe. ja sis kui ühel halval päeval on vaja reservväelased kokku ja rindele ajada, sis on ta seal võimeline kasvõi kattetuld andma. seega me EI SAA teda koju jätta. kui juba me teeme nii, et "kes ei taha, ei pea tulema"..... Siis võiks ju Ligi palgaarmee idee kohe heaks kiita.

2)oled sa ise ajateenija olnud: millal ja mis kohal?
Kruuda
Liige
Postitusi: 857
Liitunud: 12 Veebr, 2007 6:33
Kontakt:

Postitus Postitas Kruuda »

Utsebka möödus SDVs (47490) ja sealt otse Afganistaani kust sain 88 november demblisse.
Ainus kokkupuude Eesti kaitsejõududega on olnud VROK aga elamus oli tõsine!
Lugesin sõdur.com-ist mõnede koomikute plaane populariseerida armeed reklaamiga (nagu oleks tegemist pesupulbri või hügieeni sidemetega) aga sellest kõigest on vähe kasu kui armees on alaväärsus kompleksiga tüübid kes „jalaga tagumiku” annavad. Armee reklaamib ennast ise kui teatakse, et sellest mingit kasu on! Aga see tüüp kellele sa tagumikust laskeoskuse sisse oled ajanud EI SAA ARU milleks see vajalik/kasulik on. Ja nii räägib ka kõigile tuttavatele kui mõttetu paigaga tegu on.
Viimati muutis Kruuda, 02 Mär, 2007 15:50, muudetud 1 kord kokku.
marksman
Liige
Postitusi: 605
Liitunud: 15 Nov, 2005 15:58
Asukoht: kaardilt sa seda kohta ei leia;)
Kontakt:

Postitus Postitas marksman »

vaidleks vastu.... ajateenistuses õpetasin välja 44 meest koos endaga. ja pooltele tuligi nii jalaga tagumikku anda, et asjad tehtud saaks (ka seersantidele). ja asjad said tehtud. ja kujuta ette, hiljem aga on need oskused neil meeles olnud...
Kruuda
Liige
Postitusi: 857
Liitunud: 12 Veebr, 2007 6:33
Kontakt:

Postitus Postitas Kruuda »

Küllap siis olid piisavalt kõvasti sisestatud teadmised :lol:
Karu võib ka tantsima õpetada iseasi kui mõttekas see on. Ja kujuta ette et oled kaevunud ja sinu sektorit katavad need samad poisid. Usaldad sa neid ja mis veel olulisem kas nemad sind usaldavad? Parem tulgu armeesse need poisid kes tõesti TAHAVAD ja nad on ka parimaks reklaamiks armeele. Aga seda väitlust vast jätkame privas, vaevalt see kõigile huvi pakub.
Kohe mitte ei suuda nii pessimistlik olla ja arvata, et mehed eelistavad kusagil õlut libistada või tudeerida. Mõned kindlasti eelistavadki aga ilma nendeta on mugavam (pole ehk vaja kellelegi jalaga andes ennast lolliks teha) ja kaotus ajateenistuse läbinute protsendis vaevalt langeb (ega ta praegu ka eriti üle 50 ole).
paul
Liige
Postitusi: 354
Liitunud: 31 Jaan, 2006 22:20
Kontakt:

Postitus Postitas paul »

Kruuda kirjutas: Kohe mitte ei suuda nii pessimistlik olla ja arvata, et mehed eelistavad kusagil õlut libistada või tudeerida.
Kahjuks just nii see ongi. Palju läheb korda see, mida laiem mass arvab ja kuna noorte seas on popp kiirelt rikkaks mõtted, siis sõjavägi on välistatud. Kui võtta sõjaväkke ainult vabatahtlikkuse alusel, siis läheks heal juhul 1/10. Lõpetasin eelmisel aastal keskkooli, minu vägagi patriootlikust ja asjalikust lennust läks aega teenima 3, mis ongi 1/10 kanti.
Kasutaja avatar
Juhan
Liige
Postitusi: 185
Liitunud: 21 Nov, 2006 13:08
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Postitus Postitas Juhan »

paul kirjutas:
Kruuda kirjutas: Kohe mitte ei suuda nii pessimistlik olla ja arvata, et mehed eelistavad kusagil õlut libistada või tudeerida.
Kahjuks just nii see ongi. Palju läheb korda see, mida laiem mass arvab ja kuna noorte seas on popp kiirelt rikkaks mõtted, siis sõjavägi on välistatud. Kui võtta sõjaväkke ainult vabatahtlikkuse alusel, siis läheks heal juhul 1/10. Lõpetasin eelmisel aastal keskkooli, minu vägagi patriootlikust ja asjalikust lennust läks aega teenima 3, mis ongi 1/10 kanti.
Nõustun täielikult pauliga.
Kui küsin oma eakaaslastelt (olen hetkel 17.aastane), kas nad ka sõjaväkke lähevad, saan tavaliselt vastuseks: "EI! Mõttetu on oma elust 8 kuud raisata!"
Kuigi ma olen neile üritanud seletada, et selle 8 kuuga sa niikuinii teab mis äri püsti ei pane, ei ole keegi ikkagi oma meelt muutnud. Ja selline arusaam, et ajateenistus = ajaraisk, on VÄGA massiliselt levinud.
Ajateenistuse peaks selle pärast läbima, et seal õpib inimene ka kõige lihtsamatest asjadest lugu pidama (näiteks pehme tekk, soe dušš, hommikul kella 8-ni või 9-ni magamine jne.), lisaks õpetab see täiesti elementaarset distsipliini (enda järelt koristatakse!) ning lugupidamist teiste, endast vanemate/väärikamate inimeste suhtes. Lisaks, loodetavasti, ka isamaaarmastust. Minus on juurdunud milelgi pärast arusaam, et ajateenistus teeb meheks - ehk on siis minu arusaamad mehest konservatiivsemad, kui enaikul tänapäeva noortest... :?
Meie reliikvia on vabadus!
Meie reliikvia on au!
Kruuda
Liige
Postitusi: 857
Liitunud: 12 Veebr, 2007 6:33
Kontakt:

Postitus Postitas Kruuda »

Juhan kirjutas:Nõustun täielikult pauliga.
Kui küsin oma eakaaslastelt (olen hetkel 17.aastane), kas nad ka sõjaväkke lähevad, saan tavaliselt vastuseks: "EI! Mõttetu on oma elust 8 kuud raisata!"
Kuigi ma olen neile üritanud seletada, et selle 8 kuuga sa niikuinii teab mis äri püsti ei pane, ei ole keegi ikkagi oma meelt muutnud. Ja selline arusaam, et ajateenistus = ajaraisk, on VÄGA massiliselt levinud.
OK aga kes seda mõtet levitavad? Ajakirjandus, minister või need samad mehed kes on varem ajateenistuses käinud… enne kui süüdistada noori võiks peeglisse vaadata ja küsida kas meie oleme teinud kõik ja veel natuke, et TAHETAKS armeesse tulla.
See on totaalse mõtlematuse või „jalaga tagumiku” mentaliteet kui ei suudeta noortele inimestele mingi asi huvitavaks teha. Või siis vajalikuks :D mis samuti käivitab inimesel enesemotivatsiooni. Aga muidugi on kõige lihtsam anda jalaga selle asemel, et seletada.. nii käitusid juba meie esivanemad koopas.
Kasutaja avatar
Juhan
Liige
Postitusi: 185
Liitunud: 21 Nov, 2006 13:08
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Postitus Postitas Juhan »

Kruuda kirjutas:See on totaalse mõtlematuse või „jalaga tagumiku” mentaliteet kui ei suudeta noortele inimestele mingi asi huvitavaks teha. Või siis vajalikuks :D mis samuti käivitab inimesel enesemotivatsiooni. Aga muidugi on kõige lihtsam anda jalaga selle asemel, et seletada.. nii käitusid juba meie esivanemad koopas.
Siin tuleb mängu indiviid, kui selline. Nimelt on inimesed VÄGA erinevad. Mõni saab aru, kui talle seletatakse, mõnele, aga, on kõik vaja puust ja punaselt ette teha. Mõni ei saa isegi sellest aru ja siis tuleb talle lihtsalt jalaga p*rsse anda.
Olen sinuga täiesti ühel nõul selles, et ajateenistus peab huvitav, ligitõmbav olema. Minule ta on. Ehk selle pärast, et suure osa oma täiesti nö. tatipõlvest (eluaastatel 2-6) elasin ma ainult maal ning kuni 11-da eluaastani möödus mul iga suvi maal vanavanemate juures, kus müttasin mööda metsa ja sain loodusega lähedaseks. Lisaks on ka perekonnas jahinduse traditsioon ning üleüldse selline loodusest lugupidav komme väga juurdunud. Relvaarmastus on mul endal tekkinud, kodumaast lugupidava mõtlemise olen ka suhteliselt ise aretanud, kuna keegi mulle seda tegelikult eriti õpetanud ei ole.
Ent kui paljukest on selliseid, keda praegune ajateenistus paelub? On noori, kelle jaoks ei ole see mitte ainult kodanikukohus, vaid ka osa nende uhkusest, nende isamaaarmastusest. Ent selline kontingent hääbub ühe enam ja tõesõna, eelistatakse elada mingi lillelapse mõttemaailma põhjal, kus keegi tegelikult mitte essugi ei tee, kõik võtavad asja "chillilt", logelevad, "tunnevad elust mõnu" jne. Selline suhtumine käib mulle endale 100protsendiliselt vastu, kuna minul ajab selline suhtumine ausõna südame pahaks. Seetõttu näengi mina ainsa pääseteena kohustuslikku ajateenistust, mis tooks need lillelapsed maa peale tagasi ning näitaks, et elu pole ainult meelakkumine. Mina näen ajateenistuses hetkel ainust tõsiseltvõetavat väljapääsu sellise tolguseliku maailmavaate elimineerimiseks.
Loomulikult võiks seda juba koolis elimineerida, sisendades õpilastele juba koolipingis isamaaarmastust ning oma rahvast hoolimist, ent kuuldes isiklikult igas teatud aine tunnis seda, kuidas me oleme ikkagi matsid ja orjarahvas, olen ma ka hetkel kaotanud usu kooliharidusse, kuna õpetajatel, kes seda õpilastele seletama peaksid, on niigi palju tegemist.
Südame ajab pahaks mõne pedagoogi suhtumine...neil on mingid alaväärsuskompleksid, kuna eestlastel pole olnud oma korralikku aadelkonda vms. ja me oleme nende arust ikkagi orjad ja matsid.
Asja ei tee ka paremaks minu väited, et eestlased ei ole mitte orjad ega matsid, vaid sõjapidaja rahvas. Pm-selt igas sõjas, kus oleme osalenud, oleme ennast tõestanud.
Siinakohal aitaks haridussüsteemi reformimine (paluks seda mitte seostada koheselt nime poolest mõne parteiga :) ) ning üleüldise mõttemaailma muutumine. Selleks ,aga, tuleks riigijuhtidel pöial suust võtta ning hakata propageerima Eestimaad ja eestlust, kuna meil on ainult üks Eesti, mida me kõik peame hoidma. Ja et eestit õigesti hoida, peab meil olema vastav kontingent isikuid, kes on ähvardava ohu korral valmis oma kodumaa kaitseks välja astuma. Sellise mõttemaailma arendamises loodangi ma ajateenistuse peale.
Kui kuidagi ei saa, siis kuidagi ikka saab :wink:
Meie reliikvia on vabadus!
Meie reliikvia on au!
aivar
Liige
Postitusi: 551
Liitunud: 04 Dets, 2006 19:34
Kontakt:

Postitus Postitas aivar »

Ehk uus valitsus saab aru et mittelojaalsete kaitseväelaste peale pole mõtet raha raisata ja muudab siis seadusi.
Kui mõni mees arvab, et mina ei saa küll midagi teha, siis ta eksib,püüa parem veel kord seletada oma sugulasele, kes arstlikus komisjonis lolli mängib, et ei ole mõtet oodata, millal nina veriseks lüüakse, sest siis on juba hilja ja selle raha koos kõige muuga, mis ta 8 kuuga teenib, võivad sõjakad naabrid endale võtta ning "raskelt haiged" pannakse orjatööle!
Ega eestlased kahjuks enne aru saa, loodavad et kõik läheb hästi, viimasest korrast on möödunud vaid 16 aastat kui ei olnud palju puudu,no mälu nagu polegi!!!!
Kruuda
Liige
Postitusi: 857
Liitunud: 12 Veebr, 2007 6:33
Kontakt:

Postitus Postitas Kruuda »

Jätame indiviidi kui kalli lähenemise kõrvale. Võtame hulga.. pakun, et pooltel koolipoistel on tehnika huvi. Kui ei ole siis on tegemist ikka väga tugeva humanitaar kallakuga kooliga. Kui pisut mõelda siis mis koht see veel on kus selliseid noori nagasid SELLISE tehnika juurde pääsevad :lol: . Enamus poisse on mingis vanuses sõda mänginud ja paljud teevad seda ka suurest peast. Kus kohas seda veel reaalsemalt mängida kui mitte sõjaväes? Vast ei ole mõtet loetelu jätkata, mõte peaks selge olema.
Nüüd tõsisemast asjast mis on samuti seotud suhtumisega, et armee on mõttetu. Mitte mingit SÕDA ei tule kui me ei suuda vabaneda vastase soomustehnikast! Kui me aga tekitame usutava võime vastase soomuse hävitamiseks hakkavad ka kaitseväe kohuslased aru saama, et vastuhakk on võimalik ja see omakorda annab mõtte õppele.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 12 külalist