Integratsioon ja Eesti venekeelsed

Vaba foorum kus võib arutada mujale mittesobivatel teemadel.
Vasta
Kasutaja avatar
Kilo Tango
Liige
Postitusi: 9124
Liitunud: 14 Aug, 2008 15:40
Kontakt:

Re: Integratsioon ja Eesti venekeelsed

Postitus Postitas Kilo Tango »

Tõsiselt arutate siin mingi geneetilise segregatsiooni teemat või? Kasutage natuke lahjemat kraami, kui praegune ladva nii sassi ajab.
Kasutaja avatar
Kilo Tango
Liige
Postitusi: 9124
Liitunud: 14 Aug, 2008 15:40
Kontakt:

Re: Integratsioon ja Eesti venekeelsed

Postitus Postitas Kilo Tango »

NGolf kirjutas:...

Taolised üritused toimusid kõikjal maailmas. Kuid vaid kahes riigis tekkis vastasseis. Venemaal riigivõimude poolt. Eestis tegid sama provokaatorid.

https://epl.delfi.ee/artikkel/92699675/ ... it-kaitsma

Täisteksti ei näe...
...

Polnud kinnimakstud

Meie, kes me Navalnõi toetuseks üritust organiseerisime, oskasime provokaatoreid muidugi oodata. Kinnimakstud provokaatorid on Kremli standardvastus mis iganes režiimivastasele tegevusele. See on iseenesestmõistetav ning muretsema ei pane.

Kuid tõelised häirekellad läksid mul põlema siis, kui mind tabas kriitika harilike inimeste poolt. Kui kuulsin, et Eestis pole vastuvõetav vastuhakk putinliku režiimi kuritegudele esiteks seetõttu, et see võib ärritada Kremlit ning tuua Eestile kaasa ebameeldivusi ning teiseks seetõttu, et tegelda tuleb Eesti siseasjade, mitte võõrriigi probleemidega.

Pean ütlema, et sain tõelise kultuurišoki. Muidugi, kui mõelda, seisab selliste avalduste taga üksnes hirm ja rumalus. Minu hinnangul pole need just kõige veenvamad argumendid.

Alustagem hirmust ning rumalus mõtlemise käigus paljastub iseenesest. Meenutagem, kuidas Litvinenko ning Skripalide vastu kasutati Londonis keemiarelva, kuidas lasti keset päist päeva Berliini kesklinnas maha putinliku režiimi vaenlane Zelihmhana Hangošvili. Või võtame muljetavaldavama näite ning meenutame Krimmi?

Bandiitide riik ning jaanalinnud

Venemaa kuulub bandiitidele, kes on tegudega tõestanud, et ei inimelu ega seadused, ei omad ega võõrad neile midagi ei loe. Nii on tõesti normaalne karta riiki, kus võimu on haaranud geopoliitilisest deliiriumist haaratud maffia. Ning jah, ajada putinliku režiimiga asju on ebameeldiv ning ka lihtsalt ohtlik. Ka pea liiva sisse peitmine, näo tegemine, et midagi ei sünni, on täiesti mõistetav instinktiivne reaktsioon... metslooma jaoks.

Inimest kannab aga mõistus ning ta suudab mõtelda perspektiivitundega. Kui kätte lõigata, võib see põhjustada ka ajuinfektsiooni, järelikult tasub haava desinfitseerida. Või mõtleme mastaapsemalt. Kujutlege, et teie naabriks on vägivaldne hull, kes igal õhtul peksab oma naisi ja lapsi ning kuulete, et teistes korterites ilmuvad aegajalt välja surnukshakitud laibad. Instinktiivselt tahaks taolise naabri eest peituda ning uks enda järel hoolikalt kinni panna. Kuid kus on garantii, et niisugune naaber ei lõhu ühel päeval ikkagi kirvega maha ka teie korteri ust?


Ükskõiksusele järgneb okupatsioon

Hirm teeb halba nalja, kui ignoreerite ohtu. Tegevusetus üksnes tõstab riski, et oht materialiseerub ka sinu jaoks ning pole kindel, et kaotatud aja jooksul pole oht hoopistükkis süvenenud. See põhimõte puudutab ka terveid riike. Sellest, mis sünnib Venemaal, sõltub väga tugevalt see, mis hakkab toimuma ka lääneriikides, s.h Eestis. Nagu näitab ajalugu, talupoja mentaliteet, mis tegeleb ainult enda asjadega ning naabri tegevusse ei sekku, lõppeb sageli okupatsiooniga.

Ülaltoodust järeldub, et me ei lihtsalt ei saa teatud asju kõrvalseisjana huvi tundmata pealt vaadata. Kui peaksime selles kahtlema hakkama, tasub vaid meenutada: „kaks korda kaks on viis. Sõda on rahu. Vabadus on orjus. Teadmatus on jõud." Ning mõelda, kas oleme enam üldse vabad, ning milles peame end järgmine kord piirama, et oma naabrit mitte vihastada.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36565
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Integratsioon ja Eesti venekeelsed

Postitus Postitas Kriku »

Seal pole paraku sõnagi öeldud nende Putini kaitsjate kohta :dont_know:
vanahalb
Liige
Postitusi: 2629
Liitunud: 21 Juun, 2009 18:48
Kontakt:

Re: Integratsioon ja Eesti venekeelsed

Postitus Postitas vanahalb »

Kilo Tango kirjutas:
...Kuid tõelised häirekellad läksid mul põlema siis, kui mind tabas kriitika harilike inimeste poolt. Kui kuulsin, et Eestis pole vastuvõetav vastuhakk putinliku režiimi kuritegudele esiteks seetõttu, et see võib ärritada Kremlit ning tuua Eestile kaasa ebameeldivusi ning teiseks seetõttu, et tegelda tuleb Eesti siseasjade, mitte võõrriigi probleemidega.
Hiljaaegu sain siinsamas foorumis akf-de käest sõimata sellepärast et soovitasin tegeleda Eesti siseasjadega ja kui venelased taidlema hakkavad siis neile raudlatiga kuklasse äsada. Lugupeetud oponentide arvates peaks tegelema Brüsselist juhitud maailmarevolutsiooniga ja venelastega suhtlemiseks ei peaks ise pätiks hakkama. Ma nüüd ei teagi et kas dissident Jevgenia Tširikova silmis oleksin "hea" või "paha". Võimalik muidugi et tema meele järele ei suudagi keegi olla :dont_know:

Aga Navalnõi on nagunii maha kantud. Amnesty International võttis talt süümevangi staatuse https://www.err.ee/1608121231/amnesty-v ... i-staatuse, tõenäoliselt 30-pealiste kampadena linnakorterites elavate Kesk-Aasia gastarbeiterite arvustamise eest. Praegusi moevoolusid arvestades on see lõpu algus ja tuleb uus emissar otsida.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36565
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Integratsioon ja Eesti venekeelsed

Postitus Postitas Kriku »

Kilo Tango kirjutas:Tõsiselt arutate siin mingi geneetilise segregatsiooni teemat või? Kasutage natuke lahjemat kraami, kui praegune ladva nii sassi ajab.
Kuid pikapeale tuli muutus: ma hakkasin juurdlema omaenda nina kuju kallal. Jätsin ükskõikse ümbruse saatuse hooleks ja juurdlesin ikka enam iseenda kallal, ning leidsin selle olevat võluva tegevuse. Jätsin pärimise, selle asemel valdas mind igatsus rääkida sellest, mis ma tundsin ning mõtlesin. Kui oh häda, polnud ühtki olendit peale minu enda, kes oleks pidanud mind piisavalt huvitavaks.
Tove Jansson, "Muumipapa memuaarid".
AndresTy
Liige
Postitusi: 953
Liitunud: 07 Mär, 2019 13:27
Kontakt:

Re: Integratsioon ja Eesti venekeelsed

Postitus Postitas AndresTy »

Švejki raamatus oli ka mingi sobiv lugu. Keegi kukkus kõrtsus tähtsalt seletama midagi valguse kiirusest ja kosmoloogiast - kõrtsust välja visati [lendas] tüüp ikka aga umbes tavalise trammi kiirusel....
Imekaunis! Raha eest teen kõike, mida härrad soovivad...
andrus
Liige
Postitusi: 4350
Liitunud: 02 Juul, 2004 11:39
Kontakt:

Re: Integratsioon ja Eesti venekeelsed

Postitus Postitas andrus »

vanahalb kirjutas:Hiljaaegu sain siinsamas foorumis akf-de käest sõimata sellepärast et soovitasin tegeleda Eesti siseasjadega ja kui venelased taidlema hakkavad siis neile raudlatiga kuklasse äsada.
Minu arvates see isik, kes on Eesti tolmu jalgelt pühkinud, kaotab koos sellega ka moraalse õiguse Eesti asjades kaasa rääkida. Ma arvan et selliselt mõtlevaid on teisigi.
Kasutaja avatar
Sho
Liige
Postitusi: 2930
Liitunud: 26 Jaan, 2009 18:45
Asukoht: Viljandi
Kontakt:

Re: Integratsioon ja Eesti venekeelsed

Postitus Postitas Sho »

andrus kirjutas:Minu arvates see isik, kes on Eesti tolmu jalgelt pühkinud, kaotab koos sellega ka moraalse õiguse Eesti asjades kaasa rääkida. Ma arvan et selliselt mõtlevaid on teisigi.
Kas siit loogiliselt järeldub, et see isik, kes on oma kirsa Eesti tolmu sisse vajutanud, saab koos sellega moraalse ôiguse Eesti asjades kaasa rääkida?
Võtke teed ja tulge homme jälle..
andrus
Liige
Postitusi: 4350
Liitunud: 02 Juul, 2004 11:39
Kontakt:

Re: Integratsioon ja Eesti venekeelsed

Postitus Postitas andrus »

Sho kirjutas:
andrus kirjutas:Minu arvates see isik, kes on Eesti tolmu jalgelt pühkinud, kaotab koos sellega ka moraalse õiguse Eesti asjades kaasa rääkida. Ma arvan et selliselt mõtlevaid on teisigi.
Kas siit loogiliselt järeldub, et see isik, kes on oma kirsa Eesti tolmu sisse vajutanud, saab koos sellega moraalse ôiguse Eesti asjades kaasa rääkida?
Kui "kirsa tolmu sisse vajutamine" on vihje okupandile, siis ei, see ei anna moraalset õigust Eesti asjades kaasa rääkida. Kõige aluseks on ikkagi Eesti seaduste täitmine.
tuuba
Liige
Postitusi: 401
Liitunud: 12 Okt, 2010 18:24
Asukoht: harjumaa

Re: Integratsioon ja Eesti venekeelsed

Postitus Postitas tuuba »

andrus:
Kui "kirsa tolmu sisse vajutamine" on vihje okupandile, siis ei, see ei anna moraalset õigust Eesti asjades kaasa rääkida. Kõige aluseks on ikkagi Eesti seaduste täitmine.
siit siis loogiline järeldus, et suvaline neeger, kes on siiakanti tulnud ja millegi kriminaalsega ei tegele, võib hakata nõudma Eesti asjades omi soove nõudma ja enda eestlaseks tunnistamist?
andrus
Liige
Postitusi: 4350
Liitunud: 02 Juul, 2004 11:39
Kontakt:

Re: Integratsioon ja Eesti venekeelsed

Postitus Postitas andrus »

tuuba kirjutas:siit siis loogiline järeldus, et suvaline neeger, kes on siiakanti tulnud ja millegi kriminaalsega ei tegele, võib hakata nõudma Eesti asjades omi soove nõudma ja enda eestlaseks tunnistamist?
Jah, miks mitte, kui maksab Eestis makse ja täidab Eesti seadusi. Kõik me siin oleme kunagised "suvalised neegrid".
vanahalb
Liige
Postitusi: 2629
Liitunud: 21 Juun, 2009 18:48
Kontakt:

Re: Integratsioon ja Eesti venekeelsed

Postitus Postitas vanahalb »

andrus kirjutas:
vanahalb kirjutas:Hiljaaegu sain siinsamas foorumis akf-de käest sõimata sellepärast et soovitasin tegeleda Eesti siseasjadega ja kui venelased taidlema hakkavad siis neile raudlatiga kuklasse äsada.
Minu arvates see isik, kes on Eesti tolmu jalgelt pühkinud, kaotab koos sellega ka moraalse õiguse Eesti asjades kaasa rääkida. Ma arvan et selliselt mõtlevaid on teisigi.
Ma olen selles küsimuses vastupidisel arvamusel. Eesti kodakondsus on see millega kaasnevad kohustused riigi ees ja õigus riigilt midagi nõuda. Elukoht ei oma tähtsust, pärisorjus kaotati Eestimaal juba 1816 a ja Liivimaal 1819 kui keegi juhtumisi tähele pole pannud.
Ühtlasi tähendab see ka et Eestis keedetud körti tuleb kõigil Eesti kodanikel süüa.

Ma arvan et selliselt mõtlevaid on teisigi. Noh, Toomas Ilves rāäkis veel eelmisel aastal Eesti asjades agaralt kaasa kuigi riigist juba ammu lahkunud. Eks selliseid on teisigi.
Mingi jume oleks mõttel siis kui lahkunu ka kodakondsust on vahetanud.

Akf andruse loogika järgi ei tohiks äsjamainitud Jevgenia Tširikova, Eestis elav Venemaa kodanik, Putini tööde-tegemiste kohta midagi kobiseda. Ometi võtab sõna ja tsiteeritakse isegi ajalehes.
A4
Liige
Postitusi: 1832
Liitunud: 13 Juun, 2005 23:55
Kontakt:

Re: Integratsioon ja Eesti venekeelsed

Postitus Postitas A4 »

tuuba kirjutas:andrus:
Kui "kirsa tolmu sisse vajutamine" on vihje okupandile, siis ei, see ei anna moraalset õigust Eesti asjades kaasa rääkida. Kõige aluseks on ikkagi Eesti seaduste täitmine.
siit siis loogiline järeldus, et suvaline neeger, kes on siiakanti tulnud ja millegi kriminaalsega ei tegele, võib hakata nõudma Eesti asjades omi soove nõudma ja enda eestlaseks tunnistamist?
Ei, tuuba – enda ’eestlaseks’ tunnistamist see „suvaline neeger“ nõuda ei saa. Aga kahjuks või õnneks ei saa sedasama nõuda ka sina või mina, sest minu teada ei eksisteeri mingit ’eestlaste registrit’, kust vastavaid sertifikaate väljastataks.

Eesti rahva poolt 1992. aasta referendumil heaks kiidetud Eesti Vabariigi Põhiseadus muide ei näegi ette inimeste lahterdamist ’eestlasteks’ ja mingiteks muudeks gruppideks. See asi on meil algusest peale olnud mitte rahvuse-, vaid kodakondsuspõhine. Tõsi erisustega teemal ’sünnijärgsed kodanikud“ ning rangete reeglitega kodakondsuse omandamiseks.

Aga Eesti Vabariigi kodanikuks võib see „suvaline neeger“ saada küll eeldusel, et tal õnnestub 8 aastat omada elamisluba, millest 5 aastat peab ta püsivalt Eestis elama, et ta suudab eesti keele omandada B-1 tasemel ning läbida kodakondsuseksami, et tal on püsiv ja legaalne sissetulek, praktiliselt puhas karistusregister ning et kompetentsed organid ei leia isiku taustas, tegevustes ja minevikus midagi kahtlast. Kui inimene suudab kõikidele nendele nõudmistele vastata ja kõik need tõkked ületada (ainuüksi eesti keele omandamine on paras ettevõtmine), siis ongi tõenäoliselt tegemist nii suure Eesti patrioodiga, et mina tervitan igat sellist inimest Eesti Vabariigi kodanike hulka olenemata tema nahavärvist või silmade „piluduse“ astmest. Üle paarikümne inimese aastas ei hakka meil ilmselt selliseid inimesi kunagi olema. Pakun välja, et kui kõikidele ülalkirjeldatud nõuetele vastavust peaks keegi hakkama nõudma või kontrollima kõigilt Eesti tänastest kodanikelt, siis jääks kodanike arv meil ilmselt paarisaja tuhande võrra väiksemaks.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36565
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Integratsioon ja Eesti venekeelsed

Postitus Postitas Kriku »

A4 kirjutas:Eesti rahva poolt 1992. aasta referendumil heaks kiidetud Eesti Vabariigi Põhiseadus muide ei näegi ette inimeste lahterdamist ’eestlasteks’ ja mingiteks muudeks gruppideks.
Näeb küll: preambul, § 49-50.

PS § 12 keelab diskimineerimise mh. rahvuse põhjal, aga see on teine asi.
A4
Liige
Postitusi: 1832
Liitunud: 13 Juun, 2005 23:55
Kontakt:

Re: Integratsioon ja Eesti venekeelsed

Postitus Postitas A4 »

Jah, nõus – preambul ja need kaks paragrahvi räägivad rahvus(t)est küll, ja loomulikult ei sea keegi küsimärgi all Põhiseaduses sätestatud eesmärki tagada eesti rahvuse, keele ja kultuuri säilimine läbi aegade. Aga selles osas, mis puudutab Eesti kodakondsuse omandamist, või ka põhiõiguste, vabaduste ja kohustuste laienemist kõigile siinviibijatele, Põhiseadus mingeid rahvuse- või rassipõhiseid erisusi ei tee.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Bing [Bot] ja 11 külalist