Integratsioon ja Eesti venekeelsed

Vaba foorum kus võib arutada mujale mittesobivatel teemadel.
Vasta
A4
Liige
Postitusi: 1832
Liitunud: 13 Juun, 2005 23:55
Kontakt:

Re: Integratsioon ja Eesti venekeelsed

Postitus Postitas A4 »

krizz kirjutas:Nüüd on juba ka hiinlased Kaitseväkke jõudnud. Saab näha, millal eestlased seal vähemusse jäävad. Varem või hiljem juhtub see tänase avatud piiride poliitikaga niikuinii.
https://pildid.mil.ee/upload/2021/02/23 ... e975cf.jpg
On sul käepärast mingeid rahvastikuprognoose või -projektsioone, mis viitaksid sellele, et eestlastel on risk muutuda vähemuseks oma kodumaal, eriti aga veel Eesti kodanike hulgas, mis on eranditult Kaitseväe komplekteerimise aluseks nii tegev- kui reservväelaste puhul? Või seisnebki kogu projektsioon sellel ühel „hiinlasel“, kelle puhul oleks „teistsugust“ päritolu keeruline isegi märgata, kui nimesilti rinnas ei ole?

St antud juhul ei ole tegemist mitte „hiinlasega“ (mida see inimene osaliselt võib ka olla, kuid rahvuste põhjal pole meil tänases kaitseväes kunagi inimesi lahterdatud), vaid EESTI VABARIIGI KODANIKUGA. Üle keskmise tubli kodanikuga, arvestades seda, et tegemist on vabatahtlikult tegevteenistusse tulnud kadetiga. Ja ilmselt ka üle keskmise tubli kadetiga, arvestades seda vigurit, mis tal vasaku rinna peal ripub.
Kasutaja avatar
krizz
Liige
Postitusi: 2075
Liitunud: 18 Mär, 2006 1:59
Asukoht: Eesti Kuningriik
Kontakt:

Re: Integratsioon ja Eesti venekeelsed

Postitus Postitas krizz »

Naljakas, et praegu tekitab pahameelt see, kui tuntakse muret eestlaste osakaalu kahanemise üle riigis sh Kaitseväes. Alles see oli, kui Laulva revolutsiooni ajal võideldi selle vastu ja lauldi "maa tuleb täita lastega ja eestlane olen, ja eestlaseks jään...".

Ega midagi. Vöörleegionis on ka igat sorti professionaale igast maailma nurgast. Pigem on tegu militaristide, kui Prantsuse patriootidega.

Praegu on muidugi nii huvitav ja eksootiline näha neid üksikuid (oi kui tublid, nunnud jne) kaugelt tulnud ilmakodanikke. Aga varem või hiljem muudab see ka seda, mis meid üldse lõpuks enam seob? Mille eest ja nimel "me" võitleme?

Aga saab muidugi ka ehtnõukoguliku "huraapatriotismiga" uhkelt edasi sammuda ja hesata loosungid "kestvast ja püsivast rahvaste sõprusest", "sisult mis sotsialistlik, kuid vormilt rahvuslik" jne. Võib ka pea liiva alla panna ja loota, et roosa ilus illusioon idüllilisest multikultuursusest on ja jääb ainuvõimalikuks stsenaariumiks jne.

Oot ja millal see oligi, kui püünele tõstetud "eeskujulik patrioodist venelasest kaitseväelane" osutus hoopis riigireeturiks? Ei taheta seda enam mäletada? Pigem tuleks sellest õppust võtta! Kõik ei ole kuld, mis hiilgab!
* Otsin pilte ja infot Aegna merekindluses teeninutest, eriti aastatest 1930-34 *
* Meie peaülesanne olgu peatada eestlaste väljasuremine. Ukrainlased ei sure välja ka siis, kui nad kotavad (enamasti venelastega asustatud) Ida-Ukraina ja Krimmi! *
A4
Liige
Postitusi: 1832
Liitunud: 13 Juun, 2005 23:55
Kontakt:

Re: Integratsioon ja Eesti venekeelsed

Postitus Postitas A4 »

krizz kirjutas:Naljakas, et praegu tekitab pahameelt see, kui tuntakse muret eestlaste osakaalu kahanemise üle riigis sh Kaitseväes. Alles see oli, kui Laulva revolutsiooni ajal võideldi selle vastu ja lauldi "maa tuleb täita lastega ja eestlane olen, ja eestlaseks jään...".

Ega midagi. Vöörleegionis on ka igat sorti professionaale igast maailma nurgast. Pigem on tegu militaristide, kui Prantsuse patriootidega.

Praegu on muidugi nii huvitav ja eksootiline näha neid üksikuid (oi kui tublid, nunnud jne) kaugelt tulnud ilmakodanikke. Aga varem või hiljem muudab see ka seda, mis meid üldse lõpuks enam seob? Mille eest ja nimel "me" võitleme?

Aga saab muidugi ka ehtnõukoguliku "huraapatriotismiga" uhkelt edasi sammuda ja hesata loosungid "kestvast ja püsivast rahvaste sõprusest", "sisult mis sotsialistlik, kuid vormilt rahvuslik" jne. Võib ka pea liiva alla panna ja loota, et roosa ilus illusioon idüllilisest multikultuursusest on ja jääb ainuvõimalikuks stsenaariumiks jne.

Oot ja millal see oligi, kui püünele tõstetud "eeskujulik patrioodist venelasest kaitseväelane" osutus hoopis riigireeturiks? Ei taheta seda enam mäletada? Pigem tuleks sellest õppust võtta! Kõik ei ole kuld, mis hiilgab!
Muret tasub tunda arengute pärast, mis päriselt toimuvad, või mille osas on alust väita või eeldada, et need hakkavad tulevikus toimuma. Sellepärast ma sult küsisingi, et kas sul on mingeid prognoose või projektsioone, et eestlased võivad rahvastikus tervikuna ja/või Kaitseväes vähemuseks muutuda. Selliseid prognoose, nagu ma näen, ei ole. Mul miskipärast kah ei ole, kuigi püüdsin selliseid leida. Küll aga on olemas senine statistika, mis näitab eestlase osakaalu pidevat suurenemist viimase 30 aasta jooksul, v.a. viimased paar aastat – aga ka nendel viimastel aastatel on eestlaste absoluutarv siiski pidevalt kasvanud. Projektsioone, mis viitaksid eestlaste muutumisele vähemusrahvaks omaenda maal, minu teada pole. Või vähemalt mina selliseid ei leidnud. Sina vist kah mitte. Nii et sellega võiks need apokalüptilised stsenaariumid ka lõpetada.

Prantsuse võõrleegioni süsteemist – kus teenistus on eelduseks kodakondsuse saamisele, mitte vastupidi nagu meil on – pole keegi peale sinu rääkinud. Ei näe kuskilt otsast sellist asja tulemas. „Kaugelt tulnud ilmakodanik“ on antud juhul (ilmselt) Eestis sündinud Eesti kodanik, kes on käinud eestikeelses koolis jne – sest vastupidisel juhul ei oleks tal Eesti kaitseväkke asja. Ei kujuta väga hästi ette, et peaks hakkama selliseid inimesi teenistusest välja selekteerima. Või kui peaks, siis mille järg? Nime? Või emakeele järgi? Või selle järgi, kui pilukil on inimese silmad või mis kujuga kolju on?

Ja mis puudutab seda „eeskujulikust patrioodist venelasest kaitseväelast“, siis taaskord – mida me selle ühe juhtumi pinnalt peaksime tegema. Lõpetama kõikide teistsuguse emakeele ja põlvnemisega Eesti kodanike teenistussevõtmise? Või lööma igaks juhuks Kaitseväest välja kõik tänased vene vm slaavi päritolu tegevväelased, keda ilmselt on kolmekohaline arv? Asendama need kellega? Sinuga, krizz või? Millises Eesti Kaitseväe väeosas sa muide ise teeninud oled?
muhgel
Liige
Postitusi: 155
Liitunud: 11 Juul, 2008 10:30
Kontakt:

Re: Integratsioon ja Eesti venekeelsed

Postitus Postitas muhgel »

Tegelt me oleme jah suht persekursil, lisaks venelastele ja hiinlasele on meil ka lätlasi ja isegi soomlast ja hindut olen KV vormis õppustel näinud :D
AndresTy
Liige
Postitusi: 940
Liitunud: 07 Mär, 2019 13:27
Kontakt:

Re: Integratsioon ja Eesti venekeelsed

Postitus Postitas AndresTy »

krizz kirjutas:Nüüd on juba ka hiinlased Kaitseväkke jõudnud. Saab näha, millal eestlased seal vähemusse jäävad. Varem või hiljem juhtub see tänase avatud piiride poliitikaga niikuinii.
https://pildid.mil.ee/upload/2021/02/23 ... e975cf.jpg
Tavaline ajuvaba (seekord siis patriotismi ettekäändena kasutav) rassism ja ksenofoobia. Rüütatuna silmakirjalikuks muretsemiseks EKV rahvusliku koosseisu üle tulevikus. Kusjuures, ka see võimalik "paha-paha" tulevikustsenaarium on väljamõeldis.
Imekaunis! Raha eest teen kõike, mida härrad soovivad...
Hukatus
Liige
Postitusi: 1221
Liitunud: 02 Mär, 2006 21:40
Kontakt:

Re: Integratsioon ja Eesti venekeelsed

Postitus Postitas Hukatus »

Tekib küsimus näiteks kas Jim Ashilevil on õigus eestalane olla? Eesti kultuuri ja kirjanduse püsimisse on ta rohkem panustanud kui keskimine "rahvuslasest" õlut rüüpav EKRElane.
Kasutaja avatar
ugandiklubi
Liige
Postitusi: 1112
Liitunud: 10 Juun, 2004 15:02
Asukoht: Tartu või Sinimäe
Kontakt:

Re: Integratsioon ja Eesti venekeelsed

Postitus Postitas ugandiklubi »

Mure on täiesti mõistetav. arvestades. et paljud vene rahvusest noormehed kes on läbinud KV. Käituvad ja mõtlevad kui paadunud venelased ja sülitavad Eesti riigile.
affa
Liige
Postitusi: 283
Liitunud: 29 Jaan, 2021 12:15
Kontakt:

Re: Integratsioon ja Eesti venekeelsed

Postitus Postitas affa »

ugandiklubi kirjutas:Mure on täiesti mõistetav. arvestades. et paljud vene rahvusest noormehed kes on läbinud KV. Käituvad ja mõtlevad kui paadunud venelased ja sülitavad Eesti riigile.
Mitte ainult - ka paljud ajateenistuse läbinud eesti rahvusest noormehed sülitavad ja siis on veel erinevatest rahvustest palju selliseid, kes ei ole ajateenistust läbinud//ei kavatse läbida, kes kah sülitavad. Õnneks ma ei pea eesti riigile sülitama, sest mul, nagu lenduritelgi, on süljetops. Aga kui ei oleks...
Kasutaja avatar
ugandiklubi
Liige
Postitusi: 1112
Liitunud: 10 Juun, 2004 15:02
Asukoht: Tartu või Sinimäe
Kontakt:

Re: Integratsioon ja Eesti venekeelsed

Postitus Postitas ugandiklubi »

:D :D. Hea mõtte, siis tuleks ka kõik sotsid ja enamus rehformikaid. Kohustlikus korras sületopsidega varustada.
Kasutaja avatar
krizz
Liige
Postitusi: 2075
Liitunud: 18 Mär, 2006 1:59
Asukoht: Eesti Kuningriik
Kontakt:

Re: Integratsioon ja Eesti venekeelsed

Postitus Postitas krizz »

Mõni eespool kirjutanu kujutagu näiteks ette, et ta läheb Aafrikasse maasaisid vaatama. Tulevadki viimati mainitud. Kõik ilusti rahvariietes ja asuvad oma iidseid tantse vihtuma. Aga... kõik nad on valgenahalised, blondid ja sinisilmsed. Teie jaoks on nad muidugi pesuehtsad maasaid ja maasai kultuuri edendajad ja edasikandjad jne. Aga minua rust mitte. Minu arust on see halenaljakas tsirkus! Mina usun, et nii nagu haruldased taimed ja loomad on kaitse all ja neid hoitakse igati, nii peaks see olema ka (haruldaste, väikeste) rahvastega. Igal rahval on oma DNA (ajalugu, juured, mentaliteet aga ka tüüpiline naha-, silmade-, juute värv. See muuseas on teadus, mitte mingi kõh-kõh ksenofoobia ja rassism, nagu lumehelbekesed tavatsevad sildistada) ja kui võtame mingi rahva keskmise näitaja, siis saamegi selle rahva tüüpilise esindaja profiili. Need kes sinna ei sobitu, need ei ole ka selle rahva osa.
See kodakondsuspõhine rahvuslus pesueht sotside idiootsus. Jagama aga kodakondsust kõigile ja ongi patrioodid ja eestluse kandjad valmis. Aga vaat ei ole!
* Otsin pilte ja infot Aegna merekindluses teeninutest, eriti aastatest 1930-34 *
* Meie peaülesanne olgu peatada eestlaste väljasuremine. Ukrainlased ei sure välja ka siis, kui nad kotavad (enamasti venelastega asustatud) Ida-Ukraina ja Krimmi! *
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36424
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Integratsioon ja Eesti venekeelsed

Postitus Postitas Kriku »

krizz kirjutas:kui võtame mingi rahva keskmise näitaja, siis saamegi selle rahva tüüpilise esindaja profiili. Need kes sinna ei sobitu, need ei ole ka selle rahva osa.
Väga õige, kui oled 2.05 pikk, ei ole eestlane.

Nüüd palun lahkesti teema juurde tagasi.
AndresTy
Liige
Postitusi: 940
Liitunud: 07 Mär, 2019 13:27
Kontakt:

Re: Integratsioon ja Eesti venekeelsed

Postitus Postitas AndresTy »

AndresTy kirjutas:Tavaline ajuvaba (seekord siis patriotismi ettekäändena kasutav) rassism ja ksenofoobia....
Seetõttu kirjutasingi "ajuvaba", et teada on, et kui mingit arendust või tõendust sellisele kodukootud rassipuhtuse teooriale hakatakse kokku heegeldama, läheb asi kähku jaburaks. Ja näe - polnud vaja pikalt oodata - tuligi kohe ära!
Imekaunis! Raha eest teen kõike, mida härrad soovivad...
Hukatus
Liige
Postitusi: 1221
Liitunud: 02 Mär, 2006 21:40
Kontakt:

Re: Integratsioon ja Eesti venekeelsed

Postitus Postitas Hukatus »

Huvitav, kas krizz julgeks geeniuuringu teha, mis siis saab kui temas rootsi saksa või vene päritolu võiks olla? Siis küll eestlasega tegu pole.
Madis Reivik
Liige
Postitusi: 3321
Liitunud: 20 Dets, 2019 13:30
Kontakt:

Re: Integratsioon ja Eesti venekeelsed

Postitus Postitas Madis Reivik »

Päris mitmeid aastaid tagasi läksid kaks t1bla kallale bikerile kes ülekäiguraja ees ootas. Lükkasid pikali koos rattaga ja peksid visiiriaugust näkku. Rahvas kogunes ja läks laiali, mina ei läinud laiali ja üritasin paari möödajalutajat "värvata" et lõpetame selle pulli ära. Üksi nagu ei tahtnud, hand-to-hand combat ei ole mul just primary-skill ;)
Ainuke vend kes seisma jäi oli üks venelane. Kaks ahvi said aru et midagi toimub ja hakkasid kiirel sammul "sündmuspaigast eemalduma". Käisime neil järgi, helistasime politseisse, patrull toppis ahvid puuri ja viis jaoskonda. Meie kaks ja kannatanu - (peale kiivri eemaldamist selgus et krt, mingi koolivend) - läksime tunnistust kirjutama jaoskonda. Ja siis see venelane valjuhäälselt teatas protokollijale - EI MA EI JOLE VJENELANE MJA OLEN EESTIMAALANE.

Kuidas nüüd siis see jama sellest "põliseestlase" filtrist läbi läheb - ainuke kes tuleb teist eestlast päästma, on hoopis venekeelne. Ja põlis-eestlased jalutavad mööda ja teevad nägu et ei näe.

Minu arvates enne peaks olema inimene ja siis eestlane. Ja mingit kuradi inkubaatorit pole vaja, meil pole siin vabaõhumuuseum ega invakodu.
Võta naine ja saa 10 eesti last kui muretsed iibe pärast !

P.S. Isoleeritud rahvakild ei ole just kõige ideaalsem lugu, Soomes ja Iirimaal pidi olema palju geneetilise tõbesid, kuna sinna on ajaloos vähesed vallutajad viitsinud aerutada..

P.S.S. Palun võtke see t1bla-venelane autocorrect maha, see on sisuliselt ebakorrektne. T1bla pole rahvus vaid maailmavaade !
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 19 külalist