www.militaar.net

Militaarteemad minevikust kaasaega
Tänane kuupäev 28 Jaan, 2022 20:44

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]
Tee uus teema Vasta teemale  [ 155 postitust ]  Mine lehele 1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Järgmine

Kas paneksid õla alla?
Hääletus lõppes 23 Jaan, 2010 9:48
Jah, aitaks nõu ja jõuga ning võimaluse piires ka rahaliselt. 58%  58%  [ 14 ]
Jah, aitaks nõu ja jõuga 8%  8%  [ 2 ]
Olen nõus oma osaluse andma võimaluste piires rahana. 17%  17%  [ 4 ]
Minge kuu peale oma juttudega 17%  17%  [ 4 ]
Hääli kokku : 24
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Rahvaalgatus raha kogumiseks riigikaitse arendamiseks
PostitusPostitatud: 24 Veebr, 2008 12:54 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Liitunud: 08 Veebr, 2008 11:34
Postitusi: 656
Asukoht: Tallinn
:idea:
Eilse Pärnu paraadiga seoses jooksis Delfi kommijate seast läbi ( http://www.delfi.ee/news/paevauudised/e ... s=1&no=180 ) huvitav ettepanek korraldada korjandus riigikaitse edendamiseks. Võib ju kohe öelda, et oletatav saadav raha ei piisaks tankide ja lennukite ostuks, kuid näiteks öö vaatlusseadmeid, lasersihikuid ja optikat saaks ikka ostetud. Eks see hiljem oleks summast näha. Mis aga peamine, kui seda hästi teha (võiks šnitti võtta praegustest haiglate jaoks tehtavatest korjandustest), siis vähegi korralikuma edu korral annaks see päris hea suure punase signaali ka meie riigiametnikele.

Kas siin registreerunutest on olemas mõned inimesed, kes omaksid tahtmist ja mõjujõudu selline aktsioon läbi viia???
:?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?:
PS! Korjandusel peab olema mingi selge eesmärk, mida tahetakse saavutada ning see tuleb ka välja öelda. Samas tuleb anda ka aktiivset tagasisidet, kuidas korjandus kulgeb!


Viimati muutis Qtec, 25 Sept, 2009 9:49, muudetud 3 korda kokku.

Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 24 Veebr, 2008 13:15 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Liitunud: 02 Okt, 2006 22:23
Postitusi: 922
Asukoht: Estland
Kardan et tsiviilinimesi ei koti see absoluutselt , et sina saaksid öövaatlus seadme ja lasersihikuga mööda metsa ringi joosta ! :?


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 24 Veebr, 2008 13:31 
Eemal
Liige

Liitunud: 07 Dets, 2005 16:53
Postitusi: 1283
Asukoht: Lõuna-Eesti
Võiks ju olla Kapten Trummi nimeline tank või hävitaja.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 24 Veebr, 2008 17:02 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Liitunud: 08 Veebr, 2008 11:34
Postitusi: 656
Asukoht: Tallinn
Olen täiesti kindel, et selle rahakogumisega saavutataks oluliselt suurem edu kui seda oli raha kogumine vabadussamba, vm iganes asi sinna Vabaduse platsile kerkima peaks, ehituse jaoks.

NB! Paluks mitte hakata Vabadussamba teemat nüüdsest arutama.

Olen ausalt öeldes teatud määral üllatunud leigest idee vastuvõtust. Kas siis tõesti siin registreerunute hulgas pole aktiivseid avatud mõtlemisega ning organiseerimisvõimelisi kaitsejõududega seotud inimesi? Te valmistate pettumuse näidates üles vahvust vaid sõjatehnika arutlustes ja oleksoloogias!

Algatuseks võiks välja mõelda mingisugune reaalselt saavutatav eesmärk ning selle maksumus (härrased sõjanduseksperdid!!). Siis tuleks hakata mõtlema, kuidas seda teostada, arveldusarved, teavituskanalid (reklaam), kooskõlastus kaitseväega (et antud raha eest tõesti soetataks see varustus, mis oli eesmärgiks ning see oleks reaalselt kasutatav), kampaania kulutused (hästi teostatud, planeeritud ja hea müügitööga heategevuskampaania saab hakkama suhteliselt väga minimaalsete kulutustega).

Minu kompetents antud valdkonnas on muidugi äärmiselt piiratud, kuid Eestis on ju leida neid inimesi, kes on viinud läbi sarnaseid heategevusüritusi. Kas keegi teab neid inimesi? Kas oleks võimalik neid kaasata?


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 24 Veebr, 2008 17:34 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Liitunud: 25 Nov, 2007 22:15
Postitusi: 319
"Eesti tankikompanii" või "Eesti sõjalennuväe salk"

Ehk pigem tanki või lennukite suunas asja ajada. Öövaatlusseadmed ei maxa nende kõrval suht midagi. Meedia jaoks on see samuti suht pointless. Aga need asjad ja vidinad mille ümber aastaid on käinud kemplemine ja arutelu need peaks suuremat kõlapinda saavutama. Kui rahvas juba hakkab väikese tanki üksuse jaoks omaalgatuslikult raha koguma siis näitad see esiteks kdoanikuük algatust ja teiseks ilmselt ka seda, et rahvas ei ole mitte teps samal arvamusel Kaitseministeeriumiga, kes näeb tankides vaata et suuremat ohtu kui terves Vene armees.

Öövaatlusseade ei kotiks enamust, tankid aga küll. Eilne paraad oli uhke aga oleks olnud veel uhkem kui oleks ka tankikompanii mööda veerenud. Lühidalt - arvan , et kui pisividinate jaoks hakta koguma siis see on tühi töö - mitte et ajaraisk aga põhieesmärki, investeeringuid kaitserelvastusse - sellega ei saavuta...

_________________
"The society prepares the crime, the criminal commits it."


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Raha kogumisest
PostitusPostitatud: 24 Veebr, 2008 19:15 
Eemal
Liige

Liitunud: 17 Aug, 2007 18:05
Postitusi: 366
Kysimus ei ole raha puudumises. Kysimus on et kes ja kuidas selle rahaga majandab. Mina isiklikult investeerin tuhandeid ja rohkemgi enda varustusse, mida kasutan kaitseliitlasena.
See, mismoodi KM on riigikaitse raha kasutanud- teeme nii et sellest siin rääkima enam ei hakka.
Aga Sihtkapital "Tankikompanii" oleks möte kyll.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 24 Veebr, 2008 21:04 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Liitunud: 30 Dets, 2004 13:19
Postitusi: 2062
Asukoht: Tallinn
Kardan, et annetatud raha jääb kaugele maha summast, mis kuluks sellise tanki - või lennuüksuse tarbeks, millest asja ka oleks.

_________________
Vaid Siil mu kõrval lebas siin. Ta suri ammu.
Pilt


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 24 Veebr, 2008 21:28 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Liitunud: 25 Nov, 2007 22:15
Postitusi: 319
Soobel kirjutas:
Kardan, et annetatud raha jääb kaugele maha summast, mis kuluks sellise tanki - või lennuüksuse tarbeks, millest asja ka oleks.


Rahvaalgatuse mõte ei olegi koguda kokku x summa raha, et saaks asja ära osta - vähemalt Eestis mitte. Rahvalagtuse ja rahakogumine on signaal rahvalt rahvavõimu kandjatele, et midagi on vaja teha või midagi-suund on vale. Oletame, et kogutaksegi kokku 200tuh krooni ja ostetakse mingi x kogus öövaatlusseadmeid - no so what? Keskmisele eestlasele ei ütle öövaatlusseade sittagi, vaevalt, et teda üldse kotib ka selline asi. Tank on seevastu suur - ajalooliselt ja militaarselt autoriteetne tapamasin. Seda, mis on tank, teab vast iga inimene - ka madalama IQ tasemega (ei vaja erilist kujutlusvõimet).
Oletame, et korjatakse tanki puhul ka 200thu krooni kokku ja rohkem enam juurde ei tilgu - siis tuleb seda meediale sööta. Näidata rahvas tahab, algatab, kiidab heaks tanki ostu - et KM hämab, ei lähtu rahvast jne. Rahvas on riigivõimu kõrgeim kandja, rahval on alati õigus - mida suurem on rahva seas nõudmine või lobby seda väiksem kaal on KM hämal, et pole raha jne. Ega KM pole mingi eraettevõte - KM on Eesti Vabariigi institutsioon, mis peab alluma riigivõimu kõrgeimale teostajale - rahvale. Praktikas tegelevad sellega poliitikud, kes on valitud rahva poolt seda rahvavõimu teostama. Vaevalt poliitikutel siis pohui on kui rahvas näitab tahet, et saagu meile tankid. Selle eiramine oleks idiootlik - potentsiaalsed valijad jne läheks kaotsi...

Anyway - tank lennuk on asjad, mida saab igaüks näha paraadil. Need omavad sümboolselt tähendust ja reaalset praktilist kasu. Samuti ka öövaatlusseadmed ilma milleta on sõduril suht sitt öösiti sõdida. Samas öövaatlusseadet ei näe keegi paraadil - seega ei oma see sümboolset tähendust, emotsionaalset ega muud aspekti, millele igaüks meist saaks seose leida.
Muidugi on summad erinevad, mis neile kuluvad samuti hooldus. Aga arvestades seisu, kus KV pole mitte ühtegi lahingumasinat, millega oleks võimalik oma sõdureid toetada siis nahui need ööprillid praegu. Neid jõuab igakell muul ajal osta. Tanke ja lennukeid aga mitte. Teatavasti kallineb tehnika iga aasta, samuti müüvad neid masinaid omavad riigid oma varud maha lähiajal. Meil on tänu KM reaalne võimalus jääda neist ilma seetõttu, et selleks ajaks kuni valmib konsensus neid osta on kraam juba otsas! Ja siis on hea öelda - a näete ei ole ei saagi osta 8)

_________________
"The society prepares the crime, the criminal commits it."


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Adminnidele
PostitusPostitatud: 24 Veebr, 2008 23:04 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Liitunud: 08 Veebr, 2008 11:34
Postitusi: 656
Asukoht: Tallinn
Kas oleks võimalik kuidagi seda teema rohkem esile tõsta? Siin paistab tänase õhtuse seisuga rohkem laineid löövat presidendi ametiraha. Huvitav, mis moodi see peaks olema seotud militaarsete teemadega?

Sooviks suuremat tähelepanu tõmmata ning kahjuks tunnistan, et panin ise teema pealkirjaga mööda. Oleks pidanud midagi uhkemat välja mõtlema, et tähelepanu tõmmata.

Kaasvestlejatele: kas on olemas mingi vahepealne, kuid siiski samavõrd tähelepanu tõmbav eesmärk nagu seda on tankid ja lennukid?? Midagi näiteks õhutõrjega, kõvemate torudega vm seotud, mis ei maksaks nii palju. Palju maksab õppelennuk? Ise tegelikult täielik mõhk nende hindade koha pealt.

Kui tõesti midagi vahepealset vähemabitsioonikat head ideed ei tule, siis tuleb ikkagi võtta suund tanki või lennuki ostuks.
PS! Lähen ise nädalaks "asumisele" ning pole kindel, et netti pääsen. Loodan tõsiselt, et keegi aitab hoida vähemalt teemat unustusse langemast. Kes tunneb, et tahab ja saab aidata, siis võib kirjutada aadressile ttkpe@hot.ee


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 24 Veebr, 2008 23:19 
Eemal
Liige

Liitunud: 23 Okt, 2007 22:19
Postitusi: 725
Vahepalaks: kunagi sattus kätte pioneerijuhi käsiraamat, kus oli tabel selle kohta mitmest tonnist vanarauast saab teha teatud hulk miinipildujaid ja püsse. Seega pole selline kampaania midagi võimatut.

Samuti kogusid soomlased Talvesõja ajal elanikelt annetustena kuldsõrmuseid, et rahastada Soome jaoks ränkrasket sõda (annetatud kuldsõrmuse vastu anti rauast sõrmus).

Idee koguda rahvaalgatuse korras raha Oma Tanki ostmiseks kõlab igatahes intrigeerivalt. Mittetulundusühing või sihtasutus Oma Tank oleks suurepärane võimalus väljendada rahva soovi ja juhtida sellega riigiisade tähelepanu meie ründevõimekuse puudumisele.
Raha kogumine oleks igatahes hea võimalus tõstatada antud teema atraktiivsel kujul ajakirjanduses ja ühiskonna laiemas teadvuses.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 25 Veebr, 2008 17:50 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Liitunud: 30 Apr, 2004 20:49
Postitusi: 752
Asukoht: 58°22'N 26°43'E
iga uus on unustatud vana. huvitav, et keegi veel Allveelaevastiku Sihtkapitali meelde pole tuletanud. ehk mõni teemas kogenum ajaloolane kirjutab siia ülevaate sest - et kuidas oli korraldatud ja läbi viidud.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 25 Veebr, 2008 20:21 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Liitunud: 12 Apr, 2006 16:49
Postitusi: 18642
sammal.habe kirjutas:
iga uus on unustatud vana. huvitav, et keegi veel Allveelaevastiku Sihtkapitali meelde pole tuletanud. ehk mõni teemas kogenum ajaloolane kirjutab siia ülevaate sest - et kuidas oli korraldatud ja läbi viidud.


Võtsid mul sõna suust, tahtsin kirjutada oma taadi meenutustest, kuis käis allveelaevade jaoks raha korjamine. Raha korjati igapäevastele tarbeesemetele paari sendi lisamisega, näiteks hakkasid tuletikud maksma sent rohkem, ja igaüks, kes toosi tikke ostis, teadis, et sent sellelt läheb allveelaevadele. Siis veel igasugused loteriid, ja muidugi vabatahtlikud annetused. Vistist olid ka rinnamärgid, alates mingi summa annetamisest, vähemasti meenub midagi läbi ajahägu...

_________________
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 25 Veebr, 2008 20:27 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Liitunud: 12 Veebr, 2006 20:49
Postitusi: 1445
Asukoht: Stockholm
Ausaltöelda - pole usku.
Liiga palju igatsugu jamasid on nende sihtkapitalide ja mittetulundusühingutega olnud.
Ja kui siis õnnestubki paarkümmend tuhat kokku saada - siis selgub aasta lõpul, et raamatupidaja arvestab kogu mammona endale töötasuks ja ongi jokk.

_________________
Mitte millal vaid miks?
KÕIK KARUKESTEST


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 25 Veebr, 2008 20:47 
Eemal
Liige

Liitunud: 31 Mai, 2007 14:17
Postitusi: 3492
Tank ja lennuk on uhked asjad paraadil eputada, aga niipalju kui Eesti neid osta jõuab, neist kasu eriti pole. Kasu samapalju kui Tsetseenia lennuväest. Selle raha eest võiks parem osta tankide ja lennukite tõrjumise varustust. Paraadil sellega ei eputa, aga kasu on hulga rohkem.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 25 Veebr, 2008 21:15 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Liitunud: 02 Juul, 2005 8:48
Postitusi: 1007
Karuke on optimist! :lol:

Kõige positiivsem on antud arutelu juures see, et ta üldse aset leiab. Aga algteadmised saaks ehk perioodist enne 1940 kui toimus väga palju ühisabi/heategevuse teemalist aktsiooni. Loteriid, korjandused, sihtkapitalid - näiteks Kaitseliidus, siis Vigastatud Sõjameeste abistamiseks jne. Kui keegi tark inimene, kes asjast rääkida oskab, siin nüüd tolleaegseid tegemisi kirja paneks, saaks juba ideed algfaasist edasi arendada. Teha analüüs, näidata statistikat: näiteks mingi sõjamasin, mis tol perioodil selliste annetustega saadi. Mis asi (allveelaev, soomusauto vms), kui palju maksumus asjal endal + lisad, väljaõppele jne, eriti tolleaegses Euroopa/maailma mastaabis;kuidas korjandust tehti, kes korraldas, kes annetas, palju annetati ja kuidas rahavood kulgesid.

Siin hiljuti tehti annetuste abil ning omal algatusel teeviit langenud sõjameeste haua tarbeks. Miks siis mitte ei peaks õnnestuma ka suuremad projektid? Mõelgem tulevikule ja sellele, et saaksime ka sajandat Vabariigi juubelit vabas Eestis tähistada! Korraliku projekti puhul olen nõus heameelega annetust tegema.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 155 postitust ]  Mine lehele 1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 5 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Eestikeelne tõlge phpbb.ee poolt