Rahvaalgatus raha kogumiseks riigikaitse arendamiseks

Vaba foorum kus võib arutada mujale mittesobivatel teemadel.
Vasta

Kas paneksid õla alla?

Hääletus lõppes 23 Jaan, 2010 8:48

Jah, aitaks nõu ja jõuga ning võimaluse piires ka rahaliselt.
14
58%
Jah, aitaks nõu ja jõuga
2
8%
Olen nõus oma osaluse andma võimaluste piires rahana.
4
17%
Minge kuu peale oma juttudega
4
17%
 
Hääli kokku: 24

Lemet
Liige
Postitusi: 19936
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Postitus Postitas Lemet »

Ülo Nugis oli see mees, kes omas Toompeal privaatpeldikut, see võib mõnelegi meelde tulla, Estamil oli mingil ajal tegu purjus peaga poolitsatega. Mida tahan öelda, et ega vist plekituid inimesi ei leiagi. Aga see muu jutt on õige. Toomepuu kogus vistist mingite valimiste eel fenomenaalse koguse hääli. Ajakirjanikega on küll see kurb lugu, et VÄGA paljud neist on noh, pehmelt öeldes patsifistid. Alles oli siin jutuajamine vallavanemaga, kelle valla pinnale tahetakse Sisekaitseakadeemiat viia. Naisajakirjaniku usutluses oli ikka väga tugevalt tunda vastuseisu asjale, küsimused tulid stiilis, et kuidas ikka vallainimesed lubavad, kui kuskil mingi uus aed püsti pannakse, ja kuidas ikka militaarsed hullud seal ringi jooksevad, jne. jmt. Õnneks polnud vallavanem ka suu peale kukkunud ja teatas, et nemad näevad asja hoopis sedapidi, et valla maadel saab turvalisem olema. Sellepeale esitas reporter teise küsimuse, aga tunda oli, et ega talle see vallavanema vastus ei meeldinud. Mingid ajad tagasi targutas üks isainimesest ajakirjanik polügoonide teemal, et vaesed marjulised ja veel vaesemad seenelised ja eestimaa kaunis loodus, mida militaarpeded lõhkuda tahavad.

Aga kui selle korjanduse seisust teha perioodilised kohustuslikud ülevaated. Või pidev seisu kajastus netilehel. Stiilis et vaja on niipalju, jaanuaris laekus selle ettevõtmise pealt niipalju, tolle müügist naapalju. Mõni pank võiks ju sellist reklaami oma kodulehele tahta küll, asja saaks vaadata ilma sisse logimata
Ja veel, lugedes seda poliitikute osa, tahaks küsida, et ega Sa Tux järsku otsapidi pehmete ja karvaste sisu ei kirjuta? :) Soont tundub olevat tugevalt...
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
Kasutaja avatar
Error404
Liige
Postitusi: 319
Liitunud: 25 Nov, 2007 21:15
Kontakt:

Postitus Postitas Error404 »

Arvan, et Leopard 1 tankid sobiksid projektile hästi.

Seda eeldustel ja põhjustel, et neid on tunduvalt rohkem turul- hind on seega odavam; Leopard 1 ei ole vanaraud aga ei ole ka kõige kaasaegsem tank - keskpärane 21. sajandi jaoks ning ühtlasi fondi jaoks rahaliselt kättesaadav.

Kui püüame taasluua Eestile väikest aga oma tankiüksust siis Leopard 1 kõlbaks selleks suurepäraselt. Eesmärk pole ju luua mingi kiirreageerimisüksus, mis on varustatud tipp tasemel tankidega vaid eelkõige õppe- ja kerglahinguüksus. Et sõdurid saaksid näha kogeda tanke, nendega koos õppustel tegutseda jne. Kui Eesti kunagi hakkabki riigi tasemel tanke ostma siis oleks juba hea eeldus olemas, et Leopard 1 siis pensile saata. Võib-olla lööb siis maailmas laineid juba Leopard 3 või 4...

Norra, Saksamaa, võib-olla ka Hiolland oleks nee dkohad kust saaks Leopard 1-tesid..
"The society prepares the crime, the criminal commits it."
Kasutaja avatar
Qtec
Liige
Postitusi: 663
Liitunud: 08 Veebr, 2008 10:34
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Qtec »

Arvan, et korjandus toimuks vaid vabatahtlike töö alusel mittetulundusühingu arvele st. keegi ei hakka sellega endale palka teenima ning võimalikku kogunenud rahasummat ei saa kasumina välja võtta. Mingisugused kulutused muidugi on ka antud juhul, näiteks tuleb ühing ise rajada, vaja on sisse tellida raamatupidamisteenus ning kindlasti, et säiliks läbinähtavus on vaja ka audiitorteenus sisse osta. Leidsin sellise lingi, kus on võimalik antud asjadega näiteks tutvuda http://www.audiitor.ee/html/hind.html (vaadake ka mujal seal lehel ringi ning tutvuge üldiselt sellise asjaga nagu mittetulundusühing). Lisaks siis muidugi korjandustööga endaga seotud kulutused (postmarkide trükk, korjanduskastid jne jne). Küll aga võimaldab selline korraldus hajutada kahtlusi nagu keegi üritaks endale oma esimesi miljoneid teenida. Ei ole nii spets sellel alal, kuid järgides mõningaid üldiseid ülaltoodud reegleid, ei saa vist keegi hakata raha teenimissüüdistustega üritust ründama.

Kuid juhiksin tähelepanu, et oleme natuke toppama jäänud eesmärgiks oleva raha summa kokku leppimises. Missuguse summa eest siis tänapäeval korraliku tanki osta saab? Palju Leopard 1 ja 2 maksavad, äkki tasuks kaaluda, mida Ukrainlased ja mis hinnaga pakuvad, kes veel kaalumisele tuleksid ning mis hinnad neil on (Inglased??) - ei ole väga spets ning minu teadmised antud valdkonnas piirduvad enam vähem sellega, mis ise olen siin ühes varasemast ülimahukast ja suurest Tanki foorumist lugenud.
Kasutaja avatar
Qtec
Liige
Postitusi: 663
Liitunud: 08 Veebr, 2008 10:34
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Qtec »

Tuli just meelde, et kuskil seal samas foorumis saadi põhinedes toimunud ostu-müügitehingute analüüsile ühe Leo 2A4 hinnaks veidi vähem kui 10 milj. Ehk siis seaks äkki eesmärgiks 10 milj. ?? Mis arvate??

Lihtsa rahakogumisega seda kokku ei aja. Ainuke võimalus tõesti trükkida margid, teha koostööd a'la viin Vabariigi Soomus:) nagu eespool juba mainitud...

PS! Minu arust ei saa me seada eesmärgiks, et ostame mitu tanki jne jne. Eesmärgiks peaks just olema ühe sümboolse tangi ost, et raputada ka meie ametnikke ning ka inimesi. Kui see tehtud, siis usun, et asjad hakkavad juba ise edasi arenema. Kui aastase raha kogumise järel on näha, et Leo 2A4-ja ikkagi kätte ei saa, siis võib ju ühiselt kaaluda ning kokku leppida näiteks odavama variandi peale a'la Leo 1.
Kasutaja avatar
Qtec
Liige
Postitusi: 663
Liitunud: 08 Veebr, 2008 10:34
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Qtec »

Lihtsalt, kindel eesmärk peab olema, mida me tahame saada. Sest mille me muidu sinna postmargile paneme või viina etiketiks. Me peame teadma täpselt seda objekti ning selle objekti kui idee maha müüma. Ehk, kui tahame Leo 2A4-ja, siis tuleb ka margile Leo 2A4. Kui ajakirjandus küsib oletatava tanki kohta midagi, siis oleks vastus juba peas olemas ning ei hakataks kogelema ning seosetut mulli kokku aretama.
Kasutaja avatar
kangelaspioneer
Liige
Postitusi: 1044
Liitunud: 30 Dets, 2004 13:13
Asukoht: Tallinn/Tapa
Kontakt:

Postitus Postitas kangelaspioneer »

Otsisin, aga ei leidnud enam üles... mälu järgi oli Leo 2A4 hindeks 120000 (sadakakskümmend tuhat) eurot, ehk siis keskmisest veidi kallima sõiduauto hind. Tegemist siis poliitilise sõbrahinnaga.

Kpt Trumm peaks seda teemat veidi paremini valdama.
Kasutaja avatar
Pirr
Liige
Postitusi: 541
Liitunud: 07 Dets, 2007 14:08
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas Pirr »

Vaevalt, et 120k. EUR eest enam Leo2a4 pakutaks, kas kunagi Eestile Leo1a5 masinaid aga 7k. EUR eest ei pakutud :roll:. Kuna nendele väga suurt nõudlust ei tohiks olla, oleks hind vast ka praegu enam-vähem sama.
Vaiks
Liige
Postitusi: 66
Liitunud: 13 Mai, 2007 23:50
Kontakt:

Postitus Postitas Vaiks »

Samas ma arvan, et kui juhtubki see, et raha saadakse tanki jaoks kokku, siis tuleb see välja osta ikka kuskil oksjonil või kus iganes, kuna ma ei usu et näiteks Saksamaa oleks mingile MTÜ-le sõbrahinnaga nõus müüma.
Indrek
Liige
Postitusi: 209
Liitunud: 05 Mär, 2005 21:56
Asukoht: Dorpat
Kontakt:

Postitus Postitas Indrek »

ma olen nagu aru saanud, et strateegilist kaupa, mida on ka tankid, on õigust osta ainult riigil ja siis ka vastavalt sihtotstarbeliselt kasutada. miskipärast on tunne, et mine sa kui suure papiga tahes, seadused on seadused ja mingi mtü käsutusse ei anta ühtegi tanki, vähemalt millega saab pauku teha.
Another bites the dust
Lemet
Liige
Postitusi: 19936
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Postitus Postitas Lemet »

Strateegilise kauba käitlemiseks tuleb võtta vastav luba. Kohtukeissid ongi sellest tulenenud, et luba pole võetud.(maastikuautod, helikopterite varuosad jne) Miski vanaaegse tulenuia nimega seltskond ostis ja müüs ju ka L-39-said, seegi peaks otsapidi strateegilise kauba alla mahtuma.Nagu ütlevad klassikud-kunagi pole olnud, et kuidagi pole olnud. Tahtmist ainult vaja, siis saab läbi halli kivi kah!
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
USP
Liige
Postitusi: 725
Liitunud: 23 Okt, 2007 21:19
Kontakt:

Postitus Postitas USP »

Mõte ikkagi selles, et kogutud raha annetatakse riigile "tanki ostmiseks". Eks riik siis ise otsustab, mis ta selle rahaga peale hakkab või kuidas asja vormistab. Point on ikkagi selles, et juhtida teemale avalikkuse tähelepanu ja inspireerida Otsustajaid. Tegemist on nö reklaamikampaaniaga.
Kasutaja avatar
oleeg
Liige
Postitusi: 5193
Liitunud: 23 Jaan, 2006 14:10
Asukoht: Kodutares
Kontakt:

Postitus Postitas oleeg »

Ei maksa olematu karu naha üle väidelda.
Mehed kes allveelaeva ostmiseks raha kokku panid ei tahtnud seda ka iseendale lõbusõiduks soetada, ikka riigile :wink:

Juhiks nüüd teema õigesse sängi tagasi: TULEB JAHT VÕI EI ?

Ehk puust ja punaseks: kas tehakse korjandust või ei ?

pikk jutt ...l

terv
o
USP
Liige
Postitusi: 725
Liitunud: 23 Okt, 2007 21:19
Kontakt:

Postitus Postitas USP »

Mina olen poolt.
Lihtsalt vormistamine on äärmiselt oluline ja asjaga ei tohi eksida. Töö maht, mis sellise projekti usutavaks teeb, on kolossaalne. Loodetavasti annab oleeg endale sellest selgelt aru?
Kasutaja avatar
oleeg
Liige
Postitusi: 5193
Liitunud: 23 Jaan, 2006 14:10
Asukoht: Kodutares
Kontakt:

Postitus Postitas oleeg »

Näib, et minu mõtteavaldused võivad olla tekitanud mõningase pettekujutelma kiirustamisest. Kaugel sellest. Minu isikliku nägemuse kohaselt tuleks midagi reaalset teha selleks, et asi käima läheks.

kelguga poiss kirjutas:
Mina olen poolt.
Vaevalt et keegi selles kahelnud on, kuid toetuse avalik väljendamine on iseenesest midagi väärt.
Lihtsalt vormistamine on äärmiselt oluline ja asjaga ei tohi eksida.
Nõus
Töö maht, mis sellise projekti usutavaks teeb, on kolossaalne. Loodetavasti annab oleeg endale sellest selgelt aru?
Ei anna, sest pole varem sellist asja teinud.

Tunnistan üles, olen eksinud. :oops:




Tore. Läheks nüüd edasi. Iseenesest on teemasse kirjutatud justkui palju, samas aga vähe. Palju on väga asjalikke ettepanekuid ja häid mõtteid. Aga edasi ?

Kirjutame siin veel kümme-viisteist lehekülge täis ja siis leiame teema poole aasta pärast arhiivist ?

näib, et on õige koht võtta aeg maha

o
Viimati muutis oleeg, 29 Veebr, 2008 15:38, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar
speedsta
Liige
Postitusi: 2058
Liitunud: 22 Veebr, 2005 12:20
Asukoht: Dorpat
Kontakt:

Postitus Postitas speedsta »

Soovitaks aega maha võtta juba sellepärast, et Vabadussõja mälestussamba teema on ühiskonnas aktuaalsem. Ei tahaks, et hea algatus sumbuks meediakärasse.
Kui on probleem, tõmba lõuga
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 14 külalist