Tšernobõl

Vaba foorum kus võib arutada mujale mittesobivatel teemadel.
Vasta
Kasutaja avatar
Lxc
Liige
Postitusi: 57
Liitunud: 07 Veebr, 2006 15:22
Asukoht: Tallinn, Laagri
Kontakt:

2006a. suve reis Tsernobõli

Postitus Postitas Lxc »

Me ei tea kas ma postitan selle õigesse kohta aga minu arust sobis see koht kõige paremini.
Niisiis grupp inimesi on otsustanud Tsernobõli minna.

Oma silm on kuningas, lugege ise, äkki on ka siit mõni huviline kaasa minema.

http://www.streetrace.org/foorum/viewtopic.php?t=43274
Arnold
Liige
Postitusi: 5110
Liitunud: 23 Jaan, 2005 16:26
Kontakt:

Postitus Postitas Arnold »

Mingi kambavaimu ajel sellisesse kohta oma nina toppida ei tasuks!
Päris usutavat infi saaks ehk siit http://www.kiddofspeed.com/
Kasutaja avatar
Sollmann
Liige
Postitusi: 1378
Liitunud: 31 Jaan, 2005 19:45
Asukoht: Planeet Maa
Kontakt:

Postitus Postitas Sollmann »

Njaa, sai omal ajal ise säälkandis hoogsalt mütatud :roll:.
Naljakas lugu, aga sattusin CCCP noorsõdurina Tš-i vahetusse lähedusse paar päeva enne selle tobeda reaktori plahvatamist .... :?
TÕDEONAJATÜTAR
Nibelungen
Liige
Postitusi: 478
Liitunud: 26 Veebr, 2005 22:49
Asukoht: Läänemaa
Kontakt:

Postitus Postitas Nibelungen »

Huvitav,kas see tehnika seal tänaseni või on keegi käppa taha pannud.
http://www.zone.ee/cerver/kladbishe01.jpg
Karuke
Liige
Postitusi: 1445
Liitunud: 12 Veebr, 2006 19:49
Asukoht: Stockholm
Kontakt:

Postitus Postitas Karuke »

Pilt


Eriliselt hull tegija. Võttis kohe hinge kinni kui kõiki tema ressursse uurin.
Tööd jatkub treveks õhtuks vaata, et kauemakski...
Jaa...
Müts maha.

Siin see viide ja tänud Arnoldile:
http://www.kiddofspeed.com/
Mitte millal vaid miks?
KÕIK KARUKESTEST
soadf
Liige
Postitusi: 1194
Liitunud: 03 Mär, 2005 23:15
Asukoht: Kuressaare
Kontakt:

Postitus Postitas soadf »

tehnika on alles aga see on eluohtlik
Alts
Liige
Postitusi: 64
Liitunud: 16 Apr, 2005 12:44
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Postitus Postitas Alts »

Paar aastat (2?) tagasi oli teema mitmel pool netiavarustes k6va t2helepanu all ja selle t2di seal kohal k2imisest/mittek2imisest ysnagi laiad arutelud ning nagu ma m2letan, oli sellega seoses mingi jama. BTW ise k2iks seal v6imaluse korral hea meelega 2ra, et kogeda nn. "ajaauku".
Arendatakse ka m2ngu "Stalker", kus tegutsemiskohaks just see linn. M2ngu p2rast seda vast ei ise m2ngiks, kuid maailma suhtes hulguks selles kyll ringi.
Kuni targem järele annab, annab kavalam talle kerepeale.
Kasutaja avatar
Lxc
Liige
Postitusi: 57
Liitunud: 07 Veebr, 2006 15:22
Asukoht: Tallinn, Laagri
Kontakt:

Postitus Postitas Lxc »

streetrace foorumist saab pilte vaadata(eelpool andsin lingi) võib näha et kopterid, tankid ja kõik tehnika on 99% alles.
Kasutaja avatar
Lxc
Liige
Postitusi: 57
Liitunud: 07 Veebr, 2006 15:22
Asukoht: Tallinn, Laagri
Kontakt:

Postitus Postitas Lxc »

Hr. Sollmann kirjutas:Njaa, sai omal ajal ise säälkandis hoogsalt mütatud :roll:.
Naljakas lugu, aga sattusin CCCP noorsõdurina Tš-i vahetusse lähedusse paar päeva enne selle tobeda reaktori plahvatamist .... :?

siis oled sa küll õnnesärgis sündinud! 8)
Kõrvaltvaataja
Liige
Postitusi: 236
Liitunud: 23 Okt, 2005 20:43
Kontakt:

Postitus Postitas Kõrvaltvaataja »

1986. aastal sai vabatahtlikult-sunniviisiliselt seal viibitud 3 kuud. Mingeid helgeid mälestusi pole, samuti pole seal suurt midagi vaadata. Kõik ümberringi mahajäätud ja lagunenud.
Vabatahtlikult ja oma raha eest sinna sõita ohtu seades oma tervist ei soovitaks.
Karta on, et seal valitseb samasugune korralagedus nagu aastaid tagasi. Pole teada, kus on rohkem saastatud paigad, kus vähem jne.
Kasutaja avatar
Soobel
Liige
Postitusi: 2180
Liitunud: 30 Dets, 2004 12:19
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Soobel »

palju seal praegu üldse liikuda lubatakse? Jutt sellest oli vist uunikmoto foorumis. Umbes nii, et kui turgudele ilmusid radioaktiivsed telekad, anti sõduritele käsk kõik hulgused Pripjatis maha kõmmutada. Keegi apni tähele, et seisvatel autodel pooled lambid jm jupid puudu - kas rüüstatud? Keegi teadis rääkida, et neid ei pandudki tehases külge, kuna teati, milleks need autod lähevad ja neid kasutatakse vaid loetud tunnid-minutid.
Vaid Siil mu kõrval lebas siin. Ta suri ammu.
[img]http://www.soobel.planet.ee/TGMB.gif[/img]
soadf
Liige
Postitusi: 1194
Liitunud: 03 Mär, 2005 23:15
Asukoht: Kuressaare
Kontakt:

Postitus Postitas soadf »

Moskva turul müüakse seal kohast korjatud seeni ja mustikaid mis on ploomi suurused ja maasikad on õnua suuruse.Kust seda ma tean,üks minu kauge sugulane on Moskva ühes instiduudis vanem teadur ja ta uurib geeni muutuseid.Siis müüakse turul ka masinate juppe.
Kasutaja avatar
Lxc
Liige
Postitusi: 57
Liitunud: 07 Veebr, 2006 15:22
Asukoht: Tallinn, Laagri
Kontakt:

Postitus Postitas Lxc »

muidugi ei soovita ma ka minna, aga seal võib väga huvitav olla kui vaadata kuidas inimesed on paugu pealt kõik maha jätnud
meesmetsast
Liige
Postitusi: 341
Liitunud: 18 Veebr, 2006 14:48
Kontakt:

Postitus Postitas meesmetsast »

Niivõrd kuivõrd noorematel kui 30-40 ei soovitaks käia seal, kellel veel pereplaneerimised ees. Sesmõttes, ma olen seda uurinud ja HV's oli ka selle kohta. Asi käib nii.
Sa lähed sinna "sõjatsooni" n.ö "piiripunkti", taidletakse oma lubadega jne. Lõpuks saadakse giid kaasa ja siis käite ringi oma sõidukitega. A fakt on see, miks ma ei soovita noorematel käia, on see, et kui kogematta kalduda sealt kõrvale, siis enamasti pidid olema teeäärsed kohad väga väga saastatud. Lihtsalt mõtle. Käid keset teed ja kui korraks tee äärde lähed siis saad juba mõnusalt kiiritada. Nii, sealkäimine on omamoodi seiklus. Niipalju kui mina olen kuulnud, siis pole keegi julgenud turistidest seal üle 2-3h olla. Öö'st rääkimatta.. Viie jalaga põdrad, kümne silmaga rotid, mida iganes... :roll:
Nüüd tuleb kõige raskem osa. Kui tulete tagasi, siis lastakse teid nende radiomeetritega (vms) üle. Kõik mis ületab normi (nende norm vastavalt asukohale), konfiskeeritakse. Kasvõi kallid digifotoaparaadid...

Mina tahaksin kunagi seal ära käia, aga ma olen hetkel 15, ning tulevikule mõeldes ma seda lähimal 40-50 aastal ei tee. Ja kes teab, kas 30 aasta pärast seal üldse enam midagi nii põnevat on. Ja huvilistele kes tahaksid neid tanke ja tehnikat näha. Parem hoiduge. Need rauast esemed on nii kiiritunud et oi oi oi...
Minu info pärineb põhimõtteliselt uurimustele igasugustest foorumitest kui keegi peaks arvama, et mu jutt on pullika*a.

edit:/ 2 aastat tagasi mõtlesin, et oh, kui mina sinna lähen, siis ajan masinatele hääled sisse ja kärutan ringi. Ja siis lõpuks mõistsin, et kui sisse istud, siis unista lastest või üldse elust...
Kasutaja avatar
Soobel
Liige
Postitusi: 2180
Liitunud: 30 Dets, 2004 12:19
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Soobel »

mõned aastad tagasi vist peeti narva piiripunktis kinni zigulii, mille stange pani dosimeetri üürgama
Vaid Siil mu kõrval lebas siin. Ta suri ammu.
[img]http://www.soobel.planet.ee/TGMB.gif[/img]
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 14 külalist