Paki saatmine ja saamine

Vaba foorum kus võib arutada mujale mittesobivatel teemadel.
Vasta
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40072
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: REAALSUS: Pandeemia

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Borja kirjutas:..et veoautu Läti-Leeduni sõidab // OMNIVAni enam es sõida :lol: :lol:
Omniva saamatus on veel ise teema - olen ise e-tellimustes hakanud Omnivat teadlikult vältima, kasutan Itellat või DPD-d, seal vähemalt ei kulu Mustamäelt Pääskülla paki jõudmiseks 5 päeva. Omniva "pakiäri" on täiesti süüdimatu seltskond. Peale selle, et neil on kogu aeg "kriis", siis seal ka valetatakse päris süüdimatult.

Aga sinna Lätti või Leetu jõuavad need pakid lihtsalt päevakese-kaks varem, sest Poolast tulles tuleb ju kõigepealt Leedi ja siis Läti, auto seisab praegu piiridel kindlasti mitmeid tunde, autot laetakse logistikakeskuses (aeg läheb) ja ega autojuht ka 24 tundi järjest roolis istu, nagu tööaeg täis saab, siis auto seisab teeääres (kui pole kahte juhti). Aga see ei puutu Omnivasse, minu kogemust mööda tegeleb Amsterdamist edasi USPS pakkidega ikkagi DPD, vähemalt nii olen näinud. Tavaliselt toob kuller selle ka ukse peale ära (nii pidi vist USPS standard ette nägema - kuller viib saatja juurest ära ja toob saajale kätte), DPD automaati pole veel saadetud.

Asi sõltub vist sellest, kes on konkreetse posti logistikapartner Eestis. Näiteks Deutsches Post pakk tuleb meile läbi Omniva (tavaliselt kulleriga). Vähemalt mõni aeg tagasi tegid Omniva kullerid sellist "nalja", et ei viitsitud kliendi uksetaha sõita, vaid märgiti kohal käimata oma pihuarvutis ära, et ei saanud klienti kätte ja visati pakk terminaali tagasi. Ma alguses ei saanud aru, aga ühe pakiga olin sel päeval ekstra kodus, istusin arvutis nii, et värav oli kogu aeg nägemisulatuses ja imede ime - Omniva trackingus juba "teati", et mulle on "helistatud" ja "ei saadud kätte". :D
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Roamless
Liige
Postitusi: 3798
Liitunud: 22 Okt, 2005 20:57
Kontakt:

Re: REAALSUS: Pandeemia

Postitus Postitas Roamless »

Hehh raibe, mul oli ka USA-st enne USPS-st "no-go" listi sattumist pakk ära tellitud. Nüüd loen trackingust, et näe, saadeti saatjale tagasi ja see tõhk muidugi ei soovi mulle kogu raha tagastada.
Unforeseen consequences
AMvA
Liige
Postitusi: 3529
Liitunud: 09 Dets, 2018 20:26
Kontakt:

Re: REAALSUS: Pandeemia

Postitus Postitas AMvA »

Kapten Trumm kirjutas:See USPS teema pole kuigivõrd Omniva mure. USPS koostööpartner alates Amsterdamist on hoopis DPD. Vähemalt need ebay pakid, mida mina saanud olen, on kõik seda pidi tulnud. Läbi Omniva tuleb valdavalt Hiina kraam. Need Omniva soovitused kasutada oma lennukitega logistikat on ka nagu on - need "oma lennukid" tähendavad (UPS, DHL Express) kordades kallimat saatekulu ja kui sa ostad mingi 20 dollarise asja, ei hakka keegi ju 100 dollarit DHL-le maksma?
Mul on küll siiani kõik USA pakid tulnud läbi Omniva. Ei ole sealt küll midagi viimased 1,5 aastat tellinud, seega võib midag olla muutunud.
Samas kui USPS partner on nüüd DPD, siis ei saa aru, sest DPD pakid liiguvad Euroopa sees normaalselt.
AMvA
Liige
Postitusi: 3529
Liitunud: 09 Dets, 2018 20:26
Kontakt:

Re: REAALSUS: Pandeemia

Postitus Postitas AMvA »

Kapten Trumm kirjutas:
Pidur ja venimine algab seal peale juba Amsterdamis, selleks, et tollida see EL-i sisse ja panna autole, võib seal minna 3-5 päeva.
See on küll nüüd segane jutt, USPS pakkide tollimine toimub reeglina sihtkohariigis, mitte Amsterdamis.
Kullerteenuse pakkujad pakuvad jah võimalust, et paki saatmiskulu sees on ka kõik tolliformaalsused ja maksud. Näiteks FedEx'i pakid kävad läbi Pariisi terminali kus vormistatakse toll ja Eestis saad paki juba kätte ilma tolliga võimlemata.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40072
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Paki saatmine ja saamine

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Hehh raibe, mul oli ka USA-st enne USPS-st "no-go" listi sattumist pakk ära tellitud. Nüüd loen trackingust, et näe, saadeti saatjale tagasi ja see tõhk muidugi ei soovi mulle kogu raha tagastada.
Ma ka ehmatasin selle Borja jutu peale ära, mul on paki sees umbes 500 eurone autoosa kah :D
Aga 28 apr tellitud pickupiga (29 apr) shipitud kuskil Californias - tasapisi ja järjekindlalt roomab see siiapoole :oops:
Selle piirangu jõustamisega on asjad segased. Praegu jah ma midagi ei telliks sealt - seal lihtsalt eraisikute või väikefirmade müüdavast ebay kraamist läheb nii 90% (kes pakuvad "free international shipping") USPS kaudu.

Näib, et mul läks siis õnneks.

Muidugi sest on kahju, sest nt vähelevinud kasutatud autojupid on parimad just Californias, kus on hea kliima ja mingid 15a vanad asjad näevad välja nagu eile poest ostetud.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40072
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: REAALSUS: Pandeemia

Postitus Postitas Kapten Trumm »

AMvA kirjutas:
Kapten Trumm kirjutas:
Pidur ja venimine algab seal peale juba Amsterdamis, selleks, et tollida see EL-i sisse ja panna autole, võib seal minna 3-5 päeva.
See on küll nüüd segane jutt, USPS pakkide tollimine toimub reeglina sihtkohariigis, mitte Amsterdamis.
Kullerteenuse pakkujad pakuvad jah võimalust, et paki saatmiskulu sees on ka kõik tolliformaalsused ja maksud. Näiteks FedEx'i pakid kävad läbi Pariisi terminali kus vormistatakse toll ja Eestis saad paki juba kätte ilma tolliga võimlemata.
Ma ei oska muud öelda, kui seda, et
1. "Customs cleared" märge trackingus ilmub peale AMS saabumist ja päev-paar enne sealt teelepanekut
2. Impordi käibemaks+maakleritasu ilmub jaanuarist juba e-bays tehingu tegemisel ja tuleb maksta ära kohe - varem ei täheldanud. Midagi seal valida polegi, nagu maksma hakkad, ilmub peale jupi hinnale ka lisaks mingi "customs and taxes" rida kah. Maksad ära ja jääb oodata vaid saabumist. Seal hulgas on ka mingi hinnalisa, sest paljas 20% see lisatav summa ka pole.
Samas kui USPS partner on nüüd DPD, siis ei saa aru, sest DPD pakid liiguvad Euroopa sees normaalselt.
Eks see sõltub konkreetsest logistikakanalist, DPD ajab Eesti pakke ka imekiiresti. Aga praegu tundub see "pommiauk" olema Poolas, mingi vaheladu seal - pärast otsin välja selle nime, kui mahti on.
Viimati muutis Kapten Trumm, 11 Mai, 2020 13:28, muudetud 1 kord kokku.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40072
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Paki saatmine ja saamine

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Ma arvan, et USPS sai täis lihtsalt kriitilise massi klientide kaebusi (eks nende poole pöördusid USA netimüüjad, et kliendid kuskil Eestis kisavad) ja siis tõmmati ametlikult pidurit.

Tegelt, asja uurides saad teada, et Tallinna ju ei käigi eriti lennukeid, mille peale EL transpordisõlmedest neid pakke panna. Ainus, mis praegu siia regulaarselt käbi, on Lufthansa Frankfurdist. Ju siis pakivedu aga sama teed pidi ei käi, minu mälu järgi on USA pakid tulnud läbi Amsterdami juba sellest ajast alates, kui ma netist oma asju ostan.

Lihtsalt seni pole põhjust olnud pead vaevata - USA pakk oli hiljemalt nädalaga sul käes ja "free international shipping" kohta on see igati hea EUR/kasu suhtega tegevus. Kui aga sellest on saanud sujuvalt 2 nädalat, tekitab muidugi rahulolematust.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
AMvA
Liige
Postitusi: 3529
Liitunud: 09 Dets, 2018 20:26
Kontakt:

Re: REAALSUS: Pandeemia

Postitus Postitas AMvA »

Kapten Trumm kirjutas:
AMvA kirjutas:
Kapten Trumm kirjutas:
Pidur ja venimine algab seal peale juba Amsterdamis, selleks, et tollida see EL-i sisse ja panna autole, võib seal minna 3-5 päeva.
See on küll nüüd segane jutt, USPS pakkide tollimine toimub reeglina sihtkohariigis, mitte Amsterdamis.
Kullerteenuse pakkujad pakuvad jah võimalust, et paki saatmiskulu sees on ka kõik tolliformaalsused ja maksud. Näiteks FedEx'i pakid kävad läbi Pariisi terminali kus vormistatakse toll ja Eestis saad paki juba kätte ilma tolliga võimlemata.
Ma ei oska muud öelda, kui seda, et
1. "Customs cleared" märge trackingus ilmub peale AMS saabumist ja päev-paar enne sealt teelepanekut
2. Impordi käibemaks+maakleritasu ilmub jaanuarist juba e-bays tehingu tegemisel ja tuleb maksta ära kohe - varem ei täheldanud. Midagi seal valida polegi, nagu maksma hakkad, ilmub peale jupi hinnale ka lisaks mingi "customs and taxes" rida kah. Maksad ära ja jääb oodata vaid saabumist. Seal hulgas on ka mingi hinnalisa, sest paljas 20% see lisatav summa ka pole.
Samas kui USPS partner on nüüd DPD, siis ei saa aru, sest DPD pakid liiguvad Euroopa sees normaalselt.
Eks see sõltub konkreetsest logistikakanalist, DPD ajab Eesti pakke ka imekiiresti. Aga praegu tundub see "pommiauk" olema Poolas, mingi vaheladu seal - pärast otsin välja selle nime, kui mahti on.
Strykov ilmselt, seal käivad nad kõik läbi
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: Paki saatmine ja saamine

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

ElrikThunderson kirjutas:Omniva ärkas: https://www.err.ee/1088382/omniva-uurib ... ata-ei-saa
Alates maist ei saa USA-st koroonakriisi tõttu kirju ega pakke Eestisse ja veel 110-sse riiki saata, teatas USPS.
See "alates maist" ei vasta absoluutselt tõele..
Kamraad USAs üritas mulle 22.aprillil pakki posti panna - vastu ei võetud, näidati sedasama "no-go" listi kus Eesti sees. Kohe peale seda käisin US Posti kodukal ja leidsin sealt ka ise selle listi, koos Eestiga..

Mis tähendab, et mainit list (ühes Eestiga seal sees) kehtis üle nädala juba enne maikuud - ja on tänaseks kehtinud juba kõva kolm nädalat..

Et huvitav - mix sellist jama aetakse :roll:
Kusjuures ma ei süüdista US Post-i - ma arvan, et tsiteeritud textilõigus vassib OMNIVA..

Ja OMNIVA kolm nädalat kestnud "ärkamine" on ka muidugi enam kui kõnekas - sõjaväes kutsutakse sellist nähtust pohhuismiks :mrgreen:
Viimati muutis Tundmatu sõdur nr. 4, 11 Mai, 2020 15:53, muudetud 1 kord kokku.
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40072
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Paki saatmine ja saamine

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Kamraad USAs üritas mulle 22.aprillil pakki posti panna - vastu ei võetud, näidati sedasama "no-go" listi kus Eesti sees. Kohe peale seda käisin US Posti kodukal ja leidsin sealt ka ise selle listi, koos Eestiga..
Minu 28-29 apr pandud pakk peaks varsti jõudma. Aga selle "agaga", et sellel pakil oli shipping läbi ebay - ehk siis USPS küll vedas, kuid vahest õnnestus seeläbi "läbi lipsata"? Ehk sama müüja oleks oma pakiga otse USPS-i pöördunud, oleks ta tagasi saadetud...?
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Roamless
Liige
Postitusi: 3798
Liitunud: 22 Okt, 2005 20:57
Kontakt:

Re: Paki saatmine ja saamine

Postitus Postitas Roamless »

Tellisin E-bayst paki esimesel aprillil, 10 aprill lahkus Chicagost, 2 mail tuli tagasi Chicago-sse ja tagastati saatjale, kus vahepeal oli või kuhu välja jõudis, seda tracking kahjuks ei näita. Ca neli nädalat tagasi märkasin, et USA müüjatel, kes muidu kasutasid USPS Eestisse saatmiseks, ilmus E-bay manusesse kiri "does not ship to Estonia". Uurisin ühelt siis järgi, milles asi ja vastus oli, et pandi meid no-go listi. Omniva tralalaaad paiskavad aga alles nüüd selle info meediasse, oleks võinud hoopis kirjutada, millal probleem on lahendatud.
Unforeseen consequences
nemps
Liige
Postitusi: 537
Liitunud: 04 Juun, 2008 10:04
Kontakt:

Re: Paki saatmine ja saamine

Postitus Postitas nemps »

Tellisin paar päeva tagasi Hiinast kaupa ja ka seal on paljudele müüjatele tekkinud taha kiri et ei saadeta Eestisse.
Kasutaja avatar
ruger
Liige
Postitusi: 19207
Liitunud: 04 Juul, 2009 12:29
Kontakt:

Re: Paki saatmine ja saamine

Postitus Postitas ruger »

Mul oli Hiinamaalt tellides vahepeal teemaks, et kuna nn. tasuta vedajaid(kes Eestisse veavad), on väheks jäänud siis tuleb veidi juurde maksta-1 euro ringis, et tarnitakse teise vedaja kaudu. USA poolelt on osa asju (raamatud) tulemas, kuid neist enamus on kohale jõudmas(loodetavasti). Vahekohaks on sealt tulevate pakkide jaoks Rootsi, kust edasi tarnitakse. Aga eks neid vedajaid on palju vähenenud küll. Mitmete müüjate nagu ka teised akf-d mainisid, et enam Eestisse ei olegi võimalik tellida. Kindlasti on oma osa siin Omniva postiteenusel. Mul sisenes vahepeal üks pakk 3X Eestisse. 1X registreeriti Tallinnas. 3-4 päeva möödus ja registreeriti uuesti. Siis läks jälle 3-4 päeva ja registreeriti uuesti. Siis läks 3 päeva, kuni lõpuks kohale jõudis. Mitmete pakkide puhul on probleem, et kuna pakkide transpordi kättesaamise ajaks Ebay-s ja Aliexpressis on 2 kuud siis kui selle aja jooksul ei vaidlusta siis ei saa ei pakki, ega raha tagasi. Hetkel on paar pakki sellises seisus, et küsitakse tagasisidet, kuna peaks olema tarnitud juba nädal tagasi aga mida sa küsid, kui Eesti siseselt pakid ei ole liikunud. Tracking samas näitab, et pakk Eestisse kohale jõudnud. Kui nädal kuni 2 nädalat veel seisab kohalikus laos siis muutub Eesti mõne müüja jaoks jälle riigiks, kuhu pakki saata pole mõtet, sest müüja peab sama asja uuesti saatma või kinni maksma. Ja Eesti siseselt ongi suuresti probleem Omniva laomajanduses.
Samas mõni teine pakk jõuab nädalaga Hiinast kohale...

Viimasel ajal on probleemiks tekkimas ka see, et tuhandeid müüke teenud müüjad kaovad peale tellimuse tegemist teatud keskkondadest. Kuna müüja on kadunud siis pole teada, kas pakk saadeti ära või mitte. Trackingut pole, transport ka kehva nii väliselt, kui sisesel pakiveol ja nii oota 2-3 kuud asju, millest igal asjal on oma tähtaeg peal, mille jooksul tahaks kasutusele võtta. Võid ju vaidlustada, et loobud tellitust ja pole asja kätte saanud aga ei saa ka pakki tagasi saata, kuna pole ju kätte saanud midagi. Nii jääd nii pakist, kui rahast ilma.
Ainus, mida me ajaloost õpime, on see, et keegi ei õpi ajaloost midagi.
Live for nothing or die for something.
Kui esimene kuul kõrvust mõõda lendab, tuleb vastu lasta.
EA, EU, EH
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: Paki saatmine ja saamine

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

USA "no-go" Eestile ületas (lõpuks) uudisekünnise ka tänases ETVs - aga ainult kella 18:30 varaõhtuses AK saates(-mitte põhilises kell 21:30)..

Saates esinenud OMNIVA vorst valetas konkreetselt vähemalt 2 x korda:

-- esiteks väitis ta, et USA piirang Eestile kehtib alates maikuust - no mina tean isiklikult, et see kehtib juba min alates 22.apr ja tõenäoliselt ka varem (ca kuu aega juba)..

-- teiseks väitis too vorst, et piirang puudutada justkui ainult miski "odavama otsa" - s.t ilma tracking koodita saadetisi - jällegi vale, just jälgimiskoodiga saadetisi Eestisse ei võeta USAs täna üldse vastu..

-- lõppeks ütles too vorst, et sellest (ilmselt juba kuu aega kehtivast) piirangust said nemad "teada" möödunud reedel - no tase :mrgreen: :mrgreen:

Nõukaajal oli üks mereväepolkovnikust Tallinna linna sõjakomandant, kellel oli sellise "taseme" iseloomustamiseks üpris tabav väljend: eeto niiže uurovnja gorodskoi kanalizaatsii :lol:
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Bing [Bot], lamjak ja 13 külalist