Paki saatmine ja saamine

Vaba foorum kus võib arutada mujale mittesobivatel teemadel.
Vasta
AMvA
Liige
Postitusi: 3540
Liitunud: 09 Dets, 2018 20:26
Kontakt:

Re: Paki saatmine ja saamine

Postitus Postitas AMvA »

Roamless kirjutas:https://www.delfi.ee/news/paevauudised/ ... d=89842007
Et suisa 12.05.20 pressiteade, et USPS mustast nimekirjast olla me maha võetud, aga E-bay näitab tänase seisuga ikka visalt, et USA-st tellida ei saa (does not ship to Estonia)
See teade ebays ei ole tegelikult seotud postivõimalustega vaid on müüja poolt valitav (ehk tegelikkuses ei määra müüja ära seda kuhu ta ei saada, vaid määrab regiooni kuhu saadab, ning siis ebay kuvab vastavalt sellele, kus riigis sa parasjagu asud)
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: Paki saatmine ja saamine

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

AMvA kirjutas:
Roamless kirjutas:https://www.delfi.ee/news/paevauudised/ ... d=89842007
Et suisa 12.05.20 pressiteade, et USPS mustast nimekirjast olla me maha võetud, aga E-bay näitab tänase seisuga ikka visalt, et USA-st tellida ei saa (does not ship to Estonia)
See teade ebays ei ole tegelikult seotud postivõimalustega vaid on müüja poolt valitav (ehk tegelikkuses ei määra müüja ära seda kuhu ta ei saada, vaid määrab regiooni kuhu saadab, ning siis ebay kuvab vastavalt sellele, kus riigis sa parasjagu asud)
Vale jutt.
Ebay-s müüval eraisikul ei ole siin hetkel midagi valida - ebay kui süsteem dikteerib talle, et Estonia on ebay-tehingute jaoks "no-go".
Miks Eesti ebay jaoks jätkuvalt "no-go" on, ei oma minu silmis isegi tähtsust - sest vaatamata nädalavanusele "eduraportile" Eesti kõrvaldamisest US Posti "no-go listist" ei toimi USA-Eesti vaheline (standard)postivahetus nagunii.
Ning kuna ebay süsteemina orienteerub riiklikele standardpostisüsteemidele(-mitte kullerpostifirmadele), siis pigem ongi õige, et ebay hetkel Eestit "ei tunnista" :mrgreen:


P.S.
ostan ebay-st tääke vähemalt viimased kümme aastat(-loe: natsa tean, millest räägin)

P.P.S.
kui sa oled Eesti asukohaga registreeritud ebay kasutaja, siis logides ükskõik mis ebay müügile, kus müüja on lubanud rahvusvahelist tarnimist, ilmub sinu jaoks ekraanile kiri: does not shipped to Estonia - täpselt nii ilmubki, paksus kirjas ja punasega :twisted:
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
Roamless
Liige
Postitusi: 3809
Liitunud: 22 Okt, 2005 20:57
Kontakt:

Re: Paki saatmine ja saamine

Postitus Postitas Roamless »

See teade ebays ei ole tegelikult seotud postivõimalustega vaid on müüja poolt valitav (ehk tegelikkuses ei määra müüja ära seda kuhu ta ei saada, vaid määrab regiooni kuhu saadab, ning siis ebay kuvab vastavalt sellele, kus riigis sa parasjagu asud)
Tean, aga paistab, et E-bay pole sellest midagi kuulnud, et siia jälle väidetavalt tarnida saab. Tegelikult peaks ka E-bay koheselt ära muutma, kui tarne on jälle võimalik, pigem kahtlustan, et kusagil on ikka veel mingi kamm selle tarnimise asjus ja Omniva on heal juhul saanud kirja, kus on lubadus, et no millalgi muudame tõesti ära.
Unforeseen consequences
AMvA
Liige
Postitusi: 3540
Liitunud: 09 Dets, 2018 20:26
Kontakt:

Re: Paki saatmine ja saamine

Postitus Postitas AMvA »

ebay.PNG
ebay.PNG (42.59 KiB) Vaadatud 2661 korda
Oled sa ikka Borja väga kindel oma väidetes? Sedasama kirja "does not ship to Estonia võib leida ka püaljude saksa müüjate lehel, kes on määranud oma müügipiirkonnaks näiteks Saksamaa. Tavaliselt aitab selle puhul sõnumi saatmine müüjale.
Logisin hetkel sisse oma ebay kontole ja võtsin ette viimati vaadatud eseme asukohaga USA-s ja mulle näitas sellist pilti:
Kasutaja avatar
Some
Liige
Postitusi: 4085
Liitunud: 11 Aug, 2008 9:25
Kontakt:

Re: Paki saatmine ja saamine

Postitus Postitas Some »

Vaatasin ka, toda International Priority Shippingut pakub enamusele kaupadele kenasti saatmiseks. Äkki odavaim saatmisvariant puudu?
AMvA
Liige
Postitusi: 3540
Liitunud: 09 Dets, 2018 20:26
Kontakt:

Re: Paki saatmine ja saamine

Postitus Postitas AMvA »

Some kirjutas:Vaatasin ka, toda International Priority Shippingut pakub enamusele kaupadele kenasti saatmiseks. Äkki odavaim saatmisvariant puudu?
See odavam on paras ikaldus - seal ei ole korralikku trackingut
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40155
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Paki saatmine ja saamine

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Borja vaatab arvuti cache's olnud lehe vana versiooni? Vajuta "refersh" nuppu!
Vaatasin pisteliselt paar mind huvitavat autojuppi USA-st, Priority Shipping to Estonia oli kõigil.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: Paki saatmine ja saamine

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

Mis krd "refersh" nupp :?:
Mina näen ebay-st ainult sellist pilti:
Manused
ccc.png
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40155
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Paki saatmine ja saamine

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Vaatasin neid tääke e-bays, paistab olevat nii ja naa, otsinguga "bayonett" tulnud neljast vastusest on kõik neli USA-s, üks ei saada Eestisse (punane kiri), ülejäänud kolm saadavad. Mina uuriks müüjalt, milles asi - mingit süsteemset Eesti välistamist ei ole.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: Paki saatmine ja saamine

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

Kordan ülima kannatlikkusega üle:
-- enamus USA täägimüüjaid ei saada Eestisse(-ega üldse kuhugi väljaspoole), sest USA enda seadusandlus seda ei soodusta ning amid üldiselt ei viitsi ka sellega tegeleda // raffusvahelisi postikulusid ette arvestada..
-- ainult väike osa "arenenud" täägimüüjatest USAs (minu hinnangul mitte üle 10%) viljeles n-ö international shippingut ning oli valmis oma militaarstaffi ka Eestisse saatma..
-- peale seda, kui Eesti sattus US Posti "no-go listi", on just nende raffusvahelist saatmist viljelenud müüjate kuulutustele ilmunud rasvases punases kirjas does not ship to Estonia - ja ma arvan, et süsteem lisab selle kirje automaatselt

Kui kuskil on mingi "imenupp", mida "refreshides" selline situatsioon peaks minu kui Eestis registreeritud ebay kasutaja jaoks muutuma, andke pln teada - olen (siga)tänulik ja teen välja ka :twisted:
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
Kasutaja avatar
Some
Liige
Postitusi: 4085
Liitunud: 11 Aug, 2008 9:25
Kontakt:

Re: Paki saatmine ja saamine

Postitus Postitas Some »

Veel on variant, et kuulutus pandi üles siis kui Eestisse veel saata ei saanud. Et teised müüjad saavad Eestisse saata siis ainus variant on müüjaga suhelda ja öelda: "hei, meie valasime teie eest verd Afganistanis ja nüüd te ei taha meile tääki saata!". Üldiselt küsimine saab tavaliselt vastuse, nii et küsida võib ikka. Mis küsimisest hullemaks läheks?
AMvA
Liige
Postitusi: 3540
Liitunud: 09 Dets, 2018 20:26
Kontakt:

Re: Paki saatmine ja saamine

Postitus Postitas AMvA »

Sa oled Borja ikka.... saamatu. Mul võttis see kokku ilmselt 10x vähem aega, kui see sinu hala siin foorumis.
ebay.PNG
ebay.PNG (9.35 KiB) Vaadatud 2609 korda
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: Paki saatmine ja saamine

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

Hea AMvA -

-- mix su texti taust on saksakeelne..
-- suhtled sa seal üldse amidega..
-- või oled(ki) sa hoopis saksakeelses ebay-s..
-- mis on hoopis muu maailm..
????

Aga tore et sa saad end ka (vahest) targana tunda :wink:


P.S.
ja "halan" foorumis täpselt niipallu, kui vajalikuks pean.....

Veel on variant, et kuulutus pandi üles siis kui Eestisse veel saata ei saanud. Et teised müüjad saavad Eestisse saata siis ainus variant on müüjaga suhelda ja öelda: "hei, meie valasime teie eest verd Afganistanis ja nüüd te ei taha meile tääki saata!". Üldiselt küsimine saab tavaliselt vastuse, nii et küsida võib ikka. Mis küsimisest hullemaks läheks?
..minu ca kümneaastane ebay-praktika näitab, et sellisel "küsimisel" pole üldiselt mõtet - amid lihtsalt ongi valdavalt "kontinentaalsed" (s.t nende maailm piirdubki USA, Canada ja UKga) :|
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
AMvA
Liige
Postitusi: 3540
Liitunud: 09 Dets, 2018 20:26
Kontakt:

Re: Paki saatmine ja saamine

Postitus Postitas AMvA »

Borja kirjutas:Hea AMvA -

-- mix su texti taust on saksakeelne..
-- suhtled sa seal üldse amidega..
-- või oled(ki) sa hoopis saksakeelses ebay-s..
-- mis on hoopis muu maailm..
????

Aga tore et sa saad end ka (vahest) targana tunda :wink:
Vabanda Borja, aga erinevalt sinust toimetan ma ebays juba paarkümmend aastat ja võin sulle kinnitada, et keel, mis taustal on ei oma mitte mingisugust tähendust. Nii pallu peaks sa küll aru saama, et vastus on saadetud sinu täägimüüja poolt. Kui sulle on see vajalik, siis ma võin selle vastuse sulle ka ingliskeelsena postitada.

PS. sulle teadmiseks, et saksakeelne ebay.de ei erine mitte mingist otsast ebay.com'ist peale keele.
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: Paki saatmine ja saamine

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

AMvA kirjutas:PS. sulle teadmiseks, et saksakeelne ebay.de ei erine mitte mingist otsast ebay.com'ist peale keele.
..ja sulle (hommikuseks) tarkuseportsuks, et ebay.de tääke ei müü - günteritemaal on see keelatud :(
Elik nagu ma ütsin - hoopis muu maailm :mrgreen:

Veel.
USA ebay-s on pidevalt üleval mitu tuhat tääki.
Aga nn international shipping-ut tagavad vaid alla 10% müüjatest. Aastatega on enamus neist mulle aliast pidi teadatuntud ja ka minu ebay kontole seivitud.
Kõva 90% täägimüüjaid on n-ö "kontinentalistid" - kelle scope(-müük ebay-s) vaid USA, Kanada ja UK-ga piirdubki.
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 5 külalist