Viktoriin

Vaba foorum kus võib arutada mujale mittesobivatel teemadel.
Vasta
Kasutaja avatar
Heiks
Liige
Postitusi: 334
Liitunud: 23 Dets, 2003 20:47
Asukoht: Reval
Kontakt:

Postitus Postitas Heiks »

Eesti kohta see ei saa kehtida. Tasu rublades... Minu teada võeti okupatsioonimargad kasutusele juba augustis 1941, seega ei saanud siin kuidagi rublades mingit tasu maksta. Või eksin? Kuidas idaaladel oli?
oliver
Liige
Postitusi: 2100
Liitunud: 01 Dets, 2004 17:53
Asukoht: Saarel
Kontakt:

Postitus Postitas oliver »

Rublad olid paralleelselt kasutusel koos ostmarkadega. Kurssi küll ei tea.
Kasutaja avatar
Sasha
Liige
Postitusi: 659
Liitunud: 14 Juun, 2005 16:38
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Sasha »

Kurss (ametlikult) oli 1 RM = 10 rbl.

Rublad olid käivel ka 1942 a. koos okupatsioonirahaga (Riigikreedidikassa piletid), septembris 1941 olid aga kõik hinnad rublades.
MOrav
Liige
Postitusi: 2150
Liitunud: 28 Dets, 2004 20:45
Kontakt:

Postitus Postitas MOrav »

3000 rubla.

See leidus vägede juhataja üleskutses Saksa tagalasse jäänud punaarmeelastele. Kutsuti alla andma ja relvad ära andma. Enne 1. X allaandnut lubati kohelda ja toita sõjavangina hästi. Pärast seda tabatu lubati maha lasta sõjaõiguse kohaselt "kui mässaja, partisan ja bandiit". Elanikkonnale teatati viimast korda, et kommunistide ja punaarmeelaste igasugune aitamist ja toetamist karistatakse sõjaõiguse järgi. "Õigete ja kasulike" teadete andmise eest punaarmeelaste ja kommunistide kohta määrati ülalnimetatud tasu. Teatada tuli lähemasse sõjaväasutisse.

*

Olen lugenud üleskutse ajalehes eesti, saksa ja vane keeles. Kui kellelegi on vastav müüri- või lendleht, olen huvitatud :-).
Kasutaja avatar
Sasha
Liige
Postitusi: 659
Liitunud: 14 Juun, 2005 16:38
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Sasha »

Kümnesse, Estoolog:

Pilt
MOrav
Liige
Postitusi: 2150
Liitunud: 28 Dets, 2004 20:45
Kontakt:

Postitus Postitas MOrav »

Küsimus vanematele inimestele vist :-). Kes mäletab stseeni filmist "Seitseteist kevadist hetke", kus Karl Wolff saabub Shveitsist lennukiga Berliini. Teda tulevad lennuväljale arreteerima gestaapolased jne. Küsimus: mis marki lennukiga saabus Wolff filmis kohale? :-)
Kasutaja avatar
Sasha
Liige
Postitusi: 659
Liitunud: 14 Juun, 2005 16:38
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Sasha »

Li-2 "Douglas"

http://prospekt.nnet.ru/society/130/alternate

Küsige palun uuesti, Estoolog; endal ei ole ühtegi õiget ideed ning see oleks ebaaus -- mu hobi on sportlik googlimine ;), seega tegemist ei ole minu teadmistega vaid kiirotsimisoskustega :oops:
Arnold
Liige
Postitusi: 5110
Liitunud: 23 Jaan, 2005 16:26
Kontakt:

Postitus Postitas Arnold »

Ei maksa nüüd nii tagasihoidlik ka olla! Vaevalt ma oleks saanud "guuglist" söödava vastuse küsimuse peale: "Stšem letal Vulf?"
MOrav
Liige
Postitusi: 2150
Liitunud: 28 Dets, 2004 20:45
Kontakt:

Postitus Postitas MOrav »

Nojah, selle üle on naerdud, et tuli üle Saksamaa territooriumi Nõukogude lennukiga konspiratsiooni eesmärgil... Gestaapolased tulid teda arreteerima UAZikuga, mis läks tootmisse mitukümmend aastat pärat sõda...

Samas joones reedeõhtuste küsimuste laadis googeldamiseks :-) :

filmis Mülleril pidevalt pea tõmbleb, selline zhest, mida reaalne isik ei teinud. Miks ta tõmbleb?
Kasutaja avatar
Rändur
Liige
Postitusi: 1129
Liitunud: 02 Juul, 2005 7:48
Kontakt:

Postitus Postitas Rändur »

Sest ta pea valutas joomingust? Pidevalt mudis kukalt.
Arnold
Liige
Postitusi: 5110
Liitunud: 23 Jaan, 2005 16:26
Kontakt:

Postitus Postitas Arnold »

:lol: :lol: :lol: Mulle tulevad ainult Stirlitši anektoodid meelde - miks Müller tõmbles, seda ei tea :lol:
Kasutaja avatar
Sasha
Liige
Postitusi: 659
Liitunud: 14 Juun, 2005 16:38
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Sasha »

Ei, see on tuntud asi, (pole vaja isegi otsingumootoreid pingutada) -- Leonid Bronevoj, kes Mülleri rolli mängis, oli sel ajal suht vähetuntud näitleja ja sellepärast ka pisut tagasihoidlik. Kostüümerid valmistasid talle mundri nii kitsa kaelaga, et talle tuli kogu aeg peaga tõmblema.

Filmi režissör Tatjana Liosnova kiitis selle žesti -- tänu sellele väiksele detailile oli võimalik rõhutada igava sisustusega kabineti taustal pidevalt närvitseva Mülleri kuju.
Kasutaja avatar
Sasha
Liige
Postitusi: 659
Liitunud: 14 Juun, 2005 16:38
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Sasha »

On olemas ka hea kokkuvõtlik tekst selle filmiga seotud huvitavatest detailidest: http://nv.vspb.ru/cgi-bin/pl/nv.pl?mday ... =154017760
MOrav
Liige
Postitusi: 2150
Liitunud: 28 Dets, 2004 20:45
Kontakt:

Postitus Postitas MOrav »

Hea :-) !

Küsimused olid eileõhtusest raamatulugemisest, mille olin külmade talveõhtute jutukaks äsja ostnud ja mille esimesel 70-l leheküljel korduvalt itsitama hakkasin - Klim Degtjarjov, "Shtirlitz bez grima: Semnadzat mgnovenii vran'ja" (Moskva, Jauza-Eksmo, 2006). Võrguviiteid on selles ka jah päris mitmeid - http://www.shtirlits.uni.cc/ , filmiapsudest jm http://no-love.narod.ru/Rm1060.htm jm.

Raamat ise selline: http://www.books.ru/shop/books/377104

Nüüd järg vaba tõsisteks küsimusteks :-), kui Sasha ei viitsi, siis kes iganes küsib.
Tarmo Männard
Liige
Postitusi: 1239
Liitunud: 08 Sept, 2005 0:35
Asukoht: Tallinn, Õismäe
Kontakt:

MIs saar?

Postitus Postitas Tarmo Männard »

Ühel Eesti pisisaarel asub puude vilus valgest marmorist punatäheline mälestuskivi eestikeelse tekstiga:
"IGAVENE AU LANGENUD KANGELASTELE". Ja kõik. Ei ühtegi viidet ühelegi langenud kangelasele.
Iroonia selles, et sellel saarel polevat eestlased-venelased-sakslased kunagi lahingut pidanud.
Legendi järgi ei viitsinud talvekülmaga kivi vedavad mehed seda õigesse kohta kohale sõidutada ja nii sattuski mälestis sellele pisut vähem, kui ruutkilomeetri suurusele maalapile.

Küsimus: Mis saarel asub selline mälestuskivi?

(Tekst ei pruugi olla tähttähelt selline, sest seda vaadates ei teadnud ma veel, et kunagi siinse viktoriiniga liitun. )
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 21 külalist