Viktoriin

Vaba foorum kus võib arutada mujale mittesobivatel teemadel.
Vasta
lamjak
Liige
Postitusi: 483
Liitunud: 27 Mär, 2006 13:52
Kontakt:

Re: Viktoriin

Postitus Postitas lamjak »

Lennukiteema hakkas huvitama - selline foto on dateeritud 1910:
Pilt
https://en.wikipedia.org/wiki/USS_Birmingham_(CL-2)
andrus
Liige
Postitusi: 4354
Liitunud: 02 Juul, 2004 11:39
Kontakt:

Re: Viktoriin

Postitus Postitas andrus »

selline foto on dateeritud 1910
Foorumi administraator on pika järjejutu kirjutanud, mis algab selle sündmusega: http://militaar.net/phpBB2/viewtopic.php?f=40&t=40093
frantzus
Liige
Postitusi: 810
Liitunud: 26 Jaan, 2015 21:42
Kontakt:

Re: Viktoriin

Postitus Postitas frantzus »

Siki kirjutas:
frantzus kirjutas:teise maailmasõja wehrmachti sõdalase tabelvarustuses oli üks asi mis leidis aktiivset kasutust ka kolmkümmend aastat hiljem, vähemalt minu vanaema juures ja kord kuus kindlasti
Püksirihm, kui väike frantzus korra kuus vanaemal külas käis?
krt, juba sellise pakkumise eest peaks saama eelisjärjekorras mitu küsimust esitada! teagi kuidas seda asja õieti nimetada, äkitselt gaasimaski konteiner?! igatahes kasutas vanaema seda sukasääre asemel kui kord kuus jälle piimaraha meiereist jagati, ei saa koid ega hiired ligi, maski ennast ei olnud aga element oli ikka raskuseks rahapakkide otsas et kõik ikka ära mahuks. ja seisis see seif sahvris moosipurkide kõrval, ja juhuslikult ffrantzus hakkas selle sisu vastu huvi tundma! aus poiss nagu ma olen läksin ju kohe vanaemale kiitlema et leidsin sahvrist rahapaja! suht napilt läks sest vanaemal oli sel hetkel ohelik pihus, tuli just karjamaalt...
Manused
pilt.jpg
pilt.jpg (17.69 KiB) Vaadatud 1822 korda
Kasutaja avatar
speedsta
Liige
Postitusi: 2059
Liitunud: 22 Veebr, 2005 12:20
Asukoht: Dorpat
Kontakt:

Re: Viktoriin

Postitus Postitas speedsta »

Ja pärast seda läks käiku juba eelnevalt mainitud varustuselement aga ei kvalifitseerunud vastusena, kuna ei saanud regulaarset kehale kandmist :)
Kui on probleem, tõmba lõuga
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40175
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Viktoriin

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Minu vanaema juures leidis veel 1990ndate alguses kasutamist saksa sõduri varustuse hulka kuulunud lauanuga, selline alumiiniumist käepidemega ja saksa kotkaga käepidemel.

Arvestades kui kaua seda kasutati (igapäevaselt lõigati toidukraami), siis korralik asi oli.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
frantzus
Liige
Postitusi: 810
Liitunud: 26 Jaan, 2015 21:42
Kontakt:

Re: Viktoriin

Postitus Postitas frantzus »

O.T. vanaema söögiriistade sahtlis olid mõned lusikad-kahvlid mille käepidemele oli SS sisse graveeritud. kuna olin ikka päris tatikas siis ei oska öelda kas alumiiniumist või roostevabast tööriistad, mälu järgi ikka läikivad asjad. kahjuks miskit säilinud pole sest tassiti kõik laiali kui vanaema enam ei olnud ja koht maha müüdi.
frantzus
Liige
Postitusi: 810
Liitunud: 26 Jaan, 2015 21:42
Kontakt:

Re: Viktoriin

Postitus Postitas frantzus »

speedsta kirjutas:Ja pärast seda läks käiku juba eelnevalt mainitud varustuselement aga ei kvalifitseerunud vastusena, kuna ei saanud regulaarset kehale kandmist :)
vastus jah õige ei olnud, aga kuna valevastus oli lihtsalt niivõrd hea siis frantzus võtab endale õiguse kvalifitseerida see õigeks vastuseks! ega need "triibulised" ka eriti kaugel olnud! ja vihjete andmises pole ma eriti tugev, kahjuks....
vk1
Liige
Postitusi: 1609
Liitunud: 02 Juul, 2007 22:18
Asukoht: tallinn
Kontakt:

Re: Viktoriin

Postitus Postitas vk1 »

kuna gorilla pole küsimust esitanud, kas tohib vahele trügida?

ühe euroopa riigi valitseja teatas, et iga riigi meeskodanik peab oma riiki kaitsma ja selleks on tal kohustus omada tulirelva. tulirelv oli ka kindlaks määratud ja igal mehel pidi seda olema vähemalt üks. (igasugu muud tulitukid olid muidugi ka lubatud ja ehk isegi soovituslikud)

mis riik ja mis relv?


eee... jäin vist minutiga hiljaks :D
Mudakoon
Liige
Postitusi: 1018
Liitunud: 19 Mai, 2015 13:01
Asukoht: "Põhi ja lõuna"
Kontakt:

Re: Viktoriin

Postitus Postitas Mudakoon »

Šveits?
See kes peale korralikku kaklust veel rusikatega vehib ,on tõenäoliselt võitja.....
Turist 47
Liige
Postitusi: 4371
Liitunud: 08 Nov, 2014 18:30
Kontakt:

Re: Viktoriin

Postitus Postitas Turist 47 »

Tšehhi ? Minimaalselt 1 "automaat" relv?
T.
tuuba
Liige
Postitusi: 401
Liitunud: 12 Okt, 2010 18:24
Asukoht: harjumaa

Re: Viktoriin

Postitus Postitas tuuba »

shveits ja püstol/revolver
Kasutaja avatar
Che Latino
Liige
Postitusi: 588
Liitunud: 23 Veebr, 2015 0:14
Kontakt:

Re: Viktoriin

Postitus Postitas Che Latino »

Pakun Soome ja M/27.
vk1
Liige
Postitusi: 1609
Liitunud: 02 Juul, 2007 22:18
Asukoht: tallinn
Kontakt:

Re: Viktoriin

Postitus Postitas vk1 »

ei, šveitsis oli see riigi relv, minu küsitus pidi kodanik selle ise hankima
slider
Liige
Postitusi: 472
Liitunud: 02 Jaan, 2016 22:51
Kontakt:

Re: Viktoriin

Postitus Postitas slider »

Inglismaa, Webley revolver?
vk1
Liige
Postitusi: 1609
Liitunud: 02 Juul, 2007 22:18
Asukoht: tallinn
Kontakt:

Re: Viktoriin

Postitus Postitas vk1 »

ei, pudupoodnike riigis polnud relva vaja :D
ikka kant, kus oli relva vaja kodu, pere , riigi kaitseks.

vihjeks, et tallinnas on samanimeline linnaosa. võimalik, et seal oleks sama nõue vaja kehtestada. :)
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 40 külalist