Viktoriin

Vaba foorum kus võib arutada mujale mittesobivatel teemadel.
Vasta
rebasekutsikas

Postitus Postitas rebasekutsikas »

Lihtsam vereplekke maha pesta? :lol:
Kasutaja avatar
sammal.habe
Liige
Postitusi: 817
Liitunud: 30 Apr, 2004 19:49
Asukoht: 58°22'N 26°43'E
Kontakt:

Postitus Postitas sammal.habe »

no ma proovin veel :) -
see komme tuli revolutsioonilistelt madrustelt, kes kandsid kuulipildujalinte üle rinna. riidest ürbi hõõrusid need üsna kähku läbi.
teddybbeer
Liige
Postitusi: 361
Liitunud: 17 Apr, 2004 15:07
Kontakt:

Postitus Postitas teddybbeer »

ei ole veel õiget tulnud. ootan jälle hommikuni
propatria
Moderaator
Postitusi: 1522
Liitunud: 04 Mai, 2004 15:36
Asukoht: Dorpat
Kontakt:

Postitus Postitas propatria »

Mida ikka ei tea, seda ka välja vist ei mõtle...
Aga arvata ikka sooviks... :lol:

Eks sellel ajal kandsid nahkpintsakuid mitmete väga austustväärivate ja eesrindlike elukutsete esindajd: autojuhid, lendurid, tankistid jne.
Seda tingis vajadus ilmastikukindla, vastupidava ja vaba liigutamist võimaldava riietuseseme järgi.

Kuna ka tšekistide töö nõudis ilmastikukindlat, tugevat ja liikumisvabadust mittepiiravat riietust, siis hakkasidki nad nahkpintsakuid kandma.
Käisid nad oma kutsetööd tegemas valdavalt autodel ja ka kontraga maadlemisel oli nahkpintsak hoopis midagi muud kui sinel... millisel võis neetud kontra kogemata wrestlingu käigus käise või krae küljest rebida...
Ja eks need tšekistid pidasid ennast tõeliselt raske töö tegijateks ja muidugi olid nad ka edevad - tahtsid välja näha justkui tankistid... (kelleks nad osutusidki).

Või oli hoopis sileda, ilma karvata nahkriide kandmine omamoodi vastandumine pursuidele, kes liikusid ringi külmal ajal karusnahkades?
Siis juba tollal mingi skinheadide laadne liikumine??? :lol:

Lisaks võis kõigele lisaks olla tegu tavalise ahvimisega - mõni juhtiv mõrtsukas käis sellises nahkpintsakus ja siis pisemad tegelased ka kohe järgi ahvimas... :P

Tervitustega, ProPatria
Hea sõna ja pussiga saavutab enamat, kui lihtsalt hea sõnaga...
UnterKroon
Liige
Postitusi: 220
Liitunud: 15 Veebr, 2004 21:15
Asukoht: Dorpat/Estland
Kontakt:

Postitus Postitas UnterKroon »

Ma arvan, et nad kandsid seda sellepärast et lihtsalt nahkkuub oli maru defka asi ja kui tshekisti sellega nähti kardeti teda eriliselt just kui kõrgema klassi tegelast-minu loogika on sihuke :D
teddybbeer
Liige
Postitusi: 361
Liitunud: 17 Apr, 2004 15:07
Kontakt:

Postitus Postitas teddybbeer »

õige vastus oleks: väidetavalt täid ei sallinud nahkriietust :lol:

veel üks küsimus loomadest:
Sõja lõpuaastail 1944-45 kasutati Luftwaffe poolt paljudel lennuväljadel peale valvekoerte veel mingeid loomi, keda ja millex?
-=Grenadier=-
Liige
Postitusi: 433
Liitunud: 15 Veebr, 2004 20:55
Kontakt:

Postitus Postitas -=Grenadier=- »

ma olen näinud pilti (1944 lõpp - 1945 algus) kus mingi härg sikutab jalaväe saatekahurit ja kamp Wehrmachti sõdureid longib järgi...nii, et äkki oli sama teema Luftwaffe puhul ka...härjad näiteks :wink:
UnterKroon
Liige
Postitusi: 220
Liitunud: 15 Veebr, 2004 21:15
Asukoht: Dorpat/Estland
Kontakt:

Postitus Postitas UnterKroon »

Ma pakun et lehmi ja tööhobuseid lennukite manööverdamiseks :?:
teddybbeer
Liige
Postitusi: 361
Liitunud: 17 Apr, 2004 15:07
Kontakt:

Postitus Postitas teddybbeer »

Grenadier pani täppi, härjad jah, hobuseid ei saanud kasutada kuna nood kartsid liigset müra ja kukkusid perutama. Järgmine küsimus siis Grenadieri poolt.
-=Grenadier=-
Liige
Postitusi: 433
Liitunud: 15 Veebr, 2004 20:55
Kontakt:

Postitus Postitas -=Grenadier=- »

nii eks ma siis mõtlen midagi välja :roll: ... ok teeme lihtsa - mitut eestlast autasustati korraga 1. ja 2. klassi Raudristidega?
rebasekutsikas

Postitus Postitas rebasekutsikas »

Pakun, et ühte ja selleks oli veltveebel Rein Männik ja Riigiküla sillapea purustamise eest, kus rünnaku põhiraskus langes umbes 20 mehelisele rühmale, mida juhtis allohvitser Männik. Selle edukalt sooritatud rünnaku eest anti allohvitser Männikule isikliku ülesnäidatud vapruse eest kaks Raudristi korraga-Raudristi mõlemad järgud. Mees vääris küll Raudristi Rüütliristi, kuid selle andmise eelduseks oli Raudristi esimese klassi olemasolu.
-=Grenadier=-
Liige
Postitusi: 433
Liitunud: 15 Veebr, 2004 20:55
Kontakt:

Postitus Postitas -=Grenadier=- »

kahjuks vale vastus...õige on 2 meest (1 on Rein-Oskar Männik) ja teine mees oli SS uscha. Richard Säägi (45/I 4.kp), kes sai selle Sinimägede lahingute eest :wink:
-=Grenadier=-
Liige
Postitusi: 433
Liitunud: 15 Veebr, 2004 20:55
Kontakt:

Postitus Postitas -=Grenadier=- »

ma pean siis ise uuesti küsima nagu ma aru saan...mis vahet on pronks ja hõbe jalaväerünnaku märgil?
UnterKroon
Liige
Postitusi: 220
Liitunud: 15 Veebr, 2004 21:15
Asukoht: Dorpat/Estland
Kontakt:

Postitus Postitas UnterKroon »

pronks jalaväerünnakumärk annetati motoriseeritud üksuste võitlejatele ja hõbedane jalaväe üksuste võitlejatele.
-=Grenadier=-
Liige
Postitusi: 433
Liitunud: 15 Veebr, 2004 20:55
Kontakt:

Postitus Postitas -=Grenadier=- »

õige vastus jah...nii, et las seltsimees kroon küsib nüüd :wink:
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 17 külalist