Viktoriin

Vaba foorum kus võib arutada mujale mittesobivatel teemadel.
Vasta
croman40
Liige
Postitusi: 802
Liitunud: 10 Okt, 2020 21:42
Kontakt:

Re: Viktoriin

Postitus Postitas croman40 »

Ehitusinseneri A.Komendanti tunti muidugi rahvusvaheliselt ja Ameerikas sai ta elutööpreemiana AIA medali, aga siiski oleks liialdus rääkida maailmakuulsast ja oma valdkonna absoluutsest tipust, samas olid tema karjäär ja uurimisvaldkond suhteliselt sarnased küsitavaga.
Tarmo Männard
Liige
Postitusi: 1230
Liitunud: 08 Sept, 2005 0:35
Asukoht: Tallinn, Õismäe
Kontakt:

Re: Viktoriin

Postitus Postitas Tarmo Männard »

Vabandust, olen inglise keeles üsna tuhm....mida tähendab tõlkes " insult"?
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36424
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Viktoriin

Postitus Postitas Kriku »

Solvang.
Kasutaja avatar
Sam Beaver
Liige
Postitusi: 823
Liitunud: 09 Aug, 2017 19:54
Asukoht: Siin & seal, põhiliselt tööl
Kontakt:

Re: Viktoriin

Postitus Postitas Sam Beaver »

Puusalt: Insener Rein Luik.
Putin destroyed the pro-Russian lobby in the world with his own hands. Now acting in Putin's interests would mean admitting that you fucked a goat
croman40
Liige
Postitusi: 802
Liitunud: 10 Okt, 2020 21:42
Kontakt:

Re: Viktoriin

Postitus Postitas croman40 »

Ka huvitav pakkumine, aga Rein Luik ei tegutsenud ehitusvaldkonnas ja ei olnud nii tuntud.

Kuigi ei rõhutanud esialgses küsimuses seost foorumi üldise temaatikaga, on see täiesti olemas.
Tema tööga seotud objektid Eestis ei jäänud kauaks kestma ja põhjuseks ei olnud projekteerimise/ehitamise halb kvaliteet.

Mujal maailmas on talle kuulsust toonud suured sillad ja teletornid, osales ka ühe olümpiamängude staadioni omapärase kujuga katusekonstruktsioonide projekteerimisel.
AndresTy
Liige
Postitusi: 940
Liitunud: 07 Mär, 2019 13:27
Kontakt:

Re: Viktoriin

Postitus Postitas AndresTy »

Kas näiteks Türi raadiomast pole võtmesõna?
Imekaunis! Raha eest teen kõike, mida härrad soovivad...
croman40
Liige
Postitusi: 802
Liitunud: 10 Okt, 2020 21:42
Kontakt:

Re: Viktoriin

Postitus Postitas croman40 »

Nope, Türi raadiomast ei ole kuidagi seotud.
Ehitus, millega Eestis tegeles on praegugi aktuaalne.
Kasutaja avatar
Some
Liige
Postitusi: 4058
Liitunud: 11 Aug, 2008 9:25
Kontakt:

Re: Viktoriin

Postitus Postitas Some »

Aleksandr Jaron?
croman40
Liige
Postitusi: 802
Liitunud: 10 Okt, 2020 21:42
Kontakt:

Re: Viktoriin

Postitus Postitas croman40 »

Aleksander Jaron ei ole küsitud insener.

Ta oli maailmas üks oma valdkonna (rajatised) enim tunnustust ja auhindu saanud ehitusinsener.
Tänapäeval antakse välja tema nimelist auhinda.
Dr.Sci
Liige
Postitusi: 3304
Liitunud: 30 Okt, 2015 11:59
Kontakt:

Re: Viktoriin

Postitus Postitas Dr.Sci »

croman40 kirjutas:Kuigi ei rõhutanud esialgses küsimuses seost foorumi üldise temaatikaga, on see täiesti olemas.
Tema tööga seotud objektid Eestis ei jäänud kauaks kestma ja põhjuseks ei olnud projekteerimise/ehitamise halb kvaliteet.
Mujal maailmas on talle kuulsust toonud suured sillad ja teletornid, osales ka ühe olümpiamängude staadioni omapärase kujuga katusekonstruktsioonide projekteerimisel.
......
Nope, Türi raadiomast ei ole kuidagi seotud.
Ehitus, millega Eestis tegeles on praegugi aktuaalne.
.....
Ta oli maailmas üks oma valdkonna (rajatised) enim tunnustust ja auhindu saanud ehitusinsener.
Tänapäeval antakse välja tema nimelist auhinda.
Kõik vihjed on absoluutselt õiged, sh ka seos militaarrajatistega, kusjuures, temaga seotud osa tõesti seal enam ei ole, objekt aga küll.... Objektid ja seosed mõtlesin välja, aga nime paraku googeldasin. Ja ehitus millega ta Eestis tegeles on siiani niivõrd aktuaalne et sarnane, ja tema esialgsest projektist inspireeritud, sai hiljaaegu ehitusloa, ja sellele eelnenud protsessis on teie tagasihoidlik kf paraku ka näppupidi sees olnud. (Ja minu tudengid palju põhjalikumalt)
Kasutaja avatar
Siki
Liige
Postitusi: 1259
Liitunud: 09 Juun, 2020 14:29
Kontakt:

Re: Viktoriin

Postitus Postitas Siki »

Dr.Sci kirjutas:Objektid ja seosed mõtlesin välja, aga nime paraku googeldasin


Mitte keegi pole mitte kusagil öelnud, et viktoriini vastuseid peab loomulikust intelligentsist teadma ja vastuseni jõudmiseks guugeldada ei tohi.

Sooviks lõpuks lugeda vastust :wall:

Ma nägin seda küsimust eile unes juba :|
Dr.Sci
Liige
Postitusi: 3304
Liitunud: 30 Okt, 2015 11:59
Kontakt:

Re: Viktoriin

Postitus Postitas Dr.Sci »

Siki kirjutas:
Dr.Sci kirjutas:Objektid ja seosed mõtlesin välja, aga nime paraku googeldasin


Mitte keegi pole mitte kusagil öelnud, et viktoriini vastuseid peab loomulikust intelligentsist teadma ja vastuseni jõudmiseks guugeldada ei tohi.

Sooviks lõpuks lugeda vastust :wall:

Ma nägin seda küsimust eile unes juba :|
Ma pole veel 100% kindel - faktid nagu klapivad, aga tunnustuste ja auhindade kohta ei uurinud, aga jah, on olemas temanimeline (selle inseneri nimeline keda siis mina mõtlen) fond. Insener ise tegutses Eestis nii tsaari- kui ka Pätsuajal, küll erinevatel teemadel, siiski, militaar.net sisse sobiksid mõlemad, esimesel juhul ta aitas püstitada rajatist mis on siiani Tallinna atraktiivsemaid muuseume (minu jaoks, sh saab seal simulaatori kuulipildujast lennukeid tulistada. Teisel juhul aga hävitati objekt napilt vähem kui kuu aega pärast Kavastu silla õhkimist, mõlemal juhul siis riigi (kust insener pärit ei olnud) vägede poolt, kuid see riik või kui me tahame öelda riigid, seotud osapooled, sh ka tol ajal peale tungiv riik on olnud Eesti pinnal omavahel kokkupuutes ammustest aegadest saati, ja riik mida mina mõtlen tolle inseneri sünniriigina, omab olulist ajaloolist ja kultuurilist seost lisaks sõjalisele, Eestiga tollest ammusest ajast saadik. Tõsi, tegemist on meretaguse maaga mis oma kolooniat hoida ei suutnud, nagu Venemaa Alaskatki.

Edit, kuna ma pole 100% kindel kuidas hääldada inseneri nimes olevaid eesti tähestikku mitte kuuluvaid tähti nendele järgnevate tähtedega, siis ma kohe nime välja ei kirjuta.
Turist 47
Liige
Postitusi: 4321
Liitunud: 08 Nov, 2014 18:30
Kontakt:

Re: Viktoriin

Postitus Postitas Turist 47 »

Siki kirjutas:Mitte keegi pole mitte kusagil öelnud, et viktoriini vastuseid peab loomulikust intelligentsist teadma ja vastuseni jõudmiseks ...

Tänaseks on võib olla uus olukord, aga 29. nov. 2020 pidi vastust ise teadma
Viited allpool toodud.
Turist 47 kirjutas:Vabandust, aga kas vastamisel nö. abi-info vahendid lubatud ehk Peab ise teadma?
T.

Kriku kirjutas:Otsingumootoriga tuleb välja, nii et peab ise teadma.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36424
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Viktoriin

Postitus Postitas Kriku »

See oleneb ikka küsimusest. Osa küsimustest on sellised, et otsingu abil vastamine ei paku mitte mingit pinget.

Lennusadama angaarid olid muide esimesed, mida mina guugeldama hakkasin, aga ei suutnud tunnustele vastavat isikut tuvastada.
Dr.Sci
Liige
Postitusi: 3304
Liitunud: 30 Okt, 2015 11:59
Kontakt:

Re: Viktoriin

Postitus Postitas Dr.Sci »

Kriku kirjutas:See oleneb ikka küsimusest. Osa küsimustest on sellised, et otsingu abil vastamine ei paku mitte mingit pinget.

Lennusadama angaarid olid muide esimesed, mida mina guugeldama hakkasin, aga ei suutnud tunnustele vastavat isikut tuvastada.
Kusjuures, objekt, õigemini seos objektiga on õige.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 15 külalist