Viktoriin

Vaba foorum kus võib arutada mujale mittesobivatel teemadel.
Vasta
Kasutaja avatar
Manurhin
Liige
Postitusi: 5192
Liitunud: 09 Jaan, 2007 0:05
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Viktoriin

Postitus Postitas Manurhin »

häh kirjutas:Siksil pole originaalis massilülitit, massijuhe jookseb kohe ette kere külge.

Lisaks polnud neil kõigil tehasest tulles ka raadiot küljes, raadio kohta kattis plastmassluuk. Raadio oli pigem nagu lisavarustus, mille võis lisaraha eest juurde osta. Päris esimestele 03-dele ei saanud algul raadiot isegi lisana, sest Muromi raadiotehases alustati nende tootmist alles 1974. aastal. Sumpsi ots on see-eest parajalt bling küll:
Pilt
Kirves pole mänguasi, raiuge see omale pealuu sisse!
"Suured inimesed on ikka tõesti imelikud," ütles ta endamisi lihtsal moel, kui ta oma teekonda jätkas.
Illike
Liige
Postitusi: 814
Liitunud: 15 Jaan, 2013 9:51
Kontakt:

Re: Viktoriin

Postitus Postitas Illike »

M20 olid muuseas samuti raadio. Ei mäleta, et oleks olnud mingid tehiskattega istmed. Summutiotsa ei mäleta. Masslüliti oli salongis vasakul ees, samuti nagu M21-l. seega võiks ikka sobida Sinu küsimuse vastuseks kas M20 või m21.
Mõlemad autod olid tavakodanikel ostuloa alusel saada.
häh
Liige
Postitusi: 213
Liitunud: 23 Nov, 2014 20:42
Kontakt:

Re: Viktoriin

Postitus Postitas häh »

Väidetavalt pidi olema hilisem masin kui 407 mosse?
Illike
Liige
Postitusi: 814
Liitunud: 15 Jaan, 2013 9:51
Kontakt:

Re: Viktoriin

Postitus Postitas Illike »

Moskvits 407 hakati tootma 1958, seega võib lugeda M21 hilisemaks
bodom
Liige
Postitusi: 216
Liitunud: 01 Jaan, 2012 23:54
Kontakt:

Re: Viktoriin

Postitus Postitas bodom »

Kapten Trumm kirjutas:Ei ole Gaz-22, ütlesin eespool, et mittenomeklatuurne auto, sellise võis osta tavainimene, kel ostuluba olemas.
Gaz tehase autoga pole üldsegi tegemist.

....


M20 olid muuseas samuti raadio. Ei mäleta, et oleks olnud mingid tehiskattega istmed. Summutiotsa ei mäleta. Masslüliti oli salongis vasakul ees, samuti nagu M21-l. seega võiks ikka sobida Sinu küsimuse vastuseks kas M20 või m21.
vanahalb
Liige
Postitusi: 2618
Liitunud: 21 Juun, 2009 18:48
Kontakt:

Re: Viktoriin

Postitus Postitas vanahalb »

Moskvitch 408 Elite ?
häh
Liige
Postitusi: 213
Liitunud: 23 Nov, 2014 20:42
Kontakt:

Re: Viktoriin

Postitus Postitas häh »

408 elektriskeemis ei tohiks vaikimisi massilülitit olla. See koht tekitab minus ausalt öeldes segadust :D

Ma mingist kataloogist suutsin massilüliti vaid Luazil ja rafil tuvastada. Need võiks nagu tinglikult kvalifitseeruda "ostetavateks"?
https://autopiter.ru/russiancatalog/lua ... -massy-124
https://autopiter.ru/russiancatalog/raf ... atarei-136

Aga no muud kirjeldused.... :dont_know:

Vähemasti need skeemid mida vaatasin, ei näita massilülitit ka GAZ21 ja GAZ12 'l. 24'l pole, 24-10'l kataloog aga varianti massilülitiga näitab.
Dr.Sci
Liige
Postitusi: 3304
Liitunud: 30 Okt, 2015 11:59
Kontakt:

Re: Viktoriin

Postitus Postitas Dr.Sci »

null-kolmel on kandiline summutiots küll osadel fotodel vähemalt. Väga ei viitsinud googeldada aga paistab et ka massilüliti on olemas, samuti ka tekstiilsisu...
vanahalb
Liige
Postitusi: 2618
Liitunud: 21 Juun, 2009 18:48
Kontakt:

Re: Viktoriin

Postitus Postitas vanahalb »

Null-kolmel mu mäletamist mööda küll massilūlitit polnud. Juhe läks akust otse keresse ja massilülitina sai kasutada Kadaka turult ostetud kiiravatavat akuklemmi (mis õiget kontakti ei andnud ja aku enda klemmi ära põletas) Samast letist sai osta tuuning-summutiotsasid.

Mõnel M-408 - l mis originaalsuse pretendeerivad olen ma küll neljakandilist summutiotsa näinud. Toru avaneb siis allapoole. Massilülititest ei tea ja sisu ei mäleta.
Küll aga oli neid Moskvitshe igasuguses varustuses ja raadioasjanduses oli Moskvitsh Žigulist küll eespool. Neid tehti päris palju ekspordiks ja millegipärast välja praagitud masinaid said ka nõukainimesed osta.
Me külas oli ühel traktorimehel parempoolse rooliga Mosse, uuena poest ostetud. Mulle jäid sealt meelde vägev raadio ja keskkonsoolil pleksiklaasi all või sees olev supermodelli (tundus inglaslik maitse ) pilt. Sellisena oli juba tehasest tulnud.
häh
Liige
Postitusi: 213
Liitunud: 23 Nov, 2014 20:42
Kontakt:

Re: Viktoriin

Postitus Postitas häh »

Ühelgi tsiviilkäibesse mõeldud 70ndate aastate nõukogude sõiduautol ei tohiks tehaseseades massilülitit olla. Mossedel, ka 400 oli ilma.

Jutt on siis VAZ-ZAZ-IZ-MZMA/AZLK-GAZ. Ma ei tea 100% kindlusega muidugi väita, aga varuosakataloogid ja elektriskeemid nii näitavad.

Tehasest tulid massilülitiga LUaZ ja RAF

Ma olen vanahalvaga ühte meelt, raadio viitaks pigem mossele või iž'ile. Summutiotsaga on keeruline, Elite ja E1500 on enamuse piltide ja videote peal ümmarguse otsaga (aga on ka kandilist, kusjuures sellise pulli võrega veel). Väga ei viitsinud otsida muidugi ka :D

Kandilise otsaga pilte oli ka Kombist (kuivõrd see originaal on, iseasi).


Ütlen veelkord, siin on mingi konks :D
parkija
Liige
Postitusi: 1061
Liitunud: 04 Veebr, 2015 20:14
Kontakt:

Re: Viktoriin

Postitus Postitas parkija »

Mosse 403
häh
Liige
Postitusi: 213
Liitunud: 23 Nov, 2014 20:42
Kontakt:

Re: Viktoriin

Postitus Postitas häh »

https://www.abw.by/amp/novosti/used_cars/199385

Nõup.

Standardis oli raadio juba 402l sees.

https://youtu.be/VDeSooPJHLY

Alguses on näha kandiline summutiots, kahjuks ei näita lähemalt. V.a. massilüliti klapiks tegelikult 402ga.
vanahalb
Liige
Postitusi: 2618
Liitunud: 21 Juun, 2009 18:48
Kontakt:

Re: Viktoriin

Postitus Postitas vanahalb »

häh kirjutas:Ütlen veelkord, siin on mingi konks :D


On olemas teoreetiline võimalus et akf Trumm on ajanud segi massilüliti ja jalaga lülitatava kaugtulede lüliti :D
Need olid väliselt sarnased.
häh
Liige
Postitusi: 213
Liitunud: 23 Nov, 2014 20:42
Kontakt:

Re: Viktoriin

Postitus Postitas häh »

Pedaale ja jalaga vajutatavaid nuppe oli mingi moment tõesti palju. Vasakul pool oli tulede lüliti ja pesuri pump, paremal veel starter. 403 vist oligi selline? Või oli starter juba võtmega, aga vahet pole.

Ma ise kahtlustan mingit mosse eriseeriat. Aga selle teadmise jaoks peab teemat valdama.
retti
Liige
Postitusi: 1268
Liitunud: 13 Dets, 2004 22:14
Kontakt:

Re: Viktoriin

Postitus Postitas retti »

ZAZ - 968M
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: EiTahaÖelda ja 15 külalist