Integratsioon ja Eesti venekeelsed

Vaba foorum kus võib arutada mujale mittesobivatel teemadel.
Vasta
Kasutaja avatar
Sturmmann
Liige
Postitusi: 191
Liitunud: 02 Juun, 2005 15:24
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Eesti ajalugu vene koolides

Postitus Postitas Sturmmann »

Mind hakkas huvitama,et kuidas õpetatakse meil,Eesti Vabariigis,vene koolides ajalugu.Näiteks mida räägitakse Vabadussõjast ja 2 maailmasõjast,Eesti okupeerimisest,ENSV väljakuulutamisest.
Kasutaja avatar
hugo1
Liige
Postitusi: 2238
Liitunud: 01 Veebr, 2005 15:29
Kontakt:

Postitus Postitas hugo1 »

Lisaks veel, kuidas õpetatakse tänapäeva noortele ajalugu Venemaal. Eriti just seda osa, mis puutudab Baltikumi ja Poola okupeerimist 1939a. ja Talvesõda :?: :?: :?:
Meie võitluslipp sini-must-valge
aatekõrgusse näidaku teed!
Lehvi, lehvi sa hõõguma palged.
Süüta südames õilsuse leek.
Kasutaja avatar
Vabadus
Liige
Postitusi: 305
Liitunud: 23 Apr, 2005 12:38
Asukoht: Lõunas
Kontakt:

Re: Eesti ajalugu vene koolides

Postitus Postitas Vabadus »

Sturmmann kirjutas:Mind hakkas huvitama,et kuidas õpetatakse meil,Eesti Vabariigis,vene koolides ajalugu.Näiteks mida räägitakse Vabadussõjast ja 2 maailmasõjast,Eesti okupeerimisest,ENSV väljakuulutamisest.
Okupeerimist ilmselt sõnastatakse järgnevalt:
"Ja siis sellel ilusal päiksepaistelisel ilmal, liikusid meie suured seltsimehed, kelle kohal kumas punane viisnurga ülluse täht, Eestit vabastama." :roll:
Kasutaja avatar
hugo1
Liige
Postitusi: 2238
Liitunud: 01 Veebr, 2005 15:29
Kontakt:

Postitus Postitas hugo1 »

Mind hakkas huvitama,et kuidas õpetatakse meil,Eesti Vabariigis,vene koolides ajalugu.Näiteks mida räägitakse Vabadussõjast ja 2 maailmasõjast,Eesti okupeerimisest,ENSV väljakuulutamisest.
Ma küll ise ei tea, aga oletan, et Eesti - Vene koolides õpetatakse ajalugu sama programmi järgi, mis ka Eesti koolides. Iseasi on see, kuidas Vene meelsed õpetaja noortele asja tõlgendavad
Meie võitluslipp sini-must-valge
aatekõrgusse näidaku teed!
Lehvi, lehvi sa hõõguma palged.
Süüta südames õilsuse leek.
MOrav
Liige
Postitusi: 2150
Liitunud: 28 Dets, 2004 20:45
Kontakt:

Postitus Postitas MOrav »

Paar lugu kirillitsa tundjaile:

Антон Свешников

Борьба вокруг школьных учебников истории в постсоветской России: основные тенденции и результаты [Võitlus kooli ajalooõpikute ümber postsovetlikul Venemaal: Peamised tendentsid ja tulemused]

http://magazines.russ.ru/nz/2004/4/sv10.html

*

Мария Ферретти

Обретенная идентичность. Новая «официальная история» путинской России [Omandatud identsus: Uus "ametlik ajalugu" putinlikul Venemaal]

http://magazines.russ.ru/nz/2004/4/fe11.html

*

Андрей Портнов

Terra hostica. Образ России в украинских школьных учебниках истории после 1991 года [... Venemaa kujund Ukraina ajalooõpikutes pärast 1991. aastat]

http://magazines.russ.ru/nz/2004/4/port12.html

*

Виктор Шнирельман

Очарование седой древности: Мифы о происхождении в современных школьных учебниках

http://magazines.russ.ru/nz/2004/37/sh13.html

*

Muust samast võiks mõnda huvitada näiteks teemad:

"РОССИЯ И ГЕРМАНИЯ: ПАМЯТЬ И ПРЕОДОЛЕНИЕ ПРОШЛОГО"
"ФОРМЫ ПАМЯТИ"
"Интернационализация памяти"
"ЧАСТИЧНАЯ АМНЕЗИЯ"
"ЛИТЕРАТУРА МЕЖДУ ВОСПОМИНАНИЕМ И НАПОМИНАНИЕМ"
"ВОЙНА НА ЭКРАНЕ"
jm

praegu viimases numbris

http://magazines.russ.ru/nz/2005/2/
desert fox
Liige
Postitusi: 37
Liitunud: 14 Veebr, 2005 22:42
Kontakt:

Postitus Postitas desert fox »

venes lähtub see ilmselt riigi ametlikust poliitikast.
Kasutaja avatar
Kirveraidur
Liige
Postitusi: 110
Liitunud: 22 Mär, 2005 9:44
Asukoht: Emajõe delta
Kontakt:

Re: Eesti ajalugu vene koolides

Postitus Postitas Kirveraidur »

Vabadus kirjutas: Okupeerimist ilmselt sõnastatakse järgnevalt:
"Ja siis sellel ilusal päiksepaistelisel ilmal, liikusid meie suured seltsimehed, kelle kohal kumas punane viisnurga ülluse täht, Eestit vabastama." :roll:
Tuleb meelde see lugu, et kui enne sõda oli tšuktšil külmatunne ja näljatunne, siis peale sõda oli tal külmatunne, näljatunne ja sügav tänutunne kommunistliku partei vastu. :D
Kasutaja avatar
VANA LÖUKOER
Liige
Postitusi: 558
Liitunud: 17 Okt, 2004 17:52
Asukoht: Eestimaa,Läänemaa
Kontakt:

Postitus Postitas VANA LÖUKOER »

uurisin asja ja sain teada, et vene noored öpivad 100 % sama programmi järgi,mis eesti noored.küsitavus ongi nüüd selles,et kuidas keegi vene rahvusest ajaloo öpetajatest seda ajalugu tölgendab.Aga ega siis asi ei puuduta ainult vene rahvusest öpetajaid,neid ka eestlaste hulgas...aga olen alles hiljuti gümnaasiumi löpuklassi ajalooraamatut lugenud parimatest kohtadest (a´la Vietnami söda,2 mms,vabadussöda ) siis vöin julgelt öelda,et need on liiga pealiskaudsed, ja jätab hinge üsna suure tühiku.
VAREMEIST TÖUSEB KÄTTEMAKS !!!!

MAHA VALGED JUUDID !!!!!!!!
Kasutaja avatar
Nestonia
Liige
Postitusi: 72
Liitunud: 17 Aug, 2005 0:30
Kontakt:

Postitus Postitas Nestonia »

kahtlen kas saab kuidagi teisiti õpetada, sest 9nda ja 12nda klassi lõpueksam on nii venelastele kui ka eestlastele ühesugune, võibolla siis äkki venekeelsete eksamite hindajad näevad tööd teise nurga alt?
Arnold
Liige
Postitusi: 5110
Liitunud: 23 Jaan, 2005 16:26
Kontakt:

Postitus Postitas Arnold »

Mind nõukogudeaegne ajalootund küll "õiges" suunas kallutada ei suutnud ja arvan, et tänases Eestis on sama lugu - kui ikka kodust suurvene šovinism piimaga sisse imetud, siis õpeta mida tahes!
Kasutaja avatar
Marissa
Liige
Postitusi: 1069
Liitunud: 10 Juun, 2005 8:57
Kontakt:

Postitus Postitas Marissa »

hugo1 kirjutas:Lisaks veel, kuidas õpetatakse tänapäeva noortele ajalugu Venemaal. Eriti just seda osa, mis puutudab Baltikumi ja Poola okupeerimist 1939a. ja Talvesõda :?: :?: :?:
Ma ei tea kuidas seda tehakse Venemaal, aga kuidas Valgevenes, seda küll. Olen lugenud läbi Valgevene koolide õpiku ajaloos ja mind huvitas eriti II maailmasõda. Ma saan aru, et see rahvas kannatas palju selles sõjas jne. aga see mis noortele õpetatakse oli küll .... nojah, ma ei tahaks saada adminilt read only. Igal juhul kui ma selle läbi lugesin,vandusin omaette vähemalt neljas keeles. Üldiselt Soome töölisi mindi vabastama pahadest kapitalistidest, riigipiir oli vaja Leningradist kaugemale viia, sest muidu oleks soomlased niisama naljaviluks oma kauglaskekahuritega linna võinud kõmmutada, rahu sõlmiti ainult seetõttu et soomlased andsid alla, poolakatelt võeti tagasi ju ainult Valgevenele kuulund ajaloolised alad, Baltikum - ahjaa, sellist asja polegi: on Livlandia, Estlandia ja Kurlandia - ajaloolised vene alad.Ja seal seati õiglus jalule - saadi tagasi omal ajal kapitalistide poolt ära võetud pääs Läänemerele. Oh, seda jama oli seal palju.Uskumatu, et selliseid asju veel kirjutatakse, aga mis parata ... kuni Lukašenko seal eesotsas, ei muutu miski. Üldiselt oli see heas nõukogude aja stiilis kirjutatud õpik. Ja lugesin ma seda kevadel.
Kasutaja avatar
Sollmann
Liige
Postitusi: 1378
Liitunud: 31 Jaan, 2005 19:45
Asukoht: Planeet Maa
Kontakt:

Postitus Postitas Sollmann »

Marissa kommi põhjal:

2.MS kohta võiski seda oodata Lukašenko-riigilt. Huvitav, mida nad muinas- ja keskaja kohta ka kirjutavad, et vene hõimud käisid siinmail alailma meid millest vabastamas? Või oli tegemist lihtsalt ausate kättemaksuaktsioonidega tšuhnaade poolt eelnenud röövkäikudele?
Viimati muutis Sollmann, 20 Sept, 2005 7:34, muudetud 1 kord kokku.
TÕDEONAJATÜTAR
Kasutaja avatar
Marissa
Liige
Postitusi: 1069
Liitunud: 10 Juun, 2005 8:57
Kontakt:

Postitus Postitas Marissa »

Karl Sollmann kirjutas: Huvitav, mida nad muinas- ja keskaja kohta ka kirjutavad, et vene hõimud käisid siinmail alailma meid millest vabastamas? Või oli tegemist lihtsalt ausate kättemaksuaktsioonidega tšuhnaade poolt eelnenud röövkäikudele?
Ma viskasin selle varasemale osale ainult pilgu peale, sest see polnud nii huvitav, kui 20. sajand. Seal käsitleti ainult valgevene ja vene ajalugu.
Kasutaja avatar
Jimmy Ace
Liige
Postitusi: 62
Liitunud: 05 Sept, 2005 19:02
Kontakt:

Postitus Postitas Jimmy Ace »

Nõus Arnoldiga

Meenub 4.klassi ajalooõpik, kus olid väga ehedad pildid kulakutest ning maja- ja vabrikuomanikest. Kinnitan siinkohal, et ega ma seda jama eriti ei uskunud. Kehvem oli muidugi see, et adekvaatset infot nagu polnduki. Kardetavasti töötab nii Valgevene, kui Venemaa õppesüsteem põhimõttel- Kui tahad midagi uskuda, siis usu meie versiooni, sest muud pilti ei saa sa loodetavasti kunagi näha!
!!!
Kasutaja avatar
hugo1
Liige
Postitusi: 2238
Liitunud: 01 Veebr, 2005 15:29
Kontakt:

Postitus Postitas hugo1 »

Kardetavasti töötab nii Valgevene, kui Venemaa õppesüsteem põhimõttel- Kui tahad midagi uskuda, siis usu meie versiooni, sest muud pilti ei saa sa loodetavasti kunagi näha
Ei usu hästi, ajad on kõvasti muutunud, tänapäeval on internet.
Kuid ei tea, kui kättesaadav on see Venemaal, või Valgevenes tavainimesele.
Teine asi on see, et neid lapsi on vähe, kes vabast ajast ajalugu uurivad. Mina olin omal ajal vist oma klassis ainuke.
Meie võitluslipp sini-must-valge
aatekõrgusse näidaku teed!
Lehvi, lehvi sa hõõguma palged.
Süüta südames õilsuse leek.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 14 külalist