Võõrleegion

Väeosadest, nende ajaloost ja traditsioonidest. Nii Eestist kui välismaalt.
Vasta
Kasutaja avatar
taipohh
Liige
Postitusi: 320
Liitunud: 03 Aug, 2004 17:05
Asukoht: Kelder
Kontakt:

Võõrleegion

Postitus Postitas taipohh »

noh,on kellelgi midagi sellest head/halba rääkida,kogemusi või kuulujutte.Kuna ise olen parajalt laisk ja tööd ei viitsi teha 8) ,siis on tõsine plaan pärast Eesti sõjaväge sinna suunuda.
Kui ma oma suhkru normi ei saa, siis ma vihastan!
Epaminondas
Liige
Postitusi: 204
Liitunud: 01 Apr, 2005 18:33
Kontakt:

Postitus Postitas Epaminondas »

Sõber käis,, võitis kõik noorte vahelised võistlused, küüris lapiga põrandaid ja oli füüsilises osas kõva tegelane, aga kuu ajaga lendas välja.

Põhjuseks võis olla soomlasest Gestapo mehe valetamine tema kohta või see, et EL-i kodanikke ei taheta eriti võõrleegioni.

Sõber oli ka poksi teinud Eestis, aga sellest ta seal ei rääkinud.

Isiklik arvamus oli tal võõrleegionist negatiivne, ütles, et ei ole meiesuguste koht, et igasugused tsurbannid ja tondid kokku vajunud.

Esindan sõbra arvamust ja loodan, et te selles suhtes ei pahanda.

Isiklikult seda leegionit ei soovita, aga kui minna tahad, siis mine, usun, et Sina lendad ka välja :D

Kõike head,

Art
Kasutaja avatar
Clash
Liige
Postitusi: 70
Liitunud: 26 Veebr, 2005 19:46
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Postitus Postitas Clash »

Mul läinud aastal üks sõber ütles järsku, et lähme võõrleegionisse niisama lihtsalt. :shock:

Tema uudishimu rahuldamiseks otsisin võõrleegioni kohta ühe veebilehe mille üks veteran oli teinud, seal olid kirjas katsed, väeosad, palk ja mida iganes veel. Muidugi enam mul see leht meeles ei ole aga proovin välja otsida.
Kasutaja avatar
Clash
Liige
Postitusi: 70
Liitunud: 26 Veebr, 2005 19:46
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Postitus Postitas Clash »

Mitte seesama aga TUNDUB põhjalik http://lib.ru/TXT/franclegion.txt

Physically the Foreign Legion is not that hard - mentally it
can crack you down the middle - especially those from the
Western world.
Kasutaja avatar
Rändur
Liige
Postitusi: 1131
Liitunud: 02 Juul, 2005 7:48
Kontakt:

Postitus Postitas Rändur »

Selline leht on kus ex-leegionäri raamatu tutvustus. Näiteks see et teatud varustuse pead ise välja ostma (oh mis üllatus:) ja et teisel "viisaastakul" on palk parem aga võidakse nõuda tagantjärgi makse kuna siis oled Prantsusmaa kodanik:

http://www.foreignlegionlife.com/

Kunagine töökaaslane kadus sinna leegioni, kui käis tagasi mingi hetk siis said teised ka teada kuhu aasta tagasi läks. Olevat rahul, palgaga ja puha.

Isiklikult olen seda kaalunud. Arvestades et iga kapral võib sind juba katsete ajal klobida ja et sinna igast retse Mongooliast pakku läheb siis on asi veidi kahtlane.
Vaatasin ka kunagi dokumentaali, oli vist Discovery oma, The Warriors of Foreign Legion. Vedas seal mingi slovakk päev otsa kivilahmakaid ühest kuhjast teise kõrbepäikese all kuni pilditu.

Arvan ka et kuulujutte on rohkem kui asi seda tegelikult väärt aga kuna oma silm on kuningas ei saa eales enne selget sotti kui ise pole näinud-käinud. Kollijutte räägitakse iga teise organisatsiooni kohta kuid enamasti on need fantastika...
Pealegi läheb iga dekaadiga kogu olemine igas armees lõdvemaks nii et tosin aastat tagasi kirjutatud mälestused ei pruugi enam üldse kehtida.
oleng
Liige
Postitusi: 57
Liitunud: 03 Juun, 2005 19:21
Asukoht: est
Kontakt:

Postitus Postitas oleng »

ple seal hullu yhtigi .lihtsalt on hetki kus on igav ja sis tuleb koju igatsus'
mida ei tea see huvitab
Veltu
Liige
Postitusi: 605
Liitunud: 02 Nov, 2005 19:34
Asukoht: Minu kodumaa on N-Liit.
Kontakt:

Postitus Postitas Veltu »

Kui sa tõesti olid "prantsuse võõrleegioni 2rygemendi langevarjur",siis võiskid pikemalt oma muljeid vahendada.Siin on lausa terve trobikond inimesi,kellele see jutt oleks lausa palsam kõrvadele.
Ära hirmuta!
Ära tee ulakust!
Koera, kes kogu aeg haugub, pannakse kõige vähem tähele
[img]http://www.hot.ee/emulaator/toetan4.gif[/img]
Elagu sõnavabadus!
Aspelund
Liige
Postitusi: 1142
Liitunud: 04 Mai, 2005 10:45
Kontakt:

Postitus Postitas Aspelund »

Teadaolevalt on vähemalt üks eestlane tulnud sealt tagasi ka väikese urni sees.

Asp
Aleks
Liige
Postitusi: 695
Liitunud: 14 Okt, 2005 18:25
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Aleks »

Mul on 4 tuttavat leegionis olnud - 2 eestlast, soomlane ja venelane. Peterburi kutt teenis üle 3 aasta seal ja selle aja sees jõudis ka Aafrikas sõdida. Somm oli aasta ja eestlased mõned kuud. Füüsiline trenn oli kõva, süüa sai väga hästi, kuid palk ei pidanud algul suurem asi olema. Muidu oli nagu [vene] sõjaväes ikka - kui suudad enda eest seista ja füüsilise välja kannatada pole hullu midagi. Palju pidi olema rahvast endistest ida bloki maadest - eriti Poolast. Kõik nad lasid sealt, puhkusele minnes, erinevatel põhjustel jalga - nii et Prantsusmaale neil enam asja ei ole.
Olen huvitatud Kaitseliidu ja Kaitseväe rinnamärkidest, autasudest, dokumentidest ja sümboolikast 1918 - 1940. Võimalik erinevad variandid - ost, vahetus jne. Telefon 5092935.
kapten.
Liige
Postitusi: 68
Liitunud: 18 Nov, 2005 21:13
Kontakt:

Postitus Postitas kapten. »

Mul ka sõber läks 1998 aastal ja viimased 3a. pole tast midagi kuulda.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 13 külalist