www.militaar.net

Militaarteemad minevikust kaasaega
Tänane kuupäev 21 Okt, 2021 23:07

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]
Tee uus teema Vasta teemale  [ 160 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 18 Dets, 2010 14:32 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Liitunud: 23 Jaan, 2006 15:10
Postitusi: 2930
Asukoht: Kodutares
Postimehe paberväljaandes seisab, et oravapartei kaotas detsembris 7 % elanikkonna toetust. Põhjuseid tuuakse esile mitu, kuid riigikaitse teemat mitte...
Kas tegu on kallutatud käsitlusega - võta kinni...

terv
o


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 18 Dets, 2010 15:17 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Liitunud: 12 Apr, 2006 16:49
Postitusi: 18464
Laari poolt põllumajanduse tapmise üle halajatele- pikemaajaline trend paistab näitavat, et adra järel tatsuv jalg saab olema järjest õigemal teel....vaadates seda, mis toiduainete hindadega maailmas toimub.

_________________
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 18 Dets, 2010 16:24 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Liitunud: 20 Jaan, 2007 16:00
Postitusi: 949
kangelaspioneer kirjutas:
Niisiis, oleme kõik asjast absoluutselt valesti aru saanud. Kuidagi pole see tõsiasi meile kohale jõudnud, et reform on aegade algusest alates olnud ajateenistusel põhineva armee eestseisja ja propageerija: http://www.delfi.ee/news/paevauudised/e ... 9&l=fplead


Irooniliselt öeldes, et Ref on nagu Arnold Rüütel - ütleb midagi välja ja siis peab PR-ešnikute armee hakkama tõlgendama ja seletama, et mida vana tegelikult mõtles....
Ei, tegelikult on tegemist tavalise poliitikaga
- ideoloogiliselt palga-armeed pooldava erakonna seltsimehed vaatasid, et peaks programmi kohendama
- mingi lauaülem, kes asja olemust ei jaga ja kellel rahva-armee usk puudub hakkas siis kirjasõna seadma. Redigeeris vana programmi sõnastust, kuulas erakonnakaaslasi, kes usuvad endiselt palgaarmeed aga on kuulnud et rahvale väga ei meeldi ja sogasid midagi
- sulesepp siis kirjutas aga sõnastus on selline et siga ka ei näksi või kui näksib siis ikka sedapidi, et palgaarmee on mycke bra
- lihtne inimene, urgitsev ajakirjanik ja IRL, kellel eriti millegi muu peale kampaaniat ehitada ei ole lugesid endale vajaliku välja
Kui asja algusest peale samamoodi oleks aetud nagu Ansip IRL-i valijaskonda tõmmates Pronksiasja ajas, siis oleks programmis olnud midagi stiilis "tugevdatakse Eesti kaitsevõimet... ajateenistusega kaetuse arendamise ja elukutseliste sõjaväelaste professionaalsuse tõstmisega... ostame tanke ja teeme pauku..." Kõik ilus. Laar poleks pildinurga pealegi pääsenud. Nüüd küüri mingi programmikirjutajast poisikese kakki.

Lemet kirjutas:
pikemaajaline trend paistab näitavat, et adra järel tatsuv jalg saab olema järjest õigemal teel....vaadates seda, mis toiduainete hindadega maailmas toimub.


Pikemaajaline trend näitab ka seda, et Eesti klimaatilised tingimused (vegetatsiooniperioodi pikkus, keskmine ja min/max temperatuur) ei muutu toiduainete kallinedes soodsamaks. S.t. alati leidub keegi, kes suudab Eestist odavamalt toota. Muud sisendid nagu kütus, väetised ja kemikaalid on kõigi jaoks sama kallid. Ma ei näe ka neid miljardeid mida eelarvest põllumajanduse subsideerimiseks kasutada. Surnud ring.

Eesti klimaatilised tingimused ja rahalised kitsendused põllumajanduspoliitikas on sama mis kaitsepoliitikas vene naabrus. Oleks me Portugal, siis poleks meil sõjaväge ilmselt üldse vaja.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 18 Dets, 2010 17:08 
Eemal
Liige

Liitunud: 23 Dets, 2008 21:14
Postitusi: 247
Väga lilleliseks on elu maalitud... Kaua, liiga kaua on Vanas Euroopas rahu püsinud... Kõik on vikerkaarevärvid omaks võtt ja leiba ja liha saab ju poest... Piisab ühest korralikust vene mässust, kui ärgatakse... Ja see mäss ei pruugi alata Venemaalt...


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 18 Dets, 2010 17:34 
Eemal
Liige

Liitunud: 31 Mai, 2007 14:17
Postitusi: 3406
Teatud piirkonnad suudavad küll odavamalt toota, aga ei suuda toodangut tõsta lõpmatult ehk suurem osa täitmata nõudlusest jääb ikka nendele, kelle omahind on kõrgem, kuid ikkagi odavam kui vabalt kujunev maailmaturu hind. Lääne-Euroopaga oleks Eesti juba praegu konkurentsivõimeline, kui põllumajandustoetused lõpeksid (praegu Eesti kahjuks). Kliima soojenemise puhul Eestis vegetatsiooniperiood pikeneb ja on veel üks asi meie kasuks - Eestis ei ole ega tule veepuudust, mis mujal lõuna pool järjest süveneb kliima soojenedes.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 18 Dets, 2010 17:49 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Liitunud: 26 Juul, 2005 13:09
Postitusi: 5767
kangelaspioneeri poolt saadetud reformarite seletuskirjast.

Tsiteeri:
Eestile tagatakse parim julgeolek läbi NATO kollektiivkaitse, kui meie peamise julgeolekutagatise, ning esmase iseseisva kaitsevõime professionaalsuse arendamise.


Mis asi see esmase kaitsevõime professionaalsuse arendamine on?

Tsiteeri:
Siinkohas veel kord – olge kindlad, et Reformierakond oma riigikaitsepoliitikas baseerub kutselisel kaitseväel, kaitseliidul ja ajateenistusel.


Mis on kutseline kaitsevägi?

Reformarid muudkui suurendavad kutseliste kaitseväelaste arvu. Nad võiks esimeses järjekorras mõelda personalikvaliteedile ja täitmata kohtadele senistes struktuurides. Kaadri mehed võiks seda konnasilma paremini lahti kirjutada. Praegu paistab küll, et võtame aga mehi rohkem palgasaajate nimekirja, kuid senised kaadriga seotud murede kandjaid oleks siis rohkem.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 18 Dets, 2010 21:23 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Liitunud: 28 Juul, 2005 16:35
Postitusi: 33439
Reformarid ei jaga teemat, kuid odava populaarsuse nimel ei häbene suud täis võtta.

Ebakompetentsus ja riigikaitse toimemehhanismide mittetundmine lausa karjub vastu nendest RE "riigikaitseprogrammidest". Aga kui partei annab ameti, annab ka mõistuse ja Raidma-taolised arvavad omas elukauguses, et mis see KV siis Päästeametiga võrreldes nii erinev on, sõidavad samamoodi veoautodega, kannavad vormi ja on mingis valmisolekus.

Tsiteeri:
Nad võiks esimeses järjekorras mõelda personalikvaliteedile ja täitmata kohtadele senistes struktuurides


Tegelikult on ju lihtne - suure osa kaadrist annab ju Scoutspataljon, laseme haridustaseme lati alla 3. klassile ja kaotame riigikeele nõude - teeme väljaõppes väikesed kirjaoskuse arendamise kursused ja- TEHTUD, ongi ülimalt professionaalne armee loodud 8) :write:

Siit üleskutse: kodanikud, kes te olete kursis Soome KV toimimise ja väljaõppeprotsessiga, kirjutaks ühe lookese ja avaldaks selle nt Delfi arvamusrubriigis. Mina kahjuks soome keelt ei tönka ja nende alusmaterjalid netis puha soomekeelsed. Eesmärk - lükkaks ümber selle mulli, kuidas soomlased lambist 6 kuuga hakkama saavad ja selgitame, mida RE "asjatundjad" rumalusest või pahatahtlikkusest ütlemata jätavad.

_________________
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 20 Dets, 2010 21:28 
Eemal
Liige

Liitunud: 07 Veebr, 2009 13:28
Postitusi: 720
denis23 kirjutas:
Ma arvan, et kõik te eestlastest rahvuslased peate tunnistama ausalt - EV millle eest võideldi Laulurevolutsiooni ajal - seda pole enam olemas.

Ei ole tänaseks päevaks Eesti Vabariik rohkem iseseisev kui see oli 80ndatel ENSV. Oma raha 2 nädala pärast läinud on.
Sama moodi piimapakendi ja kanamunade kuju otsustatakse kuskil Liiduministeeriumis, nagu 30 aastat tagasi.

Tänaseks on võõromanikutele kuulub oluliselt suurem osa EV majandusest, kui oli 30 aastat NLiidu keskalluvusega ettevõtete osakaal.

Viimase 20 aasta jooksul Eestist on lahkunud rohkem eestlasi, kui oli läinud 40 ndatel nii Läände kui ka Siiberisse kokku ja nende asemel kavatsetakse tuua uut võõrtööjõudu kelle jaoks kehtivad kõik ELi sotsiaalsed garantiid.
Ning sama moodi saadetakse eestlasi Afgaani võõra sõda pidada.

Ja EV Peaminister propageerib viisavabadust ja vabakaubandust Venemaaga - mitte et talle see meeldiks, vaid sellepärast, et Brüsselist tuli selline korraldus.

Nii et mina arvan, et ega Eesti armeel pole suurt mõtet ausalt öeldes. Kellega teie võitlema kavatsete? Venega? Venemaa valitsejad ei tee piiksugi Eesti suunas, kui see pole heaks kiidetud ning kokku lepitud Brüsseli ja Columbia D.C. poolt. Nende lapsed elavad elupõletajate ammu Londonis ja Lasuurrannikul, nende kontod lääne pankades varsti lähevad lõhki dollaritest ja eurodest - kas te usute et need riskivad selle kõigega mingi soise ja tuulise maalapi pärast??

Ja kui ühel hetkel saabki see Vene tulek Brüsseli poolt kiidetud - uskuge mind, siis EV Peaminister võtab need vastu Narva sillas lilledega - ja hea, kui tal roosa naispesu ja võrksukke seljas sel ajal pole.

Üldiselt realistlikumad eestlased midagi taolist ette kujutasidki. Loodeti ju esialgu ainult IMEt-Ise Majandavat Eestit. Et Lasnamäe suurust areaali muulasi Rakvere kanti ei tuleks, ei võõrväed ei reostaks mõttetult maad jne.
Sinu selline suhtumine tuleb tuttav Lutsu memuaaridest kus tsaariajast Eesti Vabariiki jäänud venelased, kes seda riiki Kartulivabariigiks kutsusid. Suurt õnne neile siiski 40 aasta ei toonud, olid nad ju paljud valest klassist.
Praegu Moskvas vene rahvuslastel samuti põnevad päevad-eks näeb mis sellest veel saab. Rahvuslastel üldse raske igalpool
:idea:


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 21 Dets, 2010 0:31 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Liitunud: 12 Apr, 2006 16:49
Postitusi: 18464
Reservohvitser Raul Rikk on uue kirjatööga maha saanud, sedapuhku EPL-is.

http://www.epl.ee/artikkel/589533#lower_vote

Tsiteeri:
Vajame riigikaitseakadeemiat


Veidi küll OT, aga siiski...

_________________
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 21 Dets, 2010 1:46 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Liitunud: 23 Jaan, 2006 15:10
Postitusi: 2930
Asukoht: Kodutares
OT küll, aga laiemas plaanis on tegu sama ämbriga. Kui see on tellimus, siis tähelepanu kõrvalejuhtimiseks... Kui vaene mees seda kõike aga tõsiselt mõtleb ja ka partei seda meelt on ...
Vaene riigikaitse. Võtab ohkama... :dont_know:

terv
o


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 21 Dets, 2010 18:04 
Eemal
Liige

Liitunud: 16 Veebr, 2010 17:13
Postitusi: 169
R.R-i kirjatükk> mittemidagiütlev hülgemöla.
Isegi meie programm on parem :twisted: > kirvega väljaraiutud klaver


Viimati muutis eldrp, 21 Dets, 2010 21:40, muudetud 1 kord kokku.

Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 21 Dets, 2010 20:04 
Eemal
Liige

Liitunud: 15 Apr, 2006 14:49
Postitusi: 427
Asukoht: Eesti
Ärge rehvorme nii väga siunake,paistab nad on kaitsevõimele andnud suure panuse.Medemaa ajaleht avaldas oma lisas vikiliksist saadud USA Tallinna saatkonna memo:
Nr 212: Oravsõdurid

Eesti on palgasõjaväele üleminekuks valmis! Peaminister Ansip kutsus meid täna täiesti salajasele demonstratsioonile. Sõitsime ühte majja, kus ta näitas meile Eesti tulevast palgasõjaväge – oravaid.

Oravad olid taibukad, hästi välja õpetatud ja tigedad, s.t püüdsid meid läbi kuulikindla klaasi pisikestest püstolitest maha lasta. Meie küsimusele, kuidas õnnestus oravaid nii hästi dresseerida, vastas Ansip, et igale oravale on siiratud osa mõne sellise reformierakondlase ajust, kes seda nagunii ei kasuta. Nimetati Rahumägi, Antropovit, Ojulandi. Kas ka Ansip ise on mõnele oravale osa oma ajust loovutanud, ei saanud me diplomaatilisest viisakusest küsida.

allikas: http://www.ekspress.ee/news/paevauudise ... d=36903539

_________________
Parem peenike peos, kui punalipp katusel!


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 22 Dets, 2010 0:28 
Eemal
Liige

Liitunud: 28 Aug, 2007 3:06
Postitusi: 2237
eldrp kirjutas:
R.R-i kirjatükk> mittemidagiütlev hülgemöla.
Isegi meie programm on parem :twisted: > kirvega väljaraiutud klaver

Suured juhid ja õpetajad, miks arnold oksmaa siin ikka veel sõna võtab?

_________________
sitt päev, kellele kurdad


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 22 Dets, 2010 1:42 
Eemal
Liige

Liitunud: 17 Aug, 2007 18:05
Postitusi: 366
Asja juurde.

Mulle isklikult ajateenistus on loomulik osa eesti noorsoo koolikohustusest ja kodanik peab pyssi käes hoidma, et temast saaks ikka öige kodanik. Aga....

Arvan et niipalju kui nato-l on vaja elukutselisi peab neid olema.

Sellepärast et:
ei korduks 1991 körbesöda, kus neli B52 pommitajat lendasid yle jalaväediviisi, tegid kahjutuks yle 90% transpordivahenditest ja kogu ylejäänud söja, tegeles diviis mitte kui millegagi. Pold millegagi kedagigi möjutada miskitki moodi. Kui siis B52 veel korra yle lendasid, tegi diviisi isikkoosseis asjade seisut praktilised järeldused ja köndisid koju valgeid rätte lehvitades.

Kuigi me ei ole körbes ja kuigi B52 arvatavasti pommitama ei tule, on meil vaja "katust". Selleks et katus oleks, on vaja proffe ja Natot.

Kui on valik, et 5 eesti brigaadi vms yksi, vöi 1 eesti brigaad + nato... No paneb mötlema.
Aga kui on yks eesti brigaad ja nato hilineb, paneb mötlema.
Samas peab see yksik brigaad oelma nii liha suled nahk ja sörad köik koos ja korraga, ymberpaigutatav kiirreageerija körbest artikani.

Kokkuvöte:
- ilma proffidetta on kaitsevägi koolipoiste suvepäevad vol 2.
- ilma ajateenistuseta ei ole reservi ja kaadrit.
- ilma natota ei ole parem
- lähima kymne aasta jooksul ei ole oodata venemaa täielikku demokratiseerumist ja muutumist jöukaks heaoluyhiskonnaks, kes ei taha kellegagi södida, sest odavam on kokkuleppida ja osta.

Mis variandid siis jäävad?

- kui vähendada ajateenistuse aega tuleb tösta intensiivsust
- et tösta iontensiivsust on vaja lisakaadrit
- lisakaader on nii ehk naa proffesionaalid

Kiirreageerijateks ja natole on vaja elukutselisi täiskomplektseid yksusi, see et on osaaajaga koolitaja ja poolekohaga kiirreageerija.. no ma ei tea kas önnestub.

Muidugi kui aretaks variandi, et:

Ytleme elukutseline jalaväekompanii. Värvatakse, koolitatakse, käib ära soojal maal. Nii tuleb eesti tagasi, puhkus 30 ööpäeva köigile, osa läheb reservi, siis:

- Kompanii on kolm jalaväeryhma ja MP ryhm,

- iga elukutseline jalaväeryhm saab ylesande koolitada 1 ajateenijate kompanii,
- elukutseliste ryhmaylem on peakoolitaja,
- jaoylemad ja rivikoosseis moodustavad kolm koolitajate gruppi,
- igale elukutseliste jagu on koolitajate grupp ajateenijate ryhmale
- iga koolitajate grupp viib läbi öppekava kohase yksikvöitleja ja
erialaspetsialisti öppe ajateenijate ryhmale,
- kui yksikvöitleja ja eriala käes aga anda minna jao ja ryhma
treeningud,

Tean et hirmus pudru ja kapsad, aga nönda elukutseliste yksus pysiks koos ja oleks kasutatav, oleks osalsied ajateenijate öppes, ajateenijate öppe läbiviimine ei ole aint loetud koolitajate kaelas.. mnjahh.

Ja kellel närvid veel terved ja naine elukaaslane on asjad ukse taha töstnud, need sooja maa kaudu teisele ringile? Ou mama... kuidagi palju tahetud....

Et nohh, kui asi selgelt silme ees olemas vöib ju planeerida mida iganes, oleks aga löpuks see selgus milline see löppresultaat olema peab.

See on siis juhul kui peab hirmsasti reformima hakkama seda ajateeniajte öpet ja lyhendama ajateenistust.

No kas ikka peab? Kas tasub ajsa Jälle refurmima hakata?


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 22 Dets, 2010 4:45 
Eemal
Liige

Liitunud: 24 Jaan, 2005 23:21
Postitusi: 239
Asukoht: Keila
http://www.postimees.ee/?id=361100

Mida iganes...


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 160 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: skulmars ja 14 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Eestikeelne tõlge phpbb.ee poolt