Kas N Liidus oli ka midagi head?

Vaba foorum kus võib arutada mujale mittesobivatel teemadel.
Vasta
Kasutaja avatar
Sho
Liige
Postitusi: 2935
Liitunud: 26 Jaan, 2009 18:45
Asukoht: Viljandi
Kontakt:

Re: Kas N Liidus oli ka midagi head?

Postitus Postitas Sho »

Lemet kirjutas: No aga kui niipalju aega oli, et inimesi linnast evakueerida
Seda aega oleks olnud siis kui sõda oleks plaanipäraselt alanud. Nagu siin varemalt kirjutati.
Aga kui imperialistlik vaenlane oleks ise esimesena rünnanud, nagu Hitler, siis oleks piirdutud ainult platsile ülesrivistamisega.. et langenute arvestus lihtsam oleks.
Lemet kirjutas: Ja jällegi- kui toona oli s..ti ja praegu on hästi, siis milline on EV suutlikus linnast inimesi maarajoonidesse evakueerida. Ja neid seal nädalat kaks toita ja soendada.
Kahe nädalaga mitmeaastane sõda ju ei lõpe. Pealegi on kapitalimaades evakueerimise asemel teine strateegia - minu kodu on minu kindlus. Ehk istuge kriisi ajal kodus ja kindlustage see ise.
Võtke teed ja tulge homme jälle..
Kasutaja avatar
Sho
Liige
Postitusi: 2935
Liitunud: 26 Jaan, 2009 18:45
Asukoht: Viljandi
Kontakt:

Re: Kas N Liidus oli ka midagi head?

Postitus Postitas Sho »

ppp kirjutas: Selge on see, et ei tohi midagi midagi endiseaegset kiita, sest see on vale.
Kuidas ei tohi?
Täiesti tohib kiita endist ehk esimest EW-d..
Võtke teed ja tulge homme jälle..
tommy
Liige
Postitusi: 3638
Liitunud: 02 Veebr, 2005 20:50
Asukoht: Eesti
Kontakt:

Re: Kas N Liidus oli ka midagi head?

Postitus Postitas tommy »

Ükspäev hiljuti lugesin ühe moskvalase kirjutist, mainis, et nii ja naa, aga hirmu homse päeva pärast oli tollal vähem ja kindlust rohkem.
Lollimat juttu on raske leida.
Hirm oli Nõukogude ühiskonna peamisi alustalasi.
Ja kindel ei saanud lihtne inimene toona olla ei milleski.
Peter[L+]
Liige
Postitusi: 159
Liitunud: 10 Juul, 2010 9:56
Asukoht: Harjumaa
Kontakt:

Re: Kas N Liidus oli ka midagi head?

Postitus Postitas Peter[L+] »

Mis aastal sa sündinud oled-?
Piire mis on mõõgaga tõmmatud - pliiatsiga ei paranda [M.Jakobson]
Mari
Liige
Postitusi: 138
Liitunud: 08 Jaan, 2010 9:31
Kontakt:

Re: Kas N Liidus oli ka midagi head?

Postitus Postitas Mari »

metssiga kirjutas:Kas täna siis ei käi?? Vahest vahe on, et täna peab ise nõudma?? Ükski sünnitaja ilma abita ei jää, ka Eesti Vabariigis, tule taevas appi.
Kodus vastsündinut vaatamas tõesti keegi ei käinud ja ka halvatu hooldamist kordagi keegi ei kontrollinud (hoodasin üle aasta). Samas traagiliselt ka ei maksa võtta, perearst tunneb mu olusid varasemast, suuremate laste tõttu, võib-olla seetõttu. Aga mõte vilksas peast läbi küll, et keegi erapooletu isik/institutsioon võiks, nagu vanasti, rutiinses korras käia ja olukorra üle vaadata. Siis oleks vähemalt kellelgi aimu, kui kuskil ollakse murdumas. No ei lähe enamus ise kurtma.
Ma leiaks veel ühte-teist, mis meeldis tänasega võrreldes, aga seda ei maksa küll mingil kombel nõukogudelembuseks või nende aegade tagasiihaldamiseks lugeda. Ega mingit sorti propagandaks. Tollane võim oli tülgastav.
Ühe meeldiva küljena pakuks veel välja omandiuhkusest pakatavate ja teiste liikumist ähvardavate eraomanike puudumise tol ajal. Kupatasin maal olles mõned aastad tagasi teismelised poisid (oma poja ja selle paar sõpra) ümbritsevaid maid-järvesid avastama. Asustus on seal pea olematu. Asi lõppes teisel pool järve, kus üks peremees ähvardas koera (kõrvalseisva buldogi) kallale ajada, kui nad kohe ei kao. Poisid polnud kellegi õue lähedalgi. Poisid vabandasid. Ütlesid, et liiguvad ainult metsa äärt mööda kuni teeni (nad tulid suunast, kus pole ühtegi teed). Ja rohkem nad iseseisvalt ümbrust avastama ei kippunud. Kahjuks.
Peter[L+]
Liige
Postitusi: 159
Liitunud: 10 Juul, 2010 9:56
Asukoht: Harjumaa
Kontakt:

Re: Kas N Liidus oli ka midagi head?

Postitus Postitas Peter[L+] »

hirm - mille ees-?
Oma elu ajal -nooruses mina ei tundnud hirmu. Ilmselt selle pärast, et olin noor ja ... Elu oli kehv - tõesti - aga me ei tundnud hirmu.
Mu ema, kes on viitnud kaks eluperioodi siberis - rääkis, et hirm tegelikult kadus peale Stalini surma. Kuigi meie peres kunagi jõulusi ei peetud.
KGB(oskad sellest rohkem rääkida) - tegutses. Värvati agente, ka kooliõpilaste seas - .. See ei muutnud midagi - või--?
Praegu on inimestel hirm oma tuleviku ees. Kas jõuavad maksta oma korteriliisinguid ja küttearveid -kas see on vale -?
Mis on siis muutunud- ja mis on parem (jätame loosungid kõrvale)
Piire mis on mõõgaga tõmmatud - pliiatsiga ei paranda [M.Jakobson]
Kasutaja avatar
Sho
Liige
Postitusi: 2935
Liitunud: 26 Jaan, 2009 18:45
Asukoht: Viljandi
Kontakt:

Re: Kas N Liidus oli ka midagi head?

Postitus Postitas Sho »

Peter kirjutas:Oma elu ajal -nooruses mina ei tundnud hirmu. Ilmselt selle pärast, et olin noor ja ... Elu oli kehv - tõesti - aga me ei tundnud hirmu.
Ja praegu tunned hirmu ja kardad, et tullakse järele, väänatakse käed selja taha ning viiakse KAPO keldrisse?
Huvitav..
Võtke teed ja tulge homme jälle..
Lemet
Liige
Postitusi: 19944
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Re: Kas N Liidus oli ka midagi head?

Postitus Postitas Lemet »

Nii kummaline kui see ka mõnele tunduda võib, ei hoidnud ka mina oma lõugu eriti koos ja -ena imet- ei langenud ka mitte repressioonide ohvriks. Kusjuures tuli töötada koos asutuse partorgiga ja see vaene saks ei osanud lõpuks meie (meid oli lausa mitu vastalist) pindakäimiste peale muud kosta kui et me pidada kõike valesti tõlgendama. Aga jah- hirmu küll ei olnud. Kui oleks toona teadnud seda, mida praegu, siis oleks võib-olla kartnudki :scratch:
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40226
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Kas N Liidus oli ka midagi head?

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Vaatan, vahepeal on siin kõvasti puusalt jälle pandud.

Näiteks:
Lollimat juttu on raske leida.
Hirm oli Nõukogude ühiskonna peamisi alustalasi.
Ja kindel ei saanud lihtne inimene toona olla ei milleski.
Huvitav, kuidas seostuks selle hirmu ja kindlusega selline väike probleem nimega sündivus? Mille seis tänases hirmuvabaduses peaks OK olema?
Mitte, et ma nõuka fänn oleks, aga nii puusalt ei maksa ka tulistada, tommy.
Pane siia kõrvuti sündivus 1980-1990 ja 2000-2010 ja räägiks edasi? ENSV võidab pika puuga.
Kui vaadata trende, siis lapsi ei tehta, kui on elu väga ebakindel - mina näitas muuhulgas sündivuse langus masu tõttu.
Väike vihje lk 7
http://www.sm.ee/fileadmin/meedia/Dokum ... Eestis.pdf
Sündivus TÄNA Eestis on võrreldav II maailmasõja ajal (kus arusaadavalt oli muudki kui lapsi teha), kus inimesi aeti laagritesse, Siberisse ja võõrasse mundrisse.

Järgmine lollus:

Väide:
siis milline on EV suutlikus linnast inimesi maarajoonidesse evakueerida. Ja neid seal nädalat kaks toita ja soendada
Vastuväide:
Kindlasti parem kui N.Liidu suutlikus eestlaste kontekstis seda teha
Sellist lollust on isegi raske kommenteerida :rip:

Mis puudutab varjendeid Tallinnas, siis tehke üks jalutuskäik mõnes mikrorajoonis nt Sõpruse puiesteel, Linnu teest TTÜ poole ja vaadake lahtiste silmadega ringi. Mis imevägi pani riigi ehitama maa-alused garaaze, kui maapealse ehitamine on kordi (eriti paepinnasel) odamam?
Viimati muutis Kapten Trumm, 15 Veebr, 2012 15:59, muudetud 1 kord kokku.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Peter[L+]
Liige
Postitusi: 159
Liitunud: 10 Juul, 2010 9:56
Asukoht: Harjumaa
Kontakt:

Re: Kas N Liidus oli ka midagi head?

Postitus Postitas Peter[L+] »

Ei - aga miks sa püüad tolmutumisega põhivärve segada.
Sa oled meister näomaalingutes- tean- sa oled meister.
Ma ei tea(kuigi olen mudelite oksa piisavalt läbi lugenud), kas sa oled püüdnud kunagi kuvada "nende"nägudele ka hirmu -? Kuidas see õnnestus-?
Ma jätan omale õiguse olla erimeelt.
Piire mis on mõõgaga tõmmatud - pliiatsiga ei paranda [M.Jakobson]
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40226
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Kas N Liidus oli ka midagi head?

Postitus Postitas Kapten Trumm »

minuga räägid või?

Mis oli ENSV ajal tõesti ja tõendatult paremini - inimeste kindlustunne (pisku oli tagatud kõigile).
Mis väljendus arvuliselt ENSV õitsejal sündivuses, mis ületab EV õitseaega pea 2 korda.
Defitsiidi, korterijärjekordade ja vaesuse kiuste.
Ja tänu millele me võime nautida 10% majanduskasvu ning olla Euroopa priimus.
Mis saanuks siis, kui töökäsi oleks täna kolmandiku kuni poole vähem?

Vahumeistrid viskaks ka selle üle parda kui paha-paha asja.
Mina arvan, et selles distsipliinis tasuks meil õppida, sest tänane sündivus meid kaua ei toida.
Täitsa huvitav oleks võrrelda noorte tervislikku seisundit kajastavaid uuringuid, kardan, et selles võistluses võidab
taas viineri- ja hamburgerivaba ENSV pika puuga.

Lihtsalt kaks karmi tõsiasja, mida oleks naeruväärne eitada.
Viimati muutis Kapten Trumm, 15 Veebr, 2012 16:06, muudetud 2 korda kokku.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Kasutaja avatar
Sho
Liige
Postitusi: 2935
Liitunud: 26 Jaan, 2009 18:45
Asukoht: Viljandi
Kontakt:

Re: Kas N Liidus oli ka midagi head?

Postitus Postitas Sho »

Lemet kirjutas:Kui oleks toona teadnud seda, mida praegu, siis oleks võib-olla kartnudki :scratch:
Stagnaajal stagneerus ka julgeolekustruktuur..
nii nagu meie politsei praegu stagneerub-feminiseerub kabinetitädidest justiitskurjategijateks, nii ka julgeolek hakkas elama mugavat elu ning piirdus jõulude aegu kirikus ja EW aastapäevade aegu surnuaial käijate jälitamisega. Pättide ja riigivaenlaste aktiivne püüdmine pole nii mugav tegevus, et seda ilma utsitamiseta teha. Inimene on oma loomult laisk ja kui lubatakse ning pole just tegemist fanaatikuga siis ta lihtsalt ei liiguta.
Võtke teed ja tulge homme jälle..
OnuEnn
Liige
Postitusi: 562
Liitunud: 10 Nov, 2011 22:38
Kontakt:

Re: Kas N Liidus oli ka midagi head?

Postitus Postitas OnuEnn »

"Mis väljendus arvuliselt ENSV õitsejal sündivuses, mis ületab EV õitseaega pea 2 korda."

ega sellel ajal eriti muud teha polnud, kui viina juua ja lapsi teha.
Peter[L+]
Liige
Postitusi: 159
Liitunud: 10 Juul, 2010 9:56
Asukoht: Harjumaa
Kontakt:

Re: Kas N Liidus oli ka midagi head?

Postitus Postitas Peter[L+] »

.
Viimati muutis Peter[L+], 16 Veebr, 2012 20:39, muudetud 1 kord kokku.
Piire mis on mõõgaga tõmmatud - pliiatsiga ei paranda [M.Jakobson]
Peter[L+]
Liige
Postitusi: 159
Liitunud: 10 Juul, 2010 9:56
Asukoht: Harjumaa
Kontakt:

Re: Kas N Liidus oli ka midagi head?

Postitus Postitas Peter[L+] »

Onu enn: Kas sa oled loll või on see sulle lihtsalt kasulik-?
Loobu loosungitest - räägime faktidest - Nõus?
Piire mis on mõõgaga tõmmatud - pliiatsiga ei paranda [M.Jakobson]
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 33 külalist