www.militaar.net

Militaarteemad minevikust kaasaega
Tänane kuupäev 08 Dets, 2021 14:00

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]

Tee uus teema Vasta teemale  [ 6869 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 422, 423, 424, 425, 426, 427, 428 ... 458  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Re: Alaealiste ja segaste kuritegevus
PostitusPostitatud: 06 Okt, 2020 22:06 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Seespidise tarbimise kogemus küll puudub, kuid minu mäletamist mööda ei joodud kõiki odekolonne vaid olid spets. margid. Sellest ka Singer-Vingeri,,Kasevete aeg'' või reklaami paroodia,,Meie kioskisse saabus müügile uus partii sidrunimaitselist näovett''.
Mingitel hetkedel oli abitöölisteks paar selle,,nektari'' tarbijat. Juttu võib nendega rääkida küll. Eriti pealetuult jäädes. Aga kirjeldamatult ilmvõimatu on peale neid tualetti kasutada...

Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  

Teema pealkiri: Re: Kas N Liidus oli ka midagi head?
PostitusPostitatud: 07 Okt, 2020 23:49 
Eemal
Liige

Keegi Hardi Volmer kes Singer-Vingeri "Kasevete aeg" valmis kirjutas on meenutanud, et "Kasevesi" oli tuntud läti päritolu "Berzu udens" ja see läks parmudel kõrist alla nagu sametiste sussidega. Eesti joogikõlbulik toodang olid "Hardi " ja "Frigo". Need polnud mitte odekolonnid vaid kölni vee sarnased kerged tualettveed. "Frigot" ma lõhna järgi vist mäletan. Maitsnud ei ole. Võib-olla suure hädaga läheks isegi alla. Chanel no5 seevastu küll juua ei suudaks. Üks asi et liitrihinna pärast ja teiseks on juba lõhn liiga "rammus".

Üles

PostitusPostitatud: 08 Okt, 2020 5:46 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Mingist tolleaegsest huumorisaatest on meelde jäänud väljend "aknohoolsed joogid", tuletatuna aknapesuvahendist "Aknool", mida tarbisid parmunduse hierarhias juba 25. leveli saavutanud gurud.

Üles

PostitusPostitatud: 08 Okt, 2020 6:04 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Kuugeldasin "berzu udens" piltidena... 8)
Esimesed kolm odekolonnist, ja neljandana pingereas tuli juba Hardi (Volmer)... :)
Üheksakümnendate alguses - kioskimajanduse hiilgeaegadel, kui ma veel ühe jalaga lasnas resideerusin, siis bussipeatuse putkas müüdi sellist segmenti nagu "Русский Лес" ja ka tootearenduse peale oli mõeldud, sest lisaks baasversioonile pakuti gurmaanidele "Pусский Лес с лимонов".
Milline asjaolu viis mind mõttele, et sedasorti parfümeeriat toodeti ja arendatigi eelkõige reaalset kasutajaskonda silmas pidades... :D

Manus:
image_2020-10-08_060343.png
image_2020-10-08_060343.png [ 186.46 KB | Vaadatud 1861 korda ]

Üles

PostitusPostitatud: 08 Okt, 2020 6:13 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Ahjaa, tualettvee "Saša" ja "Troinoi" segamisel saadi kokteil "Aleksander Kolmas", teadis rahvasuu ka rääkida.

Üles

PostitusPostitatud: 08 Okt, 2020 11:54 
Eemal
Liige

Ma ei teagi kui kaugele ajaloo hämarusse odekolonni joomise traditsioonid ulatuvad. Päris kindlasti joodi seda nõukaajal siis kui päris alkot sai poest alles alates 14.00. Ja muidugi Gorba ajal kui esines ajutisi raskusi õlle tarnimisel. 1990 kuni pandipakendiautomaatide tekkeni võitlesid linnavolinikud pidevalt selle vastu et taarapunktis parümeeriat müüakse. Taarakunnide äriidee oli selles, et sinna tehti letike kus sai pudelid kohe vedela vastu vahetada. Kuni kl 10.00 või 14.00 läksid odekolonnid kaubaks ja kes pärast seda veel jalul pūsis läks Sarviku kraadiga parmuballoonide peale üle. Need viimased olid liitrihinnalt igasugustest lõhnavetest vist isegi odavamad kuid iga kell ei saanud poest kätte.
Ühekaupa sigarette sai sealt ka osta. See viimane business pandi aktsiisiseadusega kinni kui keelati lahtisest pakist müük āra.

Üles

PostitusPostitatud: 08 Okt, 2020 12:00 
Foorumil
Liige
Kasutaja avatar

Joodi näiteks ka 70ndatel.

Üles

PostitusPostitatud: 08 Okt, 2020 14:08 
Eemal
Liige

vanahalb kirjutas:
Need polnud mitte odekolonnid vaid kölni vee sarnased kerged tualettveed.

Üks ja sama asi, prantsuse Eau de Cologne/odekolonn ja saksa Kölnische Wasser/kölni vesi, erinevaid marke oli muidugi hulgaliselt. Hellitlevalt odekas oli N Liidu aegne "hea" asi ja sellisena kauge minevik. Uue aja algul tulid igatsorti putkadesse müügile suuloputusveed, mis olid hoopis paremad - tehtud joogipiiritusest ja looduslikest lõhna/maitseainetest, erinevalt vängest vene odekolonnist meeldiva lõhnaga, kangus kange, mina olen näinud 80 kraadilist jooki (sihipärasel kasutamisel oli ette nähtud ainult tilgutada vähe klaasi vee kohta ja siis suud loputada). Olen ka proovinud, läks alla küll (siiski jäi see üks proovipitsike ka ainsaks :D ). Tänaseks on aga seegi minevikku vajumas, Euroliidus toodetud ja meil igas poes müügil olevad suuloputusveed on kõik ilma piirituseta. Ida poolseid piiritusega "jooke" on veel müügil küll, aga ainult mõnes üksikus kohas.

Üles

PostitusPostitatud: 08 Okt, 2020 14:18 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Naljakas, et mina seda kasevett ei mäleta, pole sellist pudelitki oma ihusilmaga näinud. Mis surrogaatide joomisse muidu puutub, siis vähemasti "tinakat" (denatureeritud piiritust) joodi juba Wabariigi ajal, võimalik, et varemgi. Mingitest memuaaridest olen lugenud, kuidas nt. Tartu voorimehed sellega maiustada armastanud. Odav oli ja pähe hakkas, no suva sellest maitsest. Nõukaajal oli üks sugulane sigalas brigadir, temal oli kodus terve kastitäis denaturkapudeleid laua all. Viis sealt siis töö juurde täpselt niipalju, kui parajasti hädapärast vaja oli. Töö juures hoida ei saanud, kuna seal oleks see kohe ära joodud. Omaette nalja hakkas saama siis, kui KamAZ-e tootma hakati. Nondel oli teadupärast piiritus pidurisüsteemis ette nähtud (et miinuskraadide juures piduritorustik kinni ei külmuks). Ma ei tea tänaseni, kas leidus mõni masin, millel tõesti see ka süsteemis oli. Üldiselt valasid autojuhid auto jaoks ette nähtud piirituse (puhta toidupiirituse, mitte denaturaadi) ikka enda "süsteemi". Autode sisse valati kõikmõeldavat muud ollust: piduriõli, tosooli, diislikütust ja veel tont teab mida.
Üks naljakas vahejuhtum seoses odekolonniga, tõsi, küll juba üheksakümnendatest. Elasin tavaliselt suviti maal ja nagu sellistes kohtades ikka, käis meiegi külla autolavka (või siis moodsamas keeles rändkauplus). Enamasti ikka käisin seal, kuigi peamine kraam sai ise autoga linnast toodud. Aga no kasvõi jäätise ja paar õlut võis ju ikka võtta ja mis peamine, sai naabritega poodi oodates natuke sotsialiseeruda. Ja ühel korral siis vaatan, ohhoo! ilusates ümmargustes pudelites "Limonnõi" ka müügil. Hind oli imeodav. Mul oli just päev varem aftershave otsa saanud ja mõtlesin, et no väga hea, saabki see mure kiire ja odava lahenduse. Etteruttavalt võib öelda - saigi. Sellest pudelist jätkus mulle mitmeks suveks ja oli üllatavalt hea kraam peale habemeajamist näkku mätsida. Aga see pilk, millega üks naabrimammi mind vaatas, kui selle "sidrunimaitselise" endale korvi tõstsin, oli umbes selline, et oh püha taevas, kas tõesti SINA juba ka??? :lol:.

Ühest "arheoloogilisest leiust" ka paar pilti. Läks sinnasamma auku tagasi, las tulevased arheoloogid kunagi sajandite pärast mõistatavad, et mis see küll olla võis :D. Kvaliteedimärk peal ja puha, ju ta siis ikka üle prahi kraam oli.

Manused:
14184737_Ge6Mzs.jpeg
14184737_Ge6Mzs.jpeg [ 111.21 KB | Vaadatud 1589 korda ]
14184735_iRwp87.jpeg
14184735_iRwp87.jpeg [ 116.81 KB | Vaadatud 1589 korda ]

"Suured inimesed on ikka tõesti imelikud," ütles ta endamisi lihtsal moel, kui ta oma teekonda jätkas.
Üles

PostitusPostitatud: 08 Okt, 2020 14:34 
Eemal
Moderaator
Kasutaja avatar

Minu vanatädi rääkis ka, kuidas Tartus käigu ajal Eesti ajal oli näha, kuidas "jõid tinakast".

Karmi käega valitsus Ukrainale?
Islamiterroristide hord tuleb?
Moskva jaoks ei võimutse separatistid mitte Donetskis ega Luganskis, vaid Kiievis.

Üles

PostitusPostitatud: 08 Okt, 2020 16:02 
Eemal
Liige

Meenub poisipõlvest, et nurgatagustes vedeles mingi periood väga palju siniseid "Frigo" pudeleid, vist ka tualettvesi? Internetiavarustest pilti ei suutnud leida. Poisikeste mängudes leidsid need plastpudelid taaskasutust heade pritsikatena.

Ja kogenum kaader tarvitas läti Sopalsi nimelist vedelikku, sellega sai juba teise dimensiooni reisida :)

Pilt

Üles

PostitusPostitatud: 08 Okt, 2020 16:08 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Selline massiline surrogaatide joomine vahest räägib sellest, et need joogid koosnesid omal ajal enamasti kvaliteetnest etanoolist, mitte keemiatööstuse jääkidest?

Miks antakse KV-s kateloki tarbeks joogipiiritust, mitte tehnilist ega metanooli? Viimased kütavad samahästi? Sest asi peab olema lollikindel.

Üles

PostitusPostitatud: 08 Okt, 2020 16:12 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Fuchs kirjutas:
Meenub poisipõlvest, et nurgatagustes vedeles mingi periood väga palju siniseid "Frigo" pudeleid, vist ka tualettvesi?

Paar pilti ühest teisest foorumist:
Pilt
Pilt
https://forum.automoto.ee/showthread.ph ... 03&page=31

Ma mäletan selgelt, et oli ka samasugustes, kuid musta värvi pudelites. Võimalik, et veel mõnd teist värvigi. Mul üks sugulane kasutas seda (sihtotstarbeliselt muidugi), temal oli see pudel alati kodus peeglilaual, sealt mullegi meelde jäänud.

"Suured inimesed on ikka tõesti imelikud," ütles ta endamisi lihtsal moel, kui ta oma teekonda jätkas.

Üles

PostitusPostitatud: 08 Okt, 2020 20:50 
Eemal
Liige

Arheoloogiline leid, "Aknool", oli ka ühe kokteili koostisosa. Segatuna Pepsi-Colaga nimetati "Aken Euroopasse"

Üles

PostitusPostitatud: 08 Okt, 2020 21:09 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Kui juba jutt surrogaatide peale läks, siis tuli mul kohe meelde üks omaaegse kultusbändi Tip-Malts lugu. Otsisin netist - ei olegi :dont_know:. Mis seal siis ikka. Kaevusin oma kassetihunnikusse ja saigi õige asi üles leitud. Kui ikka tahad, et üks asi tehtud saaks, pead ise ära tegema... Vabandust helikvaliteedi pärast, aga paremaid võimalusi mul hetkel pole. Samas kostab just täpselt nii, nagu ta omal ajal videos nähtavast VEF 317-st kesklainel kuulda oleks olnud 8). Puhas nõukanostalgia otse MK-60-5 helikassetilt:

https://www.youtube.com/watch?v=p9oOBJUI7PA

Pea mul, kallis, sinu parfüümist ringi käib
sinu Troinoi mu aju sisse läind'
loodan, et sa selle peale ei pahanda
et su odekolonni ära tarvitasin ma

Viimati muutis Manurhin, 09 Okt, 2020 2:45, muudetud 1 kord kokku.

Üles

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 6869 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 422, 423, 424, 425, 426, 427, 428 ... 458  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 17 külalist

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa: