Kas N Liidus oli ka midagi head?

Vaba foorum kus võib arutada mujale mittesobivatel teemadel.
Vasta
Kasutaja avatar
Troll
Liige
Postitusi: 3173
Liitunud: 08 Okt, 2004 16:59
Asukoht: Viljandi
Kontakt:

Re: Kas N Liidus oli ka midagi head?

Postitus Postitas Troll »

Mul läks sõbraga vaidluseks nõuka aja üle. Kas keegi mäletab, kas suure rahalise loteriivõiduga (näiteks Spordiloto või Spordiennustuse peavõit 10000 rubla) anti ka alati kaasa autoostuluba?
Hea võidab alati kurja - kes võidab, see ongi hea!
Lemet
Liige
Postitusi: 19945
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Re: Kas N Liidus oli ka midagi head?

Postitus Postitas Lemet »

Troll kirjutas:Mul läks sõbraga vaidluseks nõuka aja üle. Kas keegi mäletab, kas suure rahalise loteriivõiduga (näiteks Spordiloto või Spordiennustuse peavõit 10000 rubla) anti ka alati kaasa autoostuluba?
5000 ??
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
Kasutaja avatar
Sam Beaver
Liige
Postitusi: 830
Liitunud: 09 Aug, 2017 19:54
Asukoht: Siin & seal, põhiliselt tööl
Kontakt:

Re: Kas N Liidus oli ka midagi head?

Postitus Postitas Sam Beaver »

Spordiloto peavõit oli lõpuaastatel vist isegi kuni 20000 ruublit kui mul nüüd õigesti meeles on. Aga kas sellega autoostuluba kaasas käis, seda ei tea. Autosid aegajalt ikka võideti, teadsin isegi üht meest kes Sapaka sai Sprindiga. Endal nii hästi ei läinud. 50 kopikat või rubla (olenevalt pileti hinnast; ehk siis lihtsalt raha tagasi) sai suht tihti, mõned korrad sain 3 ja 5 rubla ja ühel korral läks isegi nii hästi et võitsin 25. Enamjaolt sattusid mulle küll need piletid kuhu oli trükitud "bez võigrõša" ehk maakeeli siis "mitte s***agi" :lol:
Spordilotoga ei ole ma kunagi punast pennigi võitnud.
Putin destroyed the pro-Russian lobby in the world with his own hands. Now acting in Putin's interests would mean admitting that you fucked a goat
Lemet
Liige
Postitusi: 19945
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Re: Kas N Liidus oli ka midagi head?

Postitus Postitas Lemet »

Mul võitis töökaaslane Zigulli.
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
Kasutaja avatar
Sam Beaver
Liige
Postitusi: 830
Liitunud: 09 Aug, 2017 19:54
Asukoht: Siin & seal, põhiliselt tööl
Kontakt:

Re: Kas N Liidus oli ka midagi head?

Postitus Postitas Sam Beaver »

https://ru.m.wikipedia.org/wiki/%D0%A1% ... 1%82%D0%BE
Vene vikipeedia andmetel käis hilisematel aastatel Spordiloto peavõiduga kaasas Volga ostuluba ja maakad said selle oma tahtmist mööda siis vahetada Niva ostuloa vastu (no sihukest lolli oleks muidugi näha tahtnud :) ).
Putin destroyed the pro-Russian lobby in the world with his own hands. Now acting in Putin's interests would mean admitting that you fucked a goat
Kasutaja avatar
Siki
Liige
Postitusi: 1269
Liitunud: 09 Juun, 2020 14:29
Kontakt:

Re: Kas N Liidus oli ka midagi head?

Postitus Postitas Siki »

https://vikerraadio.err.ee/780891/kop-l ... marje-lenk

Seal räägitakse ka nõukaaja lotodest.
Kasutaja avatar
Manurhin
Liige
Postitusi: 5219
Liitunud: 09 Jaan, 2007 0:05
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Kas N Liidus oli ka midagi head?

Postitus Postitas Manurhin »

Troll kirjutas:Mul läks sõbraga vaidluseks nõuka aja üle. Kas keegi mäletab, kas suure rahalise loteriivõiduga (näiteks Spordiloto või Spordiennustuse peavõit 10000 rubla) anti ka alati kaasa autoostuluba?
Pole küll kuulnud, et suure rahalise võiduga automaatselt autoostuluba kaasas käis. Autosid võideti ikka eraldi ja soovi korral võis võidu ka sularahas välja võtta, aga kahtlane, et keegi sedasi tegi. Olen kuulnud lugu, kuidas üks mees võitis loteriiga Volga. Sellega sõitis ta ainult autokauplusest koju ja müüs siis 30000 rubla eest mingitele mägede poegadele maha. Ise aga ostis endale maja ja Žiguli.
Kirves pole mänguasi, raiuge see omale pealuu sisse!
"Suured inimesed on ikka tõesti imelikud," ütles ta endamisi lihtsal moel, kui ta oma teekonda jätkas.
Kasutaja avatar
Siki
Liige
Postitusi: 1269
Liitunud: 09 Juun, 2020 14:29
Kontakt:

Re: Kas N Liidus oli ka midagi head?

Postitus Postitas Siki »

Manurhin kirjutas:Pole küll kuulnud, et suure rahalise võiduga automaatselt autoostuluba kaasas käis
Lingil, mille ma enda eelmises postituses andsin, räägib ajaloolane Küllo Arjakas, et nii siiski oli. Spordiloto algusaegadel kaasnes 5000- ruublise võiduga luba Žiguli ostmiseks. Autosid loositi ka eraldi välja ning huvitava faktina toodi ära, et N Liidu lagunemisel jäi Eestist pärit lotomängijatel saamata 12 sõiduautot, mis nad olid 1991. aasta jooksul võitnud.
Viimati muutis Siki, 07 Nov, 2020 20:02, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar
Troll
Liige
Postitusi: 3173
Liitunud: 08 Okt, 2004 16:59
Asukoht: Viljandi
Kontakt:

Re: Kas N Liidus oli ka midagi head?

Postitus Postitas Troll »

Lemet kirjutas:
Troll kirjutas:Mul läks sõbraga vaidluseks nõuka aja üle. Kas keegi mäletab, kas suure rahalise loteriivõiduga (näiteks Spordiloto või Spordiennustuse peavõit 10000 rubla) anti ka alati kaasa autoostuluba?
5000 ??
5000 oli Spordiloto algusaastatel, alates 1978 aasta augustist suurendati see 10000 peale.
Siki kirjutas:Lingil, mille ma enda eelmises postituses andsin, räägib ajaloolane Külli Arjakas, et nii siiski oli. Spordiloto algusaegadel kaasnes 5000- ruublise võiduga luba Žiguli ostmiseks.
Tänan, Siki, siis ma mäletasin ikka õigesti, et anti ostuluba kaasa.
Hea võidab alati kurja - kes võidab, see ongi hea!
mart69x
Liige
Postitusi: 912
Liitunud: 06 Juul, 2009 15:30

Re: Kas N Liidus oli ka midagi head?

Postitus Postitas mart69x »

Mul vana klassivenna isa ka võitis rubla lõpus lotoga Ziguli, aga ajad olid juba keerulised, sõitis kuhugi Venemaale järgi ja läbi aiaaugu nägi "enda" autot ka kuid kätte enam masinat ei antud.
Tänane kord sisuliselt tähendab seda, et riik võib otsustada, et kõik elanikkonnast peavad tõestama, et nad ei ole rasedad ja rasedustest selleks ei kõlba, samas kõlbab ostutsekk 5 kuud tagasi ostetud kondoomile.
ElrikThunderson
Liige
Postitusi: 1699
Liitunud: 30 Dets, 2012 22:01
Kontakt:

Re: Kas N Liidus oli ka midagi head?

Postitus Postitas ElrikThunderson »

Žigulist alanud Euroopa Aasta Auto teema liikus: http://militaar.net/phpBB2/viewtopic.ph ... start=1380
Dr.Sci
Liige
Postitusi: 3309
Liitunud: 30 Okt, 2015 11:59
Kontakt:

Re: Kas N Liidus oli ka midagi head?

Postitus Postitas Dr.Sci »

https://lood.delfi.ee/omamaitse/toidutr ... d=91677535
Valitud noppeid:
80ndatel aastatel lapsed olnud teavad, milline maitse oli kollases tsisternis müüdaval kaljal, kuidas lõhnas jäätis, kui ihaldusväärne oli pepsikoola ja mida tähendas koos ema või isaga pikas toidupoe järjekorras seismine. Kunstnik Olivia Lipartia võttis koos abikaasa Tarieliga nõuks lapsepõlvemälestused pisitütre jaoks raamatukaante vahele koguda.

80ndatel lapsed olnud ei osanud paljudest asjadest puudust tunda. Kui praegu on toidupoes tavapärane, et müügil on nii apelsinid kui banaanid, siis tollal olid lõunamaiste puuviljade vabalt kättesaadavus ennekuulmatu. Nõukogude Liidus olid küll paljud asjad ühtemoodi, kuid eksisteerisid ka regionaalsed erinevused. Tarieli ütleb, et kui Tallinnas ja Tartus võis toidupoodides vahel banaane saada, siis Võru linna kaubandusvõrku need tema mäletamise järgi ei jõudnud.

Kaljale ja suvejookidele on raamatus „Halloo 80ndad“ pühendatud terve peatükk. Praegusel ajal oleks selline kalja tarbimine mõeldamatu, aga 80ndatel kogunes mõne tänava juurde toodud suure kollase kaljatsisterni juurde pikk järjekord ja need, kes jooki endale koju kaasa ei tahtnud osta said janu kohapeal kustutada. Kalja pakuti klaasist, mida vaid põgusalt vahepeal puhastamiseks vette kasteti...

Tarieli mäletab, et Võru saunapuhvetis müüdi Pepsit ja see kuulus saunaskäigu juurde. Kuna kohalikes toidupoodides polnud pepsikoolat saada, siis seda ihaldusväärsem see oli. Ka Olivia tunnistab, et see lapse jaoks eriline rüübe jõudis Mikitamäe külapoodi nädalavahetusel ja oli tõeline pidupäevajook.

„Olen Võrust pärit ja 80ndate lõpus näidati kinos “Noorus” filmi King-Kong. Järjekord sellele filmile oli meeletu, kogu kino ees olev parkla oli inimesi täis. Mõtlesin, et olen kaval ja helistasin kassasse, et seansile 2 piletit broneerida, mille eest sain sõimata.“

„Olin 4-aastane poiss kui käisime emaga Moskvas. Vihma sadas ja mul õnnestus Punasel väljakul nina lõhki kukkuda. Külastasime ka Lenini mausoleumi ja mulle tundus ülekohtune, et ma ei saanud klaaskirstus lebavat Leninit puudutada. Üritasin kirstu piiravatest lintidest läbi lipsata, aga mind viidi sealt minema ja seda kõike saatsid minu hüüded “Ma tulin Eestist :) , laske mul onu Leninit puudutada!“
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40239
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Kas N Liidus oli ka midagi head?

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Kas keegi viitsiks uurida - minuarust polnud "toona" müüdavad limonaadid nii rämedalt magusad kui samanimelised (Kelluke, Düshess, Tarhun) täna?
Või mäletan valesti?
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Kasutaja avatar
Troll
Liige
Postitusi: 3173
Liitunud: 08 Okt, 2004 16:59
Asukoht: Viljandi
Kontakt:

Re: Kas N Liidus oli ka midagi head?

Postitus Postitas Troll »

Minule tolleaegne Pepsi maitses. 80-date algul polnud teda veel igalpool saada, näiteks müüdi seda Pirita purjespordikeskuse hotelli baaris. Kui võistluste ajal seal ööbisime, oli minu tavaline hommikusöök 1-rublase toidutalongi eest ostetud pudel Pepsit ja kolm singisaia. :D Kallivõitu, aga maitsev! Nüüdsel ajal müüdava Pepsi maitse on hoopis erinev, see küll jooma ei kutsu.
Kapten Trumm kirjutas:Kas keegi viitsiks uurida - minuarust polnud "toona" müüdavad limonaadid nii rämedalt magusad kui samanimelised (Kelluke, Düshess, Tarhun) täna?
Või mäletan valesti?
Tavaline "Limonaad" oli minu meelest tollal isegi magusam. Selle omapärane maitse on säilinud, aga nii magus see ei ole.
Hea võidab alati kurja - kes võidab, see ongi hea!
Kasutaja avatar
wudu
Liige
Postitusi: 852
Liitunud: 05 Nov, 2005 21:47
Asukoht: Rakvere, Kondivalu
Kontakt:

Re: Kas N Liidus oli ka midagi head?

Postitus Postitas wudu »

Troll kirjutas:Nüüdsel ajal müüdava Pepsi maitse on hoopis erinev, see küll jooma ei kutsu.
Ma ise mõtlesin, et Coca-cola on mind Pepsi jaoks ära rikkunud :D
Noh, et nõuka aja lõpus veel sai pepsit juua, siis peale seda ainult coca ja nüüd kui üle mitme aasta kümne jõin pepsit, siis pettusin ... NO ei olnud nii hea kui "vanasti"
Me oleme ju siin, et isamaad kaitsta. Aga prantslased on ju ka siin, et oma isamaad kaitsta. Kellel siis õigus on?
Erich Maria Remarque “Läänerindel muutuseta”
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 86 külalist