EV 70 Tammsaare pargis

Vaba foorum kus võib arutada mujale mittesobivatel teemadel.
Vasta
Kasutaja avatar
kanakukk
Liige
Postitusi: 247
Liitunud: 22 Mär, 2008 22:57
Kontakt:

EV 70 Tammsaare pargis

Postitus Postitas kanakukk »

Lugesin aastaid tagasi vist Õhtulehest või äkki Eesti Ekspressist mingit artiklit, kuidas 80-ndate lõpus toimus (jällegi vist) Poliitharidusmajas miski diskussioon. Igal juhul oli kellelgi kohalolnutest põhjust millegi vastu protesteerida. Saalis tõusid seejärel mitu inimest püsti, ja ütlesid, et nemad tahavad kah oma allkirja panna.

Olen proovinud igasuguseid märksõnu guugeldada, ei leia. Ehk keegi teab, millisest sündmusest võiks jutt olla ning kust selle kohta täpsemalt lugeda?

P.S.
Teema võib julgelt sobivamasse kohta liigutada, ma leian ta "Vaata oma postitusi" lingi alt üles.
"Me oleme nii lootusetult inimpalge minetanud, et igapäevase kasina leivapalukese pärast anname ära kõik: põhimõtted, oma hinge – kõik võimalused tulevastele põlvedele, et mitte ainult ohustada oma ebakindlat eksistentsi." A. I. Solženitsõn
Kasutaja avatar
soesilm
Liige
Postitusi: 902
Liitunud: 07 Sept, 2007 20:40
Kontakt:

Re: Mäluauk 1980. aastate osas

Postitus Postitas soesilm »

http://www.delfi.ee/news/paevauudised/a ... d=65726096

... eks see veidi vana asja meenutav lugu on ja tekitb paksu verd. Aga nii oli.
metssiga
Liige
Postitusi: 1688
Liitunud: 11 Nov, 2005 19:19
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Mäluauk 1980. aastate osas

Postitus Postitas metssiga »

soesilm kirjutas:http://www.delfi.ee/news/paevauudised/a ... d=65726096

... eks see veidi vana asja meenutav lugu on ja tekitb paksu verd. Aga nii oli.
Stadnikov (PS minu isiklik tuttav juba ammustest aegadest) on üks kibestunud egomaniakk ja sellest lähtudes tuleb ka tema lugusid võtta (kuigi ma ei eita üldse ka sellist võimalust, mida ütles üks anonüümne kommentaator - S. tahab ühe viimastest eestlasi ühendavatest asjadest, vabariigi aastapäeva, muuta "vihkamise päevaks"). Viskaks ka oma 5 senti selle Mati Talviku juhtumi kohta. Jah, mees rääkis labast ja lolli juttu seal (tagantjärele tarkusega - oli ajaloo käigust maha jäänud :D ) Aga teha nüüd temast mingi peksupoiss, üldrahvaliku põlguse alune?? Tule taevas appi, nagu president kunagi ütles. Siin tuleks meeles hoida kaks asja:
1) MT oli ja on ajakirjanik, st tollases ühiskonnas võimu hääletoru - need ajakirjanikud olid seda tollal KÕIK! Vabaduse tuuled parteilises ENSV ajakirjanduses hakkasid puhuma alles 1988 suve lõpupoole.
2) oma ajakirjanikutööd on ta nüüd, teistes oludes edasi teinud väga hästi (vt nt ETV saatesari "Eesti aja lood")
Oman vastavaid kohustusi ja piiramatuid õigusi antud ülesannete täitmisel.
aest
Liige
Postitusi: 428
Liitunud: 30 Okt, 2011 18:12
Kontakt:

Re: Mäluauk 1980. aastate osas

Postitus Postitas aest »

Minu arust on järelkajad sellele Stadnikuvi artiklile üleüldse ülepaisutatud. Mis tähtsust sel on, mida arvab Eesti riigist ja ka selle lähiajaloost, üks vene kodakondsusega ning Eesti riiki patoloogiliselt vihkav indiviid? Hakata lärmi lööma iga sellise delavoi arvamuse peale pole miskit muud, kui tühi töö ja vaimunärimine.
PS: tegemist muidugi aesti iskliku arvamusega.
Kasutaja avatar
kanakukk
Liige
Postitusi: 247
Liitunud: 22 Mär, 2008 22:57
Kontakt:

Re: Mäluauk 1980. aastate osas

Postitus Postitas kanakukk »

soesilm kirjutas:http://www.delfi.ee/news/paevauudised/a ... d=65726096

... eks see veidi vana asja meenutav lugu on ja tekitb paksu verd. Aga nii oli.
Vist oli jah see sündmus. Mind huvitab konkreetselt see episood, mis toimus seal Poliitharidusmajas.
"Me oleme nii lootusetult inimpalge minetanud, et igapäevase kasina leivapalukese pärast anname ära kõik: põhimõtted, oma hinge – kõik võimalused tulevastele põlvedele, et mitte ainult ohustada oma ebakindlat eksistentsi." A. I. Solženitsõn
Lemet
Liige
Postitusi: 19914
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Re: Mäluauk 1980. aastate osas

Postitus Postitas Lemet »

Otsi Stadnikovi artikli kommentide hulgast üles Viktor Siilatsi oma, ta kirjeldab seal osalenuna üksikasjaliselt, kes ja milleks seal kogunes...kuskil lõpupoole see jutt seal oli.
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
Kasutaja avatar
krizz
Liige
Postitusi: 2078
Liitunud: 18 Mär, 2006 1:59
Asukoht: Eesti Kuningriik
Kontakt:

Re: Mäluauk 1980. aastate osas

Postitus Postitas krizz »

Et Delfi sellist jura Vabariigi aastapäeval avaldas, kõneleb Delfist endast kõige selgemat keelt. Tegu labase ja amoraalse, vaid skandaalidele keskendunud sopalehega. Nüüd panid lihtsalt i-le täpi peale. Kuradi vale aeg ikka. Stadnikov-Stadnikoviks aga Delfi võinuks veidi oodata oma järjekordse pasanteerijaga. Me pole nii suur rahvas, et võiksime seda luksust lubada, et iga tehtud vea eest kaas"kannataja" kõri kallale minna. Mis meist nii lõpuks järele jääb? Loeb ikka see, milline on inimene praegu. Saulustest võib tõesti saada Paulus, nii uskumatu kui see ka ei tundu. Samuti nagu saab püksisittuvast ja roomavast titest täiskasvanud ja haritud kodanik. Nii uskumatu kui see ka ei tundu. Ega nõukogulikus propagandas polnudki kõigil võimalik adekvaatset maailmapilti kujundada. Aga kes selles süüdi on? Nüüd on muidugi kerge näpuga näidata... Aga kui üldse, siis alustame ikka kõrgemal olnutest pihta ja siis liiguma pisimutrikesteni.
* Otsin pilte ja infot Aegna merekindluses teeninutest, eriti aastatest 1930-34 *
* Meie peaülesanne olgu peatada eestlaste väljasuremine. Ukrainlased ei sure välja ka siis, kui nad kotavad (enamasti venelastega asustatud) Ida-Ukraina ja Krimmi! *
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36436
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

EV 100

Postitus Postitas Kriku »

"Maalehes" on kellegi tundmatu lõunaeestlase vahetult pärast sündmust kirja pandud muljed EV 70. aastapäeva tähistamisest 24.02.1988: http://maaleht.delfi.ee/news/maaleht/el ... d=81451779

Lugesin paberilt ning jagada ei saa, äkki keegi teine teeb seda.

Üldise atmosfääri ja Raekoja platsi meeleavalduse (kuhu siis Tammsaare juurest mindi) kõrval on paarist persoonist ka juttu. Esiteks muidugi Mati Talviku häbiväärsest käitumisest, mille kohta asjaosaline ise 2001. aastal nii ütles:
Kogu see sündmus oli ära keeratud enne, kui mina kohale jõudsin. Seal ei olnud inimesi, kellega, ee... üldse vestelda. Need inimesed, kellega oleks võinud rääkida, olid seal, kus sina, kusagil kaugel, vaikselt ja mõtlesid. Kui sa vaatad neid kaadreid, siis sa näed, et ma olin nagu kilu karbis, ümbritsetud mingisuguste kuuenda b lapsukestega. Ja ma unustasin ära, et tekst, mida ma räägin nendega, läheb rahvale ja seda võib võtta nii, et kõik need väljendid käivad rahva kohta. Tegelikult ma ju rääkisin kahe-kolme väikese pätikesega.
Hiljem, kui ära nägi, et tuul ongi pööranud, tuli mõistuse juurde ja "Mõtleme veel" oli ju päris hea saade, aga see 24.02.1988... Ikka konkreetselt mölises siis ja ETV bussist lasti meeleavalduse sõnavõttudele muusikat peale nii Tammsaare juures kui Raekoja platsil. Üldiselt, kui asjaosalised oleks tahtnud, küll nad oleksid siis suutnud ka tehnilise viperuse organiseerida, mis poleks lasknud muusikat mängida.

Tõstesportlase Elmar Kirt'i mahlakas sõnavõtt punaste toetuseks on ka ära toodud, hiljem kirjutas ta "Kesknädalale" lugejakirju.

95. aastapäeval kirjutatud Stadnikovi jutt on vabalt kättesaadav: http://www.delfi.ee/archive/sergei-stad ... d=65726096 Velliste sõnavõtust avalikult kättesaadav lõik päris seda, millest Stadnikov kirjutab, ei sisalda, aga see ei tähenda, et ta eksima peaks: http://tv.delfi.ee/uudised/paevauudised ... d=67294176
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36436
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: EV 70 Tammsaare pargis

Postitus Postitas Kriku »

Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline