www.militaar.net

Militaarteemad minevikust kaasaega
Tänane kuupäev 14 Juun, 2021 2:14

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]

Tee uus teema Vasta teemale  [ 52 postitust ]  Mine lehele 1, 2, 3, 4  Järgmine

Sõjaline õpetus kooli tagasi?
Jah 85%  85%  [ 57 ]
Ei 9%  9%  [ 6 ]
Võibolla 6%  6%  [ 4 ]
Hääli kokku : 67
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: sõjaline õpetus kooli tagasi!
PostitusPostitatud: 28 Nov, 2005 14:56 
Eemal
Uudistaja
Kasutaja avatar

mis arvate sellest? kas jah või ei? palun vastake küsitlusele. Ja lisage väike komentaar selle kohta:)

Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 28 Nov, 2005 15:26 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

VASTU. Olen hetkel põhikooli lõpuklassi õpilane ning sõjaline õpetus oleks tõesti viimane asi mida tuleks lisada. Hetkel on õppekavade koostajatel niigi probleeme et kõik ained ära mahutada normaalselt, sõjalise õpetuse näol oleks tegemist ainega mida võetakse naljaga pooleks umbes nagu tööõpetus või kunst. Kes tõesti sedalaadi asjadest huvitatud on, saavad olla noorkotkad või kodutütred.

Üles

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 28 Nov, 2005 16:02 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

See on juba olemas (osades koolides kohustusliku ainena) riigikaitse näol. Mida mu klassikaaslased õppisid selle kahe aasta jooksul? Kaitseliitlastega metsas jooma ja omandasid arusaama, et sõjaveelu sedalaadi ongi.

Üles

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 28 Nov, 2005 16:38 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

tingimustes, kus vaevalt veerand täisealiseks saanud noormeestest ajateenistusse võetakse, oleks see vägagi tervitatav. eesti seadused näevad ette kõigi 16-60 aastaste meessoost kodanike kohustuslikku osavõttu riigikaitsest sõltumata väljaõppest. väita, et sõjalist õpet võiksid saada need, keda see huvitab, on sama hea, kui väita seda koolihariduse kohta. lõppude-lõpuks kui palju te ikkagi kasutate igapäevaselt teadmisi eesti kirjandusest, ajaloost, trigonomeetriast ...

Üles

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 28 Nov, 2005 16:55 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Kirveraidur :evil: :evil:
Kui sinu tuttavad seal metsas joomise käigus ka relva tundma õppisid (kasvõi natukenegi)siis läks see õppus neile kasuks, muidu oskavad ainult M...I käes hoida.
Ma arvan et juua oskasid nad enne metsaõppust ka.

Üles

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 28 Nov, 2005 16:58 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

MP kirjutas:
Ma arvan et juua oskasid nad enne metsaõppust ka.

Seda vähem nad sealt kasulikku said. :D

Üles

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 28 Nov, 2005 17:05 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Poolt. Ja sõjavägi jäägu lisaks ka kohustuslikuks. Siis ikka on juba väike põhi all, minemaks relva alla.
Ja üldiselt on ikka nii, et sõltub, kes koolis Sõjalist annab, kui miski pintsel, kellel respekti pole, siis muidugi raskem. Aga sõjalise õpetajaks vist lammast pole mõtet panna. Selle asjaga käivad käsikäes distsipliin ja Isamaa armastus.

Üles

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 28 Nov, 2005 17:20 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Olen täiesti selle poolt, et selline asi Eesti koolides oleks.
Isegi tüdrukutele peaks see kohustuslik olema Eesti väiksust arvestades.
Kui nad ajateenistuse ära kaotavad tuleks see kindlasti kõikidesse koolidesse sisse viia. Paar tundi nädalas riigikaitset ei tapa kedagi. Kuid asjasse tuleks suhtuda tõsiselt, mitte nii nagu osades koolides kehalisekasvatuse tundi.
Tallinna Polütehnikum on hea näide, seal pidid selline tund juba ammu õppekavas olema.
Kusjuures õpetaja kes seda seal annab on väga karm mees ja sobib 100% selle töö peale. Võtab oma tööd tõsiselt.
Julgen ta eeskujuks tuua kõigile. See mees sobiks sellise projekti käimatõmbamisel, kui riik otsutaks kohustuslikuks teha selle kõigis Eesti koolides.
Väikese tasu eest leiaks kindlasti Kaitseliidust õpetajaid, kes oskavad õpetada relva tundmist ja riigikaitset.

Süüta südames õilsuse leek.

Üles

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 28 Nov, 2005 17:27 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Ma kaldun arvama, et need mehed, kes riigikaitset õpetama sobiksid, oleks pigem kutselised ohvitserid, kui kaitseliidu vabatahtlikud. koolipoistega on lihtsam hakkama saada mehel, kes on harjunud distsipliini nõudma. vanaisa jutu järgi rakendati valgas ilmasõdade vahel sõjalise õpetajatena just kohaliku karnisoni ohvitsere ...

Üles

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 28 Nov, 2005 17:53 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Tsiteeri:
Ma kaldun arvama, et need mehed, kes riigikaitset õpetama sobiksid, oleks pigem kutselised ohvitserid, kui kaitseliidu vabatahtlikud. koolipoistega on lihtsam hakkama saada mehel, kes on harjunud distsipliini nõudma. vanaisa jutu järgi rakendati valgas ilmasõdade vahel sõjalise õpetajatena just kohaliku karnisoni ohvitsere ...

Võimalik, kuid kas neil selleks aega on ja kas Eestil üldse jätkub niipalju ohvitsere. :?:
Tegelikult ei pea olema ohvitser, et korda hoida ja end maksma panna. See sõltub juba inimesest. Sellepärast tõin eeskujuks Polütehnikumi, mine vaata poluka taha staadionile, mis seal kehalise kasvatuse tundide ajal toimub :wink:
Osades Eesti väeosades ei ole ka sellist korda. Ja olgu jumal neile armuline, kes kehalise tundidest puudusid põhjuseta seal koolis (riigikaitset ja kehalist annab seal üks see sama mees).
Kole oli vaadata kuidas keset talve dressipluusi väel lume sees kätekõverdusi tegema pandi. või jooksid üksi ümber staadioni oma vabast ajast pikki tiire jne...
Usus mind kord oli seal majas selle koha pealt, vähemalt minu ajal.

Süüta südames õilsuse leek.

Üles

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 28 Nov, 2005 18:33 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Hugo
Tsiteeri:
Isegi tüdrukutele peaks see kohustuslik olema Eesti väiksust arvestades

Böö! Mille jaoks peaksid plikad seda õppima? Neil on ju käsitöö/kokanduse tund.

Tsiteeri:
Tallinna Polütehnikum on hea näide, seal pidid selline tund juba ammu õppekavas olema.
Kusjuures õpetaja kes seda seal annab on väga karm mees ja sobib 100% selle töö peale. Võtab oma tööd tõsiselt.
Julgen ta eeskujuks tuua kõigile. See mees sobiks sellise projekti käimatõmbamisel, kui riik otsutaks kohustuslikuks teha selle kõigis Eesti koolides.

Kes rohkem sellest teada tahab, lugegu "Kaitse kodu" selle aasta viiendat numbrit.

Mh, minul ühest vastust polegi varnast võtta. Kui tunnis on kord, siis selle kasulikkuses ma ei kahtlegi. Meil oli rk 9 ja 11ndas klassis. 12 klassis enam ei olnud. Õpetaja oli paras ludri, korda polnud ja õpetaja enda jutt oli ka imal. No vähemalt sai automaadi ja püstoliga metsas täristatud. Nii,et see oskust läheb mul praegugi vaja.
Rk on heaks vaheetapiks enne sõjaväge. Selleks ajaks on poistel sõjaväest ja relvadest realistlik ettekujutus ja arusaam olemas. Muidu tuleb jälle sõjaväkke kamp lõnguseid, kes ei oska mitte midagi.

Samas oleks nagu selleks need noorkotkad ja muud noorteorganisatsioonid. Kes tahab, see mingu.

Aga pigem kipub mu hääl "jah" poole minema.

Pilt
Elagu sõnavabadus!

Üles

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 28 Nov, 2005 18:53 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Vastu siiski, ikka see vana jama pikkade koolipäevadega, aga kes asjast huvitatud (mina näiteks 8) ) võib ja saab sellisest asjast osa võtta.
Kohustuslik osalemine oleks küll jama- päris halb oleks koos kamba ükskõiksete inimestega selles ettevõtmises osaleda.

Meie koolis on riigikaitse täitsa olemas ja vabatahtlik. Minu arvamust mööda võiks igas koolis riigikaitse tunni VÕIMALUS olla, aga mitte kohustus.

Üles

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 28 Nov, 2005 20:30 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Pikad koolipäevad või mitte, jama või mitte, ükskõiksed või mitte- Kohustuslik peaks riigikaitse raudselt olema, arvan et kõik õpilased peaksid olema suutelised ohverdama selle ajanatukese, mille nad oma esiisadele võlgnevad, kes kunagi klasside kaupa sõtta läksid ja ka surid. Meie keskooliklasside(Mõtlen tegelikult ainult 11. klassi) u 40 õpilase hulgast( VALIS riigikaitse kõigest 8 õpilast( Sealhulgas mina).

Üles

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 28 Nov, 2005 22:50 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Poolt. Kahe käega poolt.

Üles

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 29 Nov, 2005 1:01 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Olen kidlalt selle poolt!
Kuid samas võiks see õpetus toimuda nii, et näiteks mitme paralleel klassi peale pandaks kokku üks rühm. Selles mõttes, et sõjalisõpetus annaks mingit moodi lisapunkte, kas siis sisseastumisel jne. Siis jääksid kõrvale need, kes oleksid seal tunnis lihtsalt selleks, et peab olema.

Üles

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 52 postitust ]  Mine lehele 1, 2, 3, 4  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 7 külalist

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid