Sõda ja inimesed

Vaba foorum kus võib arutada mujale mittesobivatel teemadel.
Veltu
Liige
Postitusi: 605
Liitunud: 02 Nov, 2005 19:34
Asukoht: Minu kodumaa on N-Liit.
Kontakt:

Postitus Postitas Veltu »

Troll
Sellest vabastamisest saab mõne kuu pärast juba kolm aastat! Miks siis USA oma vägesid välja ei vii, kui ainus eesmärk oli Saddam Husseini kuritegeliku režiimi kukutamine?
Praegu pole veel õige hetk vägede väljaviimiseks! Kolm aastat tundub küll pikk aeg, kuid riigi ülesehitamine selllistes oludes võtabki palju aastaid. USA väed garanteerivad Iraagis korra. Iraagil pole ju endal jõudusid millega riiki üleval pidada, pealegi on nende varustus uslastega võrreldes nigel. Nii,et kannatust, mu sõber! Tuletagem meelde ka Teises maailmasõjas nelja võitjariigi "okupatsiooni" Saksamaal. Nojah, venelaste okupatsioon jäi tõesti kestma aastakümneteks, kuid ülejäänud riigid: Prantsusmaa, Inglismaa ja Usa viisid siiski küllaltki ruttu oma väed ära. Ja neid vägesid oli vaja, et panna piir N-Liidu ekspansioonile! Kahjuks toimus ka nende turvamise ajal kahetsusväärseid sündmusi- nt riisuti elanikkonda, paljud väärtesemed viidi Usasse.

Sa meenutasid 44.aastat - iraaklaste jaoks hakkab olukord üha rohkem toda aega meenutama, ka siis võeti mõnes kohas Punaarmeed vabastajana vastu, suhtumine aga muutus, kui kommunistid keeldusid lahkumast ja upitasid võimule oma nukuvalitsused.
Ei, mina selliseid paralleele küll ei tooks. Jah, madala haridustasmega rahvas ( kasvõi iraaklsed), kes põhiliselt ainult vegeteerib, ei oska asju kainelt hinnata. Tundub tõesti metsiku okupatsioonina ( nt häbitud sündmused vanglas, kus inimesi alandati, kuid samas on tegu ju pättidega) ,kuid hetkel on see okupatsioon vajalik. Vastasel juhul kerkiks Iraagis ülesse kodusõja oht. Samas on hea jälle terroristidel rahvast vabastajate vastu üles ässitada- et tegu ikkagi okupantidega.
Võtame sellise USA hellitatu ja lemmiklapse nagu Iisrael. Kui on mõni riik, kus terrorism riigi poolt soositud, siis on see Iisrael! Ja mitte üksnes soositud, vaid riigiorganite koostisosa! Vaenlaste tapmine välismaal, inimröövid (Eichmann), lennuki- ja kopterirünnakud naaberriikide territooriumil (Iraagi aatomielektrijaama hävitamine), genotsiid (Sabra ja Šatila laagrite massimõrvad Liibanonis) jne, jne. Vaatamata "õilsatele" ettekäänetele ja õigustustele on need kõik rahvusvahelise õiguse järgi määratletavad kui riiklik terrorism.
Nojah, ga tegu oli ka kurjategijatega, keda riigid ei tahtnud välja anda. Eichmann sai lõpuks oma palga!
Iraagis pole ei õiget valitsust, armeed ega põhiseadust, ainult hädised algelised korrakaitsejõud, maa on endiselt varemetes, partisanivõitlus ägeneb,

Tegelikult on need partisanid terroristid, kes tapavad peale usalaste ja süütuid tsiviilelanikke. Sellliste koht ongi Quantamo vanglas, kus neile koeri kallale aetakse! :evil:
Ära hirmuta!
Ära tee ulakust!
Koera, kes kogu aeg haugub, pannakse kõige vähem tähele
[img]http://www.hot.ee/emulaator/toetan4.gif[/img]
Elagu sõnavabadus!
soadf
Liige
Postitusi: 1194
Liitunud: 03 Mär, 2005 23:15
Asukoht: Kuressaare
Kontakt:

Postitus Postitas soadf »

Veltu kirjutas:Hakkab jälle pihta, vana Lõukoer :twisted: Kõik kes sinuga ei nõustu on lollid.
Põhja-Korea ründamine võrduks katastroofiga. Vaata kes neil seal pukis on- kommunistist hull, kes võib pisemagi tüli peale aatompommi käiku lasta.
Kuidas ei toimunud Iraagis vabastamine? Saddam Husseini diktatuurist oled midagi kuulnud? Seal toimus tõeline terror- inimesi arreteeriti nagu juute natsi-Saksamaa ajal. Teeme natuke fantaasiat, et mõista olukorda.Kui USA oleks Eesti vabastanud N-Liitu kammitsast, kas sa siis räägiksid ka, et jänkid on okupandid ja et Eesti vallutati ainult põlevikivi pärast? Ei saa arva nii, ja nii ei arva ka miljonid iraaklased, kes tänavad heldeid vabastajaid. Muidugi, sina pole ju tundnud omal nahal tagakisu ja vangilaagreid, sestap sa ei oska hinnata tuhandete iraaklaste emotsioone, kui nad vabastati.Nii,et mõtle selle üle, noor uljaspea!
saddam tegi nagu iga teine riigi juht ,näiteks pool usa rahvast hakkab bushi vastu mässama siis suurutakse ka see vägivallaga maha nagu saddam tegi.Isrealis käis mitu inimpölve ka mässu maha surumine ja ega inglis maal parem polnud.
Veltu
Liige
Postitusi: 605
Liitunud: 02 Nov, 2005 19:34
Asukoht: Minu kodumaa on N-Liit.
Kontakt:

Postitus Postitas Veltu »

soadf- ära demagoogitse!

Saddam ei ole nagu iga teine riigijuht. Kas siis "iga teine" riigijuht on diktaator? Ei ole :!: Vaata mida Saddam kurdidega tegu- korraldas genotsiidi. Ja rohkem ei viitsi ma soadfi valesid ümber lükata, kuigi ma tean, et mul on veenvad argumendid sinu valede kummutamiseks.
Viimati muutis Veltu, 03 Dets, 2005 10:53, muudetud 1 kord kokku.
Ära hirmuta!
Ära tee ulakust!
Koera, kes kogu aeg haugub, pannakse kõige vähem tähele
[img]http://www.hot.ee/emulaator/toetan4.gif[/img]
Elagu sõnavabadus!
soadf
Liige
Postitusi: 1194
Liitunud: 03 Mär, 2005 23:15
Asukoht: Kuressaare
Kontakt:

Postitus Postitas soadf »

Veltu kirjutas:soadf- ära demagoogitse!

Saddam ei ole nagu iga teine riigijuht. Kas siis "iga teine" riigijuht on diktaator? Ei ole :!: Vaata mida Saddam kurtidega tegu- korraldas genotsiidi. Ja rohkem ei viitsi ma soadfi valesid ümber lükata, kuigi ma tean, et mul on veenvad argumendid sinu valede kummutamiseks.
köige pealt seleta lahti genotsiid,enda jaoks.
Kasutaja avatar
starkatter
Liige
Postitusi: 309
Liitunud: 06 Mär, 2005 13:49
Kontakt:

Postitus Postitas starkatter »

Veltu:Nojah, venelaste okupatsioon jäi tõesti kestma aastakümneteks, kuid ülejäänud riigid: Prantsusmaa, Inglismaa ja Usa viisid siiski küllaltki ruttu oma väed ära.

Ära nüüd ikka nii lollilt ka reha otsa astu.Minu teada sulges USA alles eelmine aasta oma viimase baasi.
soadf
Liige
Postitusi: 1194
Liitunud: 03 Mär, 2005 23:15
Asukoht: Kuressaare
Kontakt:

Postitus Postitas soadf »

starkatter kirjutas:Veltu:Nojah, venelaste okupatsioon jäi tõesti kestma aastakümneteks, kuid ülejäänud riigid: Prantsusmaa, Inglismaa ja Usa viisid siiski küllaltki ruttu oma väed ära.

Ära nüüd ikka nii lollilt ka reha otsa astu.Minu teada sulges USA alles eelmine aasta oma viimase baasi.
just ja usal on oma väed veel jaapanis ja mujal aasias.
Veltu
Liige
Postitusi: 605
Liitunud: 02 Nov, 2005 19:34
Asukoht: Minu kodumaa on N-Liit.
Kontakt:

Postitus Postitas Veltu »

starkatter
Veltu:Nojah, venelaste okupatsioon jäi tõesti kestma aastakümneteks, kuid ülejäänud riigid: Prantsusmaa, Inglismaa ja Usa viisid siiski küllaltki ruttu oma väed ära.

Ära nüüd ikka nii lollilt ka reha otsa astu.Minu teada sulges USA alles eelmine aasta oma viimase baasi.
Kuule tarkpea, jutt käib okupatsioonist, mitte mingist tühipaljast baasist!
Ära hirmuta!
Ära tee ulakust!
Koera, kes kogu aeg haugub, pannakse kõige vähem tähele
[img]http://www.hot.ee/emulaator/toetan4.gif[/img]
Elagu sõnavabadus!
toomas tyrk
Site Admin
Postitusi: 5559
Liitunud: 16 Dets, 2003 11:32
Kontakt:

Postitus Postitas toomas tyrk »

USA väed Saksamaalt välja toonud? Olen ma midagi suurt tõesti maha maganud???

Minu teada on jänkidel seal endiselt baasid. Nende arv ning mehitus on loomulikult oluliselt vähenenud külma sõja aegsetega võrreldes. Aga endiselt kasutusel.

Ning jänkide euroliitlased paluvad neid et ärge jumala pärast oma baase siit ära viige. Muidu peame meie oma papi välja käima ning analoogseid asju mehitama hakkama.

Samuti palub ilmselt praegune Iraagi valitsus, et ärge jumala pärast oma vägesid Iraagist välja viige, sest meil pole midagi neile asemele pakkuda.

Küsimus saab olla vaid selles, kas Iraagi valitsus on sama demokraatlikult valitud ning esindab enamuse oma rahva huve kui seda on enamuses Euroopa riikides...
Kasutaja avatar
hugo1
Liige
Postitusi: 2238
Liitunud: 01 Veebr, 2005 15:29
Kontakt:

Postitus Postitas hugo1 »

Toomas ütles õieti, mis puudutab baase euroopas.
Mõelge, mis oleks võinud juhtuda, kui USA oleks oma baasid Saksamaalt näiteks 1950-ndal aastal ära viinud. Minul on kahtlus, et Lääne Saksamaa oleks kohe tahtnud astuda N-Liitu, seda muidugi punaarmee kaasbil.
USA väed olid vastukaaluks punaarmeele, keda oli palju kordi rohkem, kui liitlasi.
Selge see, et N-Liit tahtis Lääne Euroopale käppa peale panna. Külma sõja ajal USA Baasid olid rohkem kingitus, kui okupatsioon.
Mis Iraaki puutub, siis arvestades seda, kui palju erinevaid rahvaid seal elab on selge, et kodusõja oht on seal täiesti reaalne.
Kuigi USA motiivid olid sõja algatamisel rohkem kui kahtlased, Saddami kaitsta siiski ei tasu, tegemist oli türanniga ja see on hea, et see mees maha võeti.
Meie võitluslipp sini-must-valge
aatekõrgusse näidaku teed!
Lehvi, lehvi sa hõõguma palged.
Süüta südames õilsuse leek.
Kasutaja avatar
starkatter
Liige
Postitusi: 309
Liitunud: 06 Mär, 2005 13:49
Kontakt:

Postitus Postitas starkatter »

Veltu kirjutas:starkatter
Veltu:Nojah, venelaste okupatsioon jäi tõesti kestma aastakümneteks, kuid ülejäänud riigid: Prantsusmaa, Inglismaa ja Usa viisid siiski küllaltki ruttu oma väed ära.

Ära nüüd ikka nii lollilt ka reha otsa astu.Minu teada sulges USA alles eelmine aasta oma viimase baasi.
Kuule tarkpea, jutt käib okupatsioonist, mitte mingist tühipaljast baasist!
Vaata oma postitust veel kord,sa kirjutad:kuid ülejäänud riigid: Prantsusmaa, Inglismaa ja Usa viisid siiski küllaltki ruttu oma väed ära.

Kas väed viidi siis küllaltki ruttu ära,tarkpea?
Kasutaja avatar
starkatter
Liige
Postitusi: 309
Liitunud: 06 Mär, 2005 13:49
Kontakt:

Postitus Postitas starkatter »

hugo1 kirjutas:Toomas ütles õieti, mis puudutab baase euroopas.
Mõelge, mis oleks võinud juhtuda, kui USA oleks oma baasid Saksamaalt näiteks 1950-ndal aastal ära viinud. Minul on kahtlus, et Lääne Saksamaa oleks kohe tahtnud astuda N-Liitu, seda muidugi punaarmee kaasbil.
USA väed olid vastukaaluks punaarmeele, keda oli palju kordi rohkem, kui liitlasi.
Selge see, et N-Liit tahtis Lääne Euroopale käppa peale panna. Külma sõja ajal USA Baasid olid rohkem kingitus, kui okupatsioon.
Mis Iraaki puutub, siis arvestades seda, kui palju erinevaid rahvaid seal elab on selge, et kodusõja oht on seal täiesti reaalne.
Kuigi USA motiivid olid sõja algatamisel rohkem kui kahtlased, Saddami kaitsta siiski ei tasu, tegemist oli türanniga ja see on hea, et see mees maha võeti.

Ära unusta et pool Saksamaast anti venelastele kelle heakskiidul?Patton oli sellise kommunistidega flirtimise vastu ja me teame kôik kuidas tema lôpetas.Fakt on see Saksamaa sai sôjas lüüa ja vôitjad riigid otsustasid millised baasid sinna jäävad,sakslastel oli selles osas väga vähe öelda.
Kasutaja avatar
starkatter
Liige
Postitusi: 309
Liitunud: 06 Mär, 2005 13:49
Kontakt:

Postitus Postitas starkatter »

Minu seisukoht on et baasid on lihtsalt okupatsiooni lahjem varjant.
metssiga
Liige
Postitusi: 1688
Liitunud: 11 Nov, 2005 19:19
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas metssiga »

Starkatteri jutt on ikka eriline mola. Mina olen elanud ja teeninud USA baasis Saksamaal ja koik on paris tore olnud. Kas se Starkattel pole mitte Leiba ...
Oman vastavaid kohustusi ja piiramatuid õigusi antud ülesannete täitmisel.
Kasutaja avatar
Troll
Liige
Postitusi: 3173
Liitunud: 08 Okt, 2004 16:59
Asukoht: Viljandi
Kontakt:

Postitus Postitas Troll »

metssiga kirjutas:Starkatteri jutt on ikka eriline mola. Mina olen elanud ja teeninud USA baasis Saksamaal ja koik on paris tore olnud. Kas se Starkattel pole mitte Leiba ...
Ei maksa hakata silte kleepima, metssiga, eriti kui sul pole selget ettekujutust, kes või mis see "Leiba" oli !
Hea võidab alati kurja - kes võidab, see ongi hea!
Kasutaja avatar
starkatter
Liige
Postitusi: 309
Liitunud: 06 Mär, 2005 13:49
Kontakt:

Postitus Postitas starkatter »

metssiga kirjutas:Starkatteri jutt on ikka eriline mola. Mina olen elanud ja teeninud USA baasis Saksamaal ja koik on paris tore olnud. Kas se Starkattel pole mitte Leiba ...
Venelased elasid ja teenisid ka vene baasides Eestis,kôik oli tore inimesed vastu ei hakanud ja jne.Metssea järeldus:eestlastele meeldis et venelased sees olid.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 16 külalist