Saapad

Kõik mis puutub ülejäänud militaarvarustusse...
Vasta
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40226
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Niiskus

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Ei toimi, ei kuiva seest ära jälle.
Väljas olevate saabaste probleem on see, et kui päevasoe kaob, siis saapad enam ei kuiva ja kui jäävad kaste kätte, on hommikul veel märjemad kui õhtul.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
allatah
Liige
Postitusi: 1063
Liitunud: 15 Veebr, 2006 17:04
Asukoht: Tallinn/Tartu/Võrumaa
Kontakt:

Re: Niiskus

Postitus Postitas allatah »

Eks nende niiskete riietega magamiskotti minek on omaette teadus. Sooja ilma ja kergelt niiske riidega pole probleemi, aga kui päeval on +-0 kraadi ja öösel -15 ja riided on märjad, siis on küll jama. Seljas kuivavad nad hästi, aga külma ilma korral võid ise külmetuda. Kui endal mingigi katus peakohal on, siis teen nii, et saapad ja võibolla mõned riided lähevad lebomati ja magamskoti vahele. Sel viisil pole mul külma ilmaga saapad ära külmunud kui ma neid ka sisse pole võtnud. Ja sõltuvalt niiskusest ja külmast läheb mõni niiske riideese magamiskotti ning mõni teine ese magamiskoti peale. Minuarust ilma lõkketa niiskes metsas aitab see, kui asi magamiskoti peale panna. Ta ei tekita oluliselt suuremat soojuskadu aurustumise tõttu, sest magamiskott on ikka vahel, öösel saad kuiva t-särgi või asjaga olla ning selline lisaraskus ja isolatsioon annab mumeelest ikka sooja.
Olles nüüd pika ja ebavajaliku jutu oma harjumustest ära rääkinud soovitaksin siis panna niiske ilmaga saapad magamiskoti alla (või sisse) ja kasvõi tavalist ajalehte sisse toppida. Ja kui öö jooksul juhtud üles ärkama, siis eriti erootiline on see, kui seda ajalehte seal veel vahetada keset ööd. Siis on ka maksimaalselt märg nahksaabas hommikuks täitsa ok.
Riigi kaitse on liiga tähtis asi, et seda teistele usaldada.
herman30
Liige
Postitusi: 1435
Liitunud: 16 Apr, 2008 18:19
Asukoht: Soome
Kontakt:

Re: Niiskus

Postitus Postitas herman30 »

Kapten Trumm kirjutas:Väljas olevate saabaste probleem on see, et kui päevasoe kaob, siis saapad enam ei kuiva.
Seda ma silmas pidingi. Kui saapad nagunii ei kuiva õõsel, võib neid niisama õõseks kilekotti panna. Vähemalt hoiab kaste eemal.
kert122
Liige
Postitusi: 619
Liitunud: 27 Juun, 2007 21:22
Kontakt:

Re: Niiskus

Postitus Postitas kert122 »

mina panen tavaliselt toikad maha ja saapad nende otsa, suud jäävad allapoole.core puhul ei toimi, aga nahksaapasse võib vast teeküünla sisse panna, ninad taevapoole, ei ole proovinud, aga olen kuuld, et mõned olla teinud.
paraadil näeme, raisk
gooligan
Liige
Postitusi: 1260
Liitunud: 23 Veebr, 2012 14:25
Kontakt:

Re: Niiskus

Postitus Postitas gooligan »

ajalehtedest jms peaks paremad olema naiste hügieenisidemed - need imavad niiskuse korralikult ära ja jätavad saapa ise kuivaks:)
Seda on mulle õpetanud kalamehed.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40226
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Niiskus

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Kui on korralikud hingavad saapad, head sokid (mitte hinnad alates puuvillavorstid) ja päris vees ei pladista, siis pole minuarust mingeid drastilisi meetmeid tarvis (nagu küünalde põletamine). Head saapad ja sokid kuivavad magades jalas ära. Mina muideks kuulun nende hulka, kes eelistab pigem riides magada kui hakata öösel esimese vahejuhtumi peale une pealt riidesse toppima, lihtsõdurina oli isegi lihtsam, kui seda karja pead kuidagi ohjama ja ja püüdma aru saada, mis toimub, siis pole enam aega nagu sõduril kuskil ringkaitsepositsioonil end lamades riietada ja saapapaela siduda, kõik see värk on siis juba segav faktor. Kui keegi ütleb, et märgade asjadega magada ei saa, siis on küsimus lihtsalt väheses väsimuses :)
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
allatah
Liige
Postitusi: 1063
Liitunud: 15 Veebr, 2006 17:04
Asukoht: Tallinn/Tartu/Võrumaa
Kontakt:

Re: Niiskus

Postitus Postitas allatah »

Kui on korralikud hingavad saapad, head sokid (mitte hinnad alates puuvillavorstid) ja päris vees ei pladista, siis pole minuarust mingeid drastilisi meetmeid tarvis (nagu küünalde põletamine).
Tõsi, aga millal enne on sõda peetud heade saabastega mugavates ilmastiku ja pinnaseoludes.
Kui keegi ütleb, et märgade asjadega magada ei saa, siis on küsimus lihtsalt väheses väsimuses :)
Vabandust, et ma ei ole Rambo :D

Aga nende naiste hügieenisidemete kohta seda, et kõik ütlevad, et need on väga head, aga oma silmaga ei ole ma veel kedagi näinud neid kasutamas. Peab vist järgi proovima. Väidetavalt pidid toimima väga hästi ka kiivri ja otsmiku vahel takistades higil silmavoolamist. Võibolla kannataks neid isegi kuulihaava korral haavasidemena kasutada, aga samas võibolla imavad siis üldse inimese verest tühjaks.
Riigi kaitse on liiga tähtis asi, et seda teistele usaldada.
Tarmo Männard
Liige
Postitusi: 1239
Liitunud: 08 Sept, 2005 0:35
Asukoht: Tallinn, Õismäe
Kontakt:

Re: Niiskus

Postitus Postitas Tarmo Männard »

Mina olen mägedes kõndides kasutanud fliisist partjankasid. Kui saavad märjaks, olen tõmmanud pükste alla piki säärt. seal on neid kuidagi inimlikum kuivatada, kui ümber varvaste.
Ja need on soojad, pehmed ja mõnusad.
Ja tunduvad ka niiskena kuivad- muidugi, sellel on oma piir ees....kui on märjad, siis on märjad!
Maksavad vähe, ja kaaluvad kah vähe. Abakhani poes müügil isegi mitmes paksuses fliisi....
Kasutaja avatar
soesilm
Liige
Postitusi: 902
Liitunud: 07 Sept, 2007 20:40
Kontakt:

Re: Niiskus

Postitus Postitas soesilm »

Kui saapad on õhtul kuivad, siis pole ju mingi probleem neid magamiskotti võtta. Ma tean, et soovitatakse ka märjad saapad magamiskotti võtta, et need siis öö jooksul veidigi kuivaks ja hommikul oleks mugavam jalga panna (külmad saapad on hommikul tõesti vilets). Ma olengi nii teinud. Saapad tuleb muidugi õhtul puhastada. Ja seda tuleb teha igal juhul. Saapad või ka kummikud magamiskotis, teevad magamise küll tülikaks aga elab üle.
Samas olen ma avastanud selle juures kaks asjaolu, mis need soovitused küsitavaks teevad.
Esiteks ei saa sellest kuivamisest eriti aru. Minu meelest on vähemalt saapad hommikul sama märjad ehk niisked.
Teine probleem tekib mitmepäevase tegevuse juures. Kõik see niiskus, mis öösel kuivab, peab ju kuskile minema. Ja kui on väga tatine ilm, siis juba niisketest riietest piisab, et kolmandaks ööks on magamiskott üsna märg. Sulematerjaliga on siis kööga, sest sooja ta enam hästi ei hoia. Aktiivse liikumise korral pole aega ka magamiskoti kuivatamiseks.
Sellest tulenevalt on minu soovitus (ka kummikute jaoks) - pane need jalgeotsi magamismati või küljealuse alla. Sõltuvalt oludest võib muidugi ka pea alla panna. Mati alla kaste ei pääse. Pimedas leiad alati üles. Kellelegi jalgu ei jää.
Ja seda räägib matkamees kes sel aastal jaanuaris 2 ja juulis 1 öö lageda taeva all on veetnud. Eelmistel aastatel ehk paar ööd rohkem.
Kasutaja avatar
hillart
Liige
Postitusi: 3281
Liitunud: 07 Jaan, 2005 15:02
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Niiskus

Postitus Postitas hillart »

Võibolla kannataks neid isegi kuulihaava korral haavasidemena kasutada, aga samas võibolla imavad siis üldse inimese verest tühjaks.
Mis jama jutt! Naisinimesed, kes neid kasutavad, ju kõik täitsa elutegevuse ilmingutega ning pole ka mitte kuivikuteks imetud. :lol:
Postitusi lugedes kasuta kôigepealt oma aju (NB!! peaaju) HOMO SAPIENS !!! (e. foorumlane)

Stellung halten und sterben!!
Kasutaja avatar
vaoinas
Liige
Postitusi: 2112
Liitunud: 21 Apr, 2006 1:42
Asukoht: Kalamaja
Kontakt:

Re: Niiskus

Postitus Postitas vaoinas »

hillart kirjutas:
Võibolla kannataks neid isegi kuulihaava korral haavasidemena kasutada, aga samas võibolla imavad siis üldse inimese verest tühjaks.
Mis jama jutt! Naisinimesed, kes neid kasutavad, ju kõik täitsa elutegevuse ilmingutega ning pole ka mitte kuivikuteks imetud. :lol:
Olgem ausad, sellesse "haava", mille verejooksu peatamiseks neid eesmärgipäraselt kasutatakse, ei pumpa süda verd jätkuvalt juurde.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40226
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Niiskus

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Loe ja imesta, kas tänapäeval ei õpetata seda, kuidas katelokiga ennast kuivatatakse - või kuidas telkmantlitest ja katelokkidest taolised kuivatuskohad teha, kui ahjuga telki pole?'

Siit jõuame muidugi ringiga tagasi sinna, kas kodukamara leidurite loodud igasugu vihmariided ja lahingvestid, kus peagi katelokile kohta pole on ikka see "ultimate kit", millega igasugustel asjaoludel toime tuleb või tuleb tunnistada rootslaste süstemaatilisust antud teemal? Või on need lihtsalt camp Bastioni rutiinis toimivate missioonide järellainetus siinmail?

Sest kui sul on ainuke soojaallikas ehk katelok seljakotis kaugel rühma autos ja vähesed rakmetaskud täidetud suht kuumakindla telkmantli asemel seksika disainiga kileriietega, siis sattudes paariks nädalaks sita suusailmaga Eesti metsa taolise seltskonna võimalusi väga kõrgelt ei hindaks.

Kes ei teadnud, siis kirjutab üles:
1. sul on väga külm, oled läbimärg ja telki ega ahju pole (enam).
2. paned selga telkmantli - kõige parem on selline pea-auguga
3. kaevad väikese augu maasse, pane sinna põlema kateloki priimuse ja paned selle peale tagurpidi selle musta põleti kesta (ohutus).
4. ronid kükakil sinna augu kohale, tagumise otsaga otse priimuse kesta kohale
5. ootad kuni telkmantli alune soojeneb
6. siis hakkad vaikselt avama igasugu avasid, kust niiske õhk välja pääseks, avad kuue hõlmad, püksi värvli jne.
7. tee seda oma paarilisega kõrvuti, et magama ei jääks seal kükitades ja et oleks keegi kes sind kustutada aitab, kui end põlema paned (juhtub juba siis, kui riided kuivama hakkavad).

Analoogse süsteemiga (sh väikest lõket kasutades) on päris näru ilmaga tegelikult võimalik oma asju kuivatada. Oleks tark metsa minnes võtta kaasa katelokipiiritust üks 0,5 liitrine pudelitäis kohe.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Tarmo Männard
Liige
Postitusi: 1239
Liitunud: 08 Sept, 2005 0:35
Asukoht: Tallinn, Õismäe
Kontakt:

Re: Niiskus

Postitus Postitas Tarmo Männard »

Miinuskraadidega tuleb saapad küll magamiskotti võtta. Sest kui nad ära külmuvad, võib proovida ju heaga ja halvaga ja võib kutsuda appi isegi "Kreisiraadio" seksiabi...aga jalga nad enam ei mahu......
Nibelungen
Liige
Postitusi: 478
Liitunud: 26 Veebr, 2005 22:49
Asukoht: Läänemaa
Kontakt:

Re: Niiskus

Postitus Postitas Nibelungen »

Alternatiiv on kummikud, sest need käivad kiiresti jalga ja jalast ära.
Väga ära külmuda ka ei saa. Omast kogemusest mäletan, et kui öösel tuli patrullis olla ja 5 minti enne üles aeti siis mõnel mehel läks pool tundi aega, et saapad jalga saada ja magamis kotist välja pugeda, aga väljas oli ka miinus 20 ja enam.
smitser
Uudistaja
Postitusi: 6
Liitunud: 28 Okt, 2013 18:33
Kontakt:

Re: Saapad

Postitus Postitas smitser »

Küsimus, et kui nüüd vaadata saapaid nii MAX 200 eurikut, ideaalis 100-150, mida soovitaksite?

Sooviks, et nad on veekindlad ning vastupidavad , peamiselt siis käimiseks sügis-talv-kevad
Ma arvan, et need ei pea miinus 20 kannatama, sest sellise ilmaga ma ei viitsi end toast väga välja ajada :)
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 8 külalist